Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284025 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #225 dnia: 29 Luty, 2016, 12:42 »
Od-nowa bardzo miło mi się z Tobą rozmawia. I z innymi forumowiczami też. Niestety to jest chyba jeden z ostatnich moich postów. Spodziewam się bowiem, że moje konto na tym forum - wbrew mojej woli - zostanie zablokowane.

Dziś ze zdumieniem odkryłam, że w innym wątku (Zalety i wady Świadków Jehowy) został usunięty mój post, w którym zadaję pytanie Gedeonowi!!! Zadałam mu pytanie czy popiera on ateizm oraz przed jakim barbarzyńskim bogiem ostrzega on cały świat i przede wszystkim Świadków Jehowy.
Odpowiedzi nie otrzymałam, a mój post został w całości i bez ostrzeżenia SKASOWANY.

A zatem zabrano mi głos! Zostałam potraktowana jak wykluczony odstępca, który nie może wyrazić swojego zdania.

Mam nadzieję, że wnikliwe osoby dojdą do odpowiednich wniosków.

A ja mam taki wniosek:
Zadałam pytanie: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
A otrzymałam odpowiedzi streszczające się w słowach: proponujemy ci jakąkolwiek inną religię byle nie religię Świadków oraz jesteśmy bardzo przychylni ateizmowi.

Nie wiem po co tylko jest tu cała woalka "miłości do Świadków" i pomocy im?! I tego całego owijania w bawełnę. Piszcie prosto z mostu, że nie uznajecie Boga Jehowy i tyle!

Dziękuję Wam za wyczerpującą odpowiedź, ale moich już chyba nie zobaczycie. Jak tu bowiem dalej dyskutować, gdy zamyka mi się usta?
Jestem ciekawa kiedy moje konto zostanie zablokowane....

P.S. Do osoby kasującej moje posty: "Nie zamkniesz pyska wołowi młócącemu"! :)
Rozmawiało się nam "różnie" i lepiej i gorzej, co jest naturalne ze względu na odmienne stanowiska w temacie, ale i to jest naturalne.
Dlaczego do mnie kierujesz te wszystkie słowa żalu, nie wiem.
Doświadczenie życiowe uczy, aby w "gorących" tematach, problemach dać sobie czas na tzw ochłonięcie, a często potem na spokojnie inaczej widzimy całą sprawę.
Wszystkiego dobrego i miłego dnia :)
PS. Wszystkim miłego dnia!! :)
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 12:45 wysłana przez od-nowa »


Offline Dietrich

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #226 dnia: 29 Luty, 2016, 12:43 »
W obu Twoich wątkach napisano setki postów z których wynika jasno, w jakiego Boga wierzy większość świadków. Właśnie przed takim sposobem praktykowania wiary padło tutaj sporo ostrzeżeń. Nie wiem jakiej odpowiedzi się spodziewasz, ale uważam, że starasz się po prostu zwyczajnie sprowokować użytkowników tego forum.  A tego nikt nie lubi. Zwłaszcza jak ktoś został na przykład w imię tego Boga przez rodzoną matkę wyrzucony z domu, a Ty oczekujesz propozycji co w zamian?
W zasadnie nie powinienem pisać  w tym wątku, ponieważ nie odszedłem od zboru, choć znam prawdę o prawdzie. Ale zwyczajnie nie wytrzymałem takiej ignorancji ze strony siostry/brata. Piszę w ten sposób, bo nie wiem, kim w rzeczywistości jesteś.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 12:49 wysłana przez Dietrich »


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #227 dnia: 29 Luty, 2016, 12:44 »
JEŚLI ŁAMAŁY REGULAMIN ALBO ROZMIJAŁY SIĘ Z WĄTKIEM TO NIC A NIC!!!111oneone

Tylko, że duzo osób mijało się z wątkiem, ale ich posty kasowane nie były. Ale tutaj jest bardzo odpowiedni wątek na moje pytanie:

Gedeonie, jako założyciel tego forum: co proponujesz innym wahającym się Świadkom Jehowy, którzy chcą opuścić zbór?
Czy Ty sam po wyjściu ze zboru zostałeś ateistą?
Czy po wyjściu ze zboru nadal uznajesz Jehowę za Boga? Czy też postrzegasz go jako barbarzyńskiego boga?


Zdziwię się jak ten post zostałby usunięty, bo jest w 100% na temat.


od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #228 dnia: 29 Luty, 2016, 12:47 »
PoProstuJa, nikt nikomu nie ma obowiązku, niczego proponować. Nawet nikt tu na Forum nie ma obowiązku odpowiadać, jeżeli nie ma czasu, lub ochoty. Tak uważam.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #229 dnia: 29 Luty, 2016, 12:52 »
Tylko, że duzo osób mijało się z wątkiem, ale ich posty kasowane nie były. Ale tutaj jest bardzo odpowiedni wątek na moje pytanie:

Gedeonie, jako założyciel tego forum: co proponujesz innym wahającym się Świadkom Jehowy, którzy chcą opuścić zbór?
Czy Ty sam po wyjściu ze zboru zostałeś ateistą?
Czy po wyjściu ze zboru nadal uznajesz Jehowę za Boga? Czy też postrzegasz go jako barbarzyńskiego boga?


Zdziwię się jak ten post zostałby usunięty, bo jest w 100% na temat.

PoProstuJa, nikt nikomu nie ma obowiązku, niczego proponować. Nawet nikt tu na Forum nie ma obowiązku odpowiadać, jeżeli nie ma czasu, lub ochoty. Tak uważam.

Widzę, że moje posty są teraz kasowane wszystkie jak leci.

Pytanie zadałam, a jeśli będzie brak odpowiedzi, to ją też uznam za ODPOWIEDŹ.


od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #230 dnia: 29 Luty, 2016, 12:59 »

Czy Ty sam po wyjściu ze zboru zostałeś ateistą?
Nie można wymuszać takiej odpowiedzi.
W którymś z postów było napisane, dlaczego.
Jest to osobista, prywatna informacja, której nikt nie ma obowiązku ujawniać.
Coś o gwarancji w Konstytucji, czy innym prawodastwie? można sprawdzić co i jak, a gdyby nawet, to zwyczajne 'nie chcę', to nie odpowiadam, już nie mam czasu.
Miłego!!


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #231 dnia: 29 Luty, 2016, 13:04 »
Cytat: PoProstuJa w Dzisiaj o 12:44
    Czy Ty sam po wyjściu ze zboru zostałeś ateistą?

Nie m
Nie można wymuszać takiej odpowiedzi.

Ale jeżeli ktoś się deklaruje, że chce pomagać Świadkom Jehowy i ostrzegać przed religią Świadków Jehowy, to byłoby fair gdyby powiedział jaką religię reprezentuje.
Równie dobrze Świadkowie mogą "nawracać" innych z Biblią w ręku, a na pytanie domownika: "jaką religię reprezentujecie?" odpowiedzieć: Jesteśmy Sympatykami ludzi wierzących i niewierzących.


od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #232 dnia: 29 Luty, 2016, 13:06 »
Kochana, może, ale nie musi, nie ma takiego obowiązku.


Offline gedeon

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #233 dnia: 29 Luty, 2016, 13:17 »
   PoProstuJa, aby zaspokoić Twoją ciekawość odpowiem Tobie, "w myśl mojej filozofii życiowej nie jestem ateistą, jestem człowiekiem wierzącym."


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #234 dnia: 29 Luty, 2016, 13:31 »
   PoProstuJa, aby zaspokoić Twoją ciekawość odpowiem Tobie, "w myśl mojej filozofii życiowej nie jestem ateistą, jestem człowiekiem wierzącym."

Dziękuję Gedeonie za odpowiedź.
Nie będę Cię pytała w jakiego wierzysz Boga/boga, bo Od-nowa pisze, że to zbyt osobiste pytanie.

Czy mógłbyś jednak napisać co myślisz o Bogu Jehowie?


Offline gedeon

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #235 dnia: 29 Luty, 2016, 13:45 »
Dziękuję Gedeonie za odpowiedź.
Nie będę Cię pytała w jakiego wierzysz Boga/boga, bo Od-nowa pisze, że to zbyt osobiste pytanie.

Czy mógłbyś jednak napisać co myślisz o Bogu Jehowie?

Proszę, przeczytaj inne moje posty, tam znajdziesz odpowiedź. ;D ;D ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #236 dnia: 29 Luty, 2016, 13:52 »
Proszę, przeczytaj inne moje posty, tam znajdziesz odpowiedź. ;D ;D ;D

Gedeonie napisaleś 1260 postów. Żeby znaleźć odpowiedź akurat na to pytanie, to musiałabym przekopać całe forum. To może trwać tygodniami. Czy jest może na forum wątek na ten temat? Będę Ci wdzięczna za odsyłający do niego link :)


Offline gedeon

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #237 dnia: 29 Luty, 2016, 13:59 »
Gedeonie napisaleś 1260 postów. Żeby znaleźć odpowiedź akurat na to pytanie, to musiałabym przekopać całe forum. To może trwać tygodniami. Czy jest może na forum wątek na ten temat? Będę Ci wdzięczna za odsyłający do niego link :)
   PoProstuJa, w prawym górnym rogu jest takie przydatne narzędzie w postaci wyszukiwarki, wystarczy wpisać hasło i wyszukać. ;D ;D ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #238 dnia: 29 Luty, 2016, 14:29 »
   PoProstuJa, w prawym górnym rogu jest takie przydatne narzędzie w postaci wyszukiwarki, wystarczy wpisać hasło i wyszukać. ;D ;D ;D

Muszę zatem tak uczynić. Ale nie wiem jakie hasło wpisać... Myślałam, że pójdziesz mi na rękę i zamieścisz tutaj swoją odpowiedź.
Co jak co, ale to muszę Ci przyznać, że jesteś MISTRZEM wymijających odpowiedzi! :D :D :D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #239 dnia: 29 Luty, 2016, 20:12 »
Tragedia. Post usunęli. Nie pierwszego i nie ostatniego.
Usunęli to usunęli.


Tak, nie uznaję boga Jehowy, ani żadnego z pozostałych paru tysięcy.
Biblii za natchnioną też nie uważam. Ot, Niekompletny Zbiór Antycznych Aramejskich Bajek™, i tyle. Tak samo wiarygodna jak komiksy o Spidermanie.
Nic nie proponuję, bo co kto naprawdę chce, to sam musi pomyśleć, a nie słuchać się randomowych forumowiczów albo grupki wzajemnej adoracji z Ameryki.
Nie ma czegoś takiego jak gotowa instrukcja na życie. Trzeba sobie samemu napisać.

  Też nie rozumiem tego całego larum o usunięcie. Jeśli mi coś usunęli tzn pewnie coś chlapnęłam i tyle.

I to co po odejściu....niektórym w głowie się nie mieści, że można spokojnie żyć, być szczęśliwym nie będąc pod nic podczepionym. Nie po to wychodziłam żeby zaraz w coś się wikłać.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 20:19 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).