Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284062 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #210 dnia: 27 Luty, 2016, 21:15 »
No pewnie, że zwierzchnicy ŚJ powinni zapłacić odszkodowania. I to milionowe. Tylko jest jeden problem - będą to płacić z datków głosicieli. Ale z mojej kieszeni już nie - bo przestałam dawać kasę :)

  Eee jak będą milionowe to i z tych Twoich starych też uskubną. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #211 dnia: 27 Luty, 2016, 21:29 »
No pewnie, że zwierzchnicy ŚJ powinni zapłacić odszkodowania. I to milionowe. Tylko jest jeden problem - będą to płacić z datków głosicieli.
Jeden z drugim starszy, powinni zostać ukarani przez sąd za nie powiadomienie policji, tylko "biura prawnego". To trzeci z czwartym dzwonili by na policje zanim pedofil skończyłby się spowiadać. A tak...biuro zapłaci, ukryją to przed głosicielami i dalej będą "dbać o czystość i dobre imię organizacji".
 
Ale z mojej kieszeni już nie - bo przestałam dawać kasę :)
I to się chwali. Mniej forsy na błyskotki siedmiu wspaniałych.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2016, 21:33 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #212 dnia: 27 Luty, 2016, 21:51 »
 
Jeden z drugim starszy, powinni zostać ukarani przez sąd za nie powiadomienie policji, tylko "biura prawnego". To trzeci z czwartym dzwonili by na policje zanim pedofil skończyłby się spowiadać.

Ja wczoraj się natknęłam na ciekawą stronę, na której są artykuły ze Strażnic i Przebudźcie się i jeszcze jakieśtam dodatkowe materiały. I to jest nieoficjalna strona ŚJ.
Weszłam sobie na temat i pedofilii i tam jest strasznie długi artykuł zamieszczony w 2012 roku. To co przykuło moją uwagę to zapewnienia, że starsi zboru mogą a czasem nawet powinni zgłosić sprawę pedofilii na policję. Oczywiście najpierw mają obowiązek powiadomić Biuro Oddziału, ale mogą później nawet W TYM SAMYM DNIU, na przykład 2 godziny później pójść na policję i zgłosić molestowanie dziecka, nawet wtedy, gdy nie jest to informacja potwierdzona i nie było 2 świadków! (Ale gdy nie ma 2 świadków, to komitetu sądowniczego już zrobić nie mogą, chyba, że pojawią się nowe dowody, które pełnią wtedy rolę "świadka").
Tak to było pięknie napisane, że można by pomyśleć, że każdy starszy zboru zaraz po telefonie do Nadarzyna biegnie na policję.
Jednak bardzo zastanawiające się, że pomimo tych wspaniałych zachęt w artykule, w Australii od 1950 roku nie zgłoszono na policję ani jednego przypadku molestowania, mimo, że było 1800 ofiar.

Ale tu akurat nie jest temat o pedofilii, więc wracam do wątku głównego, czyli zwracam się z zapytaniem:
czynni Świadkowie, którzy ukradkiem przeglądacie to forum - jaki macie pomysł na dalsze funkcjonowanie w zborze?

« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2016, 22:09 wysłana przez gedeon »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #213 dnia: 27 Luty, 2016, 22:08 »
Weszłam sobie na temat i pedofilii i tam jest strasznie długi artykuł zamieszczony w 2012 roku. To co przykuło moją uwagę to zapewnienia, że starsi zboru mogą a czasem nawet powinni zgłosić sprawę pedofilii na policję. Oczywiście najpierw mają obowiązek powiadomić Biuro Oddziału, ale mogą później nawet W TYM SAMYM DNIU, na przykład 2 godziny później pójść na policję i zgłosić molestowanie dziecka, nawet wtedy, gdy nie jest to informacja potwierdzona i nie było 2 świadków! (Ale gdy nie ma 2 świadków, to komitetu sądowniczego już zrobić nie mogą, chyba, że pojawią się nowe dowody, które pełnią wtedy rolę "świadka").

Ja myślę, że z tym tematem powinnaś iść jak najszybciej do swoich straszych.  Najlepiej jutro na zebraniu. Może oni tego nie wiedzą.

Zacytuj im Strażnicę z 2008 roku:

 "Obecnie rzesze ludzi wyznają różne formy religii fałszywej, sięgającej korzeniami starożytnego Babilonu (Rodz. 11:6-9). W sensie zbiorowym religie te noszą miano „Babilonu Wielkiego, matki nierządnic i obrzydliwości ziemi” (Obj. 17:5). Religia fałszywa od dawna popiera władców politycznych tego świata. Do „obrzydliwości” obciążających jej konto należą liczne wojny, które pochłonęły setki milionów ofiar ‛pozabijanych na ziemi’ (Obj. 18:24). Na sumieniu ma też takie „obrzydliwości”, jak pedofilia i inne przejawy niemoralności wśród duchownych tolerowane przez władze kościelne. Czy można się dziwić, że wkrótce Jehowa Bóg usunie z ziemi religię fałszywą? (Obj. 18:8)."

Podpowiedz im, żeby pamiętali, że są duchownymi.

Tu masz fragment listu, o tym, że Twoi starsi są osobami duchowymi

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #214 dnia: 27 Luty, 2016, 22:20 »
Ja myślę, że z tym tematem powinnaś iść jak najszybciej do swoich straszych.  Najlepiej jutro na zebraniu. Może oni tego nie wiedzą.

Nie odczuwam takiej potrzeby, bo to starsi powinni dbać o poziom swojej wiedzy, a nie ja.

Mam dziwne wrażenie, że się do mnie przyczepiłeś. Nie możesz sobie znaleźć innego "obiektu" na forum? Będę wdzięczna.


Offline Puszek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #215 dnia: 27 Luty, 2016, 22:22 »
Tu masz fragment listu, o tym, że Twoi starsi są osobami duchowymi

Można prosić całość listu?
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #216 dnia: 27 Luty, 2016, 22:23 »
Nie odczuwam takiej potrzeby, bo to starsi powinni dbać o poziom swojej wiedzy, a nie ja.

Jak im przypomnisz, napewno będą zadowoleni i nigdy Ci tego nie zapomną.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Stanisław Klocek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #217 dnia: 28 Luty, 2016, 10:10 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #218 dnia: 28 Luty, 2016, 10:34 »
Tomek. Możesz dać link do tego listu do starszych? Chciałbym go mieć dosłownie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Puszek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #219 dnia: 28 Luty, 2016, 11:04 »
Statut - ŚJ w Polsce - Preambuła  (w PDF)

Staszku znam statut jednak tam pisze o urzędach duchowych, a nie duchownych. Jak dla mnie nie ma różnicy, co również wykazała kancelaria prawna współpracująca z Gedeonem. Ale są ŚJ, którym to robi różnicę, a ten list konkretnie pisze o duchownych i tajemnicy spowiedzi, czego wśród świadków niema, a jednak jest.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #220 dnia: 28 Luty, 2016, 11:11 »
Staszku znam statut jednak tam pisze o urzędach duchowych, a nie duchownych. Jak dla mnie nie ma różnicy, co również wykazała kancelaria prawna współpracująca z Gedeonem. Ale są ŚJ, którym to robi różnicę, a ten list konkretnie pisze o duchownych i tajemnicy spowiedzi, czego wśród świadków niema, a jednak jest.
W organizacji sJ, inaczej mówiąc wśród sJ jest tak wiele sprzeczności, stosowania podwójnych odważników, przekręcania faktów, naciągania faktów pod swoje własne potrzeby itd. czego dowody znajdujemy i tu na Forum i w książce R. Franza " Kryzys sumienia".


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #221 dnia: 29 Luty, 2016, 12:23 »
W organizacji sJ, inaczej mówiąc wśród sJ jest tak wiele sprzeczności, stosowania podwójnych odważników, przekręcania faktów, naciągania faktów pod swoje własne potrzeby itd. czego dowody znajdujemy i tu na Forum i w książce R. Franza " Kryzys sumienia".

Od-nowa bardzo miło mi się z Tobą rozmawia. I z innymi forumowiczami też. Niestety to jest chyba jeden z ostatnich moich postów. Spodziewam się bowiem, że moje konto na tym forum - wbrew mojej woli - zostanie zablokowane.

Dziś ze zdumieniem odkryłam, że w innym wątku (Zalety i wady Świadków Jehowy) został usunięty mój post, w którym zadaję pytanie Gedeonowi!!! Zadałam mu pytanie czy popiera on ateizm oraz przed jakim barbarzyńskim bogiem ostrzega on cały świat i przede wszystkim Świadków Jehowy.
Odpowiedzi nie otrzymałam, a mój post został w całości i bez ostrzeżenia SKASOWANY.

A zatem zabrano mi głos! Zostałam potraktowana jak wykluczony odstępca, który nie może wyrazić swojego zdania.

Mam nadzieję, że wnikliwe osoby dojdą do odpowiednich wniosków.

A ja mam taki wniosek:
Zadałam pytanie: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
A otrzymałam odpowiedzi streszczające się w słowach: proponujemy ci jakąkolwiek inną religię byle nie religię Świadków oraz jesteśmy bardzo przychylni ateizmowi.

Nie wiem po co tylko jest tu cała woalka "miłości do Świadków" i pomocy im?! I tego całego owijania w bawełnę. Piszcie prosto z mostu, że nie uznajecie Boga Jehowy i tyle!

Dziękuję Wam za wyczerpującą odpowiedź, ale moich już chyba nie zobaczycie. Jak tu bowiem dalej dyskutować, gdy zamyka mi się usta?
Jestem ciekawa kiedy moje konto zostanie zablokowane....

P.S. Do osoby kasującej moje posty: "Nie zamkniesz pyska wołowi młócącemu"! :)


Offline matus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #222 dnia: 29 Luty, 2016, 12:28 »
Tragedia. Post usunęli. Nie pierwszego i nie ostatniego.
Kurde, co śJoty (byli i obecni) mają z tym usuwaniem postów?
Co jakiś czas powtarza się historyjka typu "#usunelimiposta! Zue forum! Zue mody! Zue odstępczuchy! Już tu wincy pisać ni bede!"
Usunęli to usunęli.
Widocznie łamał regulamin albo był nie na temat.
Ale pewnie - lepiej się zacietrzewić ("Łorety! Prześladujo!") niż pomyśleć, dlaczego mógł wylecieć...
I zamiast wysłać zapytanie do moderacji, to pyszczyć.



Tak, nie uznaję boga Jehowy, ani żadnego z pozostałych paru tysięcy.
Biblii za natchnioną też nie uważam. Ot, Niekompletny Zbiór Antycznych Aramejskich Bajek™, i tyle. Tak samo wiarygodna jak komiksy o Spidermanie.
Nic nie proponuję, bo co kto naprawdę chce, to sam musi pomyśleć, a nie słuchać się randomowych forumowiczów albo grupki wzajemnej adoracji z Ameryki.
Nie ma czegoś takiego jak gotowa instrukcja na życie. Trzeba sobie samemu napisać.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 12:33 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #223 dnia: 29 Luty, 2016, 12:31 »
Tragedia. Post usunęli. Nie pierwszy i nie ostatni.
Kurde, co śJoty (byli i obecni) mają z tym usuwaniem postów?

Co jakiś czas powtarza się historyjka typu "#usunelimiposta! Zue forum! Zue mody! Zue odstępczuchy! Już tu wincy pisać ni bede!"
Usunęli to usunęli. Widocznie łamał regulamin albo był nie na temat.
Ale pewnie - lepiej się zacietrzewić ("Łorety! Prześladujo!") niż pomyśleć, dlaczego mógł wylecieć...

I WY FORUMOWICZE NIE MACIE NIC PRZECIWKO USUWANIU WASZYCH POSTÓW????!!!
 ???  :o


Offline matus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #224 dnia: 29 Luty, 2016, 12:35 »
JEŚLI ŁAMAŁY REGULAMIN ALBO ROZMIJAŁY SIĘ Z WĄTKIEM TO NIC A NIC!!!111oneone
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.