Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287059 razy)

Offline zagubiona owca

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1050 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:27 »
Dodatkowo u SJ jest wielu co ukrywają grzechy ze wzgledu na procedury karania. A w znanych mi ewangelicznych przyznanie się do grzechu powoduję faktyczne wsparcie. Grzesznik, który okazuje skruchę i przyznaje się przed całym zborem (widziałem coś takiego) dostaje autentyczne wsparcie innych. U SJ obawa (słuszna) przed odizolowaniem "hoduje" ludzi z podwójnym życiem. Wielu ukrywa grzech, bo się boi ostracyzmu.

Mitem jest więc wyjątkowość SJ ze wzgledu na wykluczenia, a dodatkowo ich system z tym związany tworzy patalogię.

Najgorsze jest to, że oni sami siebie oszukują, że są pozytywnie wyjątkowi, a prawda w zderzeniu z rzeczywistością innych wyznań jest zupełnie inna.
Dlatego pan od KU bajki opowiada, a chwasty są bo boją się przyznać.

MX - koniec - MX

W dodatku pewnie duża ilość osób, która wraca do organizacji robi to ze względu na rodzinę, a nie z czystych pobudek (czyli szczerej skruchy i dalszej chęci służenia Bogu w tej właśnie organizacji). Zaleca się żeby nawet nie dzwonić do wykluczonego bo to by mu mogło wystarczyć. Chodzi o to alby wykluczony nie mógł tego już znieść psychicznie. Jeżeli nie będzie umiał tego wytrzymać to wróci. Żadne tam oczyszczanie organizacji tylko zastraszanie.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1051 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:28 »
Sorry Robbo 1, obawiam się, że gdyby dziś przyszedł Jezus, to o naszym wyznaniu nie powiedziałby ogród, lecz...grób pobielany :'(


Offline robbo1

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1052 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:35 »
Po pierwsze napisałem :
"My różnimy się od w i ę k s z o ś c i "z nich,że wyrywamy chwasty.
Tym samym wykazałem,że istnieją społeczności praktykujące wykluczenie.
Dowodzi tego książka Johna McArthura "Niewidzialny przeciwnik",w której pisze o wykluczeniu.
Nie przypisuj mi niewiedzy,w tym,czym ,tam gdzie posiadam.

Nie piszcie,że wykluczamy molestowanych a pozostawiamy "katów".
Nieprawda.
A porzucenie organizacji za nieprawdy,tam gdzie je widzisz to jedno.
Ich udowodnienie,inne.
A zmiany w organizacji to ważny etap postępu ,tak ważny jak np.w rozwoju nauki.
To już udowodniłem.

Zobaczymy kogo zaakceptuje,a kogo nie.
Nie wydaje mi się jednak,żeby odrzucił organizację za winę winnych tych spomiędzy nas,którzy "mienią się braćmi a w istocie nimi nie są".
Przy czy budowanie swojej do nas niechęci na przykładzie zepsucia niektórych z nas,to tylko pretekst,tak mi się wydaje.





« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2017, 20:38 wysłana przez robbo1 »


Offline HARNAŚ

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1053 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:41 »

Nasz społeczność jak powiedział dobry mój znajomy ,który swego czasu ukończył "Kurs usługiwania",jest podobna do wielu innych wyznań.
Wszystkie przypominają ogród.
A we wszystkich pojawiają się "chwasty".
My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.
Szkoda tylko , że  w tych chwastach nie dostrzegacie roślin leczniczych . :'(


Offline zenobia

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1054 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:55 »
robbo  spojrz prawdzie w oczy , ten wasz ogrod jest pełen chwastow , no czasem sie trafi kwiatek , ktory odchodzi a wy mowicie ze go usuneliscie .Uwierzyliscie w ta swoja bajke i tak paplacie ! Dobrze wiecie jak jest a zaklinacie rzeczywistosc.


Offline dziewiatka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1055 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 21:59 »
Na pewno nie jestem kwiatkiem ani rośliną leczniczą,jednak dzięki doświadczeniu i pewnej miary wiedzy dostrzegam różnicę między tym jak jest i jak powinno być.Dla tego widzę różnicę między naukami moralnymi strażnicy z rzeczywistością.Dobrze jest napisać o  tym że pedofilia jest ohydnym grzechem tylko z drugiej strony źle jest chronić tych co dopuszczają się tego ohydztwa w imię źle pojętego dobrego imienia zboru.Natomiast gdy ktoś się poważy poinformować o tym jest usuwany ze zboru .Bo u nas nic takiego się nie dzieje.Pamiętam ile złego się w organizacji mówiło o współpracy religii i ONZ i te ilustracje jak to nierządnica pijana krwią świętych dosiada bestię,a o swojej współpracy cicho sza,kto się ośmielił o to zapytać zbyt głośno został chwastem usuniętym z ogródka organizacji i obrzucony inwektywami ,przyrównany do osoby chorej psychicznie.Chociaż członkowie Niewolnika chwalą się ,że to najlepsza organizacja składająca się z ludzi to mam pewność,że najlepsza to w ich wydaniu najbardziej bez duszna.


Offline sawaszi

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1056 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 22:06 »
Zrozumiałem tyle z tego (co piszesz) robbo1 ,że 'dobry z Ciebie ogrodnik' ? - a wyplewiłeś już wszystkie "chwasty" ze swego 'ogródka' ??. Obyś "kąkolu wraz z pszenicą" nie 'wyrwał'  :( ..
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2017, 22:12 wysłana przez sawaszi »


Offline MX

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1057 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 09:38 »
Po pierwsze napisałem :
"My różnimy się od w i ę k s z o ś c i "z nich, że wyrywamy chwasty.
Tym samym wykazałem,że istnieją społeczności praktykujące wykluczenie.
(...)

Nie piszcie,że wykluczamy molestowanych a pozostawiamy "katów".
(...)
Ten fragment dokładnie napisałeś tak:
Cytuj
(...) My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.
Napisałeś wyrywanie w kontekście wykluczenia, a skoro tylko wy wyrywacie to logicznie zrozumiałem, że tylko wy wykluczacie. Dodatkowo pisałem o słowach tego pana z KU w szczególności, a nie koniecznie o tobie. Ale ok załóżmy, że ty wiesz o tym. To dlaczego napisałeś te słowa o wyrywaniu tak jakby tylko u was było wyrywanie skoro masz wiedzę, że nie tylko wy wyrywacie ?

Pomijam, że pominąłeś fakt, że cała procedura karania za grzech jest chora u was. Nie mówię, że jakiejś nie powinno być, ale w zderzeniu z innymi wyznaniami wypadacie tragicznie. A nawet skandalicznie.

Co do ofiar i katów. Czy nie jest tak, że jeśli na kata nie ma dwóch świadków, a ofiara będzie robić "raban" o sprawę, to w rezultacie kat zostanie, a ofiarę mogą usunąć, czyli "wykluczyć"? 

MX - koniec - MX


Offline robbo1

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1058 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 10:11 »
Nie idzie o słowa,tylko o to,że ja świadomie napisałem "od większości",wiedząc,że praktyka wykluczenia jest stosowana i w winnych wyznaniach.
O tym ,że ta jest "nieprzyjemna",z zasady dla "obu stron",to oczywiste.
Pewnie istnieją przypadki "niepotrzebnego wykluczenia", i odwrotnie.
Pozostawienia kogoś,kto powinien zostać wykluczony.
Nie podoba się wam "procedura".
Niech tak pozostanie.
Pewnie można by coś zmienić.
Może nie.
A jeżeli idzie o wykluczenie to nie tyle czyn jest sam w sobie powodem wykluczenia,co i "brak oznak skruchy".
Tak naprawdę brak skruchy.

A co najważniejsze z zasady wykluczenie to "tylko formalność".
Większość z wykluczonych i tak odeszła wybierając niemoralny tryb życia,ale inne wierzenia,inne poglądy,wykładnie .
Własną zamiast naszej itp.
Jeżeli nie wybiera naszej ,niech idzie za inną.



Offline lukasz84gl

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1059 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 18:42 »
Nie idzie o słowa,tylko o to,że ja świadomie napisałem "od większości",wiedząc,że praktyka wykluczenia jest stosowana i w winnych wyznaniach.
(...)
A jeżeli idzie o wykluczenie to nie tyle czyn jest sam w sobie powodem wykluczenia,co i "brak oznak skruchy".

Fakt, są religie gdzie praktyka wykluczania istnieje w jakieś formie. Ale Świadkowie w tym względzie stosują największy rygor. I mimo, że szczycą się brakiem chrztu niemowląt to i tak zezwalają na chrzest osobom, co do których z racji wieku można mieć wątpliwości czy wiedzą co robią (Jezus nie brał chrztu w szczenięcym wieku). A te osoby i tak odpowiadają potem przed starszymi jak dorośli.

I co to jest ten brak skruchy? Bo odbieram to tak: "Niestety nie myślisz jak my, musimy Ciebie wykluczyć". Rozumiem jeszcze jak ktoś pali, pije za dużo, czy pozamałżeński seks (choć czy każda sytuacja? ), ale jeśli ktoś ma wątpliwości ideologiczne, czy wątpliwości co do działania organizacji (globalnie czy też lokalnie) to takie sprawy powinny być wyjaśniane. Bardzo wygodnie jest takie osoby usuwać, a grono starszych jedynie ma obowiązek zweryfikować tylko czy taki myśli po "naszemu". I takie wyjaśnienie powinno być poddane również dla szerszego grona. Wtedy można powiedzieć, że to jest właściwe załatwienie sprawy. Tym bardziej, że wykluczenie kogoś dla kogo ŚJ są całym światem, na ogół ktoś takie nie zna innego życia.


P.S. "brak oznak skruchy" = podkul ogon. Jeśli tego nie zrobisz to czekamy aż wrócisz z podkulonym ogonem.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline dziewiatka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1060 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 18:57 »
robbo1 wytłumacz mi co to jest wykładnia nasza bo nie rozumiem.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1061 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 22:35 »
Nie idzie o słowa,tylko o to,że ja świadomie napisałem "od większości",wiedząc,że praktyka wykluczenia jest stosowana i w winnych wyznaniach.
O tym ,że ta jest "nieprzyjemna",z zasady dla "obu stron",to oczywiste.
Pewnie istnieją przypadki "niepotrzebnego wykluczenia", i odwrotnie.
Pozostawienia kogoś,kto powinien zostać wykluczony.
Nie podoba się wam "procedura".
Niech tak pozostanie.
Pewnie można by coś zmienić.
Może nie.
A jeżeli idzie o wykluczenie to nie tyle czyn jest sam w sobie powodem wykluczenia,co i "brak oznak skruchy".
Tak naprawdę brak skruchy.

A co najważniejsze z zasady wykluczenie to "tylko formalność".
Większość z wykluczonych i tak odeszła wybierając niemoralny tryb życia,ale inne wierzenia,inne poglądy,wykładnie .
Własną zamiast naszej itp.
Jeżeli nie wybiera naszej ,niech idzie za inną.

Robbo1 piszesz bez emocji, jak urzędnik, który tylko przybija pieczątki w papierach: "wykluczyć", "zostawić", "wykluczyć", "wykluczyć", "ograniczyć" itd.

Twoja wiara w sprawiedliwość tego bezdusznego systemu jest naprawdę niesamowita. Nawet nie bierzesz pod uwagę tego, że osoby wykluczane mogły zostać w ten sposób skrzywdzone.
Zakładasz - tak jak ja kiedyś - że ze zboru wykluczani są tylko grzesznicy.
Ale ja już teraz wiem - choćby po sobie - że to nieprawda.

Gdyby nie ten chory system, to miałabym dzisiaj normalne kontakty z ludźmi ze zboru. Po prostu bym im powiedziała, że nie wierzę w nauki WTS, ale chętnie będę utrzymywać z nimi kontakt. No ale tutaj tak się nie da. Świadkowie zachowują się w tej kwestii wręcz jak małpy w cyrku - tak daleko potrafią uciekać na ulicy przed wykluczonym (że o "odstępcy" nie wspomnę), że aż im się spod butów kurzy.
Nie odzywają się do własnych dzieci, wyrzucają ich z domu!
Rozumiesz to chłopie?! Uznajesz to za normalne?


Offline Gremczak

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1062 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 22:43 »
Jeżeli nie wybiera naszej ,niech idzie za inną.

A jeżeli ta świadkowska jest błędna i niewłaściwa? To za co został wykluczony?Za to ,że nie zgadzał się z błędną i niewłaściwą?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1063 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 23:49 »
Po pierwsze napisałem :
"My różnimy się od w i ę k s z o ś c i "z nich,że wyrywamy chwasty.
Tym samym wykazałem,że istnieją społeczności praktykujące wykluczenie.
Dowodzi tego książka Johna McArthura "Niewidzialny przeciwnik",w której pisze o wykluczeniu.
Nie przypisuj mi niewiedzy,w tym,czym ,tam gdzie posiadam.

Nie piszcie,że wykluczamy molestowanych a pozostawiamy "katów".
Nieprawda.
(podkreślone moje)
A porzucenie organizacji za nieprawdy,tam gdzie je widzisz to jedno.
Ich udowodnienie,inne.

A zmiany w organizacji to ważny etap postępu ,tak ważny jak np.w rozwoju nauki.
To już udowodniłem.
(podkreślone moje)

Zobaczymy kogo zaakceptuje,a kogo nie.
Nie wydaje mi się jednak,żeby odrzucił organizację za winę winnych tych spomiędzy nas,którzy "mienią się braćmi a w istocie nimi nie są".
Przy czy budowanie swojej do nas niechęci na przykładzie zepsucia niektórych z nas,to tylko pretekst,tak mi się wydaje.

Czym że jeżeli nie wykluczeniem jest, zasada dwóch świadków, pomyśl proszę głębiej nad zagadnieniem, skoro Pismo zawiera informację o tym że w ściśle określonej sytuacji nie potrzeba dwóch świadków, znasz przecież prawo Boże opisujące sytuację zgwałcenia kobiety na polu. 5 Mojż. 21:18-21
 
Co udowadniać i komu skoro w Piśmie Świętym jest wyraźny zapis o FAŁSZYWYM PROROKU 5 Mojż. 18: 20-22 ile dat końca świata 1914 r. 1925 r. 1975 r. co nie fałszywy prorok? wczytaj się w słowa Księgi Biblią nazywanej, nie interpretatorów, to są tylko ludzie plączący się w zeznaniach i gdybym miał wszystko opisać co w ich literaturze niespójnej wewnętrznie jest zawarte zabrakło by tygodnia, o danych zawartych w archiwach BADACZY PISMA ŚWIĘTEGO nie piszę bo tu dopiero jest jazda, jak to C.T. Russell rozumiał Słowo Boże, zresztą mason. Może napiszesz że niektórzy z braci w swej nadgorliwości tak opacznie rozumieli te daty,( że zapytam, a co pisał na temat dat Paweł zresztą apostoł, wybrany przez Jezusa Pana, ciekawa kwestia się wyłania wszystkich prócz Macieja wybrał Pan Jezus, tylko jedyny Maciej został wybrany przez Boga Jehowę dodam oczywiście według Biblii św.j.) i w swej nadgorliwości zostawili pracę zarobkową, podjęli służbę pionierską, pozbyli się swych majątków wszystko w swej nadgorliwości co zresztą w tym roku na kongresie próbowano wmówić OWCOM I oczywiście większości wmówiono, mało kto dysponuje literaturą z tamtych lat, zresztą skutecznie się zniechęca do głębokiego studiowania starszej literatury.

  Piszesz o budowaniu niechęci do was, na przykładzie zepsucia niektórych(ciało kierownicze,ciało niebiblijne, ze złotymi zegarkami i sygnetami na rękach, kłamiące, to niektórzy?), wiesz, wniknij w to co czytasz, co widzisz, jeżeli zepsucie jest na samej górze, kłamiący przed komisją do spraw pedofilii w Australii G.W. Jackson, Lett w majowym Broadcasting 2015 mówiący o potrzebie wybudowania 13 czy 14 tysięcy sal królestwa teraz już zaraz (w domyśle potrzebna kasa - dajcie) po czym w na zgromadzeniu Statutowym w Październiku podaje się do publicznej wiadomości zboru że wszystkie budowy są wstrzymane, to wiesz dziecko 5-cio letnie powie coś tu nie gra, tak poukładana organizacja nie planuje?! Miliardy dolarów ze sprzedaży posiadłości Brooklynu, gdzie masz informacje z rozliczenia się naszej wspólnej własności, oni nie są panami mojej wiary, A TAK SIĘ ZACHOWUJĄ.
Większości z nas na tym forum przyświeca Słowo Boże, a w nim mamy opisaną sytuację Łukasza 9:49-50 to św.j. uczą ze wszystko co nie jest z nimi to zło, Pan Jezus uczył czegoś wręcz odwrotnego, dla mnie osobiście zło siedzi w Warwick(poczytasz książkę "Kryzys Sumienia" R. Franza to zrozumiesz) nie piszę w imieniu innych, czytając ich posty wnioski sam wyciągniesz.
Moja Żona chodzi na zebrania, głosi, stoi przy stojaku, i co z tego, jak diabeł święconej wody boi się Biblii, zresztą w organizacji byłem 33 lata i wiem jak studiowana jest Biblia i jak postrzegani są wszyscy którzy nie są w arce, czyli w organizacji.

Co pokazali w Nadarzynie usługujący tam 22 Września 2017 r. teraz w miniony Piątek? Z uśmiechem na twarzy, buta, pycha, pomimo tego że były osoby które przyjechały z pismem, czy też były umówione na to spotkanie, dla nich dzień jest nocą a białe czarnym.
 Żyją w amoku.

I na koniec, jeżeli mowa jest o faktach, to nie ważne kto Ci je podaje i czym się kieruje, FAKT JEST ZAWSZE FAKTEM. Jeżeli Ci go wytyka i tak to odbierasz, to nie dawaj podstaw. Korporacja BIZNESOWA oto jest jej imię, a myślących samodzielnie za burtę.
Pozdrawiam   


Michał chlu

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1064 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 23:11 »
Witam,

Wielu byłych lub obecnych ŚJ(jak jeszcze ja) zastanawia się nad tym co dalej gdy odejdą ze zboru. Zdecydowanie nie polecam łamania swojego kręgosłupa moralnego poprzez dołączanie się do organizacji lub religii która naucza rzeczy sprzecznych z Biblia(trójca itp).

Jeśli ktoś z was szuka religii która wierzy ze Bóg ma imię.

Wierzy ze Jezus to Syn Boży.

Głosi innym.

Trzyma się zasad Biblijnych.

Naucza tylko rzeczy które JASNO wynikają z Biblii.

W kwestiach gdzie Biblia jasno się nie wypowiada pozostawia WOLNOŚĆ wierzeń natomiast zabrania NARZUCANIA innym swojego zdania.

Polecam wpisać sobie mesjańskie zbory Boże.

Bardzo proszę o info w prywatnej wiadomości jeśli znaleźliście jakieś fałszywe nauki lub błędy tej religii. Ja jestem jeszcze ŚJ choć to moje ostatnie dni. Niestety w moim wypadku pisze szczerze ze nie tylko odstępstwo będzie powodem ale tez powazny grzech jednak wierze ze ureguluje sprawy z Bogiem i będę wolny od korpokracji choć niestety cała mojarodzina jest ŚJ :/