Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287166 razy)

Offline lukasz84gl

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1035 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 20:32 »
Witam wszystkich poszukujących (wierzących i prawie wierzących) - założę nowy wątek ,żeby dać odetchnąć autorce (PoProstuJa) - co Wy na to ? ..

Jestem innego zdania. Po pierwsze tyle odpowiedzi ile ludzi i stąd się utworzą tematy poboczne. Poza tym nie opuszcza mnie wrażenie, że autorka chce tylko jednej odpowiedzi: "widzicie ŚJ to najlepsza opcja, mimo, że nie idealna". Chyba, że się mylę, to poproszę autorkę o sprostowanie.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline sawaszi

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1036 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 21:55 »
Tak - niech się wypowie (autorka tego wątku) - jak ma jeszcze chęć odpowiedzieć - ja daje Jej plusa (za całokształt) - bo lubię szczere osoby .  :) :) .


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1037 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:11 »
Jestem innego zdania. Po pierwsze tyle odpowiedzi ile ludzi i stąd się utworzą tematy poboczne. Poza tym nie opuszcza mnie wrażenie, że autorka chce tylko jednej odpowiedzi: "widzicie ŚJ to najlepsza opcja, mimo, że nie idealna". Chyba, że się mylę, to poproszę autorkę o sprostowanie.

Tak - niech się wypowie (autorka tego wątku) - jak ma jeszcze chęć odpowiedzieć - ja daje Jej plusa (za całokształt) - bo lubię szczere osoby .  :) :) .

Cóż mogę odpowiedzieć? Wątek liczy obecnie 70 stron, założony został prawie 2 lata temu.
Żaden człowiek nie będzie miał tyle czasu i sił żeby przebrnąć przez te 70 stron, a i ja swoich postów sprzed prawie 2 lat również nie czytam. A zatem tym, którzy przeczytali tylko dwie początkowe strony i postanowili dać komentarz ułatwię trochę zadanie:
moi drodzy, w ciągu tego czasu trochę się u mnie pozmieniało :)

Mogę powiedzieć, że znalazłam już odpowiedź na postawione tu pytanie. A pomogły mi w tym bardzo książki Raymonda Franza.

Wiele razy pojawiają się tu odpowiedzi: "żyj tak jak uważasz / chcesz / jak sobie wymyślisz itp.". Cóż mogę odpowiedzieć? Że tak potrafi KAŻDY człowiek na świecie!
A ja myślę, że chrześcijanie powinni się czymś wyróżniać w swoim postępowaniu i wkładać choć trochę wysiłku do swojego życia. :)


Offline sawaszi

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1038 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:49 »
Tak i nie na opak -poznałaś Biblię - i kto może Ci teraz 'wcisnąć' coś innego ?? - 'nie ma takiej innej alternatywy' - bo znasz "prawdę" - w 'świecie' powiadają : - "nie ma lewara ,który by podważył prawdę" .Pozdrawiam Ciebie Serdecznie  :) :) .


Offline ogórek kiszony

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1039 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 10:18 »
Cóż mogę odpowiedzieć? Wątek liczy obecnie 70 stron, założony został prawie 2 lata temu.
Żaden człowiek nie będzie miał tyle czasu i sił żeby przebrnąć przez te 70 stron
Uff myślałem, że tylko ja tak zrobiłem  ;D

Co do reszty odpowiedzi, wolę być dobrym człowiekiem niż...wierzyć w jakąś religię. Ale nie zamierzam nikogo przekonywać. To mi się kojarzy z głoszeniem. A do tego nie zamierzam wracać.


Offline zenobia

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1040 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 13:20 »
Czy zeby byc dobrym człowiekiem , potrzebuje jakiejs religii ? Staram sie zyc uczciwie , bo tak chcę anie dlatego ze ktos tego o demnie wymaga.


Offline lukasz84gl

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1041 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 14:43 »
Cóż mogę odpowiedzieć? Wątek liczy obecnie 70 stron, założony został prawie 2 lata temu.
Żaden człowiek nie będzie miał tyle czasu i sił żeby przebrnąć przez te 70 stron, a i ja swoich postów sprzed prawie 2 lat również nie czytam. A zatem tym, którzy przeczytali tylko dwie początkowe strony i postanowili dać komentarz ułatwię trochę zadanie:
moi drodzy, w ciągu tego czasu trochę się u mnie pozmieniało :)

Czyli jak widać, co człowiek to sposób na życie.

Wiele razy pojawiają się tu odpowiedzi: "żyj tak jak uważasz / chcesz / jak sobie wymyślisz itp.". Cóż mogę odpowiedzieć? Że tak potrafi KAŻDY człowiek na świecie!

I nie ma w tym nic złego. Po prostu tak jest. W skrócie mówiąc każdy jest kowalem swojego losu. Chyba, że odda kierowanie swoim życiem w czyjeś ręce albo zostanie do tego przymuszony. Natomiast jak ktoś zauważa, że z jego drogą życiową jest coś nie tak (chyba Ciebie mogę podać za przykład) to należy się na chwilę zatrzymać (podkreślam na chwilę) i zastanowić. Nad przeszłością, wyciągnąć wnioski, określić punkt w jakim się znajduję oraz to co chce osiągnąć, zrobić ze swoim życiem. I potem podążać za tym. To musi każdy zrobić samodzielnie.


A ja myślę, że chrześcijanie powinni się czymś wyróżniać w swoim postępowaniu i wkładać choć trochę wysiłku do swojego życia. :)

Czy wyróżniać znaczy błyszczeć? Robić coś niesamowitego? Coś co będzie wzbudzać podziw? Czy o to w życiu chodzi? Czy wtedy żyje się dla siebie, dla najbliższych czy chce się uszczęśliwić wszystkich? A może poszukać szczęścia w zwykłej codzienności?
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Gremczak

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1042 dnia: 22 Wrzesień, 2017, 22:57 »
A ja sobie tak rozumuje : jak Jezus nie jest naszym wzorem do naśladowania i obiecanym Mesjaszem - to kto ?? .To pytanie jest skierowane do wątpiących w sprawiedliwość Stwórcy i okup Jezusa (za 'nasze grzechy') ? .Może filozofia i konformizm (jednostki) - jest celem i sensem życia ? - "to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy" ,a może "szamanizm" ?. lub oddawanie hołdu "matce naturze" ? ,jest kluczem do szczęścia ? .To pytanie zostawiam wszystkim - do własnej analizy osobistej .Pozdrawiam Wszystkich .

A czy człowiek potrzebuje jakieś wzoru narzuconego przez innych?
 A po co nam Mesjasz?
Czy grzech to nie jest raczej wymysł ludzi ,którzy chcą nad nami panować i nas upokarzać? Czy pomijając to co wymieniłeś( to takie płytkie) nie można być szczęśliwym? Można.


Offline bernard

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1043 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 09:00 »
A czy człowiek potrzebuje jakieś wzoru narzuconego przez innych?
Każdy postępuje, czy zdaje sobie z tego sprawę czy nie , wedlug wzorców.
Cytuj
Czy grzech to nie jest raczej wymysł ludzi

Czy np pedofilia to wymysł ludzki ?


Offline Gremczak

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1044 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 11:13 »
Każdy postępuje, czy zdaje sobie z tego sprawę czy nie , wedlug wzorców. 
Czy np pedofilia to wymysł ludzki ?
Troszkę głębiej wniknij w to co ja napisałem a nie tak powierzchownie.Twój komentarz ni jak nie ma się do tego co ja napisałem.


Offline robbo1

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1045 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 18:49 »
Pozwolę sobie na komentarz.
Zawsze zarzucano mi ,że niczego nie przyjmuję na wiarę,wszystko sprawdzam itp.
Także w trakcie "studium".
Moja mama i siostra "przyjęły prawdę" szybko,ja nie.
Zawsze powtarzano,że nie przyjmę czegokolwiek,jeżeli nie sprawdzę.
Tak było ,jest i pewnie pozostanie.

Wiem,że w wielu przypadkach,to,że pokazano mu [prawdziwe] dziesięć przykazań, wystarczyło,żeby przekonać,że tu jest prawda. itp.
U mnie tak nie było.
Sprawdzałem ,zadawałem niewygodne pytania.
Od początku czytałem  tzw. "literaturę odstępczą".
Oczywiście od T.Kundy "Pismo św.przeczy..."
Mam ponad dwadzieścia publikacji [książek i broszur].
Do udanych zaliczam "W obronie wiary",czy "Walka na wersety".

Wbrew pozorom wcale nie "Kryzys sumienia".
Ten ukazuje tylko,że  nasze wyznanie to dzieło stwórcy i człowieka.[= niedoskonałego].

Nasz społeczność jak powiedział dobry mój znajomy ,który swego czasu ukończył "Kurs usługiwania",jest podobna do wielu innych wyznań.
Wszystkie przypominają ogród.
A we wszystkich pojawiają się "chwasty".
My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.



« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2017, 18:51 wysłana przez robbo1 »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1046 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 19:47 »
Wszystkie przypominają ogród.
A we wszystkich pojawiają się "chwasty".
My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.

  Cóż, cza­sem chwast by­wa naj­piękniej­szym da­rem ogrodu. :D
A tak na marginesie, czyż chwasty nie stworzył ten sam Bóg, aby ogrody i łąki były piękniejsze?  ::)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline MX

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1047 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:13 »
(...) jest podobna do wielu innych wyznań.
Wszystkie przypominają ogród.
A we wszystkich pojawiają się "chwasty".
My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.
To jest tylko dowód na jedno, że nawet SJ, od których można by się spodziewać rozeznania (bo kursa pokończył) są niedoinformowani. To kolejny dowód na indoktrynację, izolację od pełnej wiedzy. Świat w jakim są SJ "szkoleni" jest spreparowany.

Pan po kursach nie zna wyznań chrześcijańskich w Polsce i dlatego powiela i uczy innych w czymś co nie jest zgodne z prawdą.

Są inne wyznania, np ewangeliczne gdzie pewna forma wykluczenia istnieje. Istnieje "wyrywanie chwastów".

Dodatkowo u SJ jest wielu co ukrywają grzechy ze wzgledu na procedury karania. A w znanych mi ewangelicznych przyznanie się do grzechu powoduję faktyczne wsparcie. Grzesznik, który okazuje skruchę i przyznaje się przed całym zborem (widziałem coś takiego) dostaje autentyczne wsparcie innych. U SJ obawa (słuszna) przed odizolowaniem "hoduje" ludzi z podwójnym życiem. Wielu ukrywa grzech, bo się boi ostracyzmu.

Mitem jest więc wyjątkowość SJ ze względu na wykluczenia, a dodatkowo ich system z tym związany tworzy patologię.

Najgorsze jest to, że oni sami siebie oszukują, że są pozytywnie wyjątkowi, a prawda w zderzeniu z rzeczywistością innych wyznań jest zupełnie inna.

Dlatego pan od KU bajki opowiada, a chwasty są bo boją się przyznać.

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2017, 20:19 wysłana przez MX »


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1048 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:16 »
Nasz społeczność jak powiedział dobry mój znajomy ,który swego czasu ukończył "Kurs usługiwania",jest podobna do wielu innych wyznań.
Wszystkie przypominają ogród.
A we wszystkich pojawiają się "chwasty".
My różnimy się od większości z nich,że te chwasty wyrywamy.
I wykluczenie nie stanowi "zła"tylko "dobro" na którym zależy członkom itp.

Witaj robbo1
Jak byś mnie określił? Tą, która odłączyła się od organizacji Świadków po odkryciu ich niebiblijnych nauk oraz wszelakich afer.
Czy jestem - jak to obrazowo określiłeś - chwastem?
Każdy, kto został wykluczony jest chwastem?

Z takim myśleniem - pozbywamy się chwastów - religia Świadków wygląda tak jak wygląda - po prostu znieczulica i tyle.
"Byłeś kwiatkiem, ale nikt w zborze cię nie podlewał, więc uschnąłeś. Teraz jesteś już tylko chwastem, więc żegnaj i nam tu w naszym wypielęgnowanym ogródku nie bruźdź." - takie słowa mógł usłyszeć niejeden Świadek przed wykluczeniem

A wyrywajcie sobie te "chwasty" ile chcecie, a zobaczycie jak krucho z kasą się zrobi, gdy nie będzie kto już miał sponsorować tej religii. Przyrost obecnie minusowy i na wzrost się nie zanosi. Niech no tylko pojawi się jakaś kolejna afera finasowa / pedofilska w organizacji. Wtedy siedmiu tulipanów weźmie nogi za pas i zaszyje się w jakiejś wygodnej "piwnicy" w willi z basenem. Oni sobie krzywdy nie dadzą zrobić.

A przy okazji... jak odbierasz Raymonda Franza? Też chwast?!


Offline dziewiatka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1049 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 20:21 »
Według zborowych ogrodników chwasty to ofiary zborowych pedofili.robbo 1 sprawdzaj dalej,polecam film o lojalności w zborach był wyświetlany na zebraniu w tygodniu.Sprawdź dlaczego Aaron nie obchodził żałoby po synach ,którzy zginęli za ofiarowanie nie dozwolonego kadzidła.Warto pamiętać że kłamstwo Wtsowskiejest ogromne okraszone tylko rodzynkami prawdy dlatego bardzo łatwo można dać się zwieść.