Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287114 razy)

Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #945 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 09:59 »
A nie można po prostu żyć i byc szczęśliwym tu i teraz, bez żadnych kościołów, religii i wszystkich obrzędów?
Ja po wyjsciu z org staram sie właśnie tak żyć i powiem Wam, ze jest super - polecam.

Pewnie ze można . Przecież tak żyjesz. Można też kraść cudzolozyc itd ale czy jest to dobra droga?
Wszystko kwestia naszych wyborów decyzji .


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #946 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 11:19 »
Bo każdy ateista to pijak i cudzołożnik. Współczuje światopoglądu.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #947 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 11:39 »
Pewnie ze można . Przecież tak żyjesz. Można też kraść cudzolozyc itd ale czy jest to dobra droga?
Wszystko kwestia naszych wyborów decyzji .

100% Racja!
Kradnę! Czas dla siebie, a nie na wycieranie klatek schodowych.
Cudzołożę! Z książkami innymi niż Biblia.(Tobie też radzę).


Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #948 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 11:57 »
Bo każdy ateista to pijak i cudzołożnik. Współczuje światopoglądu.
Ty to powiedzialaś nie ja . Tak więc nie wciskaj w moje usta i do mojej głowy myśli których nie wypowiedzialem.  A swoją drogą jeśli Boga nie ma to czemu nie kraść cudzolozyc mordować po co jakieś normy moralne . Czy tylko dla tego bo prawo ludzkie? Dlaczego zostało to prawo ludzkie tak ustalone . Przecież żyjesz a potem zero nic ani nagroda ani kara. Po co męczyć się na tym świecie. Może lepiej od razu wziąć dobry rozped i łbem w dobry mur żeby mózg dobrze się rozprysnal .
Cysorzu może łaskawie wzrocisz uwagę na to ze ja napisałem że można żyć bez kościoła tak jak można kraść i cudzolozyc . Nie napisałem ze każdy kto nie jest w kościele to cudzoloznik . Możesz być wierzącym możesz być w kościele możesz być poza nim możesz kraść lub cudzolozyc Twój wybór twoja droga . I pamiętaj bycia poza kościołem nie jest równoznaczne ze trzeba kraść . Tak jak to ze jeśli ktoś jest w kościele jest czysty i grzeczny .  Oczywiście Kościół naucza ze nie kraść nie cudzolozyc.
100% Racja!
Kradnę! Czas dla siebie, a nie na wycieranie klatek schodowych.
Cudzołożę! Z książkami innymi niż Biblia.(Tobie też radzę).
Dziękuję za radę ale ja już wybrałem.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2017, 11:59 wysłana przez Nikt »


Offline Sebastian

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #949 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 12:04 »
A swoją drogą jeśli Boga nie ma to czemu nie kraść cudzolozyc mordować po co jakieś normy moralne. Czy tylko dla tego bo prawo ludzkie? Dlaczego zostało to prawo ludzkie tak ustalone . Przecież żyjesz a potem zero nic ani nagroda ani kara.
przestrzegasz zasad moralności tylko z czystego wyrachowania licząc że JHWH wynagrodzi Ciebie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #950 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 12:11 »
przestrzegasz zasad moralności tylko z czystego wyrachowania licząc że JHWH wynagrodzi Ciebie?
Nie, nie tylko


Offline gerontas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #951 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:15 »
"Gdy bowiem poganie, którzy nie mają prawa, z natury czynią to, co jest w prawie, oni, nie mając prawa, sami dla siebie są prawem."
Rzymian 2:14 PUBG

To tak zwane prawo naturalne. Zatem ateiści mogą żyć lepiej jak "wierzący." Kontekst tego wersetu to potwierdza.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2017, 13:17 wysłana przez gerontas »


Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #952 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:27 »
"Gdy bowiem poganie, którzy nie mają prawa, z natury czynią to, co jest w prawie, oni, nie mając prawa, sami dla siebie są prawem."
Rzymian 2:14 PUBG

To tak zwane prawo naturalne. Zatem ateiści mogą żyć lepiej jak "wierzący." Kontekst tego wersetu to potwierdza.
Niestety mylisz się . Ten werset tylko mówi o tym ze mogę przestrzegać prawa norm moralnych . Ale nie mówi o tym ze moga żyć lepiej jak wierzący. Równie dobrze mogą żyć wbrew prawu naturalnemu i tak żyją również . Prześledź tak na przestrzeni wieków i różnych kultur jak było traktowane życie ludzkie i drugi człowiek . Jak to prawo naturalne wyglądało kiedyś jak dziś jak w Japonii Chinach a jak w Europie. Jak u buddystów i hindusow a jak u żydów chrześcijan . A wracając do weretu to cczy to ze sami se dla siebie prawem nie znaczy tego ze robią co im pasuje i to co chcą . Pasuje im zabić sąsiada bo ma ładne żonę to to zrobią.
No i ostatnia sprawa życie bez Boga nie znaczy lepiej . A i jeszcze jedno kto to jest wierzący ?
Ten co mówi ze wierzy czy ten co robi tak jak Bóg przykazal . Przypowieść o dwóch synach co mieli pole odrabiać
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2017, 13:33 wysłana przez Nikt »


Offline Sebastian

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #953 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:35 »
Nie, nie tylko
tym samym częściowo odpowiedziałeś sobie na własne pytanie o moralność niewierzących. Osoba niewierząca nie liczy na karę lub nagrodę wieczną ale może kierować się własnym sumieniem.

Poza tym osoba niewierząca może mieć prawy charakter i może nie pragnąć tego co niemoralne.
Przykładowo osoba niewierząca może być uczciwa i preferować pracę zamiast kradzieży. Osoba niewierząca może także autentycznie być zakochana we współmałżonku i nie pragnąć cudzołóstwa.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline czarnaowca

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #954 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:40 »
Przecież żyjesz a potem zero nic ani nagroda ani kara. Po co męczyć się na tym świecie. Może lepiej od razu wziąć dobry rozped i łbem w dobry mur żeby mózg dobrze się rozprysnal .

Czyli rozumiem, ze Ty teraz tylko wegetujesz, bo prawdziwe życie zacznie sie dla Ciebie po śmierci?


Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #955 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:52 »
Czyli rozumiem, ze Ty teraz tylko wegetujesz, bo prawdziwe życie zacznie sie dla Ciebie po śmierci?
W pewnym sensie tak . Ale zwróć uwagę ze tu spotykają nas radości i cierpienie smutki . To może warto sobie cierpień zaoszczędzić życie tu na ziemi nie jest celem jest drogą środkiem prowadzącym do celu. Jak dla mnie ale se różne cele.
tym samym częściowo odpowiedziałeś sobie na własne pytanie o moralność niewierzących. Osoba niewierząca nie liczy na karę lub nagrodę wieczną ale może kierować się własnym sumieniem.

Poza tym osoba niewierząca może mieć prawy charakter i może nie pragnąć tego co niemoralne.
Przykładowo osoba niewierząca może być uczciwa i preferować pracę zamiast kradzieży. Osoba niewierząca może także autentycznie być zakochana we współmałżonku i nie pragnąć cudzołóstwa.


Sam piszesz może . Zresztą każdy ma różne sumienie . Ja jedynie odpowiedziałem na pytanie czy staram się żyć zgodnie z przykazaniami z wyrachowania. Tak więc nie przekrecaj. Bo jest coś takiego jak moja odpowiedź  na Bożą miłość . Z wdzięczności .
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2017, 14:00 wysłana przez Nikt »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #956 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 14:28 »
A swoją drogą jeśli Boga nie ma to czemu nie kraść cudzolozyc mordować po co jakieś normy moralne .

Przykre jest to, że przed popełnianiem złych rzeczy powstrzymuje cię jedynie boska kara. Wyobrażam sobie jak tragiczny byłby świat w którym zyliby tylko tacy jak ty i nie było "policji"


Offline Helleboris

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #957 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 14:33 »
A czy po odejściu od zboru musi być coś zamiast? Nie wiem jak inni, ale ja wcale nie potrzebowałam zapychać tej dziury czymś innym. Po jakimś czasie zniknęła. Brak działania też jest decyzją i ma swoje konsekwencje. Myślę, że warto spróbować inaczej i nie gonić za wszelką cenę za nową wiarą. Powiem szczerze, że bardzo cenię ludzi, którzy są ateistami, a ich moralność i prawość przekracza nawet to co nakazuje Biblia. I to, co jeszcze mają to ludzkie uczucia i odruchy. Nie są podporządkowani odgórnym nakazom, zachowują się po ludzku.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Nikt

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #958 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 14:43 »
Przykre jest to, że przed popełnianiem złych rzeczy powstrzymuje cię jedynie boska kara. Wyobrażam sobie jak tragiczny byłby świat w którym zyliby tylko tacy jak ty i nie było "policji"
Ja nic takiego cysorzu nie powiedziałem . Ale przykre jest to jak Ty manipulujesz czyimś słowem . Ale rozumiem nawyki zostaly. I widzę ze nie czytasz albo nie kumasz .pytaj a postaram się jaśniej wytłumaczyć .


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #959 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 14:46 »
Ja nic takiego cysorzu nie powiedziałem . Ale przykre jest to jak Ty manipulujesz czyimś słowem . Ale rozumiem nawyki zostaly. I widzę ze nie czytasz albo nie kumasz .pytaj a postaram się jaśniej wytłumaczyć .

Wiesz, ja cię zacytowałem. Nie rozumiem oburzenia.