Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia 24h na dobę?  (Przeczytany 17039 razy)

Offline malarek

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Październik, 2015, 12:04 »
A na co ich stać? Można jakieś przykłady?


Offline M

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Październik, 2015, 12:18 »
A na co ich stać? Można jakieś przykłady?

Stać ich na to, aby komuś kogo wcześniej określali mianem brata czy nawet bliskiego przyjaciela napluć prosto w twarz, powiedzieć w twarz że jest "chory psychicznie", że "opętał go Szatan", że "nie chce go więcej widzieć na oczy". Stać ich na to, aby taką osobę obmawiać po kątach i dorabiać jej rogi i grzechy których nie popełniła. Stać ich nawet na wyrzucenie takiego delikwenta z pracy jeśli ŚJ jest pracodawcą, albo z domu jeśli ŚJ jest rodzicem.


Offline malarek

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Październik, 2015, 12:26 »
To wyobraźmy sobie teraz że mamy córkę która nam właśnie oznajmia: "mamo, tato, przeszłam na Islam. Poznajcie go, to Ibrahim, mój mąż, jestem po chrzcie już".  Jak mocno będziemy się powstrzymywać przed ubiciem Ibrahima i opluciem własnej córki????
Czy, nie obrobimy tyłka Ibrahimowi po rodzinie?
hm?



Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Październik, 2015, 12:28 »
:) aż się oplułem .... (wyobraźnia)


Ale w praktyce i statystycznie to mało możliwe (chyba że nie piszesz o ŚJ).
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2015, 12:31 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline malarek

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Październik, 2015, 12:40 »
A wiadomo co ludziom odbije?
Córka wystąpi z ŚJ, za rok przyjedzie do domu i jest historia w/w
Co zrobimy?

Co zrobimy gdy jesteśmy śj i co zrobimy gdy już nimi nie jesteśmy? Dwa proste pytania!
??

PS. Mówiłem że będzie się dziaooooo... oj będzie.
Pytaliście też kiedyś w innym wątku - "z czym jadziem..."
A no właśnie z tego typu pytaniami dla najtwardszych czaszek!

Jestem ŚJ - córka idzie na Islam = wykluczam, wywalam z domu, kopię w czoło
nie jestem ŚJ - córka idzie na Islam = strzelam, zabijam, zapominam...

Powstaje pytanie nr. 3
Jaka jest różnica między ŚJ a nieŚJ w tym przypadku?
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2015, 12:44 wysłana przez malarek »


Offline M

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Październik, 2015, 12:42 »
A wiadomo co ludziom odbije?
Córka wystąpi z ŚJ, za rok przyjedzie do domu i jest historia w/w
Co zrobimy?

Jeśli córka wystąpiła z ŚJ to nawet jej nie wpuszczą do domu, nie mówiąc już o poznaniu jej wybranka.


Offline Dietrich

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Październik, 2015, 12:58 »
Jak najbardziej, Twoje spojrzenie na sprawy jest racjonalne i prawidłowe. Nawet w biblii nakazem Boga była praca, rodzina i znajdowanie czasu w ściśle określonych porach na modlitwę/świętowanie. Nakaz Jezusa, wypaczony przez ŚJ, brzmiący "szukajcie wpierw królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane" mówi ni mniej, ni więcej, tylko o szukaniu Bożej prawości w każdej czynności którą wykonujemy. A to przecież jest naturalne, że w codziennym życiu powstrzymujemy się od kradzieży, morderstw, złorzeczeń, itp. I to jest właśnie dawanie pierwszeństwa. A nie tylko biblia, studium, zebranie, służba. I tak w kółko.
Howgh. Rzekłem :)

Prosta zasada: szukać najpierw, a nie tylko Królestwa. Jeśli się tę zasadę przeinacza, wychodzi z tego nadgorliwość nosząca znamiona sekciarstwa. Zaburza to normalne stosunki w rodzinie, pracy, w życiu prywatnym. Ja nie wyobrażam sobie, żeby wróciwszy do domu po 10-ciu godzinach pracy nie pomóc dziecku w lekcjach, tylko ciągnąć kilkulatka na zebranie, na którym będzie on już przysypiał. Później po 21:00 tłumaczeniu czegokolwiek nie będzie już mowy.  To tylko przykład, jakich mnóstwo. Powtarzam po raz kolejny: Biblia, studium, zebrania, OK, ale nie kosztem rodziny i jej pomyślności. Jeśli ktoś nie potrafi tego pojąć, jest po prostu tępy jak imadło.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Październik, 2015, 13:06 »
To wyobraźmy sobie teraz że mamy córkę która nam właśnie oznajmia: "mamo, tato, przeszłam na Islam. Poznajcie go, to Ibrahim, mój mąż, jestem po chrzcie już".

Kiedyś byłem z rodziną w Afryce (nie safari) i taki "Ibrahim" spotkany na parkingu na pustyni koniecznie chciał zostać moim zięciem jak zobaczył moją córkę.
Żona wręcz była zaniepokojona czy nie jadą za nami. Kopara by Wam opadła jakich argumentów używał. Może kiedyś Wam opiszę to będzie ubaw.
Naprawdę byście byli zdziwieni jak był przekonujący.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2015, 13:08 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Październik, 2015, 13:10 »
Stać ich na to, aby komuś kogo wcześniej określali mianem brata czy nawet bliskiego przyjaciela napluć prosto w twarz, powiedzieć w twarz że jest "chory psychicznie", że "opętał go Szatan", że "nie chce go więcej widzieć na oczy". Stać ich na to, aby taką osobę obmawiać po kątach i dorabiać jej rogi i grzechy których nie popełniła. Stać ich nawet na wyrzucenie takiego delikwenta z pracy jeśli ŚJ jest pracodawcą, albo z domu jeśli ŚJ jest rodzicem.
M. Racja. Po tym jak mnie wykluczyli, to byłem "tylko wykluczonym" ale jak wyciągnąłem żonę z tej organizacji, to jestem : "wcieleniem szatana, degeneratem, alkoholikiem... :o , człowiekiem upośledzonym, itd, itp. A wszystkie te określenia mojej osoby pochodzą od rodziny. A kiedy szanowna rodzinka dowiedziała się że gościł u mnie Gedeon, to dodatkowo jestem...siedliskiem demonów. Dodatkowo. Nie miałem pojęcia, że z wyrazu twarzy można tak dokładnie odczytać pogardę, i poczucie wyższości. Tak mnie traktuje świadkowska część rodziny.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Październik, 2015, 13:11 »
M. Racja. Po tym jak mnie wykluczyli, to byłem "tylko wykluczonym" ale jak wyciągnąłem żonę z tej organizacji, to jestem : "wcieleniem szatana, degeneratem, alkoholikiem... :o , człowiekiem upośledzonym, itd, itp. A wszystkie te określenia mojej osoby pochodzą od rodziny. A kiedy szanowna rodzinka dowiedziała się że gościł u mnie Gedeon, to dodatkowo jestem...siedliskiem demonów. Dodatkowo. Nie miałem pojęcia, że z wyrazu twarzy można tak dokładnie odczytać pogardę, i poczucie wyższości. Tak mnie traktuje świadkowska część rodziny.

To dobrze, że nie dowiedzieli się, że ostatnio spotkałeś się z gościem który publikuje ich wszystkie tajne materiały na forum ;D.


Offline malarek

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Październik, 2015, 13:14 »
KAZ, zlituj się - otwórz się i dawaj z grubej rury.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Październik, 2015, 13:18 »
A jest dział Islam ?  :)

Musiałby być tu spec temat o "Ibrahimah" a pewnie tu to nie przejdzie przez wzgląd na specyfikę tego forum :)
Znowu mi ktoś napisze że zamulam to forum.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline M

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Październik, 2015, 13:19 »


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Październik, 2015, 13:21 »
To dobrze, że nie dowiedzieli się, że ostatnio spotkałeś się z gościem który publikuje ich wszystkie tajne materiały na forum ;D.

Nemo jak mi podpadniesz jeszcze raz na PW czy tutaj, to sam im doniosę ;)
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Dietrich

Odp: Biblia 24h na dobę?
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Październik, 2015, 13:22 »
To dobrze, że nie dowiedzieli się, że ostatnio spotkałeś się z gościem który publikuje ich wszystkie tajne materiały na forum ;D.

Sam bym się chętnie z tym gościem spotkał i flaszkę obalił