Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry wszystkim  (Przeczytany 11038 razy)

Offline Puszek

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 11:38 »
Witaj Tomaszu! A co cię do nas zaprowadziło? Czemu zainteresowała cię tematyka ŚJ? I dlaczego nie zostałeś ŚJ?
Pozdrawiam! PS. Tutaj twoja kariera w przeciwieństwie do fejsika może potrwać ooo wiele wiele dłużej  ;)
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 11:43 »
Nie zostałem śJ, gdyż jestem w Kościele ustanowionym 2000 lat temu. I dziekuję Panu Bogu, że nikt z mojej rodziny nigdy nie poznał prawdy WTS.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 11:48 »
Nie zostałem śJ, gdyż jestem w Kościele ustanowionym 2000 lat temu. I dziekuję Panu Bogu, że nikt z mojej rodziny nigdy nie poznał prawdy WTS.
Tylko za mocno nie reklamuj KK, by się tu wojenki religijne nie zaczęły, to znaczy w dziale przywitań, bo inne działy są od tego. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 12:22 »
Rozumiem :) i nie mam zamiaru reklamować :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline awmala

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 12:25 »
Nie przesadzaj, ja się też z czegoś uczę. :)
Roszado nie bądź taki skromny ;) Twoje publikacje naprawdę są bardzo pomocne.
Nie zostałem śJ, gdyż jestem w Kościele ustanowionym 2000 lat temu. I dziekuję Panu Bogu, że nikt z mojej rodziny nigdy nie poznał prawdy WTS.
Może jestem wscibska ale ciekawi mnie skąd Twoje zainteresowanie tą tematyką?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2015, 12:29 wysłana przez awmala »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 12:53 »
Cytuj
Może jestem wscibska ale ciekawi mnie skąd Twoje zainteresowanie tą tematyką?

Już odpowiadam :) Jak mnie odwiedzali to zadawali wg mnie podchwytliwe pytania, takie zapędzające w kozi róg. Potem ładowali we mnie pozornie logicznie brzmiącymi wersetami a ja stałem jak ten baran. Dlatego zacząłem się interesować ich doktryną, sama biblia w dyskusji nie wystarczy (nawet gdybym znał ją na pamięć). 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline awmala

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:13 »
Już odpowiadam :) Jak mnie odwiedzali to zadawali wg mnie podchwytliwe pytania, takie zapędzające w kozi róg. Potem ładowali we mnie pozornie logicznie brzmiącymi wersetami a ja stałem jak ten baran. Dlatego zacząłem się interesować ich doktryną, sama biblia w dyskusji nie wystarczy (nawet gdybym znał ją na pamięć). 
Niewiele jest tak dociekliwych osób. Ciesze się, że w porę poznałeś fałsz i obłude organizacji  :)


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:26 »
Gdyby więcej była takich ludzi studiujących słowo, nie było by zbytnio nowego narybka pozyskiwanego głównie na braku wiedzy biblijnej.
Pewnie w kilka pokoleń ugotowali by się we własnym rodzinnym sosie jak podobne niszowe wyznania adwentystyczne.


Nie zostałem śJ, gdyż jestem w Kościele ustanowionym 2000 lat temu. I dziekuję Panu Bogu, że nikt z mojej rodziny nigdy nie poznał prawdy WTS.

A ja dziękuję Bogu że byłem SJ :) Dzięki nim zacząłem czytać, studiować, poznawać.


« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2015, 13:29 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Iza

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:26 »
Nigdy nie byłem świadkiem Jehowy. Jestem katolikiem. Mam nadzieję, że zostanę tu przyjęty
I ja witam! fajnie, ze tu jesteś.  życzę Tobie, byś czuł sie tu swojsko i poznał ciekawych ludzi. Tu muszę zaznaczyć ,ze nigdy nie podzielam swiadkowskiego poglądu, ze " lepszy najgorszy brat- czyt. Świadek J.- niz najlepszy katolik. Okropne powiedzenie, nieprawdaż? Miarą  człowieka jest jego stosunek do innych ludzi i to, co reprezentuje sobą.
A tak w ogóle to muszę Wam moi Drodzy wyznać, ze odczuwam dziką radochę , ze moge choć trochę tu powyrzucać z siebie moje frustracje , które gromadziły sie dwadzieścia lat mej bytności w WTSie. A wynikające z tego,ze tyle rzeczy mi nie grało i podejścia wielu SJ były takie płytkie i sekciarskie , ze wyć sie chciało, a tu trzeba było siedzieć cicho jak myszka . :-\
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień, 2015, 13:36 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:34 »
Cytuj
  Ciesze się, że w porę poznałeś fałsz i obłude organizacji  :)

Obłudy akurat nie zauwazyłem bo nie byłem w organizacji. Natomiast wszyscy mówią zgodnie, podają te same przykłady etc etc.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Iza

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:37 »
Obłudy akurat nie zauwazyłem bo nie byłem w organizacji. Natomiast wszyscy mówią zgodnie, podają te same przykłady etc etc.
No to masz szczęście ,ze cie ta jedność nie pociągnęła. Potem sie cieżko wyplątać :)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:45 »
No to masz szczęście ,ze cie ta jedność nie pociągnęła. Potem sie cieżko wyplątać :)

Mam tez najomych świadków. Od razu ich doktryny były dla mnie jakies takie nielogiczne.  Nikt nigdy (w bezpośredni sposób) nie probował mnie werbowac. Powiedzili tylko zebym sie do nieba nie wybierał bo miejsc juz tam niema :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Iza

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:54 »
Mam tez najomych świadków. Od razu ich doktryny były dla mnie jakies takie nielogiczne.  Nikt nigdy (w bezpośredni sposób) nie probował mnie werbowac.
Jest wielu rozsądnych ludzi w organizacji, nie wszyscy sa zaprogramowanym fanatykami.To ,ze nie werbowali to akurat plus dla nich. jak sie z nimi dobrze dogadujesz to super.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Inka

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 13:56 »
Witaj Tomaszu. Ja byłam śj, ale wróciłam rok temu do KK. Wyszłam od świadków i wyciągnęłam z tego męża i dzieci. NOWE ŻYCIE
Pozdrawiam


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrzesień, 2015, 14:02 »
Witaj Tomaszu. Ja byłam śj, ale wróciłam rok temu do KK. Wyszłam od świadków i wyciągnęłam z tego męża i dzieci. NOWE ŻYCIE
Pozdrawiam
Gratuluje serdecznie. Poprostu Pan Jezus czekał na Was. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),