Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowska mania imion starotestamentowych  (Przeczytany 65131 razy)

Offline czarnaowca

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #90 dnia: 21 Listopad, 2016, 21:42 »
U mnie w zborze z takich dziwnych imion to był: Jonasz, Jonatan i Estera.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #91 dnia: 21 Listopad, 2016, 22:32 »
Ja słyszałem o Emmanuelu. Tu rodzice dopiero "pojechali" po synowcu ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #92 dnia: 22 Listopad, 2016, 09:27 »
Dla mnie zawsze nr 1 to Agrypina. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #93 dnia: 22 Listopad, 2016, 09:38 »
 A może Sostenes?
Moja starsza córka też ma typowo biblijne imię , stało się to dzięki mojej mamie , która dość żywo zareagowała :)  Kiedy powiedziałam jak chcę dać córce na imię wykrzyknęła -Przecież to takie żydowskie imię!!!!!  No i co ? ja gorliwy ŚJ nie mogłam ulec świeckiemu zdaniu  :-\ I tak zostało Ale na szczęście  to popularne imię no i telewizyjne  :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Julita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #94 dnia: 22 Listopad, 2016, 12:06 »
Parę latek temu było w moim byłym zborze młode małżeństwo, które studiowało. Para doczekała się syna, nazwano go Jonatan. Po jakimś czasie zainteresowanie im przeszło i dość dziwnie im się poukładało. Ona zaczeła go zdradzać, on zaczął odwiedzać psychologa. A dzieciak rósł i się staczał.
Dziś w kronice policyjnej, gdy czytam, że Jonatan X. zrobił to czy tamto, to mu współczuję. Cały rejon wie, że to on, nie można go pomylić z żadnym Piotrem czy Pawłem czy Karolem na przykład. Iluż Jonatanów mieszka w okolicy  ;D ?
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #95 dnia: 22 Listopad, 2016, 12:12 »
Dla mnie zawsze nr 1 to Agrypina. :)

He,he , faktycznie , brzmi jak lek na grypę  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #96 dnia: 22 Listopad, 2016, 21:42 »
He,he , faktycznie , brzmi jak lek na grypę  ;D

Tak jak wczesniej pisałem, jak kobita bedzie miała swoją aptekę i będzie markowała swoja osobą to sukces murowany :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Listopad, 2016, 09:43 »
Ja na szczęście nie byłem ochrzczony w tej organizacji.
Jednak byłem głosicielem. Pamiętam jak z moją siostrą pojechałem na kongres.Ona dopiero co zaczęła studiować książkę " Będziesz mógł żyć w raju na ziemi"
Na kongresie w przerwie jakaś kobitka kichnęła.
Moja siostra powiedziała jej kulturalnie na zdrowie
Tamta się oburzyła i powiedziała mojej siostrze , że Strażnicy nie czyta, ponieważ, to pogaństwo.

  Tak z tym na zdrowie to nieraz były hece. Czasem ludzie odpowiadali szybciej niż pomyśleli, tak zwyczajnie odruchowo. U nas w zborze mawiano....zdrowie od Jehowy. Kiedyś się odważyłam i powiedziałam....katar też.  ;D Kilka osób przez miesiąc się ze mną nie witało, jakbym skłamała albo zmyśliła coś.  :(  ;D

A co do imion...małżonek pracował z panem którego żona miała na imię Agrypina i była córką sekretarza partyjnego.

Już raczej minął bum u świadków na te imiona, jak i lata świetności organizacji. Teraz widzę są...Antosie, Zosie, a nawet słyszałam o jednym Władeczku.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #98 dnia: 23 Listopad, 2016, 14:59 »
 

Już raczej minął bum u świadków na te imiona, jak i lata świetności organizacji. Teraz widzę są...Antosie, Zosie, a nawet słyszałam o jednym Władeczku.

I bardzo dobrze, że minął, ludzie wracają do starych dobrych słowiańskich imion, zamiast kaleczyć dzieci jakimiś wynalazkami koczowników z pustyni Synaj.
 A jeszcze lepiej , że mija okres świetności "jedynej prawdziwej" :) Oby jej kres był szybki , a ludzie zdołali się wyzwolić spod jej destrukcyjnego wpływu!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Ciocia Elżbieta

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Listopad, 2016, 16:04 »
Damaris,Joel,Euzebiusz,Ruben to tylko niektóre kwiatki,które pamiętam ;)


Offline Giwon

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Grudzień, 2016, 18:08 »
Dzień dobry! tu tata Rubena  8-) A mojego pogańskiego imienia to nikt nie zgadnie xD Te wszystkie imiona co tu padły to i tak pikuś, w rodzinie ktos chce dziecku dać Rudolf na imię...
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline rychtar

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Grudzień, 2016, 18:14 »
Dzień dobry! tu tata Rubena  8-) A mojego pogańskiego imienia to nikt nie zgadnie xD Te wszystkie imiona co tu padły to i tak pikuś, w rodzinie ktos chce dziecku dać Rudolf na imię...

Ja spróbuję zgadnąć: Edward?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Lila

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Grudzień, 2016, 20:14 »
Dzień dobry! tu tata Rubena  8-) A mojego pogańskiego imienia to nikt nie zgadnie xD Te wszystkie imiona co tu padły to i tak pikuś, w rodzinie ktos chce dziecku dać Rudolf na imię...
Ja spróbuję zgadnąć: Edward?

Bdzigost?


Offline gangas

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:00 »
 A Bożywór i Nabuchodonozor i Trzęsimiech?

Jest takie fajne imię dla dziewczynki TRADYCJA!!
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:19 »
Nabuchodonozor

Zdrobniale Nabek.

Trzęsimiech... też ładnie
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),