Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Życie płciowe w starożytnym Izraelu  (Przeczytany 10073 razy)

Offline Liberal

Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« dnia: 29 Sierpień, 2015, 18:26 »
Jest tylko jedna zasadnicza różnica. Pociąg osoby dorosłej do dzieci jest nienormalny, jest dewiacją sam z siebie.

To teraz zagadka: W jakim wieku wydawano za mąż dziewczyny w starożytnym Izraelu? Ile lat miała matka Jezusa kiedy go poczęła? I jak brzmi imię boga, który na to przyzwalał?

M: Wydzieliłem dyskusję nie na temat do osobnego wątku
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2015, 19:28 wysłana przez M »
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Dietrich

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień, 2015, 18:50 »
Dobre pytanie.


Offline Noc_spokojna

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień, 2015, 19:04 »
To teraz zagadka: W jakim wieku wydawano za mąż dziewczyny w starożytnym Izraelu? Ile lat miała matka Jezusa kiedy go poczęła? I jak brzmi imię boga, który na to przyzwalał?
A ja mam pytanie, jak była średnia przeżycia w starożytnym Izraelu?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Liberal

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień, 2015, 19:20 »
A ja mam pytanie, jak była średnia przeżycia w starożytnym Izraelu?

A co to ma do rzeczy?
Dziewczynka po pierwszym okresie była uważana za zdatną do małżeństwa. Ile mogła mieć lat? 11? 12? 13?
A nawet jeśli średnia długość życia człowieka w tamtych czasach sięgała 40-50 lat, to i tak za dojrzałego mężczyznę w Izraelu uważało się faceta po 30-tce.
Czyli jeśli trzydziestokilkuletni facet brał za żonę dwunastolatkę, to co to było?
I Jehowa na to zezwalał, aprobował i błogosławił.


M: Liberal, nie bądź wulgarny.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2015, 11:57 wysłana przez M »
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień, 2015, 19:24 »
Liber ale wyluzuj.

Tak było w wielu kulturach wschodu i nie tylko Izraela. Do tego uskrajniasz kwestię i stajesz się wulgarny.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Liberal

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień, 2015, 19:39 »
Liber ale wyluzuj.

Tak było w wielu kulturach wschodu i nie tylko Izraela. Do tego uskrajniasz kwestię i stajesz się wulgarny.

Tak było jeszcze 200 lat temu w Polsce :)
Nie usprawiedliwiam pedofilów a szukam jedynie starożytnych odniesień do "ludu Bożego" we współczesnych miernikach postępowania.
Jak ktoś całe życie nie przeczytał niczego innego poza Biblią, to w seksie z dwunastolatką nie zobaczy niczego zdrożnego.
I to widać jak na dłoni u Świadków Jehowy.

PS. Wulgarny jestem? A niby gdzie?
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Dietrich

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:00 »
Tak było jeszcze 200 lat temu w Polsce :)

Jak ktoś całe życie nie przeczytał niczego innego poza Biblią, to w seksie z dwunastolatką nie zobaczy niczego zdrożnego.
I to widać jak na dłoni u Świadków Jehowy.



Chyba trochę upraszczasz.

Może jednak ta dwunastolatka zobaczy w tym coś złego. I o to chodzi w całej sprawie. O przemoc i gwałt. O ofiary pozostawione bez pomocy. Oraz poszanowanie prawa kraju, w którym żyjemy.

Idąc tym tokiem rozumowania, tan kto czytał Biblię nie powinien też widzieć nic zdrożnego w kamienowaniu. Tymczasem większość z nas chętnie wysłałaby w kosmos praktykujących szariat. 


Offline Liberal

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:10 »
Chyba trochę upraszczasz.

Może jednak ta dwunastolatka zobaczy w tym coś złego. I o to chodzi w całej sprawie. O przemoc i gwałt. O ofiary pozostawione bez pomocy. Oraz poszanowanie prawa kraju, w którym żyjemy.

Oczywiście, że dziewczynka wiedziała o krzywdzie jaką jej wyrządzano, tak samo wiedzieli jej rodzice. Jednak zwyczaj i tradycja to były rzeczy niepodważalne, tabu.
Tylko kto temu wtedy przeciwdziałał? Kto uważał, że to naganne? Nikt.
A przecież Polska to kraj katolicki, chrześcijański. I przez całe stulecia dopuszczano do małżeństw starych knurów z dziećmi? A jednak to duchowieństwo katolickie udzielało takich ślubów.


Idąc tym tokiem rozumowania, tan kto czytał Biblię nie powinien też widzieć nic zdrożnego w kamienowaniu. Tymczasem większość z nas chętnie wysłałaby w kosmos praktykujących szariat.

No czytając tylko Biblię, to tak należałoby postąpić :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Dietrich

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:30 »
Miałem na myśli dwunastoletnią Izraelitkę, której ojciec najpierw aranżował zaręczyny. Tradycje żydowska twierdzi, że po ukończeniu 12,5 roku była uprawniona do współdecydowania o swym zamążpójściu. Trzeba by sięgnąć do czegoś więcej niż google i Wikipedia.  Zresztą chyba mimo wszystko różnica jest zauważalna.


Offline Janosik

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:35 »
I przez całe stulecia dopuszczano do małżeństw starych knurów z dziećmi? A jednak to duchowieństwo katolickie udzielało takich ślubów.[/color]
Wystarczy popatrzyć ze same kobitki 20 letnie lecą na 70 latków jak sa nadziani i ani Biblii ani Boga o to sie nie pytają
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:37 »
Liber ale wyluzuj.

Tak było w wielu kulturach wschodu i nie tylko Izraela. Do tego uskrajniasz kwestię i stajesz się wulgarny.
Tak jest u cyganów, ze obecnie tez biora sobie 12 letnie dziewczyny i z nimi współżyją. Nawet państwo do tego sie im nie wtrąca bo uznaje ich za wyjętych spod prawa. Tak bylo na Słowacji pisały o tym polskie gazety.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:40 »
A Islamisci tez maja swoje prawo.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fisis-opublikowalo-broszure-na-temat-niewolnic-seksualnych-2

Cytuj
Pytanie 13: Czy dopuszcza się współżycie z niewolnicą, która nie osiągnęła dojrzałości płciowej?

Odp.: Zezwala się na współżycie z niewolnicą, która nie osiągnęła dojrzałości płciowej, jeśli nadaje się ona do współżycia; jeśli jednak nie, wówczas wystarczy cieszyć się nią bez współżycia.
Jestem homofobem.


Offline Dietrich

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień, 2015, 20:43 »
Dla tych sukinsynów już 9-cio latka jest dojrzałą kobietą, a współżycie z 16-latką to prawie jak nekrofilia...


Offline Liberal

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień, 2015, 21:04 »
Dla tych sukinsynów już 9-cio latka jest dojrzałą kobietą, a współżycie z 16-latką to prawie jak nekrofilia...

No i dla nich jest to normalną praktyką od 5 tysięcy lat, tak samo jak jak dla wyznawców pustynnego bożka Jahwe :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Janosik

Odp: Życie płciowe w starożytnym Izraelu
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień, 2015, 21:15 »
No i dla nich jest to normalną praktyką od 5 tysięcy lat, tak samo jak jak dla wyznawców pustynnego bożka Jahwe :)
Nie jest to normalna praktyka bo nigdzie w Biblii ni jest napisany wiek w którym należy współżyć. Gdyby w Biblii było napisane ze można współżyć np. w wieku 12 lat wówczas ktoś mógłby mieć jakieś aluzje do Boga Jahwe, ale nic tam nie pisze. Wiec jest to domniemanie i paranoja anty biblijna.
Jestem homofobem.