Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapytania o "nowe światła"  (Przeczytany 135180 razy)

Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #180 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:46 »
Cytuj
Tutaj idzie właśnie o "powrót do źródeł" .
Jakich źródeł?
Rok 1914, 1918, 1919, 1922, 1925, 1931, 1935?
To są źródła?
Ja nie mówię o fałszywych proroctwach, które miały się wydarzyć w tych latach.
Ja mówię o akcentowaniu tych dat dziś i wyprowadzanie całej historii ludu Bożego z tych dat.
To jest śmieszne. :)
Cytuj

Przypominam o poinformowaniu mnie na czym ma polegać i jak powinna wyglądać "działalność ewangelizacyjna"?
No ty napisałeś, że ŚJ prowadzą prawdziwą ewangelizację. Co tu dodać. :)
A ja wymieniłem te formy.
Nie umiesz czytać?
Zapomniałem dodać, że ewangelizacja to wydawanie Apostolskiego Przebudźcie się! i Strażnicy.
I to takich, co za pół roku są już nieaktualne. :-\
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 11:50 wysłana przez Roszada »


Tusia

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:12 »
Przypominam o poinformowaniu mnie na czym ma polegać i jak powinna wyglądać "działalność ewangelizacyjna"?

"Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka radość zapanowała w tym mieście." (Dz 8, 5-8)

"Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego." (Dz 8, 14-17)

"A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nie znane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego,
lecz zgodnie z tym, co napisane:
Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go." (Rz 15, 20)

"Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa." (Dz 8, 5)


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #182 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:20 »
Tylko nie zapominaj,że i nasz zbawiciel też był "zwiastunem dobrej nowiny [ euangelion]".
To on -jak czyt.poczynając od Mt.11:4  powiedział o sobie,że jest namaszczony i przychodzi ,by głosić "ewangelię,to jest dobrą nowinę".
Czego dotyczyła ta "dobra nowina"?


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #183 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:34 »
Tylko nie zapominaj,że i nasz zbawiciel też był "zwiastunem dobrej nowiny [ euangelion]".
To on -jak czyt.poczynając od Mt.11:4  powiedział o sobie,że jest namaszczony i przychodzi ,by głosić "ewangelię,to jest dobrą nowinę".
Czego dotyczyła ta "dobra nowina"?
To dlaczego go nie słuchasz tylko głosisz ewangelie roku 1914 innych dat i o pokoleniu podwójnych pomazańców?

Czemu głosisz, że całe chrześcijaństwo które modli się do Jezusa i Boga Ojca to pogański Babilon Wielki. Czy Babilon do Jezusa się modli?
czy Babilon do Jahwe się modlił?

Nie udawaj że miłujesz chrześcijan, bo Twoje CK naucza, że wkrótce całe chrześcijaństwo będzie stanowić gnój dla upraw w raju. :-\
Sam zacytuj nam te teksty.
Cytuj
Czego dotyczyła ta "dobra nowina"?
O Jezusie, o Jego Królestwie (ale nie od roku 1914)

np.
„(...)I każdego dnia w świątyni oraz od domu do domu w dalszym ciągu bezustannie nauczali i oznajmiali dobrą nowinę o Chrystusie, Jezusie.” (Dz 5:42)

„(...)Filip otworzył usta i począwszy od tego fragmentu Pisma oznajmiał mu dobrą nowinę o Jezusie(...)” (Dz 8:35)

„(...)Posłał słowo do synów Izraela, aby im oznajmić dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa(...)” (Dz 10:36)

„(...)oznajmiając dobrą nowinę o Panu Jezusie.” (Dz 11:20)
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 12:38 wysłana przez Roszada »


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #184 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:41 »
A ty wyjaśnij mi jaką "g ł o s  i s z ewangelię".
Komu?
Jak to czynisz?
Po co?


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #185 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:46 »
A ty wyjaśnij mi jaką "g ł o s  i s z ewangelię".
Komu?
Jak to czynisz?
Po co?
Każdemu, gdy jest okazja.
Nie jestem namolny, jak ŚJ.
Każdy rodzic ucząc dzieci, tak jak ŚJ ewangelizuje je. ŚJ zapisują sobie za to godziny dla CK. ;D
Po co głoszę?
Pewnie, że pytasz po co, bo to niezgodne z waszymi naukami o roku 1914, pokoleniu podwójnych pomazańców.

Zresztą pokaz mi tekst który mówi, że niepomazańcy mają głosić.
Czemu wymagasz głoszenia od osób których nie uwazasz za pomazanych?
Cytuj
A ty wyjaśnij mi jaką "g ł o s  i s z ewangelię".
Komu?
Jak to czynisz?
Po co?
Wiem że jak faryzeusz chcesz mnie pochwycić na słowie.
Znam to z Ewangelii. Uważaj. :(
To jest stara sztuczka ŚJ.
Zapytać czy człowiek głosi.
Jak powie, że nie, to złapałeś go.
Jak powie, że głosi, to zadawaj kolejne pytania by go zagnębić pytaniami.


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #186 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:58 »
Jeżeli głosisz ewangelię "każdemu",to pewnie i wierzącym.
Czego dotyczy ,co jest tematem twojej "ewangelizacji".
Niewierzący uważaliby ,że ucząc dzieci poddajesz je indoktrynacji?
Rozumiem,że nie uprawisz "prozelityzmu".
Dlaczego?

Poza tym pewne jest,że nasz zbawiciel był "z w i a s t u n e m ewangelii".
A tego czego ona dotyczyła czytamy m.in w Mk.1:15
"Czas się wypełnił...
I co?
"...bliskie jest...
Co?

Uczysz tego,czy nie?

Ja nie mam wątpliwości,że osoba zwiastuna z czasem stała się centrum przepowiadania.
Wynikało to z potrzeby przekonania innych co do jego znaczenia roli w odkupieniu itp.

Tylko nie zapominajmy,że t r e ś c i ą "dobrej nowiny" jest zawsze [królestwo].
Dz.Ap.8:12.
Czytamy tam o głoszeniu ewangelii co do królestwa ,o r a z imieniu naszego zbawcy.
"Lecz skoro tylko trafiła im do przekonania głoszona nauka o królestwie i o imieniu [ Jezusa Chrystusa] zarowno mężczyźni jak i kobiety zaczęli przyjmować chrzest".patrz.Dz.Ap.14:21 ,19:8,20:25,oraz 28:33.

To on był zwiastunem tego [ królestwa] i on jest z nim wielce powiązany,i przez to w związku z nauczaniem o królestwie,często jest wymieniany.
Tak w istocie głoszenie związane jest z nauczaniem o naszym zbawicielu Dz.Ap.8:35;17:18,tak jak ta jest identyczna o p o k u j u przez niego Dz.Ap.10:36
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 14:01 wysłana przez robbo1 »


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #187 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:45 »
Jak wcześniej pisałem ,nie zgadzam się z zarzutem,że "zmiana poglądów,wykładni,nauk itp"
 jest zła.
Nie jest.
Pod pewnymi względami to nie "rozwój",tylko stagnacja jest niewłaściwa.

Idzie o to,że jesteśmy tymi,którzy "szukają prawdy".

Co do ZMIANY POGLĄDÓW, w pełni sie z tobą zgadzam.
Ale nie mówimy tu o POGLĄDACH tylko o PRAWDZIE i NAUKACH WTS.
Czy ŚJ głoszą "zmienne poglądy" czy PRAWDĘ?

Sprawa druga.
Jezus jest "ciut więcej" niż ZWIASTUNEM KRÓLESTWA.

j 18:33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?»(...)
36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».

Sprawa trzecia.

Piszesz; Jesteśmy tymi, którzy szukają prawdy.
To znaczy, że albo zgubiliście prawdę, albo dopiero chcecie znaleźć/poznać.
ALE NA PEWNO JEJ NIE MACIE!
I tak wracamy do początku;

Czy ŚJ głoszą "zmienne poglądy" czy PRAWDĘ, której dopiero szukają?
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 14:47 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #188 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:09 »
Jeżeli głosisz ewangelię "każdemu",to pewnie i wierzącym.
Czego dotyczy ,co jest tematem twojej "ewangelizacji".
Niewierzący uważaliby ,że ucząc dzieci poddajesz je indoktrynacji?
Rozumiem,że nie uprawisz "prozelityzmu".
Dlaczego?

Poza tym pewne jest,że nasz zbawiciel był "z w i a s t u n e m ewangelii".
A tego czego ona dotyczyła czytamy m.in w Mk.1:15
"Czas się wypełnił...
I co?
"...bliskie jest...
Co?

Uczysz tego,czy nie?
No pewnie że uczę.
Objawem np. jednym z ostatnich jest moja modlitwa do Chrystusa, którą nie tylko tu na forum wstawiłem ale innym polecam, spoza forum:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/moja-modlitwa-do-chrystusa-pana/

Poza tym pisałem nie raz, że byłem wiele lat prelegentem w seminarium duchownym, wygłaszałem wiele konferencji dla różnych osób, a także piszę książki i artykuły, w których tak jak Apostoł Paweł przestrzegam przed sekciarzami. To też objaw obrony Ewangelii i jej rozpowszechniania.

Zadajesz typowo zaczepne pytania, zapominasz że znam te sztuczki wciągania w dyskusje, których uczy CK.
Znam dobrze propozycje dialogów z NSK i Prowadzenia rozmów...

Niektórzy ŚJ co tu wchodzą myślą że mają z głupimi do czynienia, którzy nie wiedzą co organizacja nakazuje i jak każe postępować ze światusami, nowożytnymi babilończykami, odstępcami.
Czy ty wiesz, że jesteś na forum przede wszystkim exŚwiadków Jehowy?


Offline sajmon

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #189 dnia: 18 Marzec, 2017, 16:39 »
Jeżeli idzie o "zrozumienie prawdy" i jej "osobiste" zrozumienie to posiadam we własnym księgozbiorze wiele pomocnych książek niezbędnych w poznaniu,czy poznawaniu.
Mam tu na myśli konkordancje.
Mam do B.T oraz B.G.
Posiadam komentarze do poszczególnych listów W.Barcleya.
Poza tym komentarze wydane przez KUL.
Leksykony,słowniki teologii,języka greckiego,przekład Intelinarny,wiele tłumaczeń Starego i Nowego Testamentu.
I setki publikacji poświęconych teologii,czy wyznawanym prawdom wiary.
M.in encykliki,kanony.
Czytam parce patrystyczne.
 

To cieszy mnie, że nie zamykasz się na inne interpretacje, niż swojej organizacji. Mam takie pytania:
1. Czy ŚJ z Twojego zboru wiedzą, że korzystasz z tej literatury i jak się na to zapatrują?
2. Czy w czasie spotkań biblijnych w   zborze,  korzystasz z tej literatury, chodzi głównie o inne przekłady i  komentarze ( np. komentarze wydane przez KUL),i w sposób otwarty oraz krytyczny możesz się odnosić do podawanych tam   interpretacji/tłumaczeń np. pytając dlaczego określone wersety zostały tak przetłumaczone; dlaczego tak zostały zinterpretowane przez Twoją organizację? Dlaczego interpretacje/tłumaczenia CK Cię przekonują, skoro ewidentnie widać ( przynajmniej w kilku kwestiach), że są naciągane czy wręcz wychodzą poza Pismo Święte?
3. Jeśli możesz publicznie w zborze oceniać nauki Ck, to jak na to zapatrują się inni SJ?
4. Czy dla Ciebie Pismo Święte jest jedynym i najwyższym Autorytetem w sprawach wiary?

 
 
 
 
 


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #190 dnia: 18 Marzec, 2017, 18:24 »
Ewangelia jest bardzo prosta , czyż nie jest napisane w Jeremiasza , że wszyscy od dziecka będą znali Boga i nie będzie potrzeby nauczać . Moje  głoszenie polega na rozmowie , opowiadam co dla mnie zrobił Chrystus , że umarł na krzyżu dla mnie i dlatego jestem  mu wdzięczny . Mówię że jest moim Panem i zmartwychwstał , i że przyjdzie  i zabierze mnie do domu . Gdzie On tam i ja podążać będę . To są naprawdę piękne rozmowy dlatego że nikogo nie uczę i nie mówię o jakimś armagedonie bo mnie tu już nie będzie . Ludzie z którymi rozmawiam dzieła się ze mną Ewangelią to są naprawdę piękne rozmowy gdyż to Duch Święty pobudza nas do tego . Wokół nas są Chrześcijanie  czasem wystarczy pomodlić się razem . Jako świadek   mieliśmy zalecenia , aby nie modlić się z ludźmi do których idziemy , nawet były wstępy przygotowane jak unikać modlitwy . Dlaczego ? Nawet prosta modlitwa Ojcze nasz , też nie pozwalali nam mówić, a modlitwa do Jezusa to bluźnierstwo najwyższej wagi . Ja po odejściu z organizacji miałem problem z modlitwą do Jezusa , dziś to coś naturalnego . Robo nie wiem kim jesteś , ale przede wszystkim skup się na prostocie nie ma potrzeby filozofować  . Chwalisz się różnymi komentarzami biblijnymi i co ? Ewangelia została adresowana dla prostych ludzi , którzy pojmują ja w taki sposób jak jest napisana . Nie ma co wydziwiać   nasz Pan Jezus Chrystus obiecał że to Duch Święty wprowadza w zrozumienie , no to więc otwórz się na Ducha a nie na Ciało kierownicze.  Więc zadaj sobie pytanie kogo mam słuchać Jezusa Chrystusa ( Mesjasza , Chrystusa , Pomazańca )  czy ciała kierowniczego które nadało sobie miano Pomazańcy ( Mesjasze , Chrystusowie po polsku  Pomazańcy ).


Offline Litwin

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #191 dnia: 18 Marzec, 2017, 21:25 »
Ewangelia jest bardzo prosta , czyż nie jest napisane w Jeremiasza , że wszyscy od dziecka będą znali Boga i nie będzie potrzeby nauczać . Moje  głoszenie polega na rozmowie , opowiadam co dla mnie zrobił Chrystus , że umarł na krzyżu dla mnie i dlatego jestem  mu wdzięczny . Mówię że jest moim Panem i zmartwychwstał , i że przyjdzie  i zabierze mnie do domu . Gdzie On tam i ja podążać będę . To są naprawdę piękne rozmowy dlatego że nikogo nie uczę i nie mówię o jakimś armagedonie bo mnie tu już nie będzie . Ludzie z którymi rozmawiam dzieła się ze mną Ewangelią to są naprawdę piękne rozmowy gdyż to Duch Święty pobudza nas do tego . Wokół nas są Chrześcijanie  czasem wystarczy pomodlić się razem . Jako świadek   mieliśmy zalecenia , aby nie modlić się z ludźmi do których idziemy , nawet były wstępy przygotowane jak unikać modlitwy . Dlaczego ? Nawet prosta modlitwa Ojcze nasz , też nie pozwalali nam mówić, a modlitwa do Jezusa to bluźnierstwo najwyższej wagi . Ja po odejściu z organizacji miałem problem z modlitwą do Jezusa , dziś to coś naturalnego . Robo nie wiem kim jesteś , ale przede wszystkim skup się na prostocie nie ma potrzeby filozofować  . Chwalisz się różnymi komentarzami biblijnymi i co ? Ewangelia została adresowana dla prostych ludzi , którzy pojmują ja w taki sposób jak jest napisana . Nie ma co wydziwiać   nasz Pan Jezus Chrystus obiecał że to Duch Święty wprowadza w zrozumienie , no to więc otwórz się na Ducha a nie na Ciało kierownicze.  Więc zadaj sobie pytanie kogo mam słuchać Jezusa Chrystusa ( Mesjasza , Chrystusa , Pomazańca )  czy ciała kierowniczego które nadało sobie miano Pomazańcy ( Mesjasze , Chrystusowie po polsku  Pomazańcy ).

Startek, masz już trochę lat, przestań  agitować.
Pozdrawiam


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Marzec, 2017, 22:45 »
Nie jest to agitacja ,ja tak nie uważam . Jak ma ktoś inne zdanie , gotów jestem stawić mu czoła na ubitej ziemi , topory lub miecze jak moi przodkowie pod Grunwaldem. ☺


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #193 dnia: 19 Marzec, 2017, 13:42 »
Z tej przyczyny,że piszesz książki przeciwko "innowiercom",jak sam napisałeś "sekciarzom",to powiedz w czyim "imieniu przemawiasz",to jest,które wyznanie jest według ciebie "prawdziwe".
Pytam ponieważ nie wiem.
Nie wypominaj mi z jednej strony "posłuszeństwo organizacji",z drugiej jego brak.
Widzisz,że nie stosuję typowych ,standardowych metod głoszenia,nie wypominaj mi więc zadawania "zaczepnych pytań" itp.

Jakich książek jesteś pisarzem?
Może zakupię tej,której jeszcze nie posiadam.


I tak to wierzymy,że poznaliśmy prawdę,że jej nauczamy.
Z drugiej strony także i tego ,że jej szukamy,czy szukamy jej granic itp.
Jej pełni.

A to realizowane jest :"przez ciągłość i p o s t ę p nieograniczonego niczym uczenia się...".
Zrozum jeżeli innym w tym w katolicyzmie uczy się o potrzebie :"rozeznawania znaków czasów".
I pomijanie tego,że prawdy,czy ich ujęcie,przedstawianie,to rozwój ,proces,i pominięcie tego ,to "jedno z poważniejszych zagrożeń teologii,gdyż odrywa teologię od życia i przetwarza w system zastygłych formuł,abstrakcyjnych rozważań i często nawet cennych,ale mało komunikatywnych rozpraw.To utrudnia ewangelizację i przesuwa jej przekaz na mało dostępne płaszczyzny scjentyzmu teologicznego" pisał.ks.J.Buxakowski.
Jeżeli w istocie należy wsłuchiwać się w w różne głosy współczesności ,rozróżniać je i tłumaczyć oraz osądzać w świetle natchnionego słowa :"...aby prawda objawiona mogła być ciągle coraz głębiej odczuwana,lepiej rozumiana i stosowniej przedstawiana".

I tak nasze zmiany,poprawki,odrzucenia,dodania itp.na pewno zmierzają do tego,żeby "prawda objawiona mogła być coraz g ł ę b i e j odczuwana,l e p i e j zrozumiana i stosowniej przedstawiana".

Mam nadzieję,że to zrozumiesz!


I tak nie "chwalę się różnymi komentarzami...".
Tylko informuję,że je mam,posiadam,znam.
Napisałem,że posiadam wiele książek ,i niczego to w zasadzie nie dowodzi,o niczym szczególnym nie świadczy.
Tylko jeden z was pytał ,o to z czego korzystam podczas analizowania natchnionego słowa,przypuszczając,że czytam tylko naszą literaturę itp.

I jeżeli idzie o tzw. "odstępczą literaturę",to ta znajduje się w moim księgozbiorze pomiędzy innymi książkami, i nie jest przed nikim ukrywana.
Oczywiście nigdy nikogo nie namawiam do jej czytania,nikogo też jednak nie zniechęcam.
Tak jak nikt nie zniechęca mnie.
Jeżeli idzie o moje wypowiedzi  wielokrotnie "uzupełniam" je o posiadane publikacje.
Oczywiście nie chodzę np. z "Kryzysem sumienia" R.Franza po sali itp.

Jak pisałem wcześniej ja zwyczajnie "zapraszany" wiele razy na rozmowy ,wcześniej przygotowuję się do niej po zapoznaniu się z książkami wydawanych przez innych.
Jak to miało miejsce m.in w przypadku "zielonoświątkowców",gdy zakupiłem książki napisane z ich punktu widzenia m.in. "Pytania które zadajesz" Gary D.Kinnaman,czy potem polemizującymi z ich wywodami,to jest "Charyzmatycy" Johna F.MacArtura jr.

Nigdy nie przedkładam,cenię niczego bardziej  ponad natchnione słowo.
Mam nadzieję,że daje temu wyraz w swoich komentarzach zawsze powołując się na wersety.przywołując wersety.

Nie znaczy to,że nie cenię naszej literatury,tylko,że i w tej staramy się powoływać na natchnione słowo.

A temu,że niektórzy nie przyjmują podawanych tam wyjaśnień,nie jestem winien,ja z zasady przyjmuję.







Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #194 dnia: 19 Marzec, 2017, 14:21 »
Cytuj
Jakich książek jesteś pisarzem?
Może zakupię tej,której jeszcze nie posiadam.

Powaliłeś mnie, już zostawiam Ciebie do dyskusji exŚJ, bo widzę, że się nie dogadamy. Sam pisałeś, że czytałeś.
Zapoznaj się wpierw z forum, na którym jesteś.
Kończę. :-\
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2017, 14:24 wysłana przez Roszada »