Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapytania o "nowe światła"  (Przeczytany 135190 razy)

Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Marzec, 2017, 19:33 »
Cytuj
Nie wmówisz mi,że nie uczymy o zamierzeniu i realizacji tego zamierzenia przez naszego stworzyciela.
Ja ci nie wmówię, bo sam cię poprawiłem o tym zamierzeniu.
Ty tu o "planie wieków" pisałeś bajki.
Teraz  mądryś jak cie poprawiłem? :)

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/zapytania-o-'nowe-swiatla'/msg78138/#msg78138


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #166 dnia: 17 Marzec, 2017, 19:44 »
Czy Bóg zaplanował zło?
Jaką odpowiedzialność ponoszą pierwsi ludzie, skoro taki był plan
Boga?

Czy chciałbyś poznać prawdę?

"Czy Bóg naprawdę się o nas troszczy?
Jak modlić się do Boga, żeby zostać wysłuchanym?

Gdzie byś szukał wyjaśnienia tych kwestii? W bibliotekach i księgarniach znalazłbyś tysiące książek rzekomo zawierających rzetelne odpowiedzi. Ale wiele podręczników zaprzecza sobie nawzajem. Inne w danym momencie wydają się aktualne, lecz wkrótce trzeba je rewidować lub zastępować nowymi."

Na razie mam 3 pytania;
1. Skąd masz pewność, że książki WTS, zastępowane nowymi i rewidowane, uczą prawdy?
1. Co głoszą Świadkowie?
3. Co to jest kłamstwo?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Brat Furtian

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #167 dnia: 17 Marzec, 2017, 19:48 »
"Rozumiem,że nie zgadzacie się z naszym staraniami co do naszej wyjątkowości,wybraniu itp."...

Za 200 lat ktoś na bazie jakiejś "wikiwiary" zrobi analizę kolejnej społeczności wybrańców "prawdy"...

Każdemu wedle potrzeb...i możliwości epoki...


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #168 dnia: 17 Marzec, 2017, 20:19 »
A tak swoją drogą dyżurny ŚJ też się tu przydaje, byśmy nie posnęli przy tych niewolnika naukach. ;)
Można tez w praktyce próbować swoją polemikę z niewolnika przedstawicielem. :)
Jeśli kiepsko wypadnie obrońca niewolnika, to tym bardziej sam niewolnik. ;D


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #169 dnia: 17 Marzec, 2017, 20:24 »
A tak swoją drogą dyżurny ŚJ też się tu przydaje, byśmy nie posnęli przy tych niewolnika naukach. ;)
Można tez w praktyce próbować swoją polemikę z niewolnika przedstawicielem. :)
Jeśli kiepsko wypadnie obrońca niewolnika, to tym bardziej sam niewolnik. ;D

Ja lubię dyskutować ze ŚJ. Jeśli odpowiadają na pytania...  ;)
Zauważyłeś słuszną rzecz - Nikt nie krytykuje Boga, lecz "niewolnika".
Więc całe to świadczenie jest o kant d... potłuc. Bo cóż to za świadek, który głosi niewolnika?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Marzec, 2017, 20:43 »
Cytuj
Bo cóż to za świadek, który głosi niewolnika?
To jakiś paradoks. :)
Niewolnik potrzebuje świadków? ;)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #171 dnia: 17 Marzec, 2017, 21:15 »
A ja bardzo chciałbym się dowiedzieć kim robbo1 jest. Łatwiej czyta się czyjeś posty kiedy coś wie się o pobudkach i intencjach drugiej osoby. Robbo1 mógłbyś w dziale z powitaniami opisać siebie? Dlaczego i jak zostałeś ŚJ, jakie "funkcje" w organizacji pełnisz, gdzie pracujesz? Oczywiście w szczegółach które uznasz za stosowne ujawnić.

Dzięki wielkie :) i sorry za offtop  :P


Offline sajmon

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #172 dnia: 17 Marzec, 2017, 23:26 »
 Pytania do robbo1 ( może odpowie?):
1. Skąd wiesz, jak interpretować jakieś wersety? Dostajesz gotowe egzegezy zawarte w publikacjach CK i masz je ślepo przyjmować za poprawne? Czy też samodzielnie i krytycznie do nich podchodzisz np. sprawdzając tłumaczenie w innych przekładach niż PNŚ; inne komentarze zawarte np.:BIBLIA TYSIĄC LECIA Z KOMENTA RZAMI http://libertarianin.org/Ebooks/BIBLIA%20TYSIA%CC%A8CLECIA%20Z%20KOMENTARZAMI.pdf  czy w Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu itp
2. Skąd wiesz, że to, czego uczycie jest zgodne z zamierzeniem Stwórcy, a nie tylko CK?
3.Robbo1:
Cytuj
Jeżeli idzie o to uzasadnienie poszanowania naszego zarządu,to poszanowanie to wynika m.in z "poświęcenia",czy motywowania do niego.
Niezbyt jasne sformułowanie. Czy rozumiem je poprawnie: szanujesz zarząd, bo Ciebie i innych SJ motywuje do lepszej pracy? Tylko z tego nie wynika, że ta praca jest zgodna z wolą Boga zawartą w Piśmie Świętym.
4. Robbo1:
Cytuj
Nic nie zmieni tego,że nikt,nigdy nie prowadził działalności ewangelizacyjnej jak my,nikt w takim stopniu itp.
   
 Słyszałeś o tym, jak olbrzymią dzialalność ewangelizacyjną prowadzi np. Kościół katolicki? http://www.missio.org.pl/pontyfikat/kongregacja-ewangelizacji-narodow/statystyki/124-statystyka-kosciola-katolickiego-2015
Więc proszę Cię robbo1: bez taniej propagandy.
5. Skąd wiesz, że CK i inni ŚJ są pod działaniem Ducha Świętego? Wy nawet wobec Niego nie okazujecie szacunku, gdyż nie uznajecie Go nawet za osobę, a cóż dopiero mówić, żebyście uznali Go za Osobowego Boga. ŚJ w publikacjach i Biblii określenie "Duch Św." piszą z małej litery. Chrystus to też dla nich tylko bóg. Pełny szacunek mają zaś dla diabła pisząc jego określenia wielką literą np. Szatan, Diabeł, Wąż. Por. "Kusiciel" (Mt 4:3) i "wspomożyciel" J 16:7 ("Chrześcijańskie Pisma Greckie...").
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-14.php
6. Dlaczego mamy uznawać was za wybranych? Bo w to wierzycie? To trochę mało.
7. Robbo1:
Cytuj
Tak to nowotestamentowe nauczanie wskazuje i naucza o "wykluczeniu ze wspólnoty i o przebaczeniu grzechów p o k unt u j ę c e m u".
Wg jakich kryteriów oceniacie, co jest grzechem? Pewnie powiesz, że biblijnych; skąd wiesz na pewno, że prawidłowo interpretujesz Biblię ,  tym bardziej, że te interpretacje często okazywały się błędne.  Słyszałeś moze o ostracyzmie, jakim obdarzacie wykluczonych? https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ostracyzm/


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #173 dnia: 18 Marzec, 2017, 10:25 »
Cytuj
Nic nie zmieni tego,że nikt,nigdy nie prowadził działalności ewangelizacyjnej jak my,nikt w takim stopniu itp.
Czy działalność ewangelizacyjna to stojaki?
Czy działalność ewangelizacyjna to chodzenie od drzwi do drzwi zza których 1 procent albo mniej zechce tej ewangelizacji posłuchać?
Czy działalność ewangelizacyjna polega na ciągłym zmienianiu nauk?
Czy działalność ewangelizacyjna to było chodzenie z gramofonami?
Czy działalność ewangelizacyjna to było organizowanie marszów "religia to sidło"?
Czy działalność ewangelizacyjna to było wystawianie megafonów we wsiach i miastach by zakłócać ludziom spokój?
Czy działalność ewangelizacyjna to krytyka na łamach publikacji wszystkich wyznań chrześcijańskich i polemika z ich naukami?
Czy działalność ewangelizacyjna to chodzenie i chwalenie się jacy my jesteśmy dobrzy, a inni jacy źli?
Czy działalność ewangelizacyjna to ukrywanie afer np. pedofilskich czy ukrywanie na jw.org swego statutu?
itp. :-\


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #174 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:04 »
Jak wcześniej pisałem ,nie zgadzam się z zarzutem,że "zmiana poglądów,wykładni,nauk itp"
 jest zła.
Nie jest.
Pod pewnymi względami to nie "rozwój",tylko stagnacja jest niewłaściwa.

Idzie o to,że jesteśmy tymi,którzy "szukają prawdy".
I to nie dlatego jej szukamy,że ta nie istnieje,tylko dlatego,że została "przykryta" mitami,zabobonem itp.

I tak jak archeolog,gdy znajdzie powiedzmy "papirusy" ,[może naczynia itp] w ziemi,musi stopniowo zdejmować z nich "narosłe na nich zabrudzenia.
Tak i my stopniowo pozbywamy się "zabrudzeń" z własnych wierzeń,czy z poznawanych wierzeń,z wyznawanych przez inaczej wierzących.

Nigdy nie przyjmowałem wiadomości ,wiedzy z pozbyciem się krytycyzmu.
Nie jest inaczej z naszymi publikacjami.
I nie twierdzę,że nasze wyjaśnienia to "prawda absolutna".
Przecież dokonujemy rewizji,wyrażamy na to przyzwolenie i widzimy tego potrzebę.

Jeżeli idzie o "pewność",iż nowe publikacje,to lepsze rozwiązania,wyjaśnienia.
To przeczytaj sobie ponownie wcześniejsze zdania.
Jak pisałem po ponownym rozważeniu "tematu",podajemy powody dla ,których w przeszłości uważaliśmy tak a teraz uważamy inaczej.

Jeżeli jest to zasadnie umotywowane dowodzi tylko słuszności modyfikacji.
Z zasady podajemy powód zmiany.

Jeżeli idzie o nasze nauczanie,to w wyśmiewającej się z "ewangelii i jej przesłania" książce "Ewangelie fikcja czy prawda?" czytamy,że nasz zbawiciel uczył "o nadchodzącym królestwie".
O tym,",że jest bliskie".
Przy czym tego,że nie było ono bliskie w czasie dowodzi to,że "mija już prawie dwa tysiące lat a jeszcze jakoś go nie ma".
Przy czym czytamy tam,że :
"...tzw.Świadkom Jehowy nie przeszkadza głosić tego bezmyślnie dalej".
Tak to prawda,głosimy to dalej,chociaż dla niektórych jest to niepotrzebne,jest to niedorzeczność.

Jeżeli idzie o "prawdę"to wyraża ją heb.[aman],z tego (amen) ,od którego został urobiony rzeczownik [ emet to jest prawda].
Słowo to oznacza byc mocnym ,pewnym,godnym zaufania.
Wyraża więc myśl co jest wypróbowane ,oraz godne ufności.
W praktyce słowo to wyraża ideę wierności,czy pragnienie okazania się wiernym.
Przecież to wierność tej czy innej osoby skłania nas do obdarzenia jej zaufaniem.

Tak więc "prawda u ludzi" wyraża pragnienie dochowania wierności, por.Oz.4:2
W praktyce pisze się o tych,którzy "czynią prawdę",czy,których zamiarem jest "czynić prawdę" patrz.2 Krn.31:20 i "chodzić w prawdzie" patrz.Izaj.38:3.
W praktyce oznacza to zachowywać wiernie prawo.

Tylko,że istotą "poszukiwania prawdy" jest jej odnalezienie pomiędzy wielowiekowymi nawarstwieniami "zmyślonych idei".

Jeżeli idzie o "zrozumienie prawdy" i jej "osobiste" zrozumienie to posiadam we własnym księgozbiorze wiele pomocnych książek niezbędnych w poznaniu,czy poznawaniu.
Mam tu na myśli konkordancje.
Mam do B.T oraz B.G.
Posiadam komentarze do poszczególnych listów W.Barcleya.
Poza tym komentarze wydane przez KUL.
Leksykony,słowniki teologii,języka greckiego,przekład Intelinarny,wiele tłumaczeń Starego i Nowego Testamentu.
I setki publikacji poświęconych teologii,czy wyznawanym prawdom wiary.
M.in encykliki,kanony.
Czytam parce patrystyczne.
Tak naprawdę posiadam ok.2000 książek z czego najwięcej poświęconych jest religii.[pewna część to literatura popularnonaukowa]
W tym jej psychologii,socjologii itp.
Nie wydaje mi się to jednak najważniejsze.
W przeszłości i to już jako "świadek",byłem właścicielem jednej,potem drugiej księgarni.
Obecnie jestem właścicielem Firmy Remontowo Budowlanej zajmującej się "dociepleniami elewacji" przerabiającej nawet .9000 m2 docieplenia rocznie.
To kilka zdań na mój temat.

Jeżeli nie zgadzasz się z tym,ze nasze sposoby głoszenia,to właściwe  sposoby ewangelizacji proszę [ i nie wymawiaj się  tym,że temat ten cię nie interesuje ,sam go wywołałeś] wyjaśnij mi na czym ma polegać "działalność ewangelizacyjna"?
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 11:18 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #175 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:11 »
Cytuj
Jak wcześniej pisałem ,nie zgadzam się z zarzutem,że "zmiana poglądów,wykładni,nauk itp"
 jest zła.
Nie jest.
Ja też się z zarzutem nie zgadzam.
Czekam by Ciało Kierownicze dosłownie co miesiąc zmieniało.
Super sprawa.
Będą w pełni nauki Apostołów z XXI wieku. Odcinamy się od I wieku całkowicie.
Trzeba zmieniać ile wlezie by głosiciele się nie przyzwyczajali do Biblii, tylko do gonienia CK. ;D
Popieram zmiany i proszę o informowanie o nich jak najczęściej. ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #176 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:27 »
Idzie o to,że jesteśmy tymi,którzy "szukają prawdy".

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14, 6)

I to nie dlatego jej szukamy,że ta nie istnieje,tylko dlatego,że została "przykryta" mitami,zabobonem itp.

 "Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie." (J 5, 39-40)




Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #177 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:39 »
Ale ŚJ nie mają za wiele wspólnego z Jezusem.
Dla nich Jezus to tylko osoba o której można książkę wydać, jak zrobiono w 2015 po ang.
Nowe światło będzie jak dopiero zauważą, że do Niego jako Króla można się zwracać i dziękować Mu.
Nie wiem czemu CK kłamie, pisząc tak:

„Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: »Amen! Przyjdź, Panie Jezusie«. [Ap 22:20]” („Wspaniały finał Objawienia bliski” 1993 [ang. 1988] s. 319).

To jest największe oszustwo CK.


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #178 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:43 »
Tutaj idzie właśnie o "powrót do źródeł" .
Nie o to,żeby powstało nowe -stojące w opozycji do starego [pierwotnego nauczania] tylko o "powrót do źródeł".

I ja nie mam wątpliwości,co do tego,że nasz zbawiciel "jest drogą i prawdą i życiem".
Odegrał najważniejszą rolę w odkupieniu ludzkości,i nie ma innej sposobności na to,żeby "mieć życie"niż uznanie "ofiary naszego zbawiciela".

Przypominam o poinformowaniu mnie na czym ma polegać i jak powinna wyglądać "działalność ewangelizacyjna"?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #179 dnia: 18 Marzec, 2017, 11:45 »
Przypominam o poinformowaniu mnie na czym ma polegać i jak powinna wyglądać "działalność ewangelizacyjna"?

A to cytat z biblii czy jakichś książeczek?