Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy na forum  (Przeczytany 208006 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #690 dnia: 19 Marzec, 2018, 23:09 »
Kliknij na swoje IP - dostaniesz pop-up w przeglądarce, że tylko Ty i admin je widzicie. Dopóki nie popełniasz przestępstwa na forum, WTS może się cmoknąć i nie ma prawa od administracji żądać Twojego IP przez żadną z instytucji. Chodzi raczej o 'życzliwych', ale to i tak nic nie znaczy, dopóki nie mają dwóch świadków lub nagrania, że ktokolwiek z nas na żywo wpisuje to, co się na tym forum znajduje - równie dobrze mogłyby to robić boty sztucznej inteligencji:-D
A w ogóle, to przerób 'Kryzys sumienia', a potem 'W poszukiwaniu...' - wczoraj z tej drugiej skończyłem na mega-irytującym doświadczeniu, jak starsi z furgonu z zamaskowaną szybą filmowali kto wchodzi do domu pewnych braci, którzy podzielili się z nimi innym pomysłem na rozumienie pewnego zagadnienia. Zgłoszeni policji zostali przesłuchani, ale wyparli się zarzutu szpiegowania - reszty nie będę zdradzał, zachęcam - ach jak uwielbiam ten zwrot - otwórzmy nasze książki 'W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności' na stronie 312 i przeczytajmy od śródtytułu 'W kolebce demokracji':-D


Zapraszam do tego wątku, historia o której wspomniał zero1 jest tutaj także wspomniana:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/bylem-swiadkiem-nasze-historie/rocznik-ex-swiadkow-jehowy-historie-prawdziwe/msg39529/#msg39529

TAKIE HISTORIE POWINNY BYĆ OPISYWANE W ROCZNIKU ŚWIADKÓW JEHOWY A NIE SĄ, SZKODA :)

Ściganie odstępców
"W Atenach, dnia 6 kwietnia 1987 roku, grupa ok. 50 osób zebrała się w domu Nicka
i Efisii Bozartzis, byłych Świadków Jehowy, aby porozmawiać o Biblii. Ze swojego balkonu Nick dostrzegł, że po przeciwnej stronie ulicy stali dwaj mężczyźni, obserwując wchodzących do jego domu, wśród których były osoby oficjalnie jeszcze związane z Ruchem. Rozpoznawszy w jednym z nich Świadka Jehowy, zszedł na dół, żeby porozmawiać, jednak kiedy tylko dwaj mężczyźni go zobaczyli, dosłownie zniknęli. Kilka dni później trzej Świadkowie Jehowy, będący w grupie osób uczestniczących w spotkaniu w domu Bozartiza, zostali wykluczeni przez „starszych” podczas przesłuchania przed Komitetem Sądowniczym.

Piątek był dniem spotkań innej grupy, odbywających się w domu Voula Kalokerinou, innej członkini Świadków Jehowy w Atenach, ale ponieważ postanowiono zgromadzić się w następną niedzielę, aby świętować „wieczerzę pańską”, spotkanie w piątek 9 kwietnia 1987 zostało anulowane. Jednak w tamten piątek wieczorem, Voula zauważyła samochód z pięcioma osobami w środku, zaparkowany po przeciwnej stronie ulicy naprzeciwko swojego domu, który stał tam przez wiele godzin. Taka sama sytuacja miała miejsce następnego wieczoru.
W tym momencie ktoś mógłby pomyśleć, że tamci Grecy cierpieli na jakiś rodzaj zbiorowej paranoi i chcieli za wszelką cenę w opisanych zachowaniach zobaczyć zuchwałą chęć sfabrykowania dowodów w celu usunięcia odstępców, jednak po zapoznaniu się z dalszym ciągiem tej historii zdamy sobie sprawę, że ich podejrzenia były całkowicie uzasadnione.
W następną niedzielę 11 kwietnia grono kilku osób udało się do domu Voula Kalokerinou, aby świętować „wieczerzę pańską”. Voula zauważyła nieznany jej samochód, zaparkowany na rogu z drugiej strony ulicy, podczas gdy mały camper stał na drugim rogu. Tylne okno campera zasłonięto papierem, ale pośrodku był otwór. Niejeden raz pasażerowie samochodu przechodzili przez ulicę, kierując się do campera, żeby porozmawiać z kimś, kto był wewnątrz. Voula poprosiła jednego ze swoich gości, żeby zapytał, dlaczego samochody zostały zaparkowane dokładnie tam, naprzeciwko jej domu. Jak tylko zbliżył się do samochodu, jego pasażerowie natychmiast ruszyli z miejsca. Mężczyzna podszedł więc do campera, by zajrzeć przez otwór w papierze, którym była zasłonięta tylna szyba samochodu. W środku zobaczył dwie osoby, Świadków Jehowy, wyposażone w kompletną aparaturę do rejestracji telewizyjnej. Jeden z nich nazywał się Nikolas Antoniou i był „starszym”, drugi – Dimetre Zerdes - był członkiem biura oddziału Towarzystwa Strażnica w Atenach. Inni goście Vouli również wyszli na ulicę i okrążyli camper, podczas gdy policjant przebywający w pobliżu zbliżył się do grupy, żeby zobaczyć, co się dzieje. Świadkowie Jehowy, którzy przebywali w camperze próbowali uciec i skierowali samochód do pobliskiego parku, gdzie próbowali pozbyć się sprzętu do filmowania, jednak przyjazd dwóch policyjnych samochodów udaremnił im to i zostali aresztowani za pogwałcenie prywatności. Odebrano im sprzęt do filmowania. Na taśmie zarejestrowano dom pani Kolokerinou i pierwsze stopnie głównego wejścia.
To wydarzenie doprowadziło do procesu. W mowie oskarżycielskiej podczas procesu, prokurator powiedział: „Nie wierzę, że istnieje bodaj jedna organizacja chrześcijańska, która mówi swoim członkom, żeby posługiwali się kłamstwem, ale ponieważ oskarżony i jego organizacja to czynią, żądam, aby wzięli na siebie odpowiedzialność i powiedzieli otwarcie: „Tak, szpiegowaliśmy”. Ale skoro organizacja robi takie rzeczy, czego można oczekiwać od jej członków? Używali specjalistycznego sprzętu i niektórzy świadkowie przyłapali ich na gorącym uczynku podczas filmowania, jednak oni obstają przy twierdzeniu, że nie szpiegowali, tylko filmowali. Wszystko to nie przysparza chwały ani oskarżonym, ani organizacji, do której należą. Każdy z nas może należeć do organizacji, która mu się najbardziej spodoba, ale możemy również swobodnie opuścić jej szeregi i robić to, co chcemy, byleby w granicach prawa... Czy fakt, że ktoś porzuca organizację, odchodzi z niej, daje komukolwiek prawo do śledzenia tej osoby? Prawo zakazuje używania jakichkolwiek urządzeń rejestrujących, od magnetofonu po kamerę video, po to by wtrącać się w życie i zwyczaje innych ludzi. Prywatne życie każdego z nas nie może w żadnym razie podlegać kontroli, dotyczy to również naszych osobistych przekonań. Chodzi o bardzo poważną sprawę. Oskarżonych zastano, gdy byli zajęci rejestracją życia prywatnego powodów przy użyciu sprzętu video i to, co było oczywiste, nieprzypadkowo. Towarzystwo Strażnica, nauczając, że jest „jak arka” i że tylko wchodząc na jej pokład można dostąpić zbawienia, bo jest łodzią bożą, uzależnia w znaczny sposób swoich członków, co skłania ich do czynów stanowiących zagrożenie dla praw człowieka”.
Sąd orzekł o winie oskarżonych."


Przypadek został szczegółowo opisany w R.V. Franz, In Serach of Christian Freedom, Atlanta 2007, rozdział XI.


http://fecris.org/wp-content/uploads/2015/05/Aveta-PL.pdf

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #691 dnia: 19 Marzec, 2018, 23:12 »
Myślisz że bedą mnie szukać po ip ?
 We mnie narasta wściekłość i tego sie boje że kiedys nie wytrzymam i komus wypłace liścia .
Pierwszej obawy się nie obawiaj, aż tak inwigilacja daleko nie sięga.
Druga obawa z własnej autopsji podpowiem jest bardzo realna.
Może się zdarzyć że pójdziesz na imprezkę dajmy na to grilla w towarzystwo rodzinno organizacyjne i w pewnym momencie wypalisz.
Ja miałem taką sytuację że sobie obiecywałem że nic ale to nic nie powiem i nie dam się sprowokować.
A to co powiedziałem zaskoczyło mnie samego. Jakoś rozeszło się po kościach ale gdybym trafił na małpę z brzytwą nie było by wesoło.

Powodzenia  :)


Offline slaba_duchowo

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #692 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 16:59 »
Witam wszystkich, tak sobie czasem Was czytuję, chociaż jestem poza org od roku. Ale żeby mieć śmiałość odezwać się w dyskusji wypada się przywitać :-)


Gorg

  • Gość
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #693 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 17:33 »
Witaj słaba duchowo ;D Czytaj i czuj tu się dobrze.


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #694 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 17:36 »
Witaj i bądź mocna duchowo. :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #695 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 17:52 »
Witam wszystkich, tak sobie czasem Was czytuję, chociaż jestem poza org od roku. Ale żeby mieć śmiałość odezwać się w dyskusji wypada się przywitać :-)

  Witaj i się nie czaj, każdy z nas zna to z autopsji. A więc nas nic nie dziwi.  ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień, 2018, 18:03 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #696 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 21:31 »
Cześć;-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline slaba_duchowo

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #697 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 21:40 »
  Witaj i się nie czaj, każdy z nas zna to z autopsji. A więc nas nic nie dziwi.  ;D

Zupełnie się nie czaje, wystarczy, że to robiłam przez kilkanaście lat ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #698 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 21:42 »
Witaj wśród nas.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Salome

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #699 dnia: 16 Kwiecień, 2018, 21:48 »
Witaj na forum słaba-duchowo. Też o mnie tak mówili w zborze, nawet na stojak się nie dostałam.  :) :) :)
Za to jako odstępca czuję, że stoję mocno.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline slaba_duchowo

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #700 dnia: 17 Kwiecień, 2018, 05:28 »
Witaj na forum słaba-duchowo. Też o mnie tak mówili w zborze, nawet na stojak się nie dostałam.  :) :) :)
Za to jako odstępca czuję, że stoję mocno.

Taaak, to ulubione określenie mojej mamy, uwielbiałam je. Jak weszły stojaki to ja już byłam nieczynna, więc w ogóle nie było o czym mówić ;)


Offline ANGA

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #701 dnia: 21 Kwiecień, 2018, 22:07 »
Witam Was Bracia i Siostry ,byli ,obecni  i ci ,którzy  będą :)
Jestem Anga ,4 lata temu odeszłam od JW..
Szukam kontaktu ze Starachowicami i Warszawą ,zbór Czerniaków


Offline Roszada

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #702 dnia: 21 Kwiecień, 2018, 22:23 »
Łał na samą noc przybyłaś. :)
Witaj.


Offline HARNAŚ

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #703 dnia: 21 Kwiecień, 2018, 22:33 »
Skromne lubuskie wita stolicę  ;)
Stolica Polski?
Gorzów Wielkopolski. :)


Offline Lechita

Odp: Witamy na forum
« Odpowiedź #704 dnia: 22 Kwiecień, 2018, 13:23 »
Witaj ANGA!

Kontynuacja pozdrowień z lubuskiego, ino trochę niżej, dolnośląskiego bliżej  ;)

Miłego pobytu na forum.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper