Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Siedemtwarzy i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli  (Przeczytany 7832 razy)

Offline on-on

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #105 dnia: 20 Sierpień, 2024, 19:03 »
(mtg): tyle hałasu o nic, dla takiej osoby kara grzywny, za publiczne zamieszanie, albo specjalistyczne badania psychiatryczne (FFF)

Bzdury wypisujesz.
Całe szczęście, że się znalazła i powinni szukać każdego, kto zostanie uznany za zaginionego bez obawy o ponoszenie kosztów.

Inna sprawą jest to, że mam cichą nadzieję, że odwiedzała to forum i pomogliśmy również jej wybudzić się. Cieszę się, że jest cała i życzę jej dużo szczęścia w nowym, tym lepszym etapie życia.


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #106 dnia: 20 Sierpień, 2024, 19:20 »
Chciałbym wierzyć, że to będzie lepsze życie... To chyba nie jest oczywiste? Nie wiemy nic o powodach, dla których do tego doszło. Nie wiemy w sumie nawet, do czego doszło. Czy przebywała gdzieś wbrew swojej woli też nie wiadomo.

Czy ona w ogóle chciała odejść od organizacji? Niby są poszlaki, które na to wskazują, ale czy rzeczywiście tak było, to ja nie wiem. Tutaj jest dużo niewiadomych.

Na razie wiadomo, że żyje i to chyba najlepsza wiadomość w tym całym cyrku, który miał miejsce.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #107 dnia: 20 Sierpień, 2024, 19:35 »
(...) Na razie wiadomo, że żyje i to chyba najlepsza wiadomość w tym całym cyrku, który miał miejsce.
   Raczej nie nazwałabym tej sytuacji cyrkiem.
   Człowiek zdesperowany jest w stanie różne rzeczy zrobić.
   Napewno z pozycji Izabeli nie jest to cyrk.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 187
  • Polubień: 8660
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #108 dnia: 20 Sierpień, 2024, 19:41 »
Grzywnę za co? Jakie przestępstwo popełniła? Najwyżej mandat za porzucenie auta na autostradzie, ale to tyle.
(mtg): za szalone czyny , smród ciągnie się latami.
Jeżeli przechodziła kryzys emocjonalny to powinna udać się do specjalisty - dobrze, że w takim szaleństwie nie popełniła kolejnego mocniejszego szaleństwa ...
Ale takich podobnych sytuacji małżeńskich, rodzinnych jest wiele na wokandzie, nie jestem zdziwiony czy zaskoczony - ludziska potrafią doprowadzić do obłędu, szaleństw, nie racjonalnego postępowania ofiary czyli MOBBING PSYCHICZNY, szczególnie w destrukcyjnym ruchu religijnym  - ot cała prawda(FFF)


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Sierpień, 2024, 20:03 »
   Raczej nie nazwałabym tej sytuacji cyrkiem.
   Człowiek zdesperowany jest w stanie różne rzeczy zrobić.
   Napewno z pozycji Izabeli nie jest to cyrk.

Ja jednak Izabelą nie jestem i piszę to ze swojej pozycji. Ilość sprzecznych informacji, które krążyły w mediach, a nawet zdziwienie prokuratury, że jednak Policja była przy aucie na autostradzie, to jednak cyrk.

Jej natomiast współczuję z wielu powodów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #110 dnia: 20 Sierpień, 2024, 20:11 »
Ja też widziałem bałagan medialny.
Podawali niestworzone rzeczy.
Raz że laweta zabrała auto, raz że znajomi przyjechali, itp. itd.
To był cyrk medialny.

Ona po prostu mogła w aucie zostawić kartkę: nie szukajcie mnie. ;)


Offline cichybob

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #111 dnia: 20 Sierpień, 2024, 20:30 »
Mam nadzieję, że:
- wszystko będzie u niej dobrze
- udzieli wywiadu, w którym wyjaśni co się stało


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #112 dnia: 20 Sierpień, 2024, 20:31 »
Zastanawia mnie skąd wśród wielu ludzi taka zapobiegliwość w kwestii wątku świadków Jehowy? Tak jak na załączonym obrazku. Niby są jakieś podejrzenia ale duża ostrożność. Rozumiem, skąd taka ostrożność w przypadku np. Żydów. Ale tutaj? Tym bardziej, że polski YouTube naprawdę pełen jest informacji o tym, jak to wszystko wygląda za zamkniętymi drzwiami. Od dawna nie jest tak, że jakiś jeden odstępca uchodzi za margines... Mnóstwo ludzi mówi głośno jak jest. A tutaj daleko idąca ostrożność. Czy w Polsce nie ma człowieka z tytułem naukowym, poświęconego badaniu takich zagadnień, który miałby jaja powiedzieć, że to jest grupa destrukcyjna? Żadnego psychologa czy socjologa? Gdzie ci specjaliści są, jak są potrzebni, żeby wydać z siebie jakieś naukowe zdania? Ehh...
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 187
  • Polubień: 8660
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #113 dnia: 20 Sierpień, 2024, 22:20 »
(mtg): Jestem ''zafascynowany'' tematem, który wzbudził nie małe zainteresowanie w kluczowej sprawie  ''Świadkowie Jehowy szukają Izabelli'' (FFF)


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #114 dnia: 20 Sierpień, 2024, 23:15 »
(...) Ilość sprzecznych informacji, które krążyły w mediach, a nawet zdziwienie prokuratury,
że jednak Policja była przy aucie na autostradzie, to jednak cyrk (...)
   Akurat to w żadnym wypadku nie było zależne od Izabeli.
   I to nie jej wina, że media podawały sprzeczne informacje.
   Należałoby rozróżnić jej odpowiedzialność, od tego co wypisywali ci źle poinformowani "ala" dziennikarze.
   Wprowadzając zamęt w mediach.


   Co do obecnej sytuacji Izy.
   Napewno nie jest to łatwa sytuacja ani fizycznie ani psychicznie ani pod żadnym innym względem.
   Ale jeśli jest osobą zdeterminowaną i już wie czego chce od życia, zapewne pokona wszelkie przeciwności.
   I zawalczy o swoją wolność od toksycznego męża, toksycznej rodziny i ludzi z tej organizacji.
   A też nie można wykluczyć, że jest osobą wybudzoną i dotarła do prawdy o tej sekcie co akurat napewno jej pomoże podjąć odpowiednie decyzje.
   Obserwując zachowanie męża, jego wypowiedzi na granicy manipulacji opinią publiczną.
   Jako kobieta wcale nie dziwię się, że Izabela nie łączy swojej przyszłości z nim.
   A na horyzoncie kłania się rozwód.
   Czytałam komentarze pod jego wypowiedzią nt zaginięcia żony.
   Suchej nitki na nim nie zostawili ludzie piszący je tam.
   Ktoś nawet powiedział, że sam miał więcej emocji, jak zgubił swoje okulary.
   A tu zginęła żona, a w nim zero ludzkich odruchów.
   To też o czymś świadczy.
   Jego sytuacja może się obecnie okazać o wiele bardziej skomplikowana w tej sekcie.
   Niż jej poza tą sektą.


   Tu wypowiada się zupełnie obcy dla Izabeli człowiek.
   https://www.youtube.com/live/y_KdmI0S498
   I jako zupełnie obca osoba, ma dla niej więcej empatii.
   Jak ten cały niby "kochający" mąż :'(

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Blue

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #115 dnia: 20 Sierpień, 2024, 23:27 »
(mtg): za szalone czyny , smród ciągnie się latami.
Jeżeli przechodziła kryzys emocjonalny to powinna udać się do specjalisty - dobrze, że w takim szaleństwie nie popełniła kolejnego mocniejszego szaleństwa ...
Ale takich podobnych sytuacji małżeńskich, rodzinnych jest wiele na wokandzie, nie jestem zdziwiony czy zaskoczony - ludziska potrafią doprowadzić do obłędu, szaleństw, nie racjonalnego postępowania ofiary czyli MOBBING PSYCHICZNY, szczególnie w destrukcyjnym ruchu religijnym  - ot cała prawda(FFF)

Żyjemy w wolnym kraju, każdy może chodzić sobie gdzie chce i nikogo o tym nie informować. Choćby policje wszystkich światów jej szukały, nie ma takiego prawo, które miałoby ją za to ukarać.


Offline Reskator

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #116 dnia: 21 Sierpień, 2024, 02:37 »
Co teraz powie policji mediom kogo obwini?
Każdy zapewne nie chce tego publicznego pocałunku śmierci.   
Chyba że wszystko weżmie na siebie.
 
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2024, 02:51 wysłana przez Reskator »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 356
  • Polubień: 4088
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #117 dnia: 21 Sierpień, 2024, 03:22 »
I przekonaliśmy się jaką opinię ma część społeczeństwa na temat ŚJ[...]Mnóstwo negatywnych opinii

Pokaż mi na jaki temat polskie społeczeństwo nie ma negatywnych opinii, zwłaszcza w internecie, zaczekam.


Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #118 dnia: 21 Sierpień, 2024, 08:35 »
 Czyżby jednak problemy Izy były związane nie tylko z problemami małżeńskimi, ale i z wyznaniem do którego ona należy(patrz zdjęcie)? Czyżby jej mąż mataczył, mówiąc, że jej zaginięcie nie ma nic wspólnego z wyznaniem? Teraz po jej odnalezieniu jakoś jest mniej medialny(???).
 Zakładam, że Nadarzyn zaraz wyśle ''spadochroniarza'' do tego zboru. Starsi do pokoiku na dywanik. Mąż na dywanik. Ojciec na dywanik. Jak to okaże się prawdą i Iza zechce ''puścić farbę'', to ŚJ nie wyjdą z tego obronną ręką. Chyba, że zrobią z niej osobę z problemami psychicznymi.
 Stowarzyszenie ''Wyzwoleni'' może zechce wykorzystać ten dramat do zwrócenia uwagi odpowiedniemu ministerstwu. Coś tam ostatnio wysłali, to może będzie możliwość aby coś dodać w tym temacie.
 Osobiście chciałbym, aby ktoś kto ma duży zasięg na YT(ex-ŚJ) po jakimś czasie spróbował nawiązać kontakt z Izą. Wywiad z nią byłby dużym wkładem w uświadomieniu społeczeństwa. Zasięg z mnóstwem odsłon. Sporo osób, które przeszły dramat w organizacji nie miało problemu z zrzuceniem balastu jaki nosiły i udzieliły wywiadu np.: Światusom z YT. Może Izie byłoby również lżej, gdyby mogła się wygadać i przy okazji ostrzec innych.  Współczucie i zrozumienie które by znalazła, mogłoby chociaż w części ukoić jej ból.
 Ciekawe czy Nadarzyn z obawą oczekuje jej publicznych wypowiedzi.
 Czy chcielibyście usłyszeć co ona ma do powiedzenia? Spekulacjom byłoby koniec.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline BetMan

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #119 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:01 »
A tu kolejny artykuł z cyklu "saga o zaginięciu Izabeli"... https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/sasiedzi-odnalezionej-izabeli-w-tym-zaginieciu-ktos-bral-udzial/1vq6p0s,79cfc278
Organizacja już się z tego nie wybroni, media jako czwarta władza są bezlitosne!
Miejmy nadzieje że kiedyś sama opowie o powodach swojego zniknięcia i otrzyma potrzebną pomoc, a póki co trzymam za nią kciuki ;)