Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Siedemtwarzy i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli  (Przeczytany 7831 razy)

Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Sierpień, 2024, 23:50 »
Dziś powstała na Facebooku grupa:

https://www.facebook.com/groups/499454655999796/

Administrator, który udziela się w niej najbardziej, raczej nie jest świadkiem - być może to jakaś rodzina, ale... Pozostali administratorzy zdają się być świadkami Jehowy i to blisko związanymi z zaginioną/rodziną zaginionej. Dodatkowo puścili tam info, że od jutra do grupy dołączy ktoś z członków rodziny zaginionej, "by rozwiać wątpliwości i uciąć teorie spiskowe".

Niestety aktualnie jest to czarny punkt na mapie świadkowskiej propagandy. Obawiam się, że gdy jutro pojawi się tam ten członek rodziny zaginionej, będą mieć kolejny argument, by uciąć odniesienia do religii i udawać, że nie mogło to mieć na nic żadnego wpływu.

Pomimo tak szerokiej administracji będącej świadkami jak dotąd nie zauważyłem tam usuwania niewygodnych komentarzy, co jest zastanawiające. Ponieważ jednak liczba tych krytycznych komentarzy cały czas rośnie, może okazać się, że jutro pójdzie jakaś decyzja o tym, żeby zrobić czystkę.

Prawdę mówiąc nie widziałem takiej akcji wśród świadków i wydaje mi się, że może to być grupa zorganizowana za przyzwoleniem Biura Oddziału. Poziom odpowiedzi tych konkretnych świadków jest na tyle wysoki i na tyle zmanipulowany, ale w sposób trudno dostrzegalny, że mam wrażenie, że po drugiej stronie siedzi ktoś z dużym obyciem medialnym i wie jak formułować rozmyte komunikaty. Zresztą otrzymaliście próbkę tych tekstów kilka postów wcześniej - były one właśnie z tej grupy.

Ponieważ przynajmniej dwójka administratorów pisze otwarcie o tym, że są świadkami Jehowy, widzę dwie możliwości rozwoju sytuacji:
- ktoś jutro zobaczy, że robią medialną samowolkę i to zostanie ucięte, a grupa skasowana;
- grupa będzie funkcjonować dalej, ponieważ jest na to przyzwolenie.
Ta grupa to samowolka. Bez pozwolenia z Nadarzyna. Z jednym pisałem, tym co nie jest ŚJ. Nawiedzony gość. Przejrzałem inne profile. Na jednym dziwne zainteresowania, raczej braciom starszym by się nie podobały. Inny profil siedzi w polityce i teoriach spiskowych. Inny znowu robi sobie dziwne selfie, które raczej bracia starsi sobie takich nie robią. Pozostaje płeć piękna. Jedna si odmładza za pomocą aplikacji.:). Mocno wątpliwe, aby Nadarzyn dał im zielone światło.
 Co do zaginionej. Znajomi mieli kluczyki od auta jak jechali po nią? Musieli jakoś zabrać auto. Jeżeli mieli klucze ze sobą, to musieli już chyba mieć wiedzę, że jej tam nie ma, bo kto bierze zapasowe klucze skoro kierowca ma być przy aucie? Teraz pytanie: gdzie odprowadzono auto? Na posesję męża czy jej rodziców? Skoro ona nie dzwoniła do męża o pomoc, to wątpliwe aby ojciec zdecydował aby tam odstawić auto skoro byli skonfliktowani.
 Może ona była na tyle cwana, jeżeli chciała uciec, że jej zaufana znajoma osoba podstawiła auto na autostradzie, a jej tam nie było. Dzwoniła do ojca z innego miejsca kłamiąc, że jedzie po niego, ale padł samochód.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sierpień, 2024, 00:41 »
(...) Może ona była na tyle cwana, jeżeli chciała uciec, że jej zaufana znajoma osoba podstawiła auto na autostradzie, a jej tam nie było.
Dzwoniła do ojca z innego miejsca kłamiąc, że jedzie po niego, ale padł samochód.
   Fantomie.
   Może cwana a może zwyczajnie mądra.
   Nic nie wiadomo też, jakie na dziś są jej poglądy w temacie tej sekty.
   Może jest osobą, która odkryła prawdę o tej organizacji i postanowiła się zwyczajnie wyautować.
   Od rodziny, od znajomych i od zboru, żeby się nie musieć nikomu się tłumaczyć, tego też raczej na 100% wykluczyć nie można.
   Ciekawa jestem, jaki będzie finał tego zdarzenia?
   Ale życzę jej, żeby uszła z życiem z tego całego zamieszania :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nomadan

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Sierpień, 2024, 02:55 »
Calkowicie sie z Toba zgadzam Estero i popieram taki tok rozumowania. Podobno pan Tomasz (maz Izy jest mechanikiem samochodowym), czy aby napewno nie maczal paluchow w tej awarii samochodu i jaki jest jego stopien uczciwosci w tym zawodzie? Nikt ze zboru nawet pod zmyslonym nickiem nie podaje zadnej wiadomosci. Rowniez klienci pana Tomasza milcza. Bardzo oszczedna wersja okolicznosci zdarzenia. Miejsce pozostawienia samochodu perfekcyjnie przemyslane. Iza nie byla i nie jest glupia. Zycze Jej wszystkiego najlepszego po za obszarem wplywu amerykansko-zydowskiej sekty. Iza brawo za odwage!


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Sierpień, 2024, 10:47 »
Nawiedzona grupa, o której pisałem wczoraj, właśnie została usunięta :) albo zostałem na niej zablokowany.

Ale nie dziwię im się, bo ilość negatywnych komentarzy w kierunku organizacji była tak duża dziś rano, że żaden świadek o zdrowych zmysłach by tego nie ciągnął dalej.

Jeśli jednak zostałem zablokowany, bo jeden z adminów twierdzi, że grupa istnieje dalej, a ja jednak jej nie widzę i nie mogę wejść w jej linki, to byłby to kolejny przykład tego, jak piękny byłby świat, gdyby żyło na nim więcej świadków Jehowy - pozbylibyśmy się wolności słowa szybciej niż pedo**lii :)

EDIT: dostałem potwierdzenie, że zostałem zablokowany :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2024, 11:04 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline cichybob

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Sierpień, 2024, 12:05 »
I tak porzuciła pracę z dnia na dzień...
No chyba że bogatego faceta znalazła, Niemca. ;)

Jest gdzieś info, że odeszła z pracy? Może przegapiłem. Pytam bez złośliwości. Jeśli tak, to wiadomo że to mocno mocno podejrzane z "zaginięciem".


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Sierpień, 2024, 12:08 »
Nie ma info. Pisali, że wróciła z pracy i zaczęła tę swoją całą akcję.
Gdyby nie porzuciła, to by przyszła do pracy. Chyba, że urlop wzięła. ;)


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Sierpień, 2024, 13:57 »
Nowe informacje z mediów:

"Wstępnie wszczęte zostanie śledztwo w kierunku art. 189. § 1. Kodeksu karnego, czyli pozbawienia wolności innej osoby – poinformowała w rozmowie z portalem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska.

Dopytywana, czy postępowanie dotyczy porwania, prokurator odparła, że "teoretycznie tak". Od razu jednak zastrzegła, że jest to wersja wstępna, ponieważ obecnie w oparciu o materiał przedłożony przez funkcjonariuszy policji śledczy nie są w stanie stwierdzić, co się stało z poszukiwaną kobietą."
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 879
  • Polubień: 679
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Sierpień, 2024, 15:55 »
Czytając dzisiaj media to wydaje mi się, że obecnie w tej sprawie jest tyle zamieszania, rozbieżnych informacji, że trudno powiedzieć, co jest prawdą a co nie.

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Storczyk

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Sierpień, 2024, 19:00 »
Ja dziś w wiadomościach radia Zet słyszałam, że wiele wskazuje na ucieczkę...


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Sierpień, 2024, 19:09 »
Ja dziś w wiadomościach radia Zet słyszałam, że wiele wskazuje na ucieczkę...
Musi mieć sporo kasy w kieszeni, skoro nie wypłaca z konta... :-\


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Sierpień, 2024, 19:21 »
Dość niesłusznie zakłada się, że do ucieczki musisz mieć wiele pieniędzy. No nie musisz. Jeśli uciekasz, priorytetem jest ucieczka, a nie stan posiadania.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Sierpień, 2024, 19:22 »
A z czego żyć?
Takich bez kasy znajdują później w lasach, wyczerpanych lub martwych.
No chyba  że masz bogatego sponsora. ;)


Offline Storczyk

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Sierpień, 2024, 20:16 »
Tylko czemu planować ucieczkę w takim miejscu jak ruchliwa ulica? Sukienka, mały plecaczek...no  nie wiem .
Chyba, że miała tak dość wszystkiego,  że uciekła jak stała.
To jest możliwe w desperacji, gdy się ma dość wszystkiego i  dzieci nie ma .
Czyli nic nie trzyma.

 


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Sierpień, 2024, 20:30 »
Też dla mnie to dziwne:
porzucona praca, miejsce zamieszkania, chory ojciec, auto.

O mężu nie wspominam, bo nie wiadomo jakie były ich relacje, choć mąż ględzi, że dobre. ;)


Offline Reskator

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Sierpień, 2024, 20:47 »
Poszła za nim na koniec świata.
Ech miłość!
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2024, 20:50 wysłana przez Reskator »