Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych  (Przeczytany 3552 razy)

Offline Roszada

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 18:40 »
Na razie paznokci nie wolno obgryzać: :)

*** g99 8.2 s. 30 Od naszych Czytelników ***
Dbanie o paznokcie  Trudno uwierzyć, ale prawie przez 52 lata — nie licząc dwóch krótkich przerw — obgryzałam paznokcie. Po przeczytaniu artykułu zamieszczonego w Przebudźcie się! z 22 maja 1998 roku „Czy dbasz o swoje paznokcie?” przestałam to robić. Dlaczego? Ponieważ zostały stworzone przez Jehowę Boga, który chce, żebyśmy dbali o nie, tak jak o wszystko inne. Dziękuję Wam za życzliwe rady.

A co z tipsami? Nic nie piszą?
Może choć niepisana „tradycja starszych” istnieje? :)



Offline Fantom

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 18:59 »
Na razie paznokci nie wolno obgryzać: :)

*** g99 8.2 s. 30 Od naszych Czytelników ***
Dbanie o paznokcie  Trudno uwierzyć, ale prawie przez 52 lata — nie licząc dwóch krótkich przerw — obgryzałam paznokcie. Po przeczytaniu artykułu zamieszczonego w Przebudźcie się! z 22 maja 1998 roku „Czy dbasz o swoje paznokcie?” przestałam to robić. Dlaczego? Ponieważ zostały stworzone przez Jehowę Boga, który chce, żebyśmy dbali o nie, tak jak o wszystko inne. Dziękuję Wam za życzliwe rady.

Obgryzanie paznokci to raczej zaburzenie, a nie dbałość o ich wygląd i kondycję. 52 lata to dość sporo.
 A czy CK napisało coś o owłosieniu w miejscach intymnych i jego usuwaniu? Włosy te, zostały stworzone przez Jehowę. On je tam umieścił i chciał, żeby o nie dbać, a nie usuwać. Golenie włosów w miejscach intymnych nie przystoi przykładnej siostrze i bratu. Nie można pozbywać się dzieła stworzenia dla własnych egoistycznych pobudek. Masz dbać o włosy łonowe tak, jak o wszystko inne:))).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 19:25 »
   Ten swobodny ubiór na który im sekta pozwoliła, przyniesie im więcej szkód jak zysków.
   Otrzymałam zdjęcie stojakowych z wózkiem z Katowic.
   Dwaj starsi panowie przy tym wózku wyglądają jak dwa menele.
   Chętnie bym Wam tu to zdjęcie zamieściła, ale nie potrafię wymazać twarzy w zdjęciu, więc nic z tego.
   A to autentyczne zdjęcie stojakowych stamtąd.
   Gdyby nie wózek z literaturą, nigdy bym nie powiedziała, że to śj.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 19:51 »
   Ten swobodny ubiór na który im sekta pozwoliła, przyniesie im więcej szkód jak zysków.
   Otrzymałam zdjęcie stojakowych z wózkiem z Katowic.
   Dwaj starsi panowie przy tym wózku wyglądają jak dwa menele.
   Chętnie bym Wam tu to zdjęcie zamieściła, ale nie potrafię wymazać twarzy w zdjęciu, więc nic z tego.
   A to autentyczne zdjęcie stojakowych stamtąd.
   Gdyby nie wózek z literaturą, nigdy bym nie powiedziała, że to śj.
Witaj Estera : Jeżeli możesz podaj stronę, może coś wykombinuję - pozdrawiam


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 20:18 »
   Nie ma to jak pomoc kolegów.
   Oczywiście usłużny Światus jak zwykle się spisał na medal.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 20:22 »
Piszą o bezpłatnym kursie, tak jakby były u nich kiedykolwiek płatne. ;D

Ja bym się zapytał, gdzie ten Kurs będzie się odbywał i ile osób na nim będzie. ;D

Odpowiedź:
U pana w domu i pan będzie jedynym kursantem... ;)


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 20:32 »
(...) U pana w domu i pan będzie jedynym kursantem (...)
   I wszystko na pański rachunek, przy pańskiej kawie czy herbatce z ciasteczkiem.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 21:21 »
I sa tylko jedyne sluszne odpowiedzi. Oczywiscie może Pan zadawac pytania, ale nie moze Pan dojsc do innych wnioskow. Bedziemy prowadzic kurs tak długo az Pan zaakceptuje, ze swiat jest czarno bialy i tylko i wylacznie nasze wnioski maja sens...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Kwiecień, 2024, 22:17 »
(...) Bedziemy prowadzic kurs tak długo az Pan zaakceptuje, ze swiat jest czarno bialy (...)
   Jaki kurs, jaki kurs?
   Porządne pranie mózgu, do tego stopnia, że porzucisz swoją rodzinę, znajomych, przyjaciół, studia, żonę, matkę, ojca.
   A poglądy strażnicy uznasz za swoje, nawet nie wiedząc o tym, że one nie są Twoje.
   >:D >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 08:05 »
   Jaki kurs, jaki kurs?
   Porządne pranie mózgu, do tego stopnia, że porzucisz swoją rodzinę, znajomych, przyjaciół, studia, żonę, matkę, ojca.
   A poglądy strażnicy uznasz za swoje, nawet nie wiedząc o tym, że one nie są Twoje.
   >:D >:D >:D

Powiem wincyj. To sie nazywa kurs interaktywny. Definicja interaktywnosci:

Interaktywność to pojęcie z dziedziny komunikacji, które zostało zdefiniowane na wiele sposobów. Oznacza zdolność do wzajemnego oddziaływania na siebie, przez komunikujące się strony

Problemem jest to, ze swiadki przez interaktywnosc rozumieja oddzialywanie jednostronne - my odzialujemy na Ciebie a Ty zamykasz ryj i potulnie sluchasz - przez co cala ta nazwa jest nie trafiona. No ale czego by sie po nich spodziewac...
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2024, 08:08 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 12:53 »
(...) Problemem jest to, ze swiadki przez interaktywnosc rozumieja oddzialywanie jednostronne - my
odzialujemy na Ciebie a Ty zamykasz ryj i potulnie sluchasz - przez co cala ta nazwa jest nie trafiona (...)
   Czyli żadna interaktywność, to taki nowy rodzaj "interaktywności", świadkowski, dokładnie tak jak opisałeś.
   Oni raczej pracują w tę stronę, żeby bez szemrania i dyskusji przyjąć ich poglądy jako własne.
   Pamiętam sytuacje ze swojego tego tzw., "studium biblijnego", jak zadawałam im różne pytania, czasami bardzo dla nich niewygodne.
   Jak się pioniereczki gimnastykowały i wzdychały i oczami kręciły i najlepiej to by temat ominęły szerokim łukiem.
   A jak już przyparte do ściany coś tłumaczyły, to było to bardzo mętne, nie jasne, ubrane pół prawdami, żeby prawdy nie wyjawić.
   Wtedy mnie to nie dziwiło, byłam zafascynowana tą tzw., "prawdą" w szarym świecie komunizmu, nie wiedziałam, jak to naprawdę działa no bo i skąd.
   Dopiero potem odkryłam rzeczywiste oblicze i jaki jest cel takiego zachowania.
   A od wielu lat nie chodzę już tymi ścieżkami wybrukowanymi kłamstwami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 13:00 »
Estero!
Powiedz mi, czy w praktyce słyszałaś o 'gorszeniu' się starszych czy innych osób:

zbyt ostrym makijażem
fryzurą
innymi ciuchami, taka ekstrawagancja

Znana jest sprawa spódniczek czy sukienek zbyt kusych. Czy dekoltów. O tym pisali w NSK.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2024, 13:07 wysłana przez Roszada »


Offline Turbulent_Business

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 13:03 »
Pytales Estery to najpierw spytam. Moge tez odpowiedziec? Bo znam przypadek o ktory pytales...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 13:07 »
Pytales Estery to najpierw spytam. Moge tez odpowiedziec? Bo znam przypadek o ktory pytales...
Super, myślałem że kobiety w tym bardziej zorientowane...


Offline Turbulent_Business

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Kwiecień, 2024, 13:15 »
Znalem jednego meskiego swiadka ktory mocno zwracal uwage na wyglad i mial rozmowy że starszymi na temat swojej fryzury. Zbyt dlugie wlosy...

Troche nie powiazane ale znam tez jednego swiadka ktory zostal poproszony o zmiane zdjecia profilowego na wassup. Mial on specyficzne poczucie humoru, ktore ludzie mu blizsi bez problemu ogarniali, ale zostal poproszony przez starszego o zmiane, bo inni sie zastanawiali i pytal o co chodzii... Nie powiem co bylo na zdjeciu, ale byl to po prostu lekko czarny humor, ktory nie trafial do zakutych swiadkowskich lbow.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2024, 13:18 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac