Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych  (Przeczytany 3533 razy)

Offline Sinéad

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marzec, 2024, 06:24 »
A mi się Janeczku ten krawat kojarzy z szyldem barberskim :D
2018 - p.i.m.o.


Offline Vilgefortz

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Marzec, 2024, 08:28 »
  Czy gdyby Maria matka Jezusa miała by wejść do SK to przyszłaby w spodniach czy spódnicy?
 https://pch24.pl/sukienka-dla-maryi-kobiety-zachecaja-do-oddawani-matce-czci-takze-swoim-strojem/

No wiesz, sam Jezus to spodni też nie nosił :P

S.


Offline Janek

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Marzec, 2024, 09:01 »
Nowy dress code na zebranie  ;D


Offline Światus

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Marzec, 2024, 09:31 »
Zastanawiam się, czy nie kandydować do CK...  ;)

    Być może następne światło będzie dotyczyć wykluczonych. Ale ja też nie jestem natchniony...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Marzec, 2024, 09:33 »


- (...) a kto to powiedział?

- No Cialo Kierownicze, nasi przewodnicy!

- Czyli ma Pani 45 lat i musi Pani otrzymac pozwolenie noszenia spodni od jakichś nieznajomych ludzi zza oceanu? Czy nie brzmi to Pani sekciarsko?

- W żadnym wypadku! Nie jestesmy sekta!

- A skad Pani to wie?

- Cialo Kierownicze tak nam powiedzialo...

Ten fragment bardzo mi się spodobał bo idealnie pasuje do mojej żony. Tylko nie mogę jej tego powiedzieć bo obraza będzie na trzy miesiące i starsi zaraz się o moich kpiących słowach dowiedzą...


Offline Vilgefortz

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Marzec, 2024, 10:09 »
Zastanawiam się, czy nie kandydować do CK...  ;)

Ty po prostu nie wiesz, co Cię natchniewa :)

Inna rzecz, że nie jest to zmiana, której oczekiwaliśmy. Dalej nie możesz iść, oficjalnie, z wykluczonymi na piwo.

V.


Offline Światus

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Marzec, 2024, 10:18 »
Na razie jest dostępny angielski list ze wszystkimi procedurami omówionymi w filmie.

https://files.accessjw.org/s/J7pgHrox5xSgjzZ
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Marzec, 2024, 11:48 »
(mtg): tłum. LISTU powyższego wujaszek - Google (FFF)

Zmiany w postępowaniu z poważnymi wykroczeniami w spisie treści zboru Jehowa „pragnie, aby wszyscy doszli do skruchy” 2-4 Jak starsi mogą współpracować z Jehową w ‛prowadzeniu grzesznika do skruchy’? 5-7 Co się stanie, jeśli ochrzczony nieletni (poniżej 18 roku życia) dopuści się poważnego wykroczenia? 8-13 A co, jeśli winowajca nie reaguje na wysiłki Komitetu zmierzające do udzielenia pomocy duchowej? 14-16 Czy starsi powinni starać się co sześć miesięcy spotykać na danym terenie wszystkie wykluczone osoby? 17 Jak głosiciele powinni traktować osobę usuniętą ze zboru? 18-19 A co z osobami wykluczonymi w przeszłości, a może nawet wiele lat temu? 20-22 Jak możemy pogodzić powyższe wskazówki z 2 Jana 9-11? 23 Komitety Odwoławcze 24-25 1. W Aktualizacji Ciała Kierowniczego nr 2 na rok 2024 ogłoszono zmiany w sposobie, w jaki starsi będą odnosić się do poważnych wykroczeń. W niniejszym dokumencie wskazano te dostosowania, które należy wdrożyć natychmiast. Grono starszych powinno zebrać się w ciągu tygodnia od opublikowania tego dokumentu, aby dokonać przeglądu tych wskazówek. Ponadto nadzorca obwodu przejrzy ten materiał ze starszymi podczas następnej wizyty w zborze po opublikowaniu tego dokumentu. Jeżeli grono starszych ma pytania dotyczące konkretnego przypadku, prosimy napisać do Działu Służby i podać szczegółowe informacje. We właściwym czasie księgi Pasterzy i Zorganizowanych zostaną zrewidowane, aby uwzględnić te zmiany. JEHOWA „Pragnie, aby wszyscy doszli do skruchy” 2. Nasz wspaniały Ojciec, Jehowa, „nie pragnie, aby ktokolwiek został zgładzony, lecz pragnie, aby wszyscy doszli do skruchy”. Nic więc dziwnego, że w całym sprawozdaniu biblijnym Jehowa nawołuje grzeszników do opamiętania. Nawołuje tych, którzy odeszli od prawdziwego wielbienia, do powrotu. Na przykład Jehowa próbował nakłonić Kaina do skruchy. (Rodz. 4:6, 7). Dawid dopuścił się skruchy, gdy dopuścił się poważnych grzechów przeciw Jehowie. (2 Sam. 12:13). „Jehowa raz po raz nawoływał naród izraelski do skruchy. (Jer. 7:25; Ezech. 33:11). W Objawieniu 2:21 Jezus powiedział o kobiecie Izebel: „Dałem jej czas na skruchę”. Jest to zgodne z Rzymian 2:4, który mówi nam, że Bóg w swojej dobroci stara się prowadzić grzeszników do pokuty. 3. W Aktualizacji Ciała Kierowniczego nr 2 na rok 2024 otrzymaliśmy wyjaśnienia dotyczące trzech wersetów. (1) Zgodnie z 2 Tymoteusza 2:24, 25 komitet starszych będzie z miłością poprawiał i pouczał winowajcę, aby doprowadzić go do skruchy. • W notatce do studium 2 Tymoteusza 2:25, przeznaczonej dla „nieprzychylnie usposobionych”, wyjaśniono: „Paweł używa greckiego słowa, które w tym kontekście odnosi się do ludzi, którzy opierają się naukom chrześcijańskim lub którzy przeciwstawiają się im. Paweł mógł mieć na myśli między innymi tych członków zboru w Efezie, którzy byli negatywnie nastawieni do stosowania się do rad biblijnych lub słuchania napomnień braci sprawujących przewodnictwo”. Obecnie może to dotyczyć braci i sióstr w zborze, którzy lekceważą rady biblijne i wdają się w poważne zło.


Offline donadams

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Marzec, 2024, 15:15 »
Odnośnie tekstów biblijnych, które przedstawiają w tym liście - jak zawsze odkrywają Amerykę. To, co jest oczywiste dla wszystkich wokół, teraz nagle wyciągają na światło dzienne. Jak bym pół roku temu przytoczył te same wersety w rozmowie ze starszym, nie miałyby one żadnego znaczenia i usłyszałbym, że to "moja opinia". Dziś natomiast ta "moja opinia" stała się "prawdą z Biblii". Teraz to już nie "donadams mówi", tylko "Pismo Święte mówi".

Wiele rzeczy mnie od nich odpycha ale fakt, że nie wolno mi było korzystać ze swojego zdrowego rozsądku, aż ktoś inny z niego skorzysta i mi też pozwoli, doprowadzał mnie do szału.

A ostatecznie rzecz jasna nie chodzi o żaden zdrowy rozsądek, a o to, że przedstawiona przez nich narracja aktualnie wspiera ich interesy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Marzec, 2024, 15:44 »
Nowy dress code na zebranie  ;D

Zmiana jest ogromna, chyba największa ze wszystkich dotychczasowych, wliczając brody czy kontakty z wykluczonymi. Z początku będzie to pewnie wyglądać w ten sposób jak na twoim obrazku, ale skoro nie trzeba krawatu ani marynarki ani spódnicy, to za chwilę ktoś uzna, że i spodni wizytowych również. A od tego już tylko krok do nieco mniej oficjalnych spodni chino, a później już jeansy i dresy. Pod tę koszulę bez krawata też zaczną zamiast marynarki zakładać najpierw pewnie jakieś zapinane swetry, a później bluzy.

Kilka lat to potrwa i bracia z początku będą trzymać się siłą przyzwyczajenia, ale w końcu nie odróżnisz wiernych na sali od tych co odwiedzają kościoły albo bardziej odprężone zbory protestanckie.

To będzie nie tylko zmiana wyglądu, ale również wizerunku symbolicznego i myślenia co to znaczy być głosicielem. Korporacyjna otoczka pewnie na tym ucierpi, choć z drugiej strony dress code luzuje się również i tam.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2024, 15:54 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Marzec, 2024, 16:56 »
To w sumie szokujące, że taka banalna sprawa jak spodnie czy broda uchodzą za jakieś wielkie trzęsienie ziemi.
Jakie to ma znaczenie - poza oczywiście skrajnościami - jak się ktoś ubiera?
Czy się odróżnia czy się nie odróżnia.

Życie na codzien, to jest coś realnie ważnego
Odróżniać się w dobry, o to chodzi w chrześcijaństwie a nie o to czy jesz umytymi rękami, ...
Przepraszam, czy nosisz brodę albo czy chodzisz w spodniach.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2024, 16:59 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Marzec, 2024, 16:17 »
(mtg):
Dziś rozmawiałem z kapłanką domowego ogniska, zapytała czy w takim stroju jej do twarzy, ubranie typowo kobiece biała bluzka z żabotem, garsonka kolor ciemno zielony, torebka w odcieniu bordowo-czarnym  oraz czarne czółenka (coś w tym guście , jak na przesłanych fotkach) , powiedziałem ''ujdzie w tłumie'' (szczególnie luba przykłada znaczenie do wyglądu , taka uroda kobiet).
Dopowiedziałem, może zakupisz sobie damski kostium ( spodnie!!), odpowiedziała- zmieniła się moda w organizacji, ale nie będę wychodzić pierwsza przed szereg, niech uczynią to inni.

Zastanawiam się, od powołania do ck(Ww), nowych przedstawicieli, którzy odważnie  zmienili zasady względem ubioru i wyglądu mężczyzn (broda), uważam takie działanie jako kolejny test posłuszeństwa i wytycznych, względem postanowień nowych dyrektyw prze owo kierownictwo.

Według mojej oceny nie ma nic wspólnego ubiór inaczej ''szata'', lecz przestrzeganie zasad, nakazów jakie zawarte są w Biblii w drodze do zbawienia,

Z perspektywy czasu, kiedy byłem ''żelbetem'' w (Ww), owe nowe wytyczne uważam za mały postęp w pozytywnym tego słowo znaczeniu i śmiem powiedzieć, że względem wykluczonych również zrodzą się nieoczekiwane nowe postanowienia w traktowaniu tych osób w gronie rodzinnym i społecznej egzystencji.

(Ww) obecnie boryka się z narastającymi problemami np. ogromne sumy odszkodowań za czyny lubieżne względem nieletnich, problematyka na szeroką skalę w wniesionych w wielu państwach pozwów sądowych w różnorodnych naruszeniach, co widoczne jest w mediach społecznych jak również delegalizację.
Na przestrzeni kilku dekad w tym związku wyznaniowym, coś się ruszyło mała kosmetyka – ale nadal trwać będzie rygor i bezwzględne podporządkowanie, to priorytetowy wymóg aby istniała  dana sekta. (FFF)


Offline Turbulent_Business

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Marzec, 2024, 16:21 »
To w sumie szokujące, że taka banalna sprawa jak spodnie czy broda uchodzą za jakieś wielkie trzęsienie ziemi.
Jakie to ma znaczenie - poza oczywiście skrajnościami - jak się ktoś ubiera?
Czy się odróżnia czy się nie odróżnia.

Życie na codzien, to jest coś realnie ważnego
Odróżniać się w dobry, o to chodzi w chrześcijaństwie a nie o to czy jesz umytymi rękami, ...
Przepraszam, czy nosisz brodę albo czy chodzisz w spodniach.

Witamy w sekcie:)

Poczytaj o modelu BITE Stephena Hassana, moze bedzie Ci latwiej zrozumiec z czym masz do czynienia.

https://noworytam.wixsite.com/moonwpolsce/model
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Marzec, 2024, 21:57 »
   Podążanie za zmianami u świadków Jehowy.
   Doszły mnie głosy, że niektórzy nie mogli uwierzyć w to co usłyszeli na tym szczególnym broadcastingu prowadzonym przez Sandersona z brodą.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: Spodnie dla sióstr i traktowanie wykluczonych
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Marzec, 2024, 01:03 »
 Zmiany idą dość szybko. Przy stojaku już w spodniach.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s