Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!  (Przeczytany 4995 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Grudzień, 2023, 16:51 »
Chwilę mnie nie było a już doszło na forum do rozpasania ;D.

Fakt, że Ciało Kierownicze zezwoliło na noszenie brody nie oznacza, że wolno nam wszystko w kwestii zarostu.
Bracia nie myślcie sobie, że przystoi, przykładnemu bratu, przychodzenie na zebranie z kilkudniowym zarostem.

PS.
Mój kilkudniowy zarost siostrom się podobał (jedna mi to powiedziała osobiście) a starszyźnie jakoś nie.


Offline rychtar

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Grudzień, 2023, 16:54 »
Dla mnie cała ta historia z brodą (najpierw z jej zakazywaniem, teraz z jej liberalizacją) jest co najmniej infantylna, a w zasadzie pokazuje, że całe Ciało Kierownicze jest naprawdę na poziomie co najmniej infantylnym. Zacznę od zakazywania zapuszczania brody. Dlaczego zakazywano jej? Bo w zasadzie do tej pory nikt nie potrafił mi tego wytłumaczyć na podstawie Biblii, że broda jest zła. I chyba nikt się nie znajdzie, kto byłby na podstawie Biblii wytłumaczyć zakaz noszenia brody. Specjalnie wytłuściłem słowo Biblii. Bo na podstawie Strażnicy / Przebudźcie się lub innej publikacji można w łatwy sposób udowodnić dlaczego nie można nosić brody, ale tam można wiele rzeczy udowodnić, jak choćby kwestię obchodzenia urodzin. Jedynym argumentem jaki mi zawsze podawano to, że: "bracie, nie każdemu broda pasuje wizualnie i dlatego my nie zapuszczamy brody". Dla mnie to wyjaśnienie jest co najmniej do kosza.

Jeśli chodzi o "pozwolenie na noszenie brody" to tutaj już całkiem ujawnia się infantylizm Ciała Kierowniczego. Bo oni łaskawie zgadzają się na coś oczywistego, coś co jest tak naturalne jak odruch oddychania. I tutaj wspaniałomyślne Ciało Kierownicze postanowiło się pomodlić i w modlitwie przedstawić swoje uwagi w sprawie brody. I co? I okazało się, że modlitwy zostały wysłuchane i nagle zmiana światła w sprawie brody, które pozwala na zapuszczanie brody.

Czy takie same modlitwy są zanoszone w sprawie wąsów? A co z depilacją nóg u kobiet, czy też Ciało Kierownicze modli się w tej sprawie?

Na marginesie dodam, że ja kiedyś karnie straciłem noszenie mikrofonu na zebraniu Strażnicy bo nie byłem wystarczająco ogolony (zarost miał chyba 2-3 dni). Czy teraz brodacz taki jak ja będzie mógł nosić mikrofon na zebraniach? A co z innymi przywilejami?

A co będzie dalej? Może dojdzie do tego, że:
1. Będzie można celebrować urodziny.
2. Będzie można mieć choinkę w domu.
3. Będzie można żyć na tzw. "kocią łapę" czyli bez ślubu.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień, 2023, 16:57 wysłana przez rychtar »
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Grudzień, 2023, 17:01 »
(...) Liberalizacja w orgu idzie mocno, ale nadal uważam że jest spóźniona o jakieś 15 lat. Co będzie następne?
Stawiam na krew i likwidację ostracyzmu wobec wykluczonych...
   Jeśli chodzi o krew, to przecież poszli już na ustępstwa pozwalając na frakcje krwi.
   Stawiam jednak, że z ostracyzmu wobec wykluczonych nie zrezygnują nigdy.
   Obym się myliła, ale tak to widzę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Grudzień, 2023, 19:41 »
Dla mnie cała ta historia z brodą (najpierw z jej zakazywaniem, teraz z jej liberalizacją) jest co najmniej infantylna, a w zasadzie pokazuje, że całe Ciało Kierownicze jest naprawdę na poziomie co najmniej infantylnym.

Ciało Kierownicze nie wymyśliło tego zakazu.
Zakaz ten, jeśli się nie mylę, funkcjonował w publikacjach Strażnicy tylko w formie niewerbalnej.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Grudzień, 2023, 20:51 »
   Jeśli chodzi o krew, to przecież poszli już na ustępstwa pozwalając na frakcje krwi.
   Stawiam jednak, że z ostracyzmu wobec wykluczonych nie zrezygnują nigdy.
   Obym się myliła, ale tak to widzę.
Likwidacja ostracyzmu na papierze żeby nie było procesów i żeby dotacje były. Nie zmieni się stosunek jednak faktyczny, ewentualnie rodzina się zobaczy najbliższa albo i nie jak fanatycy.


Offline Ignorant2004

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Grudzień, 2023, 22:50 »
Teraz spina się dlaczego wyleciał Morris - w ciągu kolejnych miesięcy zliberalizowano oficjalnie podejście do brody i sprawozdań godzinowych ;-) prawicowe rządy nie sprawdzaja sie u SJ w XXI wieku.


Online Gostek

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Grudzień, 2023, 23:01 »
Ja myślę ,że jeśli idzie o kwestię krwi,to jest to ich fundamentalna zasada której nie zmienią tak szybko.
Prędzej spodziewam się zniesienia zakazu obchodzenia urodzin.
A kolejnym  pewnie posunięciem będzie ekspresowe ,bez zwoływania komitetu sądowniczego usunięcie ze zboru niepokornych o odstępczych poglądach. Powód jest prozaiczny- na komitetach za dużo starszych dowiaduje się o rzeczach o których nie powinni się nigdy dowiedzieć . Tym samym ułatwią wyjście zdrajcom bez narażania ,że zarażą treścią odstępczą co poniektórych starszych zboru .


Offline Reskator

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Grudzień, 2023, 03:52 »
Na stole jeszcze leżą tatuaże i kolczyki.
Na w jednej z publikacji z 15 lat temu widziałem mówcę o innej cerze z kolczykiem.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2023, 03:54 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Grudzień, 2023, 09:55 »
Ja myślę ,że jeśli idzie o kwestię krwi,to jest to ich fundamentalna zasada której nie zmienią tak szybko.

Najszybciej będą zmieniać te rzeczy, z powodu których odchodzi najwięcej osób, a które nie są ważne z punktu widzenia doktryny.
Za "brodą" przemawiają  2 argumenty:
1. Patrz powyżej.
2. Świadkowie coraz mniej chodzą "od domu do domu". Przynajmniej tak mi się wydaje.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline BetMan

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Grudzień, 2023, 12:39 »
I w ten sposób wyszła hipokryzja i manipulacja KC z siedzibą w Warwick...
A moi dwaj szwagrowie, którzy krytykowali mój zapuszczony zarost, teraz dostaną niezłych spazmów!
Z niecierpliwością czekam zobaczyć, kto zapuści brodę bo będzie to świadczyć że już wcześniej nosił w sobie ziarno odstępcy, tylko coś go powstrzymywało >:D
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2023, 13:12 wysłana przez BetMan »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 004
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Grudzień, 2023, 14:39 »
(mtg): Nastał w (Ww)nowy trend na Boże Narodzenie (gwiazdka) - BRODA już na topie  >:D >:D
I oto takimi okolicznościami ponownie zbliżyli się sJ do Pastora.
Nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia się z jedno w drugie. '' co było, to będzie'' tak mówi PISMO
W niedługim czasie postanowią, aby śpiewać na zebraniach '' Jezus malusieńki, leży nagusieńki ..." ( jak za czasów Józka-gorzelnika)- ''malusieńki'' bo przecież ''dziewięciu papieżyków''; króluje pośród swoich naiwnych idoli, mieniąc się jako duchowy kanał od samych niebios.
   


Offline Kyuubi

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Grudzień, 2023, 15:31 »
hah teraz bym mógł powiedzieć osobie co ze mna studiowała: A nie mówiłem ze można.....


Offline Światus

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Grudzień, 2023, 17:14 »
A moi dwaj szwagrowie, którzy krytykowali mój zapuszczony zarost, teraz dostaną niezłych spazmów!

Co prawda rozumiałeś lepiej niż CK słowa Biblii, ale czy twoje postępowanie świadczyło o tym, że dbasz o jedność zboru?  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Legion

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Styczeń, 2024, 11:05 »
Dwa dni później od różnych osób dowiaduje się że starsi czują się nagle zaszczuci przez głosicieli wypominających im że przecież  broda nie będzie nigdy u SJ dozwoloną. Generalnie ten ruch bardziej uderza w starszyznę niż daje szansę na powrót brodaczy do wzmożonego wysiłku na rzecz orga.

I bardzo dobrze. Niestety starsi zbyt często, tak jak w moim przypadku w tym temacie, okazują się betonowymi funkcjonariuszami. A żeby było jeszcze śmieszniej, 2 lata temu w rozmowach ze starszymi tłumaczono mi, że zarost u facetów jest zły bo... "żebym się rozejrzał, przecież poważni ludzie: politycy, prezesi banków, biznesmeni itp. zazwyczaj są gładko ogoleni".
Czyli, udowadniajmy swoje racje na podstawie szklanki do połowy pełnej/pustej - każdy widzi swoje, każdy ma swoją racje - a ty masz przyjąć naszą, bo jesteśmy starszymi, jedność zboru i inne pierdu pierdu.
Teraz CK powiedziało inaczej i co? w rozmowach starsi będą teraz gadali, że nigdy takich dyrdymałów nie wygadywali, a po kilku latach w zasadzie usłyszymy, że nikt nigdy nie zakazywał noszenia brody, nooo... w niektórych zborach starsi robili głosicielom probleeeemyyyy... ale zakazu nie było. (brzmi znajomo c'nie? 1975?)


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Styczeń, 2024, 11:15 »
Najszybciej będą zmieniać te rzeczy, z powodu których odchodzi najwięcej osób, a które nie są ważne z punktu widzenia doktryny.
Za "brodą" przemawiają  2 argumenty:
1. Patrz powyżej.
2. Świadkowie coraz mniej chodzą "od domu do domu". Przynajmniej tak mi się wydaje.

Ja bym się tak nie przejmował głoszeniem z brodą, bowiem są badania, które wskazują na to, że mężczyźni z brodą cieszą się znacząco wyższym zaufaniem, niż mężczyźni bez brody. Przeprowadzono takie na kanadyjskim Uniwersytecie McMastera, rzecz jasna Wydział Psychologii.

Użyto tam sformułowań "twarz bez owłosienia" oraz "twarz z owłosieniem" co odnosi się nie tylko do brody ale także do zarostu.

Blisko 70% badanych uznało twarz z jakąś formą zarostu za godną większego zaufania, niż bez zarostu. Tym samym może się okazać, że gładko ogolone twarze przez kilka ostatnich dekad odbierały głosicielom stojącym w drzwiach pewnej formy autorytetu. Oczywiście były czasy, gdy brodę kojarzono raczej źle, ale były to lata 60 może do początku 80 ubiegłego wieku i też umówmy się, że nie było tak, że wszyscy ją kojarzyli źle. Wydaje się, że ktoś w CK miał długo fiksacje w kwestii brody wbrew temu, jak rzeczywiście postrzega ją opinia publiczna.

Zresztą... powołali się na ten argument mówiąc wprost, że wielu szanowanych polityków i biznesmenów nosi brody, co jest również potwierdzeniem tego, że możesz mieć brodę i zdobywać bardzo szerokie zaufanie opinii publicznej. Noszenie brody nie będzie pasować wszystkim odbiorcom i uważa się, że broda ma silniejszy "negatywny elektorat" (że posłużę się takim politycznym językiem) niż ogolona gładko twarz, co jest powodem dla którego politycy na najwyższych stanowiskach najczęściej są ogoleni na gładko. Broda wiąże się tutaj z pewnym ryzykiem, którego sztaby wyborcze najczęściej nie chcą podejmować przy grze o tak wysokie stawki jak np. prezydentura. Nie zmienia to faktu, że w grze o przeciętne czy wysokie stawki, takie jak wielomilionowe biznesy, noszenie brody jest zerowym ryzykiem niepowodzenia.

Gdyby ktoś bardzo chciał, to artykuł podsumowujący badania można pobrać tutaj:
https://www.scirp.org/journal/paperinformation.aspx?paperid=44185
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2024, 11:33 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.