Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!  (Przeczytany 4967 razy)

Offline Światus

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Grudzień, 2023, 16:05 »
Coś dla tych, którzy lubią mieć wszystko na piśmie.
Grudniowy list, cały o brodzie, na razie po angielsku.

https://files.accessjw.org/s/fsBAwtzg9E8Fw6G
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Grudzień, 2023, 16:28 »
Coś dla tych, którzy lubią mieć wszystko na piśmie.
Grudniowy list, cały o brodzie, na razie po angielsku.

https://files.accessjw.org/s/fsBAwtzg9E8Fw6G

No to za trzy dni będzie pewnie po PL.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Grudzień, 2023, 19:11 »
Czy była kiedykolwiek jakaś aktualizacja doktryny czy zasad, która miała taką oficjalną formę?
Zabawne, że kwestia brody może być tak istotna.
Co najmniej jakby żydzi rezygnowali z obrzezania.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Technolog

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Grudzień, 2023, 19:25 »
Wg tego filmu noszenie brody było niemile widziane w latach 60, gdy była znakiem kojarzącym się z buntem. Bunt minął, brak brody pozostał. Teraz już nikt nie wie dlaczego nie nosi się brody.
Dla zasady, bo tak, bo tradycyjnie nigdy nie nosili. I zapewne nigdzie to nie zostało spisane, tylko przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.
Podobnie dla zasady nie obchodzi się dnia babci. Jedyna podstawa to tradycja.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Grudzień, 2023, 20:38 »
Coś dla tych, którzy lubią mieć wszystko na piśmie.
Grudniowy list, cały o brodzie, na razie po angielsku.

https://files.accessjw.org/s/fsBAwtzg9E8Fw6G

(mtg):  przetłumaczono  >:D >:D >:D

Ogłoszenie
15 grudnia 2023 r.
DLA STARSZYCH
1. Aktualizacja Ciała Kierowniczego 2023 #8: Prosimy o jak najszybsze obejrzenie tego filmu. Poniższe
Poniższe fragmenty pochodzą z filmu.
2. Jak możemy promować jedność w świetle tego kierunku? Po obejrzeniu tego programu niektórzy
mogą mieć do czynienia z silnymi uczuciami. Na przykład niektórzy mogą poczuć się tak, jakby
że zostali usprawiedliwieni, mówiąc: "To jest to, o czym mówiłem od dawna. To
dowodzi, że przez cały czas miałem rację!". Inni mogą czuć się rozczarowani, mówiąc w efekcie: "Popierałem politykę
popierałem politykę dotyczącą pielęgnacji przez te wszystkie lata. Teraz czuję się zawiedziony!". Ale czy któraś z tych reakcji jest właściwa?
reakcja? Nie bardzo.
3. Zwróćmy uwagę na to, co apostoł Paweł napisał w 1 Liście do Koryntian 1:10: "A teraz zachęcam was,
bracia, przez imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy mówili zgodnie
i aby nie było między wami podziałów, ale abyście byli całkowicie zjednoczeni w tym samym umyśle i w tej samej linii.
całkowicie zjednoczeni w tym samym umyśle i w tym samym sposobie myślenia".
4. Jak ta zasada ma się tutaj? Jeśli promowaliśmy własną opinię na ten temat, zaprzeczając wskazówkom
na ten temat, zaprzeczając wskazówkom organizacji, czy promowaliśmy jedność?
Czy pomogliśmy bractwu być "całkowicie zjednoczonym... w tej samej linii myślenia"?
Najwyraźniej nie. Każdy, kto to zrobił, musi dostosować swoje myślenie i postawę.
5. Z drugiej strony, jeśli lojalnie wspieraliśmy kierunek organizacji przez lata, czy mamy jakiś biblijny powód, by żałować naszego postępowania?
lat, czy mamy jakiś biblijny powód, by żałować naszego postępowania? Z pewnością nie! Jehowa ceni
nasza lojalna służba; docenia także naszą pokorną gotowość do posłuszeństwa i uległości
do kierunku, który otrzymujemy od organizacji Bożej.
6. Wszyscy musimy pamiętać, że ziemska część organizacji Jehowy zawsze stara się odzwierciedlać niebiańską część.
zawsze stara się odzwierciedlać część niebiańską - niejako nadążać za nią. Pamiętajmy, jak szybko poruszał się rydwan
w wizji Ezechiela poruszał się? Jak błyskawica! (Ezech. 1:14) Każdy, kto próbuje biec przed tym rydwanem
tego rydwanu, próbując przedwcześnie wymusić zmianę lub pozostając w tyle, wahając się, czy wspierać
zmiany, które pochodzą od wiernego niewolnika, nie nadążają za organizacją Jehowy.
organizacją Jehowy - Mat. 24:45-47; Hebr. 13:17.
7. Jesteśmy przekonani, że wszyscy jesteście zdeterminowani, aby dotrzymać kroku, dostosować swoje poglądy do potrzeb
i nadal lojalnie służyć Jehowie, promując miłość i jedność wśród braci i sióstr.
braci i sióstr - Rzym. 14:19.

DLA KOORDYNATORÓW ORGANÓW STARSZYCH
1. Ogłoszenie dla zborów: Upewnij się, że ogłoszenie dla zborów
zostało odczytane na następnym spotkaniu zboru przez starszego, który dobrze czyta. Następnie
Następnie ogłoszenie powinno być wywieszone na tablicy informacyjnej przez co najmniej miesiąc.
2. Część spotkania w środku tygodnia na temat aktualizacji Ciała Kierowniczego 2023 #8: Upewnij się, że w harmonogramie spotkań w związku z wideo 2023 Governing Body Update #8.
Aktualizacja Ciała Kierowniczego 2023 #8 zostały ogłoszone zborowi. Zachęć głowy rodzin do uwzględnienia w
w nabożeństwach rodzinnych przeglądu wszystkich części spotkań, które zostaną zastąpione.
DLA NADZORCÓW SPOTKAŃ ŻYCIA I SŁUŻBY
1. Część spotkania w środku tygodnia na temat aktualizacji Ciała Kierowniczego 2023 #8: Wideo 2023 Governing Body Update-
Aktualizacja Ciała Kierowniczego #8 powinna zostać odtworzona w tygodniu 1 stycznia 2024 r. zamiast 15-minutowej części dotyczącej lokalnych potrzeb.
części dotyczącej lokalnych potrzeb. Jeśli twój zbór ma zgromadzenie obwodu w tygodniu 1 stycznia, film
wideo powinno być odtwarzane w tygodniu 8 stycznia zamiast 15-minutowej części "Czy jesteś zmotywowany do
do nieformalnego głoszenia Słowa?". Czas Studium Biblijnego Zgromadzenia powinien być
należy skrócić w razie potrzeby.


Ogłoszenie
15 grudnia 2023 r.
DLA KONGREGACJI
1. 2023 Aktualizacja Ciała Kierowniczego #8: Wideo 2023 Aktualizacja Ciała Kierowniczego #8, który
został opublikowany na jw.org 15 grudnia 2023 r., zawiera następujące ogłoszenie: "A
Wiele oddziałów na całym świecie napisało do nas, wskazując, że nadal istnieją
pytania o to, czy jest właściwe, aby brat na wyznaczonym stanowisku
nosić brodę. Po modlitewnym rozważeniu Ciało Kierownicze doszło do wniosku, że istnieje potrzeba wyjaśnienia tej kwestii.
istnieje potrzeba wyjaśnienia tej kwestii.
2. "Ciało Kierownicze nie ma nic przeciwko noszeniu brody przez braci. Dlaczego nie?
Ponieważ Pismo Święte nie potępia noszenia brody. Ponadto, w miarę upływu czasu
zauważyliśmy, że w wielu krajach dopuszczalne jest noszenie brody przez mężczyzn zajmujących odpowiedzialne stanowiska w biznesie i rządzie.
odpowiedzialne stanowiska w biznesie i rządzie. Tak więc to, czy brat nosi
brodę jest decyzją osobistą. Kwalifikacje brata do pełnienia funkcji starszego lub sługi
sługi opierają się na jego duchowości, a nie na tym, czy zdecyduje się nosić brodę.
3. "Ta wskazówka dotyczy również specjalnych sług pełnoetatowych w Betel i tych w terenie,
w tym specjalnych pionierów, misjonarzy i nadzorców obwodów. Zgodnie z Listem do Rzymian
14:4, ani starsi, ani żaden inny chrześcijanin nie powinien czuć się zmuszony do osądzania brata, który
decyduje się nosić brodę. Ufamy, że te komentarze pomogą nam zachować czujność
przed wszystkim, co mogłoby spowodować podział wśród ludu Jehowy ".

Ps. wytłuszczenie moje
Przetłumaczono z DeepL.com
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2023, 20:42 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Grudzień, 2023, 22:13 »
Krawaty łatwo się wytłumaczy. ,,zauważyliśmy że biznesmeni i cześć polityków nie nosi krawatów ,, To nie nosimy, łatwiej nawiążemy kontakt bez krawata,,
Rydwan pędzi aż dym z kół leci.


Offline Fantom

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Grudzień, 2023, 22:20 »
 Rysunek pochodzi z publikacji z 1958r.(prawdopodobnie z ''"Z raju utraconego do raju odzyskanego" strona 141.''). Jezus i ten dobry złoczyńca bez brody. Ten z brodą, to ten zły co ignorował Jezusa. Kto wtedy w WTS wpadł na pomysł Jezusa bez brody???
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Legion

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Grudzień, 2023, 23:48 »
Drugi dzień od wypuszczenia materiału na stronie, a ja już dostałem 6 wiadomości abym zobaczył i 2 osoby na żywo zagadnęły na żywo...
Niesamowite - jak mam im mówić, że po 2 latach kopania po plecach z powodu posiadania zarostu na ryjku, już nie chodzi o brodę, tylko o kopanie?

No to co mamy jeszcze na liście:
  • Wycofanie ostracyzmu wobec byłych ŚJ
  • Baby w spodniach (przepraszam za słowo)
  • Przyzwolenie na dziary
  • Związki homoseksualne
  • Kobiety usługujące w charakterze starszego
Ten rydwan tak się rozpędził, że tylko ściany brakuje ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2023, 23:50 wysłana przez Legion »


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Grudzień, 2023, 02:34 »
Krawaty łatwo się wytłumaczy. ,,zauważyliśmy że biznesmeni i cześć polityków nie nosi krawatów ,, To nie nosimy, łatwiej nawiążemy kontakt bez krawata,
ale przecież "klient w krawacie rzadziej awanturuje się" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Janek

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Grudzień, 2023, 10:17 »
Drugi dzień od wypuszczenia materiału na stronie, a ja już dostałem 6 wiadomości abym zobaczył i 2 osoby na żywo zagadnęły na żywo...
Niesamowite - jak mam im mówić, że po 2 latach kopania po plecach z powodu posiadania zarostu na ryjku, już nie chodzi o brodę, tylko o kopanie?

No to co mamy jeszcze na liście:
  • Wycofanie ostracyzmu wobec byłych ŚJ
  • Baby w spodniach (przepraszam za słowo)
  • Przyzwolenie na dziary
  • Związki homoseksualne
  • Kobiety usługujące w charakterze starszego
Ten rydwan tak się rozpędził, że tylko ściany brakuje ;)
Jeszcze wyższe wykształcenie 😉
Będzie tak: Po obejrzeniu tego programu możecie poczuć się zbulwersowani i myśleć: zniszczyliście mi życie, przez was muszę kopać doły. Ale chcemy was zapewnić że przyczynialiście się do jedności organizacji. To była telewizja jw broadcasting….  ;D


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Grudzień, 2023, 10:39 »
Swoją drogą to kolejna poważna zmiana w organizacji po zmianie składu CK i wypadnięciu z niego Morrisa. Jak dla mnie jest to wskazanie, że był hamulcowym zmian, na których komuś innemu w CK bardzo zależało i nie wytrzymał starcia. CK to grono starszych jak każde inne, z tym że w tym gronie nikt nie przyjdzie i nie każe się uspokoić, tak więc można się szarpać "na śmierć i życie". Więc hamulcowy Morris przegrał.

Myślę, że to nie przypadek, że właśnie teraz, wciąż zaledwie parę miesięcy po jego odejściu, nadchodzą te zmiany.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Prot.Nobody

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Grudzień, 2023, 10:49 »


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Grudzień, 2023, 13:40 »
Swoją drogą to kolejna poważna zmiana w organizacji po zmianie składu CK i wypadnięciu z niego Morrisa. Jak dla mnie jest to wskazanie, że był hamulcowym zmian, na których komuś innemu w CK bardzo zależało i nie wytrzymał starcia. CK to grono starszych jak każde inne, z tym że w tym gronie nikt nie przyjdzie i nie każe się uspokoić, tak więc można się szarpać "na śmierć i życie". Więc hamulcowy Morris przegrał.

Myślę, że to nie przypadek, że właśnie teraz, wciąż zaledwie parę miesięcy po jego odejściu, nadchodzą te zmiany.

Ale Morris to tylko przypuszczenia, spekulacje a ja w nie nie wierzę.

Broda przez lata była świecka, zła. Sam ostracyzowałem w głowie tych w zborze z brodami. Ale malutko ich było w moim otoczeniu. I nagle teraz po rozważeniu z modlitwą już jest broda neutralna? Ale w Biblii coś się zmieniło? Coś dopisali albo wykreślili? Bo przecież przez dziesięciolecia broda była ZŁA ! I w Piśmie nic się nie zmieniło a stanowisko ORGa się zmieniło. To należy interpretować jak błogosławieństwo Boże  :o


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Grudzień, 2023, 16:08 »
Ale Morris to tylko przypuszczenia, spekulacje a ja w nie nie wierzę.

Oczywiście, że tylko przypuszczenia. Chwilę przed jego "odejściem" przyjęto dwóch nowych, być może zyskali wymagana większość by go odwołać, następnie zyskali kolejny zapas w postaci większości potrzebnej do przegłosowania reszty nowych tematów. Przypominam, że do tego potrzebna jest większość 2/3 głosów, więc skład CK nie jest bez znaczenia.

Ale owszem, to jedynie przypuszczenia, tak samo jak każda inna opinia na temat tego, co było powodem czy jaki był cel tej czy innej zmiany. Nie mamy nic więcej niż przypuszczenia.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Grudzień, 2023, 16:29 »
Kiedy w piątek zadzwonił do mnie jeden z forumowiczów  z tą informacją natychmiast obejrzałem. Pierwsza reakcja to jak musi być źle w orgu że robią taką zmianę. Bo nie oszukujmy się tych co zapuścili brody i mocno wierzą w orga jest na lekarstwo. Raczej jak już robiłeś sprzeciw to gdzieś tam było coś głębszego. Czy org myśli że tym coś zyska??

Dwa dni później od różnych osób dowiaduje się że starsi czują się nagle zaszczuci przez głosicieli wypominajacych im że przecież  broda nie będzie nigdy u SJ dozwoloną. Generalnie ten ruch bardziej uderza w starszyznę niż daje szansę na powrót brodaczy do wzmożonego wysiłku na rzecz orga...

Liberalizacja w orgu idzie mocno, ale nadal uważam że jest spóźniona o jakieś 15 lat. Co będzie następne? Stawiam na krew i likwidację ostracyzmu wobec wykluczonych...