Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!  (Przeczytany 4966 razy)

Online Reskator

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Grudzień, 2023, 20:53 »
Moja żona mi od dawien dawna powtarza ,że jak Ciałko zarządzające ogłosiłoby,że można odprawiać urodziny ,to świadki by tę uroczystość celebrowali o wiele bardziej niż zwykli ludzie.U Świadków są sztucznie stłumione uczucia i pragnienia. Gdyby tylko im CK uchyliło furtkę na różne rzeczy ,których do tej pory robić nie mogli,robili by to ze zdwojonym zapałem .W niektórych rzeczach podobnie by się zachowywali jak pieski spuszczone ze smyczy.😁
Zobaczymy te spuszczanie ze smyczy w zapuszczaniu bród to będzie dowodem na to co piszesz.


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Grudzień, 2023, 21:50 »
znaczna część kobiet nie lubi brodaczy więc "pomimo że wolno" wielu świadków Jehowy nadal będzie ogolonych (z uwagi na żądania małżonki) :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline farlopa

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Grudzień, 2023, 22:10 »
Niebawem zaakceptują również brody u kobiet


Offline janeczek

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Grudzień, 2023, 01:14 »
Kurcze kruszą zapory najpierw rozwody już nie wykluczają tylko brak przywilejów, brak liczenia godzin a teraz.
Broda to 1 objaw buntu tak ja miałem i inni też, przestali przychodzić na zebranka ja też.
I jakoś przestawało robić różnicę szybciej, te godzinki że jedna z nieoficjalnego na odczepne.
Ale po czasie też olewało się, starszyzna traci relacje bo widać obcość.
Ale jakby Lette miał problemy z tarczycą i sercem opuchlizna słabiutko wygląda nerwy były w tym roku Morisek był z nimi człowiek się przywiązuje, a powiem tak 2 zjebbów podobnych Lette i Morisek tak uważam.
Wersetu że nie wolno się było golić żydom ani słowa, a o Sędzim co mu broda nie rosła i zazdrościł inny też morda w kubeł.
Więcej wolność lepiej łatwiej zostać sobą, a oni tracą moc nie chcą odstraszać nękać tych co mogą się odwinąć.
Teraz spodnie u dziewczyn nie pisze w sprawie mody, ale zwykłego życia że wygodniej cieplej las zima wędkarstwo są takie.
Kurcze jak się nie boją że stracą to oni rusz, lata się wstydziłem dawać strażnice do studium podczas głoszenia.
Co to miało być paragraf i pytanko dla przedszkolaka, człowiek jak niedorozwinięty się czuł jak ktoś mi przeczytał ty na serio się z tego uczysz.
Czy myślicie że święta wrócą bo to ich obecnie wali najmocniej, ze starszymi wiekiem mają kursy i tak przed świętami tracą no bo jak to wyrzec się czegoś takiego jak wigilia rodzina razem.
Pazerne dranie może się złamią pewnie nie że świętujcie, ale możecie uczestniczyć.
Władze może przycisną i ostracyzm krew wybiją amerykańskiej sekcie z łba, oby Japonia ostatnio zabrała się za nich.
Ale oni nawet tu o biznesie nie zapominają, albo młodość i w łbie mi miesza realny stan ale chyba w końcówce 70 i 80 tak na kasę nie lecieli.
     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Turbulent_Business

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Grudzień, 2023, 01:54 »
Na szybko bom zajęty bardzo i nawet nie mam czasu obejrzeć tego gunwa, brody to tylko przystawka do drugiej części (skrót z Reddita, jak ktoś może niech przetłumaczy, ja musze leciec):

It's Not About the Beards

The update isn't about the beards. The second half was the most crucial.

 >:(Don't think for yourself.

Don't debate.

Don't argue.

Don't get upset.

Don't feel vindicated.

If the GB didn't say it, it doesn't matter. If the GB said it, it's the only thing that matters.

The beards were just a tactical ploy
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Blue

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Grudzień, 2023, 07:36 »
Jeszcze rok temu bracia ostro mi przyganiali mówiąć, że brat z brodą to pierwsza oznaka odstępstwa. Kłócili się ze mną, że nie możemy mieć bród bo starsze siostry przyzwaczojone do gładolicych się zgorszą, bo to byłyby niepotrzebne kontrowersje etc. idt.

Teraz nagle brody cacy. Co za cyrk :D


Offline Gremczak

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Grudzień, 2023, 08:06 »
Oznaką odstępstwa?
O masz ci los.
To Jezus był odstępcą?
A tak chciałem go naśladować.

Ktoś się gorszy?
To porozmawiaj z takimi osobami żeby się nie gorszyły, że noszenie brody to nic złego.

Dobrze by było w potrzebach zboru poruszyć ten temat.
Jak chcecie to mogę przedstawić ten punkt.

Tak mniej więcej rozmawiałem ze starszymi.
Były też inne argumenty



Czasami zdarzyło mi się być na zebraniu nie ogolonym.
Taki trzy czterodniowy zarost.






Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Grudzień, 2023, 08:10 »
Na moje oko Lett leci na paychotropach i/lub sterydach , taki spuchnięty.
Nie widziałem go długo i jestem w szoku jak on wygląda.


Offline Fantom

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Grudzień, 2023, 08:35 »
Ciekawe ilu brodaczy pojawi się teraz w zborach. Już widzę minę tych starszaków, co tak walczyli z brodaczami:).  Co teraz z sumieniami tych, których gorszyła broda?
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2023, 08:39 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Grudzień, 2023, 08:49 »
Już to widzę, jak śJ z mojego otoczenia zaczną nosić brody. A że z reguły to straszni pantoflarze, to brodę będzie miał ten, komu żona pozwoli. A że to straszne betony, to raczej u mnie barber nie będzie miał więcej roboty.  ;D
Przypomniało mi to jak za moich świadkowskich czasów była nagonka na kaznodziejów telewizyjnych. ŚJ szczycili się, że oni głoszą swoje orędzie w osobistych rozmowach z ludźmi, a nie przez telewizję. Posiadanie łącza internetowego też było niemiło widziane.
Rozmawiam czasami z moim znajomym, który jest śJ. Nie jest radykałem, wie, ze jestem exem, ale nie przeszkadza mu to w kontaktach ze mną. Stwierdził ostatnio, że przez ostatnie lata, szczególnie od czasu pandemi zbór się zreformował i nie jest już tak bardzo konserwatywny. Tylko nie wiem, czy powiedział to w odniesieniu do swojego zboru, czy to globalna zmiana?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Grudzień, 2023, 10:06 »
Świadkowie lubią udawać że to co robią jest ich własnym wyborem, dlatego nie w wakacje 2024 zapuszczą brody a w 2025 roku 🤣


Offline Gostek

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudzień, 2023, 10:59 »
Faktem się staje,że to co kiedyś było "FE" dzisiaj staje się czymś normalnym .Np. kiedyś kaznodzieje telewizyjni byli przez Świadków uważani za wcielenie samego diiabła,a dzisiaj sami to robią...Pamiętam jak jeszcze ze 30 lat temu sprzedaż lub zamiana budynków religijnych kojarzyli z rychłym upadkiem  religii,które to wyzbywały się zbędnych obiektów

Z pozwoleniem na noszenie brody odniosą jednak jeden ,dość ważny cel. Otóż od tej pory już brodacze w zborach nie będą kojarzyć się z rebeliantami,którzy to nie słuchają swojego Guru i postanowiaja sami dezydować ,czy chcą mieć brodę czy też nie. Będzie to miał duży wpływ na odczucie innych członków zboru i nie będą patrzeć już podejrzliwie na brodaczy. Będzie taka wrażenie ,że w zborach nie ma wierzchicieli,bo zarówno ,ci be bró jak i ci z brodami to swoji ludzie.

Teraz rebelianci ,żeby zamanifestować zewnętrznie.będą musieli wymyślić jakiś inny sposób na zamanifestowanie swojej niezależności ,względem "góry" Świadków Jehowy ,no pewnie do momentu aż zwierzchnicy znów zalegalizują te ich nowe narzędzie oporu.😁


Online Reskator

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Grudzień, 2023, 11:06 »
Przyjdzie i czas na krawaty!
Zapamiętajcie moje proroctwo  :) :D ;D


Offline Gostek

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Grudzień, 2023, 11:12 »
Bo i po co je nosić ,jak coraz częściej głoszą zdalnie poprzez pisanie listów w ośmiu i to późną porą.
Słyszałem ,że u mnie w zborze robią już zbiórki do tzw. służby polowej o godzinie 19.00 wieczorem.😏


Online Reskator

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Grudzień, 2023, 14:55 »
Bo i po co je nosić ,jak coraz częściej głoszą zdalnie poprzez pisanie listów w ośmiu i to późną porą.
Słyszałem ,że u mnie w zborze robią już zbiórki do tzw. służby polowej o godzinie 19.00 wieczorem.😏
Zapewne głoszenie w pabach, kawiarniach przy drinkach i piwie gdzie życie nocne wre.
A co z głoszeniem na stadionach czy są jakieś wskazówki niewolnika?
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2023, 14:57 wysłana przez Reskator »