Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!  (Przeczytany 4994 razy)

Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Styczeń, 2024, 11:59 »
Za "brodą" przemawiają  2 argumenty: (...)
2. Świadkowie coraz mniej chodzą "od domu do domu". Przynajmniej tak mi się wydaje.
coś w tym jest ...

istnieją sekty _nakazujące_ nosić brodę, ale... są to sekty, które NIE zajmują się prozelityzmem

a zatem: dopóki uprawiano prozelityzm, broda była zakazana, a gdy "przełożono wajchę" i zrezygnowano z prozelityzmu, broda u świadków Jehowy znowu jest dozwolona...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #61 dnia: 07 Styczeń, 2024, 12:45 »
Prozelityzm chyba nie jest najlepszym określeniem w tym wypadku, poza tym w ogóle z niego nie zrezygnowano. Poza tym, nawet gdyby faktycznie z niego zrezygnowano (choć w oczywisty sposób tak nie jest), to nadal nie widziałbym żadnego związku pomiędzy brodą, a głoszeniem czy jego skutecznością.

Paradoksalnie najskuteczniejszym zabiegiem przyczyniającym się do wzrostu skuteczności głoszenia byłoby zaprzestanie głoszenia i pozwolenia rynkowi się odnowić. Ponieważ jednak w głoszeniu nie musi w ogóle chodzić o jego skuteczność, to kto wie co się wydarzy dalej...
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Styczeń, 2024, 20:53 »
w głoszeniu nie musi w ogóle chodzić o jego skuteczność
ciekawa myśl...

czy możesz ją rozwinąć?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Styczeń, 2024, 22:04 »
Prezentowałem taką możliwość na forum kilkukrotnie. Mianowicie dla różnego rodzaju sekt istotne jest angażowanie członków w różne czynności, co osiąga różne pomniejsze cele, na przykład nadawanie życiu sens, odbieranie czasu który mógłby zostać przeznaczony na jakiekolwiek treści mogące zagrozić szeroko rozumianej pozycji organizacji w życiu jednostki itd. Tym samym głoszenie, chociaż nieskuteczne, mogło być czynnikiem utrzymującym głosicieli w stanie, w jakim chce mieć ich organizacja - zajętych, zmęczonych, oddanych, pozbawionych czasu na jakiekolwiek perspektywy.

Cały czas może pełnić taką rolę, ponieważ sam fakt nieraportowania godzin przez głosicieli nie mówi nic o tym, jak teraz będzie podchodzić się do głoszenia, jakie będą kładzione naciski, jaka będzie praktyka angażowania poszczególnych głosicieli w działalność zboru itd. Sekty nie oddają tak łatwo kontroli, a władza nad czyimś czasem to także kontrola. Stąd powstrzymalbym się od oceny, że zerwano z głoszeniem lub kładzie się mniejszy nacisk na nie. Poczekajmy, dajmy sobie jakiś rok na to, żeby zobaczyć jaka będzie praktyka - co się pojawi w literaturze, co będzie na zgromadzeniach, co powie NO w trakcie wizyty, jakie będą listy do starszych w tej sprawie, a może nowa zmiana dotycząca celu pionierskiego czy też nowego rodzaju pioniera? Jest wiele możliwości i na razie minęło zbyt mało czasu od tej zmiany, żeby cokolwiek powiedzieć.

Łowicie ryby? Niektórzy pewnie tak. Jak już się ma jakąś na haczyku, to niejedne można ciągnąć bez przerwy, ale czasem musisz popuścić, dać jej wyciągnąć trochę żyłki, popłynąć w drugą stronę... ona luzuje, może nawet podpłynąć bliżej ciebie a wtedy ty zwijasz żyłkę szybciej i wyciągasz ją na brzeg szybciej i bezpieczniej niż gdybyś ciągnął cały czas bez przerwy... Może teraz organizacja właśnie daje wyciągnąć trochę żyłki? Poczekamy i zobaczymy, czy za jakiś czas nie zacznie zwijać jej szybciej. Nie twierdzę, że tak będzie, ale wolę nie twierdzić, że nastąpiła jakaś realna zmiana, bo to może być pochopny wniosek.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Blue

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #64 dnia: 08 Styczeń, 2024, 09:59 »


Komentarz uważam za zbędny.

P. S. Tak, to jest prawdziwe zdjęcie, zrobione na dniach z jednego z finałów Kursu Ewangelizatorów Królestwa.


Online donadams

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Styczeń, 2024, 11:23 »
Ja bym spojrzał na to dwojako, bo z jednej strony może to żenujące, że już tak od razu. Ale z drugiej strony najwyraźniej zawsze chciał, podobało mu się, a jednak trzymał się w ramach, które sam ustalał. Różnie można na to patrzeć.

Co do zasady uważam, że żenujące, no ale teraz wreszcie już mają i mogą. Niedługo to będzie norma.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline cichybob

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Styczeń, 2024, 12:21 »
Niedługo przy wózkach to będą sami brodaci. Chciało się napisać od drzwi do drzwi, ale już przecież prawie nikt nie chodzi :D


Offline darew

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Styczeń, 2024, 12:29 »


Komentarz uważam za zbędny.

P. S. Tak, to jest prawdziwe zdjęcie, zrobione na dniach z jednego z finałów Kursu Ewangelizatorów Królestwa.
Ale że to Geoffrey from Australia?


Offline Reskator

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #68 dnia: 08 Styczeń, 2024, 14:03 »




P. S. Tak, to jest prawdziwe zdjęcie, zrobione na dniach z jednego z finałów Kursu Ewangelizatorów Królestwa.
W pierwszej chwili odczytałem... z finału Konkursu Eurowizji


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #69 dnia: 08 Styczeń, 2024, 15:28 »
W pierwszej chwili odczytałem... z finału Konkursu Eurowizji

Jeśli z finału Konkursu Eurowizji to nadal brak mu: sukni, makijażu, długich włosów oraz pomalowanych paznokci. No i należało by coś zaśpiewać. Może to tylko kwestia czasu  ;)


Offline Storczyk

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #70 dnia: 08 Styczeń, 2024, 18:22 »
Przyzwolenie na dziary

Tym by złamali biblijny zakaz o tatuowaniu ciała.
 Wspomina o nim jeden raz .
Kapłańska 19:28 druga część"Nie wolno wam robić sobie tatuaży...."
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/biblia-a-tatua%C5%BCe/


Offline farlopa

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Styczeń, 2024, 21:20 »
Przyzwolenie na dziary

Tym by złamali biblijny zakaz o tatuowaniu ciała.
 Wspomina o nim jeden raz .
Kapłańska 19:28 druga część"Nie wolno wam robić sobie tatuaży...."
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/biblia-a-tatua%C5%BCe/
     prawo Mojżeszowe, więc nie obowiązuje


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Styczeń, 2024, 23:48 »


Komentarz uważam za zbędny.

P. S. Tak, to jest prawdziwe zdjęcie, zrobione na dniach z jednego z finałów Kursu Ewangelizatorów Królestwa.

24 Ale *****, jeden z forum SJWP, zwany NieZnaPrawdy, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Goffrey
25 Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy brodatego Goffreya!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na licu Jego nie zobaczę zarostu i nie ujrzę go ponownie na przenajświętszej stronie JW.org, nie uwierzę».


Offline Storczyk

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Styczeń, 2024, 08:25 »
     prawo Mojżeszowe, więc nie obowiązuje
Nie powinno ich obowiązywać.


Więc dlaczego jest ten  zakaz ?
Gdy cały świat odpuścił .Nie ma zawodu który by dyskwalifikował za tatuaż.
Chyba dziś już dziwakiem jest ten który tatuażu nie ma :)
Ja pamiętam reakcje pewnej  siostry jej syn chciał zrobić w miejscu niewidocznym jakiś tam mały. Jego siostra  i ja podjęliśmy z matką temat na jego prośbę .
Gdy tę matkę pytałam o nieaktualność Startego Testamentu?
Reakcja była kategoryczna .
Storczyk "Cała Biblia jest natchniona, Cała ! nie możemy to co nam pasuje z niej wziąć, inne odrzucać".
W Nowym Testamencie, jest poruszona kwestia, nie gorszenia  innych itd.

No więc gdy taki jeden z drugim by mieli całą szyję i na twarzach te dziary stojąc przy stojaku.
Ręce całe pokryte trupimi czaszkami  i nogi z doliną smerfów ( w najlepszym wypadku) już nikogo nie zadziwią, niestety mogą zgorszyć.



Nie zmienia to faktu, że jest to niebezpieczne okaleczanie swojego ciała pod wpływem chwili.
Dzialania destrukcjne.

Czy Świadkowie Jehowy uznają Stary Testament?
Żadna księga nie jest mniej ważna, tak uważają "


Sama podczas różnych analiz się zadziwiałam gdzie jestem.
Ogólnie oni za chrześcijan się nie uważają.
Siedzą w Starym Testamencie po uszy!

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/stary-i-nowy-testament/
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń, 2024, 08:53 wysłana przez Storczyk »


Offline farlopa

Odp: Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 8/2023 - BRODA!
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Styczeń, 2024, 14:16 »







Nie zmienia to faktu, że jest to niebezpieczne okaleczanie swojego ciała pod wpływem chwili.
Dzialania
[A tam niebezpieczne, mam dużo tatuaży ,wszystkie zrobione w sterylny sposób i nic niebezpiecznego nie zauważyłem. Jeszcze mi się przypomniało że w latach 90tych ,gdzieś tak około połowy był artykuł w przebudźcie się  NT tatuaży i tam było właśnie o prawie mojzeszowym że już sj nie obowiązuje ale tatuaż raczej jest be i jak go zrobisz to nie jesteś przykładnym sj ale raczej nikt nikogo za to nie wyklucza. Już kiedyś pisałem ale zostałem wyśmiany że  zakaz tatuowania i robienia blizn a jednocześnie nakaz obrzezania jest że sobą sprzeczny(tak ,tak ,wiem,znak przymierza, naród wybrany i tym podobne pierd**)