Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.  (Przeczytany 2470 razy)

Offline Sebastian

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Listopad, 2023, 16:51 »
to co teraz napiszę, tylko pozornie odbiega od tematu
prawie co roku w Polsce odbywają się jakieś wybory (samorządowe, prezydenckie, unijne, parlamentarne, itp) i co roku są informacje o fałszerstwach, ale...
uprawniona instytucja (np. Sąd Najwyższy) bada czy te fałszerstwa _znacząco_ wpłynęły na wynik wyborów.

jeśli np. udowodnionoby że protokół z wyborów burmistrza stanowi że A otrzymał 23.005 głosów i B otrzymał 21.502 głosy
ale udowodnionoby że w rzeczywistości jedna z komisji wyborczych "udawała że się pomyliła" a naprawdę
kandydat A powinien dostać 22.880 głosów i B 21.627 głosów, to znaczy to:
1) że doszło do fałszerstwa
2) fałszerstwo nie skutkuje zmianą w ratuszu, bo A i tak ma więcej głosów niż B

a teraz przenieśmy to na grunt teokracji.

Jeśli od 50 lat, ciągle 2% godzin jest brana z sufitu, to statystyki orga są porównywalne i można je sensownie analizować
Jeśli ilość fikcyjnych godzin wzrosłaby z 2% na 5% to statystyki są gorszej jakości ale nadal dużo mówią o organizacji
jeśli ilość fikcyjnych godzin wzrosłaby z 2% do 90% to statystyki byłyby zupełnie bezwartościowe

pytanie: czy rozumiecie, do czego zmierzam?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Listopad, 2023, 17:56 »
Też wpisywałem fałszywe godziny do sprawozdań, pod koniec. Słyszałem też o jednym gościu który tak robił. Był pionierem pomocniczym i pionierował razem z drugim z którym trzymali się razem, potem się pokłócili i po tym rozłamie zostało mi w zaufaniu wyznane że kolega pionier watował godziny żeby mieć status pioniera.
nihilista


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Listopad, 2023, 19:51 »
to co teraz napiszę, tylko pozornie odbiega od tematu
prawie co roku w Polsce odbywają się jakieś wybory (samorządowe, prezydenckie, unijne, parlamentarne, itp) i co roku są informacje o fałszerstwach, ale...
uprawniona instytucja (np. Sąd Najwyższy) bada czy te fałszerstwa _znacząco_ wpłynęły na wynik wyborów.

jeśli np. udowodnionoby że protokół z wyborów burmistrza stanowi że A otrzymał 23.005 głosów i B otrzymał 21.502 głosy
ale udowodnionoby że w rzeczywistości jedna z komisji wyborczych "udawała że się pomyliła" a naprawdę
kandydat A powinien dostać 22.880 głosów i B 21.627 głosów, to znaczy to:
1) że doszło do fałszerstwa
2) fałszerstwo nie skutkuje zmianą w ratuszu, bo A i tak ma więcej głosów niż B

a teraz przenieśmy to na grunt teokracji.

Jeśli od 50 lat, ciągle 2% godzin jest brana z sufitu, to statystyki orga są porównywalne i można je sensownie analizować
Jeśli ilość fikcyjnych godzin wzrosłaby z 2% na 5% to statystyki są gorszej jakości ale nadal dużo mówią o organizacji
jeśli ilość fikcyjnych godzin wzrosłaby z 2% do 90% to statystyki byłyby zupełnie bezwartościowe

pytanie: czy rozumiecie, do czego zmierzam?

Sebastian,
Jak zwykle rzeczowo i logiczne. Dzięki bo lubię takie komentarze. Natomiast za takie gadanie w stylu: jedna baba drugiej babie... bardzo (po)dziękuję.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Listopad, 2023, 20:53 »
A sumienie nie oskarżało, że to okradanie Jehowy ? ;)

No pewnie ale oskarżało też ciągle o bardzo dużo innych przewinień przeciw zasadom Strażnicy więc co za różnica, jedno więcej jedno mniej...
nihilista


Offline Storczyk

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Listopad, 2023, 21:03 »
Pamiętam jak w Gdańsku pod tunelem stał starszy wiekiem głosiciel, w rękach obu  trzymał czasopisma nic nie mówił, stał nieruchomo coś tak jak dziś stojaki, choć ich jest dwóch i ręce im nie cierpną, bo mają wóz .
Podobno nie  liczyli mu tych godzin i był anty przykładem .
Kilkanaście lat minęło i teraz nieme głoszenie liczą z dumą się szczycąc.

Może ci co dopisywali to głosili  nie mową a przykładem, na różne sposoby np :odmawiając udziału w popijawie wigilijnej w pracy.
Tyle ile trwała wigilia tyle godzin zaraportowali  :).
Popłynęłam, ale gdyby tak pomyśleć to ma naprawdę sens  :)





Offline debata

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Listopad, 2023, 21:15 »
Pamiętam jak w Gdańsku pod tunelem stał starszy wiekiem głosiciel, w rękach obu  trzymał czasopisma nic nie mówił, stał nieruchomo coś tak jak dziś stojaki, choć ich jest dwóch i ręce im nie cierpną, bo mają wóz .
Podobno nie  liczyli mu tych godzin i był anty przykładem .
Kilkanaście lat minęło i teraz nieme głoszenie liczą z dumą się szczycąc.

Może ci co dopisywali to głosili  nie mową a przykładem, na różne sposoby np :odmawiając udziału w popijawie wigilijnej w pracy.
Tyle ile trwała wigilia tyle godzin zaraportowali  :).
Popłynęłam, ale gdyby tak pomyśleć to ma naprawdę sens  :)
Wyjechał przed rydwan


Offline Sebastian

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Listopad, 2023, 23:27 »
Ale miałem nawet taki pomysł żeby zaproponować załozenie w tym celu kasy zapomogowo-pożyczkowej. Dokładnie Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej dla pionierów. pomocniczych
Ja też poważnie potwierdzam ,że takie sytuacje jak debata pisze się zdarzały.
pytanie: czy rozumiecie, do czego zmierzam?
Też wpisywałem fałszywe godziny do sprawozdań, pod koniec.
potwierdzam, że część godzin była fikcyjna ale uwazam że zjawisko było na tyle niewielkie, że nie miało to wielkiego znaczenia przy ocenie kondycji org jako całości.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Listopad, 2023, 06:13 »
Skutecznie zniechęcacie do uczestnictwa na tym forum. Potraficie rozpieprzyć każdy ciekawy temat.Gratulacje.


Offline donadams

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Listopad, 2023, 09:33 »
Czyli że jak? Należę do tych "dobrych"?

W tym temacie przynajmniej do tych samych co ja, a jacy jesteśmy, to nie wiem.

Natomiast w kontekście statystyki - jestem podobnego zdania co Sebastian, przy czym ja uważam, że "statystyka" podawana przez organizację zawsze była dobierana w taki sposób, żeby nie dało się z niej wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków. Prawdziwa statystyka jest jedynie do wglądu dla Biur Oddziałów, Biura Głównego itd.

To, że dane udostępnianie w publikacjach są dobrane w taki sposób, żeby nie dało się z nich nic ustalić, nie musi świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Ta organizacja po prostu taka jest od zawsze - zawsze wychodzi z pozycji siły i nigdy nie daje więcej niż uważa, że musi. Wobec tego i w statystyce daje absolutne minimum, to znaczy tyle, żeby można było klaskać na sali, ale żeby nikt, kto usiądzie z kartką i kalkulatorem mógł cokolwiek stwierdzić.

Pisałem o tym lata temu i podałem konkretny przykład. Ba, tych przykładów podawałem więcej i można podawać ich jeszcze więcej, ale większość z was nie interesują, bo chcecie widzieć upadek i wszystko musi wam to dowodzić. Poniżej cytat:

Źle interpretujecie tą statystykę. Po raz kolejny powtarzam, że została sporządzona w taki sposób, aby nie można było z niej stwierdzić, nawet w przybliżeniu, ile osób rzeczywiście przybyło czy ile osób rzeczywiście odeszło.

Żeby to wykazać, rozważę przykład, w którym pominę kwestie umieralności i innych czynników mogących wpływać na liczebność organizacji Świadków Jehowy. Oto co mamy:

Najwyższa głosicieli 2018 - 8 579 909
Najwyższa głosicieli 2019 - 8 683 117

Różnica pomiędzy tymi liczbami wynosi 103 208 osób, pozostaje różnica 200 658 w stosunku do liczby ochrzczonych.

Uwaga! Liczba głosicieli nie oznacza liczby ochrzczonych! Jakaś część najwyższej liczby głosicieli to głosiciele nieochrzczeni, a jakaś część to głosiciele ochrzczeni.

Rozważmy następujący przykład:

Na najwyższą liczbę głosicieli w roku 2018 składało się kolejno 8 379 251 ochrzczonych głosicieli oraz 200 658 nieochrzczonych głosicieli (oznacza to, że na 100 osobowy zbór przypadałoby 98 ochrzczonych i 2 nieochrzczonych).

Załóżmy, że od tamtego czasu, do momentu w którym zebrano dane w 2019 roku, ochrzczono 303 866 osoby. Co to oznacza? Oznacza to, że:
- 200 658 nieochrzczonych głosicieli zmieniło swój status w zborze biorąc chrzest,
- 103 208 przyszło pomiędzy 2018 a 2019 do zboru, zdążyli stać się głosicielami oraz wziąć wziąć chrzest;
- nikt nie odszedł.

Nie twierdzę, że tak właśnie było, ale nie mając rzetelnych danych przede wszystkim na temat tego, ilu jest nieochrzczonych głosicieli na świecie, a także na temat umieralności, nie można wysunąć żadnych pewnych wniosków co do przedstawianej przez organizację statystyki. Jest ona zupełnie bezużyteczna - no chyba, że do celów propagandowych, jeśli jej odbiorcy nie myślą.

Cała ta dyskusja wobec statystyki to tak naprawdę myślenie życzeniowe, że organizacja się wali, bo ludzie masowo odchodzą. Prawda jest jednak taka, że takiego wniosku nie można wysunąć na jej podstawie. Jeśli chcecie przytaczać tą statystykę, to interpretujcie ją chociaż rzetelnie i nie sugerujcie przybywającym tu gościom, że ponad 200 000 osób odeszło w ciągu roku. To prawda, istnieje taka możliwość, ale jest ona ledwie możliwa.

Profesorze Tutka, tutaj też się zgadzamy:

Skutecznie zniechęcacie do uczestnictwa na tym forum. Potraficie rozpieprzyć każdy ciekawy temat.Gratulacje.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Listopad, 2023, 10:36 »
Każdy wpis który będzie nie w temacie wątku, będzie usuwany. Na tą chwilę ci którzy swoimi wpisami próbowali zaśmiecić wątek dorobili się po upomnieniu. Proszę pisać na temat, a jak nie ma się nic sensownego do napisania, to lepiej nie pisać wcale. Myślę, że posprzątałem ten wątek z wpisów, które go zaśmiecały. Jakbym coś przeoczył, to proszę o zaraportowanie. 
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2023, 10:57 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Listopad, 2023, 13:39 »
paradoksalnie, od teraz statystyki mogą być trochę bardziej wiarygodne...

w tym sensie że nadal ludzie będą kłamać "że" są głosicielami, ale już nie trzeba będzie wpisywać fikcyjnych godzin
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Listopad, 2023, 15:15 »
(...) Otóż forumowa prawda jest jedna - jw.org musi kłamać. Nie ma innej opcji. Musi kłamać i do tego musi upadać. 
Tym samym wygląda na to, że mamy na forum sektę Upadku Świadków Jehowy. (...)
Pojawiają się dowody anegdotyczne, jakieś historie cioci Stasi itd. (...)
Ta sekta Upadku Świadków Jehowy będzie istnieć tak długo, jak będzie istnieć sekta Świadków Jehowy. (...)

   Donadams, Donadams.
   Momentami przechodzisz sam siebie w tych swoich dywagacjach.
   >:D >:D >:D

   Twoja ocena sytuacji w barwach "czarny", "biały" z założenia jest już błędna i nie odpowiada mi.
   Bo to co wyczynia ta sekta, nie ogranicza się tylko do tych dwóch kolorów.
   I w dodatku stworzyłeś nową sektę pod nazwą: "SEKTA UPADKU ŚWIADKÓW JEHOWY", na tych co tu mówią o pewnych faktach.
   Twoje dywagacje nt dowodów, braku dowodów, odwracania sytuacji, a że jak jest, to źle, jak nie ma to źle, itd, itp ...
   Chyba nie do końca rozumiesz całą istotę wypowiedzi.
   Aczkolwiek masz prawo do swoich wniosków, słusznych, mniej słusznych, może nawet błędnych.
   Mam też swoje zdanie w tym temacie i mój punkt widzenia różni się co nie co od Twojego.

   Nieraz tu pisałam i nie tylko ja, że no jakby rozwalenie totalne tej sekty nie jest możliwe.
   I jej upadek też nie jest możliwy, ponieważ ...
   Strażnica bardzo dobrze zadbała o to, żeby ta potężna, światowa piramida się bardzo dobrze trzymała.
   Mają do tego super prawników i super doradców wszelkiej maści, to jest fakt niezaprzeczalny.
   A wypowiadasz się tak, jakby nikt z wybudzonych nie miał wiedzy w tym temacie.
   Zachowujesz się tak, jakby nikt nie miał prawa podważyć tego, co oni robią, pomimo bardzo znanych faktów.
   A tu w tym przypadku mam na myśli to, o czym mowa jest w wątku.
   Czyli to co oni wyprawiają w materii tych swoich szumnych sprawozdań.
   >:D >:D >:D >:D >:D

   Czy otwarcie nie można stwierdzić, że strażnica zafałszowuje różne dane statystyczne?
   Czyż prawdą nie jest, że wielu głosicieli dopisywało sobie godziny?
   Czy można zaprzeczyć, że wielu pionierów również sobie dopisywało godziny?
   I że strasi, będący grupowymi, nie raz, nie dwa dopisywali sami godziny do sprawozdań?

   Oczywiście !!!
   Nie spowoduje to upadku tej korporacji.
   Ale też nie zaprzeczajmy faktom i bądźmy uczciwi w swoich wypowiedziach.
   A Ty, wypowiadasz się tak, jakby one w ogóle nie istniały.
   Jeśli fakty wyglądają tak, jak wyglądają, to wiadomo to bez dyskusji, że dane statystyczne są zafałszowane.
   Nikt po tym nie spodziewa się, że w strażnicy nastąpi jakiś kulminacyjny punkt zagłady, przynajmniej ja mam takie myślenie.
   I, że ta solidnie zbudowana piramida runie.
   Oczywiście, że nie, aczkolwiek ja bym nie miała nic przeciwko temu  :-* :-* :-*
   Ale nie świadczy to dobrze o strażnicy.
   I dla mnie jest jasne, że tu dopuszcza się jakiejś jawnej manipulacji.
   I powstaje pytanie:
   W jakim celu?
   I dlaczego?

   Strażnica !!!!!!  :'( :'( :'(

   Taka mająca się za uczciwą, nienaganną, wręcz kryształową, dopuszcza się takich matactw?
   Dlaczego nie stać ją jest na zwykłą uczciwość?
   I można by mnożyć tu pytania, jak w zwykłym kontakcie z drugim człowiekiem, który okazałby się zwyczajnym kłamcą.
   A Ty, masz pretensje, że w ogóle wybudzeni zauważają tu jakiś problem.
   Problem jest, bo strażnica niestety uczciwa nie jest.

   I pragnę Cię poinformować i zapewnić, że ...
   Bynajmniej nie zaliczam się do "sekty upadku świadków" jak to sobie żeś wymyślił ...
   Ale cieszy mnie fakt, że coraz więcej ludzi jest świadomych, czym ta organizacja jest.
   I cieszy mnie fakt, że coraz więcej ludzi stamtąd odchodzi, nawet jeśli strażnica w skali świata będzie stała na swoim niewzruszonym miejscu.
   I jej upadek nie posunie się nawet o milimetr !!!!!!  >:D
   A wiesz dlaczego?
   Dlatego, że to oznacza, że ludzie dochodzą do wniosku, że są jawnie oszukiwani.
   I dalej nie dają się nabijać w butelkę tym cwaniakom, co wymyślili to perpetum mobile.
   I zapewniać szczerych ludzi że tylko oni mają monopol na zbawienie.
   I to tyle, tylko tyle i aż tyle  :-* :-*
   Inteligentny jesteś.
   Więc zrozumiesz co mam na myśli.


   I nie wypisuj głupstw, że statystyka nie ma znaczenia.
   Bo gdyby nie miała, to te wszelkiego rodzaju korporacje, nie sporządzałyby ich tak skrupulatnie.
   Poświęcając na nie tyle czasu i potem na reklamowanie ich w liczbach i procentach.
 
   I nie wypisuj, że to są historie jakiejś "cioci Stasi", sugerując, że to wymysły.
   Jeśli wiadomo, że są tam określone fakty.
   W przypadku tego wątku, sami jawnie się niektórzy przyznają, że dopisywali godziny, podawali je dla świętego spokoju.
   Tym samym również przyczyniali się do zafalszowywania danych statystycznych strażnicowych sprawozdań.
   :o ??? ::)



paradoksalnie, od teraz statystyki mogą być trochę bardziej wiarygodne...
w tym sensie że nadal ludzie będą kłamać "że" są głosicielami, ale już nie trzeba będzie wpisywać fikcyjnych godzin

   Nie będą bardziej wiarygodne.
   Nie będą wpisywać godzin.
   Będą kłamać, że są głosicielami.
   A pionierzy wszelakiej maści, którzy będą musieli raportować godziny, zapewne od swoich starych zwyczajów nie odejdą.
   Więc tak czy siak, sprawozdania będą nadal zafałszowane.
   
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2023, 15:28 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Listopad, 2023, 17:07 »
Zastanów się dobrze, kto z nas widzi rzeczywistość w dwóch kolorach. Jestem pewien, że patrzysz na świat zupełnie inaczej niż ja. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. W porządku.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Listopad, 2023, 18:58 »
w dyskusjach o rzekomym upadku lub schyłku świadków Jehowy pomijana jest kluczowa okoliczność: statystyki (niezależnie od ich wysokiej lub niskiej jakości) nigdy nie ukazują całości zjawisk społecznych

świadkowie Jehowy to żywa społeczność i ich służba (a przecież statystyki dotyczą służby) nigdy nie stanowiła całości aktywności tej grupy

oprócz służby jest jeszcze życie rodzinne, cały system wychowawczo-represyjny, itd itp

to że fanatyk rzadziej chodzi do służby (a może nawet całkowicie przestanie chodzić do służby) nie oznacza że przestał być fanatykiem

rodzina która przestała głosić (albo polubiła fikcję taką jak wysyłanie emaili) nie musi wcale być mniej fanatyczna czy bardziej otwarta na współczesny świat

tacy ludzie "siedzący w domu na kanapie" mogą nadal być zniewoleni, nawet jeśli nie dokonują już czynności, które wcześniej były widoczne w statystykach
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Listopad, 2023, 20:18 »
Na razie to nie ma co liczyć na upadek .Zbyt wiele złych wydarzeń nastąpiło po sobie zaraza, wojny . Wręcz ich umocniło w wierze .
Może tam kiedyś za 200 lat to się stanie, gdy Armagedon (znak rozpoznawczy) nie przyjdzie . Nie będzie czym straszyć  i przed czym ostrzegać;)