Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.  (Przeczytany 2473 razy)

Offline Gostek

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopad, 2023, 15:53 »
Ilu było i jest takich co przyszli tylko  na zbiórkę.
Żeby zamydlić oczy i aby ich się nie czepiali.
Ilu jest takich w miesiącu co ani razu nie głosili a wpisywali sobie jakieś godzinki, odw. czy rozpowszechnienia z nadzieją ,że w następnym miesiącu odrobią?
Co nigdy nie nastąpiło.

W moim byłym zborze było kilkanaście osób, którzy byli głosicielami a wcale do służby nie  chodzili. Ba nawet w ich domach odbywały się zbiórki co jakiś czas. Jeden z nich przyznał mi się osobiście , że nie był już w służbie od parunastu laty a inna głosicielka, żona sługi pomocniczego powiedziała mojej żonie, że do służby nie wyruszała nigdy. Ona zarabia na życie sprzątając domy innych ludzi i pewnie wpisuje sobie, czas, który niejako im głosi gdy wykonuje swoje obowiązki zawodowe.. 😉
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2023, 16:05 wysłana przez Gostek »


Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad, 2023, 16:05 »
Nie znam,nie bronię,nie wiem.




Jest głoszenie nieoficjalne czy coś.Pewno żeś słyszał.


Offline Gostek

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopad, 2023, 16:23 »
Tak, są różne formy głoszenia. Tylko są bracia i siostry, których nikt nigdy nie widział w oficjalnej służbie, czyli od domu do domu, czy od drzwi do drzwi jak to ŚJ mawiają.
Znałem też jedną starszą wiekiem siostrę, żonę starszego, która mieszkała w Niemczech ponad 40 lat i po niemiecku słabiutko mówiła a po angielsku wcale. Jednak nie przeszkadzało jej to w niczym, miesiąc w miesiąc sterty angielskich i francuskich czasopism zamawiać i wręczać je anonimowo na ulicy napotkanym ludziom o innej niż biała karnacja skóry. Ona głosiła robiąc pioniera nie wypowiadając przy tym żadnych słów. Różne się rzeczy widziało a i o wielu słyszało. Ale to, że byli między nami w zborach głosiciele., którzy od kilkunastu lat nigdy w służbie nie byli, to nie powiem, zrobiło na mnie wrażenie.
Ale co tam, teraz nawet dowiaduję się, że nawet byli tam tacy, co w Boga nie wierzyli. Cóż jeszcze może tam być szokującego.? 😁


Offline Estera

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Listopad, 2023, 17:16 »
Droga Estero
uważam że nie mówisz prawdy, nie bez udziału swiadomości.Naprawdę uważasz że starsi w zborach zawyżają liczbę chrztów,?
   Profesorze Tutka.
   Niezły z Ciebie kameleon  ;D ;D
   Dlaczego akurat zapytałeś o chrzty, a nie np., o godziny? odwiedziny? prowadzone studia biblijne?
   Wiadomo, że chrztów sobie nie dopiszą, tu musi być podana rzeczywista liczba.
   To jest bardzo sztywna dana statystyczna.
   Ale już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z raportowanymi godzinami, czy dokonanymi odwiedzinami, a nawet studiami biblijnymi.
   To nie jest tak sztywne, łatwe do sprawdzenia i nie jest tak publiczne jak chrzest.
   Sam przecież napisałeś:
 
Godziny?Jak byłem sekretarzem,(przed wiekami)jeżeli widziałem kogoś na zbiórce, a nie złożył sprawozdania to pisałem jedną godzinę.

   A ilu takich sekretarzy w skali Polski mogło być?
   I Ty, jako starszy, nawet jeśli wpisałeś tylko jedną godzinę służby tak "na oko" bo ktoś był na zbiórce.
   I tak sobie pomyślałeś, że i napewno był w służbie, choć w służbie mógł wcale nie być.
   To już o tę jedną godzinę zafałszowałeś miesięczne sprawozdanie ze swojego zboru :'(
   To jest bardzo łatwy orientacyjny rachunek do wyliczenia.
   Jeśli zrobiłeś tak z 10 głosicielami w miesiącu, to już to było 10 fałszywych godzin.
   Przez 12 miesięcy, to jest 120 fałszywie naciąganych godzin.
   W Polsce wg ostatnich danych ponoć jest 1272 zbory x 120 godzin ...
   Zakładając, że średnio w każdym zborze sekretarz zboru postąpił tak jak Ty.
   Mamy prosty rachuneczek.

   152 640 zafałszowanych godzin do statystyk zborowych w ciągu roku tylko w Polsce !!!!!!

   Ale zapewne ta praktyka jest również znana w innych krajach.
   I prawdopodobnie tam też się takie triki stosuje.
   W jednych krajach bardziej uczciwie, w innych mniej.
   Ale po przeliczeniu to na cały świat, daje całkiem niezły fałszywy obraz tych danych.
   Tylko w Polsce to wychodzi ponad 150 tysięcy godzin.
   Krajów jest 239 tak szumnie podają, że w tylu głoszą.
   Łatwo sobie wyliczyć jakie to są tysiące godzin dostawione do tej ich wyliczanki.
   Można tylko sobie wyobrazić, jak się tam je produkuje.
   Oczywiście świadkowie Jehowy tego w ten sposób ani nie liczą, ani nie patrzą, ani nie sprawdzają.
   To my odstępcy te cyferki analizujemy i upubliczniamy.
   Więc proszę Cię, nie stawaj w obronie tej statystyki jw.orga.
   Bo tak naprawdę starsi w zborach co chcą to z tym robią.
   Góra tak naprawdę nie jest w stanie tego dokładnie sprawdzić.
   Ani Nadarzyn w Polsce  :'( :'(
   Ani ciałko kierownicze w Warwick.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Listopad, 2023, 17:37 »
Nie chcę się kopać z koniem.Najłatwiej kogoś obrzucić gównem. Znasz takich którzy oszukiwali?Podaj nazwisko ,miejscowość i zbór.Zobaczymy czy można to wyjaśnić(na poczatek proponuje centralną Polskę). Naprawdę jesteś z kimś 24h na dobę 30  dni w miesiącu żeby stwierdzić że głosił albo nie?Mocno to nierozsądne(to eufemizm).
Panie profesorze a kogóż to się obrzuca gównem.
Chyba się za bardzo zagalopowałeś.
Powiem ci w sekrecie ja sam gdy mentalnie odszedłem tak robiłem
Żeby się nie czepiali.
Pamiętaj, to jest sekret nikomu o tym nie mów.



Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Listopad, 2023, 18:39 »
Najpierw do Estery:

1. Nie zdarzyło mi się nigdy przez wiele lat by nie zdała sprawozdania wiecej niż jedna, góra dwie osoby.
2.Swiadczenie grupowe ?Mówi to coś?Widzisz kto z Toba głosi.
3.Jeżeli komuś wpisałem godzinę to:
a.regularnie  składała sprawozdania a nagle coś się zadziało
b.jak chodzisz na zbiórki to widzisz kto wyrusza

Do tych (wiadomo o kogo chodzi):
Zapewne zdarzają się przypadki osób które oszukują również w liczbie godzin poświęconych niby na głoszenie.Tacy są Ale zapewne nie są ich miliony.Jeżeli już mamy policzyć kto jest dobry a kto zły,to przyjałem takie założenie że ŚJ postępują statystycznie tak jak wszyscy ludzie.Że jest procentowo wśród nich tyle samo złych ludzi ile jest w społeczeństwie.To po primo,a po drugie primo: ja nie mam wsród swoich przyjaciół ,kolegów, znajomych ani oszustów, ani złodziei(pasuje także złodziejów) ani morderców(przynajmniej  o tym nic nie wiem)A innych ludzi nie staram się poznawać,może dlatego więcaj widzę dobra niż zła.Ale, gdyby ktoś wdział wszędzie oszustwa,zdrady kłamstwa to być może obraca się w nie najlepszym towarzystwie(nie chodzi mi teraz o JW Org).I to by pasowało do ostatniego wyznania Gremczaka.
Po trzecie primo:jeżeli pada jakiś zarzut to najlepiej podać fakty i dowody,zresztą kiedyś o tym pisałem.
Wychodzi na to że bronię JW a tak z całą pewnością nie jest i cenie merytoryczne posty.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2023, 18:49 wysłana przez Profesor Tutka »


Offline Estera

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Listopad, 2023, 18:51 »
   A jeszcze tu trzeba właśnie wspomnieć o tych głosicielach co sobie sami fałszowali te statystyki.
   I dopisywali godzinki różnie i zwykli głosiciele i pionierzy wszelakiej maści.
   I nie była to jedna godzina.

Panie profesorze a kogóż to się obrzuca gównem.
Chyba się za bardzo zagalopowałeś.

   Stwierdzanie faktów, to chyba nie jest obrzucanie gównem.
   Ja już po odkryciu prawdy o tej organizacji dowiedziałam się o takim jednym cwaniaczku z mojego zboru.
   Pionierował, ale tylko na papierze, to znaczy owszem składał wnioski na pioniera pomocniczego.
   Ale tylko pisał sobie godzinki, do służby prawie nie wychodził.
   I napewno w tym procederze nie był osamotniony.
   Co o takich gościach powiedzieć?
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Listopad, 2023, 19:09 »
Panie profesorze podaje ci dane.
Sprawdź sobie Daniela Z byłego pioniera, obwodowego, okręgowego.
Był pionierem w latach 70+ w Jabłonowie Pom. wraz drugim pionierem Czesławem.


Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Listopad, 2023, 19:13 »
I właśnie o tym pisałem wcześniej Estero.
Dowiedziałaś się o jednym cwaniaczku i założyłaś że wspomniany cwaniaczek w swoim procederze nie był osamotniony.Własnie chodzi mi o takie wpisy.przypuszczenia i wciskanie kitu.
Gdybyś znała fakty, to byś o nich napisała, a tak to niestety lipa.A szkoda.Oj szkoda Estero.


Offline Estera

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Listopad, 2023, 19:54 »
Dowiedziałaś się o jednym cwaniaczku i założyłaś że wspomniany cwaniaczek w swoim procederze nie był osamotniony.
Własnie chodzi mi o takie wpisy.przypuszczenia i wciskanie kitu.
Gdybyś znała fakty, to byś o nich napisała (...)

   Oj Psorze, Psorze  >:D >:D
   Lubisz chyba sobie ze mną popolemizować.
   Owszem, to jest tylko jeden przykład z mojego zboru, ale tego jest więcej.
   I to nie jest błędne założenie, jakaś tylko hipotetyczna teza.
   Tu na forum ludzie też pisali o sobie, że dopisywali sobie godziny.
   Poza tym w komentarzach pod filmami z kanałów odstępczych, lub na czatach w live'ach ludzie wspominali takie fakty.
   Więc jestem przekonana, że ten cwaniaczek z mojego zboru to nie jest jakaś odosobniona jednostka w dopisywaniu sobie godzin.
   Nemo również wspominał, że dla niego sam sekretarz dla świętego spokoju dopisywał godziny do odpracowania, których nigdy nie odpracował.
   Więc tak bym Cię prosiła, żebyś nie zaklinał rzeczywistości.
   Bo takie fakty są znane.
   I otwarcie się o nich mówi.

   
   152 640 zafałszowanych godzin do statystyk zborowych w ciągu roku tylko w Polsce !!!!!!

   Już samo to, tak na szybko zrobione wyliczenie pokazuje jak statystyki    ... jw.orga ...  mogą być bardzo zakłamane.
   I nie wątpię, że właśnie takie są.
   :D :D

   Nie wspomnę już o tym, jaki cyrk był odstawiany w czasie pandemii.
   Gdzie przykładowo grupa dziesięciu osób zasiadała i pisała jeden list czy sms, przez godzinę do jakiegoś zainteresowanego.
   I wszyscy sobie raportowali służby po jednej godzinie, czyli w sumie 10 godzin.
   Gdzie w standardzie, gdyby to robiło dwóch pionierów w służbie od drzwi do drzwi, to byłoby to tylko po 1 godzinie na pioniera czy głosiciela.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2023, 20:03 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Listopad, 2023, 20:51 »
(mtg): To sprawa Poliszynela, naiwność nie ma granic.
Nie bawmy się tak jak w niejednym na wątku poście - świadkowie dopisują sobie godziny szczególnie jednogodzinowi głosiciele (Ww), będąc nadzorcą służby w gronie starszych wiem doskonale jak było o tych przepychankach godzinowych. Istne ''pisanki'' z pionierami stałymi jeżeli chodziło o roczne kwantum i nie tylko... >:D
Dopowiem, Dział SŁUŻBY w Nadarzynie sam dzwoni do obwodowych aby frekwencja godzinowa była wyższa ( na zakończenie rozmowy padało często zdanie - '' ... to dopiszecie''
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2023, 21:30 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline donadams

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Listopad, 2023, 10:25 »
Profesorze Tutka,

cieszę się, że ktoś w tym wątku postanowił przejąć moją rolę i pokopać się z koniem.

Otóż forumowa prawda jest jedna - jw.org musi kłamać. Nie ma innej opcji. Musi kłamać i do tego musi upadać. Wobec tego jeśli statystyka pokazuje wzrosty, jest to na pewno kłamstwo i manipulacja. Może nie kłamstwo w Warwick, bo jak dociera do nich, że może to tak do końca nie jest, to wtedy okazuje się że kłamstwa w Biurach Oddziału i kłamstwa w poszczególnych zborach. Jak jw.org wykazuje spadki w jakichś liczbach, to też jest dowód na to, że oczywiście organizacja upada. Nie ma innej opcji. Jakimś cudem krytykują wzrost w liczbie głosicieli, ale ignorują ogromne spadki w liczbie studiów biblijnych, które ta zła, podła, kłamliwa organizacja podaje.

Tym samym wygląda na to, że mamy na forum sektę Upadku Świadków Jehowy. Działają jak Świadkowie Jehowy. Jeśli pokażesz im na coś dowód, mówią że to podłe oszczerstwo, jak akurat znajdą coś, czym można "obalić" jakąś informację, też okazuje się, że jesteś podłym kłamcą. Nie ważne co powiesz Świadkom Jehowy złego na temat ich organizacji jesteś zły i podły. Ten sam mechanizm mamy tutaj. Nie ważne co mówisz, na co wskazujesz, i tak się mylisz, bo organizacja MUSI UPADAĆ. Oni po prostu w to wierzą i nie jesteś w stanie ich przekonać, że jest inaczej.

Mało tego! Któregoś dnia ta organizacja naprawdę upadnie i wtedy ci, którzy od 40 lat mówili, że właśnie upada, powiedzą, że mieli rację. Znów, zupełnie tak jak Świadkowie Jehowy - głoś, że wszystko wskazuje na "koniec", głoś tak przez 100 lat, podawaj różne daty, różne proroctwa, cuda niewidy, a jak w końcu trafisz, krzyknij że zawsze miałeś rację. Znajdą się ludzie, którzy ci uwierzą.

Wobec tego rzeczowe argumenty nie mają znaczenia w sytuacji, w której ktoś chce albo musi w coś wierzyć. Pojawiają się dowody anegdotyczne, jakieś historie cioci Stasi itd. Nagle ktoś pokazuje jakiś kanał, na jakimś dowodzi się manipulacji godzinami - generalnie nie ma znaczenia siła argumentu tego człowieka, tylko to, że jego wywody pasują do sposobu myślenia tych ludzi. Pisałem wątki na tym forum o statystyce, o jej znaczeniu (a właściwie o braku znaczenia) i nie cieszyły się takim powodzeniem jak taki bull sh*t, a to dlatego, że nie wynikało z nich sensacyjne odkrycie, że organizacja upada. Ta sekta Upadku Świadków Jehowy będzie istnieć tak długo, jak będzie istnieć sekta Świadków Jehowy.

A nazywam to sektą, bo jeśli wszystko wokół potwierdza twój punkt widzenia, to prawdopodobnie jesteś w sekcie. Może stworzonej samodzielnie, ale sekcie.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2023, 10:28 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Listopad, 2023, 13:38 »
Czyli że jak? Należę do tych "dobrych"?


Offline Sebastian

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Listopad, 2023, 14:01 »
moim zdaniem (które zapewne wielu osobom nie przypadnie do gustu) statystyki były fałszowane od zawsze, ale skala tego zafałszowania była mniej więcej podobna przez lata

dlatego dało się cokolwiek wyczytać z danych publikowanych przez org

przykładowo, na początku lat 90-tych mieliśmy w Polsce szybki wzrost, a w XXI wieku mamy stagnację, ale wciąż trudno mówić o upadku.

potem przyszła epidemia, a więc rozleniwienie i siedzenie w domu, a wezwania do ponownej aktywności nie odnoszą skutku

to jednak ciągle nie jest "upadek" i można między bajki włożyć czyjeś rojenia w stylu "śląsk ludzi się", "dziesiątki tysięcy Polaków porzuca sektę", itd. itp.

zdecydowana większość społeczności świadków Jehowy w dalszym ciągu jest pod mentalnym wpływem Niewolnika i nic się znacząco nie zmieniło

ograniczenie sprawozdawczości utrudni wyciąganie wniosków na temat kondycji sekty, ale samo w sobie nie dowodzi, że sekta upada

jest marazm, jest stagnacja, są nawet spadki w niektórych dziedzinach, ale upadku na razie nie ma...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Profesor Tutka

Odp: Częściowe Sprawozdanie za rok służbowy 2023.
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Listopad, 2023, 16:15 »
Debato, my tu rozmawiamy o poważnych sprawach.Jakby to powiedzieć by Cię nie urazić....Sam rozumiesz.