Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3563 razy)

Offline Reskator

Rozumiem, że jak byłem i obejrzałem,to moge się wypowiedzieć bardzo krytycznie ,czy też nie mogę?Żeby rozwiać na samym początku wątpliwości, to bilety otrzymałem nieodpłatnie ,w kine ok. dwie piąte zajętych miejsc,wiadomo Helios.Teraz chętnie przedstawiłbym swoją ocenę tego filmu ale boję się że post wyląduje na cmentarzu(do tej pory tylko jeden mój post tam wylądował i to przez usuniecie całego wątku) Zatem  żeby moja ocena była zgodna z oceną Tych co czuwają nad naszymi duszami, to oświadczam że wszyscy którzy brali udział przy produkcji tego filmu zasługują na Order Orła Białego(przypominam że można go otrzymać również pośmiertnie).To tyle.
Profesorze za co zasługują wszyscy co brali udział przy produkcji tego filmu na Order Orła Białego?
Już chyba szybciej na Oskara.!
A nasze wojsko,straż graniczna chyba zasługuje już prędzej na Order Orła Białego.
Gdy my śpimy oni czuwają z narażeniem,zdrowia i życia też mają żony dzieci matki.To tyle.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 07:35 wysłana przez Reskator »


Offline Storczyk

Podczas spotkania z Moniką Olejnik w Kropce nad i
 Pani Agnieszka powiedziała, że film powstał "z  miłości do Polski"
 Jak wiemy miłość ma różne oblicza

Gniew władz na "Zieloną granicę"
TVN24
To jest naprawdę uczciwy film prawdziwej patriotki - powiedziała w "Kropce nad i" Agnieszka Holland, reżyserka "Zielonej granicy", opowiadającej o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy. Odpierając krytykę ze strony rządzących, podkreślała, że zrobiła ten film "z miłości do Polski". Mówiła, że białoruski przywódca Alaksandr Łukaszenka, prowadząc wojnę hybrydową, chciał "wytestować i sprowokować Unię Europejską i Polskę". - W moim przekonaniu i Unia Europejska, i Polska wpadły w tę pułapkę - oceniła. Brała też w obronę Straż Graniczną, mówiąc, że jej funkcjonariuszy "hańbią polecenia i rozkazy wydawane przez władze" w Warszawie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Postanowiłem podzielić się z Wami korespondencją do mnie którą wysłał mi "urgent" po tym jak wykasowałem kilka jego wpisów i zgodnie z regulaminem po dwóch ostrzeżeniach dostał moderację z opisem dlaczego ją dostał. Oto treść. Zobaczcie sami jaką kulturę ma człowiek z którym dyskutowaliście.
Nemo: Mam dosyć Twoich politycznych wycieczek po tym forum. Za ten wpis otrzymujesz moderację. Następny twój wyskok będzie skutkował wyciszeniem.

W ogóle tylko ja tutaj rozmawiam o polityce a inni o religii  >:D >:D >:D
Jeśli myślisz że będę tutaj pisał to co ty uważasz za słuszne to chyba kutasem na łby się pozamieniałeś.
Więc długie pieeeerdol sie. Teraz możesz se ulżyć wywalając mnie.

Jeszcze tu wróce bo uwielbiam dyskusje z takimi zakłamanymi lewackimi obłudnikami, mającymi się za obrońców demokracji
pieeeerdol sie, pieeeerdol sie, pieeeerdol sie !!!!!!!!!!! >:D >:D >:D >:D >:D


I druga wiadomość.
Nemo! Wypisz, wymaluj jesteś prymitywem pokazanym w filmie twojej ulubionej reżyser, córki czerwonoarmisty >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Uważam, że mam prawo przedstawić Wam to co zostało do mnie napisane, bo to nic innego jak tylko stek wyzwisk i zero merytoryczności, jak również nie zawierają te wiadomości żadnych poufnych danych usera "urgrent"

Oceńcie sami.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Nie mogłeś pojechać bo tam był stan wyjątkowy Światusie , widzę, że też nie wiesz o co chodzi w filmie, nie oglądałeś prawda?

Auschwitz nie spadło z nieba słowa wypowiedziane przez Mariana Turskiego , dla ułatwienia dla leniwych od 6 do 11 min i końcówka od 20 min,

https://www.youtube.com/watch?v=BFb9zxJd45I

W kontekście jego wypowiedzi zobacz proszę raport Amnesty International
https://www.amnesty.org.pl/izraelski-apartheid-wobec-palestynczykow-okrutny-system-dominacji-i-zbrodnia-przeciwko-ludzkosci/

i jeszcze materiał wideo z Palestyny
https://www.sadistic.pl/palestyna-mlodzi-zydzi-atakuja-chrzescijanskich-turystow-vt580192.htm



Offline Profesor Tutka

Reskator:
Profesorze za co zasługują wszyscy co brali udział przy produkcji tego filmu na Order Orła Białego?
Już chyba szybciej na Oskara.!
A nasze wojsko,straż graniczna chyba zasługuje już prędzej na Order Orła Białego.
Gdy my śpimy oni czuwają z narażeniem,zdrowia i życia też mają żony dzieci matki.To tyle.

Reskatorze, w tym wypadku słowo klucz to "sarkazm"


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Dziękuję Nemo, za pokazanie w jaki sposób "urgent" prowadzi rozmowę , choć nie jestem zaskoczona , to miło mi się zrobiło kiedy moje przeczucia okazały się trafne.

Dziś idę do kina i podzielę się z Wami swoimi odczuciami , odczuciami laika ....odczuciami człowieka , odczuciami polaka bo taką narodowość mam wpisaną w dowodzie .

Do NieZnaPrawdy oglądnęłam, przeczytałam i chcę zapytać co miałeś na myśli wstawiając to?
Scena gdy dzieciaki wypędzają , kopiąc i podnosząc rękę na te dwie kobiety na oczach dorosłych . być może ojców , nauczycieli jest STRASZNA PRZERAŻAJĄCA ale przypomina mi sceną z filmiku marszu Niepodległości gdzie ojciec uczy córkę, że dobry polak to katolik , tylko chłopiec i dziewczyna to prawdziwa rodzina ... oglądałeś?
To tyle na razie  :)

Do pomyślenia nad tym co się dzieje takie coś
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 13:40 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

Reskator:
Profesorze za co zasługują wszyscy co brali udział przy produkcji tego filmu na Order Orła Białego?
Już chyba szybciej na Oskara.!
A nasze wojsko,straż graniczna chyba zasługuje już prędzej na Order Orła Białego.
Gdy my śpimy oni czuwają z narażeniem,zdrowia i życia też mają żony dzieci matki.To tyle.

Reskatorze, w tym wypadku słowo klucz to "sarkazm"

A to wybacz!
Rzeczywiście żle to odczytałem.



Offline debata

Ten wątek ma dosyć zapalny temat. Proszę jednak, żeby nie posuwać się za daleko. Wszelkie posty wpisujące się w narrację tych co filmu nie widzieli, a wiedzą o nim wszystko będą usuwane. Nie pozwolę żeby na tym forum wypowiadali się ludzie, którzy pozbawialiby Polskiego obywatelstwa tych co ten film stworzyli. Tylko czekać aż taki ktoś stwierdzi niczym obecnie rządzący, że "tylko świnie siedzą w kinie".
Czy naprawdę trzeba iść do kina żeby wyrobić sobie zdanie temat o filmie, jego twórcach oraz ich intencjach?
Strażnik graniczny, który uderza termosem o drzewo, by rozbić jego szklane wnętrze. Następnie rzuca imigrantowi, mówiąc "na zdrowie". Mężczyzna pije wodę z odłamkami szkła, po czym krzyczy z bólu i pluje krwią.
Bicie kobiety przez policjantów, pod pretekstem rewizji osobistej polecenie się rozebrania się do naga na oczach innych
Czemu mają służyć tego rodzaju sceny, robiące z polskich służb mundurowych zwyrodnialców?


Offline Reskator

Czy naprawdę trzeba iść do kina żeby wyrobić sobie zdanie temat o filmie, jego twórcach oraz ich intencjach?
Strażnik graniczny, który uderza termosem o drzewo, by rozbić jego szklane wnętrze. Następnie rzuca imigrantowi, mówiąc "na zdrowie". Mężczyzna pije wodę z odłamkami szkła, po czym krzyczy z bólu i pluje krwią.
Bicie kobiety przez policjantów, pod pretekstem rewizji osobistej polecenie się rozebrania się do naga na oczach innych
Czemu mają służyć tego rodzaju sceny, robiące z polskich służb mundurowych zwyrodnialców?
Holland widziała na żywo ten  "termos i rozbieranie się do naga"  czy zmyśla.?
Jeśli to wymyśliła to pozbawienie obywatelstwa i kierunek Białoruś !
Nie cierpię PIS-u ale tu mają rację.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 16:40 wysłana przez Reskator »


Offline debata

Holland widziała na żywo ten  "termos i rozbieranie się do naga"  czy zmyśla.?
Jeśli to wymyśliła to pozbawienie obywatelstwa i kierunek Białoruś !
Nie cierpię PIS-u ale tu mają rację.
Nigdy w mediach nie było doniesień o tego typu zachowaniach, więc Holland to zmyśliła żeby oczernić mundurowych.
Z pozbawianiem obywatelstwa uważaj, bo widzę że na forum są pewne świętości za "urażanie" których dostaje się kaganiec  ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem

Do NieZnaPrawdy oglądnęłam, przeczytałam i chcę zapytać co miałeś na myśli wstawiając to?


Miałem na myśli to, że ci którzy tak chętnie nas pouczają postępują znacznie gorzej ot tego co nam zarzucają.
Czemu mielibyśmy się przejmować pouczeniami od społeczeństw które nie stosują się to własnych słów?

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.


Rasizm jak się okazuje to nie tylko domena ludzi
https://www.stefczyk.info/2023/03/27/kalifornia-rezygnuje-z-psow-policyjnych-uznano-ze-sa-rasistowskie/
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 17:36 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Reskator

Pani Holland czy Pani widziała ten termos i rozbierane kobiety na żywo?
Jeśli NIE to jedz pani na Białoruś.
Jeśli Pani widziała to FAKT i cenię Pani film i musimy pochylić sie nad matkami i dziećmi i nad filmem.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 18:26 wysłana przez Reskator »


Offline Profesor Tutka



Offline Reskator

Stare ale jakże prawdziwe

https://www.youtube.com/watch?v=_UXU7w2c4Rw
Co to znaczy stare ale jakże prawdziwe?


Offline Profesor Tutka

To też sarkazm. A że stare?Bo minęło sporo czasu.Ta Pani zdążyła chyba dostać jakąś nagrode .Chyba za tę opowieść,czy coś.
Reskatorze ,Ty mnie nie rozumiesz,podpowiem:
przy filmie z linku jest zamieszczony czas publikacji(1 rok)
resztę tłumaczą komentarze pod filmem.Nie wiem co mam jeszcze wyjaśnić.