Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3501 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
https://www.youtube.com/watch?v=Ec_bk-7zwE8

Po wszystkich krzykach w mediach , po strasznych słowach prezydenta opinia krytyka filmowego.
.........................
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

https://www.youtube.com/watch?v=Ec_bk-7zwE8

Po wszystkich krzykach w mediach , po strasznych słowach prezydenta opinia krytyka filmowego.
.........................
Nie oglądałem filmu,ale słyszałem  że pokazuje się w filmie kobiety w ciąży,dzieci,starców jak przekraczają granicę. A w rzeczywistości to całe gromady młodych byczków z komórkami i kasą liczą na darmowe luksusy ale nie w Polsce bo to za biedny kraj a za Odrę się wybierają. Jak mówi klasyczka IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 16:38 wysłana przez Reskator »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
ani nie widziałeś filmu ani wysłuchałeś krytyka filmowego za to powtarzasz to co mówią o filmie rządzący . Masz do tego prawo ale pozwól, że jako ex świadek odpowiem słowami biblii

PNŚ   Przysłów 18:13

"Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim wysłucha faktów, jest to głupie i upokarzające".
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

ani nie widziałeś filmu ani wysłuchałeś krytyka filmowego za to powtarzasz to co mówią o filmie rządzący . Masz do tego prawo ale pozwól, że jako ex świadek odpowiem słowami biblii

PNŚ   Przysłów 18:13

"Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim wysłucha faktów, jest to głupie i upokarzające".
To powiedz w skrócie co mówi film i krytyk w skrócie a nie podawać linki bez komentarza.
Wiem że młode byczki przekraczające granicę i biorąc za zakładników kobiety w ciąży i dzieci chce życia w luksusie i przekraczać naszą granicę.Polacy gdy chcieli żyć lepiej to emigrowali ale i zapier,,,li i nie liczyli na socjal.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 18:44 wysłana przez Reskator »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
No właśnie nie powiem , bo to TY sam musisz wyrobić sobie zdanie  a nie powtarzać za kimś . Wiem, że to wymaga wysiłku , czasu zaangażowania czasu , umysłu , własnych emocji. Rządzący też nie widzieli tylko słyszeli i szczują na siebie ludzi , wypowiadając straszne słowa . Manipulują tymi , którzy też nie oglądali ale słyszeli. Jesteś gotowy podnieść rękę na kogoś o którym słyszałeś , że jest.... w kropki wpisz wszystkie słowa rządzących. Nie wydaje Ci się , że to strasznie niebezpieczne?
Pomyśl do czego to prowadzi.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Światus

1. Dlaczego nie przekraczają granicy na przejściach granicznych?
2. Nie widzę sensu oglądania filmu, jeśli mogę pojechać i zobaczyć wszystko na żywo... ???
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Nie mogłeś pojechać bo tam był stan wyjątkowy Światusie , widzę, że też nie wiesz o co chodzi w filmie, nie oglądałeś prawda?

Auschwitz nie spadło z nieba słowa wypowiedziane przez Mariana Turskiego , dla ułatwienia dla leniwych od 6 do 11 min i końcówka od 20 min,

https://www.youtube.com/watch?v=BFb9zxJd45I

« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 19:16 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

wg mnie, ten film to prymitywna propaganda
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Sebastianie a co jest tam takiego prymitywnego?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

granie na emocjach i zaprzeczanie oczywistym faktom
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
granie na emocjach i zaprzeczanie oczywistym faktom

Rozumiem , że film już widziałeś? Ciekawa jestem co to za fakty oczywiste.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 19:22 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Światus

Recenzja krytyka, który jest sympatykiem "8 gwiazdek".

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Online Siedemtwarzy

Dorkas. Film jest średni, tak jak większość twórczości Holland. I pewnie przeszedł by bez echa gdyby nie pianobicie aktualnej władzy. Opowiada o Polakach, którzy dostrzegają ten świat imigracji w skali mikro. Bo on jest. Są rodziny, które koczują po lasch, dzieciaki które marzną i boją się wszystkiego.
Jest też ten świat makro, gdzie kraje UE muszą walczyć z migracją i te małe tragedie nie robią na nich wrażenia, bo i z jakiej racji.
Jest też rzeczywistość, nie pokazana w filmie, ktora przerosła fabułę filmu,  pokazujaca, że w monencie gdy ludzie koczowali w lasach, pis po stronie białoruskiej miał stanowisko i za 5 tys dolarów mogłeś polską nielegalna wizę kupić... jak nie miałeś pieniędzy to do lasu i zdychaj.
I o to jest cały krzyk. Przykryć fakt afery wizowej...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Recenzja krytyka, który jest sympatykiem "8 gwiazdek".



Obejrzałam , szanowny Światusie , recenzja pana którego przedstawiasz jako zwolennika 8 gwiazdek no cóż uwłacza mojej godności przeciwstawiłeś Tomasza Raczka zawodowego krytyka ,temu panu???!!!

Pan który twierdzi ,że jest zwolennikiem Bartosiaka ale zaraz mówi o plagiacie doktoratu???

"no nie wiem, nie wiem ha ha ha ever k**** słabe , k**** co ta Holand proponuje, ha ha jakie to słabe , k**** wodę z liścia
podaje , no nie wiem , k**** nie wiem ha ha ".....................................
 min 28,29 tam nie ma nic politycznego...

Światusie ta recenzja jest kierowana do tych którzy mają mało szarych komórek , " k**** no nie , śmiałem się jak tam ktoś tonie , no nie k**** nie lubię jak ktoś tak naciąga moje emocje no nie k**** ever no nie  k**** " 

Tak naprawdę czuję się obrażona Światusie , przez Ciebie , ale spokojnie kiedy sama obejrzę film to wypowiem swoje zdanie
Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia

Coś mi się wydaje , że któregoś dnia obudzimy się w nowej Polsce , w której założą nam opaski na rękę i wyznaczą nam ławki na których możemy siedzieć , gdzie tylko politycznie poprawne myślenie będzie dozwolone.
Musze wrócić do Orwela 1984 ...
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 21:30 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

Ciekawa jestem co to za fakty oczywiste.
faktem oczywistym jest "rzeczywistość makro" o której wyżej mówi 7twarzy

faktem oczywistym jest że nikt nie przydreptał z Syrii ani Afganistanu na Białoruś piechotą

faktem oczywistym jest że ten tłum uchodźców to narzędzie w rękach Putina i Łukaszenki

faktem oczywistym jest że państwo musi bronić swojej granicy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)