Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3480 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Zastanawia mnie dlaczego Pani Agnieszka z wybitnymi aktorami jak Maja Ostaszewska czy Maciej Sztuhr nie nakręcili filmu o Niespotykanej w skali Świata pomocy Polaków udzielonej Ukraińcom?
Poważnie pytam , dlaczego nie ma filmu który by łączył naród ponad partyjnymi plemiennymi podziałami?
Za to jest film o wojnie. Tak na granicy toczyła się wojna. Na wojnie nie jest kolorowo i nie jest przyjemnie i miło.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
wiecie co jest najbardziej zastanawiające w tym wątku ? ani jednym zdaniem nie wyraziłam swojego zdania o konflikcie , ani razu nie napisałam , jakie jest moje zdanie , WY natomiast cały czas twierdzicie, że wiecie jakie jest MOJE ZDANIE,
potępiacie film tymi samymi sloganami  :)

Bardzo to zastanawiające :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Sebastian

ja twojego zdania nie potępiłem, ja wyraziłem zdanie własne
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
ja twojego zdania nie potępiłem, ja wyraziłem zdanie własne

Rzecz w tym , że ja nie napisałam jakie jest moje zdanie , nie masz więc co potępić czy pochwalić. Natomiast ja potępiam to , że Wasze argumenty są tendencyjne
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gostek

Zastanawia mnie dlaczego Pani Agnieszka z wybitnymi aktorami jak Maja Ostaszewska czy Maciej Sztuhr nie nakręcili filmu o Niespotykanej w skali Świata pomocy Polaków udzielonej Ukraińcom?
Poważnie pytam , dlaczego nie ma filmu który by łączył naród ponad partyjnymi plemiennymi podziałami?
Za to jest film o wojnie. Tak na granicy toczyła się wojna. Na wojnie nie jest kolorowo i nie jest przyjemnie i miło.


Sytuacja w obu przypadkach jest zupełnie inna.

Ukraińcy wcale nie musieli nagle masowo uciekać z Ukrainy, kiedy to na przygranicznych terenach wybuchło starcie obu armii. Było i jest wystarczająco dużo miejsca w pozostałej części tego kraju, żeby ulokować niewielką ilość mieszkańców, którzy mieszkali na terenach zajętych przez Rosjan.
Inni mieszkańcy wcale nie musieli wyjeżdzać, żeby schronić się za granicą.
Podobnie było w Syrii, gdzie toczyły się walki e pewnym rejonie kraju, a w pozostałej części zdecydowanie większej części ludzie prowadzili normalne życie. Widziałam wiele relacji z tego kraju. Ludzie w części wolnej od działań wojennych chodzili do barów, na dyskoteki...
Pomimo tego kraje zachodnie przyjęły wiele milionów uciekinierów z tego kraju, a ci w pewnej części wracali tam w celach turystycznych, już jako azylanci  przyjęci przez kraje zachodnie.
Identyczna jest sytuacja przyjętych Ukraińców. Zdecydowana większość przybyłych wykorzystała sytuację, że niektóre kraje bez sprawdzania, gdzie kto wcześniej w jakim rejonie Ukrainy mieszkał  przyjmował wszystkich, którzy chcieli zmienić swoje miejsce zamieszkania, wykorzystując fakt konfliktu z Rosją.
Teraz Ukraińcy podobnie jak Syryjczycy wyjeżdzają do swojego kraju na wakacje, w celu wydania zgromadzonych złotówek czy euro.
Akurat jestem w Chorwacji, a jeźdzę do tego kraju już od ponad 20 lat i nigdy tyle samochodów na ukraińskich rejestracjach nie widziałam co obecnie.(Większość to bardzo drogie modele, porsche, Bmw i Mercedes.) Mam wrażenie, że co czwarty samochód należy do Ukraińców. Ludzie miejscowi, się zastanawiają, czy tam w ogóle jest wojna.. 🤔

Sytuacja, kiedy człowiek w przemoczonym ubraniu na - 20 stopniowym mrozie zdycha w środku lasu jest zupełnie inną sytuacją,w której bezwzględnie bezdyskusyjnie należy pomóc. Tego wymaga po prostu zwykła ludzka solidarność ludzka przyzwoitość.
Pomaganie drugiej osobie w skrajnej sytuacji, gdzie decyduje, życie albo śmierć nie podlega politycznej ocenie.


« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 09:32 wysłana przez Gostek »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Co więcej na granicy ukraińskiej wpuszczano wszystkich bez żadnej weryfikacji!!! Takie były rozkazy, A może te młode byczki mogły już  wejść bez żadnego problemu ? A może weszły?   Jeżeli weźmiemy pod uwagę aferę wizową to warto trochę ,trochę się zastanowić.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Mahershalalhashbaz

1. Dlaczego nie przekraczają granicy na przejściach granicznych?

Przecież próbowali.


"Sytuacja, kiedy człowiek w przemoczonym ubraniu na - 20 stopniowym mrozie zdycha w środku lasu jest zupełnie inną sytuacją,w której bezwzględnie bezdyskusyjnie należy pomóc. Tego wymaga po prostu zwykła ludzka solidarność ludzka przyzwoitość."

Nie zawsze. Na przykład ani ty ani Agnieszka Holland nie przyjęłaby do swojego domu przemoczonego bezdomnego wiedząc że sobie to wykalkulował i specjalnie znalazł się w takiej rozpaczliwej sytuacji i stanął pod jej drzwiami bo wiedział że dostanie dach nad głową.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 12:33 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline Gostek

Dziwnym trafem w narodzie tułaczy jest tak silna niechęć do obcych.

Tymczasem liczby mówią zupełnie coś innego.

Cytat; Szacuje się, że poza granicami kraju żyje ponad 21 mln Polaków. Najwięcej, bo ok. 10 mln, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Duże skupiska naszych rodaków znajdują się także w Niemczech, Brazylii, Francji czy Francji.

https://www.national-geographic.pl/artykul/polonia-na-swiecie-ilu-polakow-mieszka-za-granica#:~:text=Szacuje%20si%C4%99%2C%20%C5%BCe%20poza%20granicami,%2C%20Brazylii%2C%20Francji%20czy%20Francji.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 13:04 wysłana przez Gostek »


Offline Sebastian

Rzecz w tym , że ja nie napisałam jakie jest moje zdanie , nie masz więc co potępić czy pochwalić.
dokładnie tak.

Czytam ze zrozumieniem to co napisałaś.
Skoro NIE napisałaś jakie jest Twoje stanowisko, to brak jest tezy, z którą mógłbym polemizować.
A skoro nie ma z czym polemizować to nie polemizuję.

Oceniłem natomiast film jako prymitywną propagandę i uzasadniłem ogólnie dlaczego

Natomiast ja potępiam to , że Wasze argumenty są tendencyjne
tendendyjne argumenty na temat propagandowego antypolskiego filmu :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Mojego męża siostra policjantka, pojechała bronić granicy.
Jak będę miała okazję, to ją zapytam jak to wyglądało naprawdę .












Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Przecież próbowali.
[
Nie zawsze. Na przykład ani ty ani Agnieszka Holland nie przyjęłaby do swojego domu przemoczonego bezdomnego wiedząc że sobie to wykalkulował i specjalnie znalazł się w takiej rozpaczliwej sytuacji i stanął pod jej drzwiami bo wiedział że dostanie dach nad głową.

Oczywiście , ludzie nie przyjmą bezdomnego do domu ale zadzwonią po  straż miejską ale najczęściej po zespół ZRM dlaczego? bo leży na ławce albą pod ławką albo w krzakach, ci cwańsi widzą jak to zrobić. Zespół przywiezie ich do SOR  a tam ten brudny zasikany , często zasrany obywatel zostanie przebadany , umyty , często otrzyma ubranie po czym wyjdzie znowu na ulice bo jest bezdomny ... po to by zaraz sytuacja powtórzyła się.Może więc jeżeli chodzi o uchodźców to ta weryfikacja jest jak najbardziej wskazana? Przecież próbowali jak..... sam pokazałeś
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): odbiegnę od głównego tematu wątku - przepraszam
Tak mieszka bezdomny nasz krajan za wielką wodą



Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Nadaszyniaku a może tych wymagających panów wysłać do pracy? może by tak na świeżym powietrzu pokopali rowy? wtedy na koniec można by im dać posiłek i od rana znowu ciężka praca? może posprzątali by krzaki w których się załatwiają? pozamiatali ulice ?  łatwo dostaje się ubrania , nie trzeba ich prać , porzucasz w krzakach a pani przywiezie nowe .. widziałeś kiedyś w jaki stanie zostawiają po sobie toalety?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Witaj Dorkas:
W pełni zgadzam się z Twoją wypowiedzią, rzeczywistości nie zataisz przed światem.
Napływ z ''zielonej granicy'', może zaistnieć również w naszym kraju i spowoduje podobny obraz, który przesłałem powyżej, to czarny scenariusz jednak realny.
Pamiętam jak dziś w Grodzie Kraka, parę lat temu oblężenie Rynku Głównego przez cyganiątka, żebrzących nachalnie o pieniążka na chodniku, czy podchodząc do klientów przy kawiarnianym stoliku, byli tak przebiegli, natarczywi, że potrafili z zemsty zawartość stolika zrzucić na ziemię, czy ukraść co możliwe, jak nie otrzymali wyłudzonego przysłowiołego grosza.
Oczywiście, Rada Miasta zrobiła z tą hałastrą porządek, ale trwało to, długo, bardzo długo.
Wpuścisz przybyszów z lasu, to sprezentują wobec nas ''prawo dżungli'' -  pyk, pyk, pyk - a Wieża Mariacka, będzie widoczna na pocztówce czy selfie w internie.
Ocena filmu ''Zielona Granica'', to nie lada wyczyn na Forum, a moja ocena do tych wydarzeń ?  - niech każdy wyciągnie wniosek z opisanych w poście ''cyganiątek'' - pozdrawiam   
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 15:01 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)

Sytuacja w obu przypadkach jest zupełnie inna.

Ukraińcy wcale nie musieli nagle masowo uciekać z Ukrainy, kiedy to na przygranicznych terenach wybuchło starcie obu armii. Było i jest wystarczająco dużo miejsca w pozostałej części tego kraju, żeby ulokować niewielką ilość mieszkańców, którzy mieszkali na terenach zajętych przez Rosjan.
Inni mieszkańcy wcale nie musieli wyjeżdzać, żeby schronić się za granicą.
Podobnie było w Syrii, gdzie toczyły się walki e pewnym rejonie kraju, a w pozostałej części zdecydowanie większej części ludzie prowadzili normalne życie. Widziałam wiele relacji z tego kraju. Ludzie w części wolnej od działań wojennych chodzili do barów, na dyskoteki...
Pomimo tego kraje zachodnie przyjęły wiele milionów uciekinierów z tego kraju, a ci w pewnej części wracali tam w celach turystycznych, już jako azylanci  przyjęci przez kraje zachodnie.
Identyczna jest sytuacja przyjętych Ukraińców. Zdecydowana większość przybyłych wykorzystała sytuację, że niektóre kraje bez sprawdzania, gdzie kto wcześniej w jakim rejonie Ukrainy mieszkał  przyjmował wszystkich, którzy chcieli zmienić swoje miejsce zamieszkania, wykorzystując fakt konfliktu z Rosją.
Teraz Ukraińcy podobnie jak Syryjczycy wyjeżdzają do swojego kraju na wakacje, w celu wydania zgromadzonych złotówek czy euro.
Akurat jestem w Chorwacji, a jeźdzę do tego kraju już od ponad 20 lat i nigdy tyle samochodów na ukraińskich rejestracjach nie widziałam co obecnie.(Większość to bardzo drogie modele, porsche, Bmw i Mercedes.) Mam wrażenie, że co czwarty samochód należy do Ukraińców. Ludzie miejscowi, się zastanawiają, czy tam w ogóle jest wojna.. 🤔

Sytuacja, kiedy człowiek w przemoczonym ubraniu na - 20 stopniowym mrozie zdycha w środku lasu jest zupełnie inną sytuacją,w której bezwzględnie bezdyskusyjnie należy pomóc. Tego wymaga po prostu zwykła ludzka solidarność ludzka przyzwoitość.
Pomaganie drugiej osobie w skrajnej sytuacji, gdzie decyduje, życie albo śmierć nie podlega politycznej ocenie.
Mam na myśli wojnę hybrydową. Białoruskie służby nakręcają proceder.
Dlaczego przemoczeni ludzie z lasu nie idą na przejście graniczne ?
Potrafili samoloty ogarnąć, kasę na podróż, a na koniec błądzą po lesie?