Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3481 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Oglądałem urywki tego antypolskiego paszkwila. Za przedstawianie w tak kłamliwy sposób Polaków zabierałbym polskie obywatelstwo i zarządzałbym deportację bez możliwości ponownego wjazdu.

tak z ciekawości , gdzie byś ich  tych pozbawionych obywatelstwa deportował?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

Oglądałem urywki tego antypolskiego paszkwila. Za przedstawianie w tak kłamliwy sposób Polaków zabierałbym polskie obywatelstwo i zarządzałbym deportację bez możliwości ponownego wjazdu.
Kurdej-Szatan do tej pory odczuwa skutki swojej wypowiedzi.
Podobnie będzie z Holland to zdjęcie z Putinem też powinien zrecenzować Raczek.
Ludzie którzy narażają swoje życie by chronić Polskę w tym i te 2 panie
zasługują na nasz szacunek a nie oczernianie,wyzywanie naszego wojska,służb granicznch.
Też opocja zabrania obywatelstwa byłaby na stole dla takich osób i bilet w jedną stronę na Białoruś.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2023, 09:44 wysłana przez Reskator »


Offline darew

Kurdej-Szatan do tej pory odczuwa skutki swojej wypowiedzi.
Podobnie będzie z Holland to zdjęcie z Putinem też powinien zrecenzować Raczek.
Ludzie którzy narażają swoje życie by chronić Polskę w tym i te 2 panie
zasługują na nasz szacunek a nie oczernianie,wyzywanie naszego wojska,służb granicznch.
Też opocja zabrania obywatelstwa byłaby na stole dla takich osób i bilet w jedną stronę na Białoruś.
Reskatorze to foto z Putinem to raczej fotomontaż mający pokazać w czyim interesie jest film Holland.


Offline Gostek

Cytat szefa rządu : - Tym filmem pani Holland i Platforma Obywatelska, Tusk zasługują na najwyższe potępienie, ponieważ ten film to na dobrą sprawę apogeum pedagogiki wstydu, tego wszystkiego, co było tak haniebne i hańbiące we wszystkich działaniach mediów trzeciej RP, pseudoelit III RP - ocenił Morawiecki.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-premier-o-zielonej-granicy-robi-z-polakow-bande-prymitywow,nId,7048162#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Jak widać, wg. Morawieckiego znowu współwinny za film jest Donald Tusk. 🙉



Offline Światus

Kto jest sponsorem filmu?

Między innymi:

Film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland otrzymał 300 tys. zł dofinansowania od
Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego
. Taka informacja znajduje się na
stronie tej instytucji. Film dostał wkład koprodukcyjny w ramach 13. edycji konkursu w
czerwcu 2023.
Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy działa od 13 lat i jest finansowany ze środków
urzędu m.st. Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego
Instytutu Kultury
.

https://www.pap.pl/aktualnosci/300-tysiecy-na-produkcje-zielonej-granicy-od-stolecznego-ratusza-i-marszalka-mazowsza
******
    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego wszyscy mają prezentować jeden pogląd na ten film? Wrócił komunizm, czy jesteśmy na Sali Królestwa?
    Każdy wyraził swój pogląd i gitara.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
No właśnie nie powiem , bo to TY sam musisz wyrobić sobie zdanie  a nie powtarzać za kimś . Wiem, że to wymaga wysiłku , czasu zaangażowania czasu , umysłu , własnych emocji. Rządzący też nie widzieli tylko słyszeli i szczują na siebie ludzi , wypowiadając straszne słowa . Manipulują tymi , którzy też nie oglądali ale słyszeli. Jesteś gotowy podnieść rękę na kogoś o którym słyszałeś , że jest.... w kropki wpisz wszystkie słowa rządzących. Nie wydaje Ci się , że to strasznie niebezpieczne?
Pomyśl do czego to prowadzi.

Słyszałem, że poród boli, ale nigdy się o tym osobiście nie przekonam, tak jak Ty nigdy się nie dowiesz jaboli kopnięcie w jaja.  :)


Offline Gremczak

Przecież to film fabularny.
Żaden dokument.
To ,że autor tak sobie wymyślił.
Ma takie prawo.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2023, 13:54 wysłana przez Gremczak »


Offline Gremczak

A zrobić film o tym, że Polska w 1939 napadła na Niemcy. Zbombardowała miasta i wsie, wymordowała miliony, organizując obozy zagłady.
Ma prawo?
Czy to dobrze czy źle to inna sprawa.
Tym się rządzą filmy fabularne,że na podstawie autentyczych wydarzeń , rzeczywistych osób można cos takiego stworzyć.
Widocznie po to są takie filmy aby manipulować ludźmi.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2023, 19:42 wysłana przez Gremczak »


Offline urgent

Na szczęście mamy prawdziwych  Polaków  .... którzy dbają o polski mundur.....

https://www.youtube.com/watch?v=781V3xT9UHg
 
https://www.youtube.com/watch?v=ybBeQt4N6HA
Naprawdę patriotyzm, szacunek dla polskiego munduru kojarzy Ci się tylko z faszyzującymi ludżmi czy ugrupowaniami?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Naprawdę patriotyzm, szacunek dla polskiego munduru kojarzy Ci się tylko z faszyzującymi ludżmi czy ugrupowaniami?

MNIE ???? kojarzy się szacunek dla munduru z faszyzującymi ludźmi czy ugrupowaniami? Przecież ci ludzie uzyskują aprobatę rządzących , mają przyzwolenie na takie działania , są na listach wyborczych . Możesz na nich zagłosować .

Poniżej masz źródło zacytowanych słów .

" Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił w poniedziałek na wspólnej konferencji z Robertem Bąkiewiczem, kandydatem Suwerennej Polski do Sejmu z okręgu radomskiego, byłym prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Pan Bąkiewicz jest człowiekiem bardzo zaangażowanym, jest zawsze blisko ludzi i blisko polskich spraw. Bliskie są mu też wartości chrześcijańskie, ma odwagę formułować postulaty i bronić wartości, które dzisiaj są powszechnie wyszydzane, obrażane i są przedmiotem agresji ze strony środowisk lewicowych czy wręcz lewackich – mówił Ziobro. https://dorzeczy.pl


/opinie/485427/zbigniew-ziobro-udzielil-poparcia-robertowi-bakiewiczowi.html
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline darew

A zrobić film o tym, że Polska w 1939 napadła na Niemcy. Zbombardowała miasta i wsie, wymordowała miliony, organizując obozy zagłady.
Ma prawo?
To może być paszkwil szkalujący poszczególnych ludzi, narody ale opluwani nie mogą krytykować twórców, bo przecież to artyści.
Kłamstwa, potwarze i kalumnie to przecież artystyczna wypowiedź.
Co ciekawe takie "artystyczne wypowiedzi" powstają przy wydatnym wsparciu finansowym politycznych kręgów
(miasto Warszawa- PO, województwo mazowieckie-PSL) oraz państw, którym przekaz tej "sztuki" jest na rękę (niemiecka tv ZDF/Arte, Europejska Akademia Filmowa- Komisja Europejska, Niemcy, Eurimages (European Cinema Support Fund- fundusz Rady Europy).
Ciekawa jest także data premiery tejże "sztuki" - kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi.
Holland przed wyborami 2007 roku, też wypuściła "sztukę" w postaci serialu "Ekipa" z dziarskim premierem Turskim.
Cóz za przypadkowe podobieństwo nazwisk - prawda?  ;D ;D


Offline urgent

MNIE ???? kojarzy się szacunek dla munduru z faszyzującymi ludźmi czy ugrupowaniami? Przecież ci ludzie uzyskują aprobatę rządzących , mają przyzwolenie na takie działania , są na listach wyborczych . Możesz na nich zagłosować .
Rozmawiamy w temacie o filmie opluwającym zarówno polskie służby mundurowe, chroniącę naszej granicy jak i resztę społeczeństwa a Ty wklejasz filmiki z faszyzującymi ludżmi opisując ich jako prawdziwych Polaków, dbających o polski mundur.
Jak myślisz jaki przekaz wzmacniasz? i w jakim świetle stawiasz całą resztę przyzwoitych Polaków?
Wrzuć tu jeszcze np. ostatni filmik o pijanych zbirach atakujących ukraińskiego taksówkarza z adnotacją- tak prawdziwi Polacy pomagają ukraińskim uchodzcom wojennym.
Będziesz miała wtedy szansę od Agnieszki Holland na wkład do scenariusza jej kolejnego antypolskiego paszkwilu.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Rozmawiamy w temacie o filmie opluwającym zarówno polskie służby mundurowe, chroniącę naszej granicy jak i resztę społeczeństwa a Ty wklejasz filmiki z faszyzującymi ludżmi opisując ich jako prawdziwych Polaków, dbających o polski mundur.
Jak myślisz jaki przekaz wzmacniasz? i w jakim świetle stawiasz całą resztę przyzwoitych Polaków?
Wrzuć tu jeszcze np. ostatni filmik o pijanych zbirach atakujących ukraińskiego taksówkarza z adnotacją- tak prawdziwi Polacy pomagają ukraińskim uchodzcom wojennym.
Będziesz miała wtedy szansę od Agnieszki Holland na wkład do scenariusza jej kolejnego antypolskiego paszkwilu.

Ty na prawdę nic nie rozumiesz , stwierdzasz i już , twoja prawda jest tylko prawdziwa , żałosne.
Szkoda mojej energii , nie czytasz ze zrozumieniem tego co napisałam.

Jeżeli ktoś bawi się zapałkami musi mieć świadomość , że może wywołać pożar .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Ten wątek ma dosyć zapalny temat. Proszę jednak, żeby nie posuwać się za daleko. Wszelkie posty wpisujące się w narrację tych co filmu nie widzieli, a wiedzą o nim wszystko będą usuwane. Nie pozwolę żeby na tym forum wypowiadali się ludzie, którzy pozbawialiby Polskiego obywatelstwa tych co ten film stworzyli. Tylko czekać aż taki ktoś stwierdzi niczym obecnie rządzący, że "tylko świnie siedzą w kinie".
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Profesor Tutka

Rozumiem, że jak byłem i obejrzałem,to moge się wypowiedzieć bardzo krytycznie ,czy też nie mogę?Żeby rozwiać na samym początku wątpliwości, to bilety otrzymałem nieodpłatnie ,w kine ok. dwie piąte zajętych miejsc,wiadomo Helios.Teraz chętnie przedstawiłbym swoją ocenę tego filmu ale boję się że post wyląduje na cmentarzu(do tej pory tylko jeden mój post tam wylądował i to przez usuniecie całego wątku) Zatem  żeby moja ocena była zgodna z oceną Tych co czuwają nad naszymi duszami, to oświadczam że wszyscy którzy brali udział przy produkcji tego filmu zasługują na Order Orła Białego(przypominam że można go otrzymać również pośmiertnie).To tyle.