Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ZIELONA GRANICA, reż Agnieszka Holland, prod. 2023wideorecenzja Tomasza Raczka  (Przeczytany 3587 razy)

Offline Światus

Osoby krytycznie nastawione do "Zielonej granicy" powinny się pospieszyć z wyrażeniem swojej opinii.
Wolny sąd właśnie zabronił pewnemu panu wypowiadania się o filmie i reżyserce.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline darew

Osoby krytycznie nastawione do "Zielonej granicy" powinny się pospieszyć z wyrażeniem swojej opinii.
Wolny sąd właśnie zabronił pewnemu panu wypowiadania się o filmie i reżyserce.
Wolny od kogo czego?  ;D ;D chyba od respektowania wolności słowa
Ona może oczerniać bo robi to przy pomocy fikcyjnych postaci a jej za to krytykować nie można, bo jej kłamstwa to sztuka  :D :
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 19:04 wysłana przez darew »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 006
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): zapytam - Czy będzie kolejna beatyfikacja?


Offline Fantom

 Nie byłem w kinie, ale chętnie zobaczę ten film.

 Tymczasem: ''Dziennikarz Wirtualnej Polski zapytał Grynberga o zgodność filmu reżyserki z prawdziwymi wydarzeniami. Pisarz przyznał, że Holland wiele swoim widzom oszczędziła. Najczęściej krytykowaną w sieci sceną z "Zielonej granicy" jest ta, w której ciężarna kobieta została przerzucona przez strażnika nad drutem kolczastym. Grynberg podkreśla, że takie sytuacje faktycznie miały miejsce. "Bardzo dużo ludzi, którzy widzieli to, co działo się na granicy, opowiadało o takich sytuacjach. Tak, strażnicy przerzucali dorosłych i przerzucali dzieci. Zanim powstał płot, przerzucali ich przez zasieki z drutu" - opowiada autor.''

''Kolejnym fragmentem filmu Holland, który spotkał się z szeroką krytyką, był moment, w którym strażnik graniczny tłucze termos. Chce w ten sposób zranić okruchami szkła osobę, która będzie się chciała go napić. Niestety ta historia też jest prawdziwa. "To jest historia potwierdzona przez aktywistki i aktywistów. Opowiadały im o niej, niezależnie od siebie, co najmniej dwie osoby w drodze. Ich zdaniem to celowe, perwersyjne okrucieństwo" - zaznacza Grynberg.'' https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30229966,zarzucaja-holland-naginanie-rzeczywistosci-najokrutniejsze.html

 Teraz będą pytania, czy aktywistki tego nie zmyśliły. Media jakiś czas temu podawały przypadki zgonów na granicy, bo nikt nie udzielił im pomocy. Bardzo humanitarnie.
 
 Wojsko czy inni pilnujący granicę to tylko ludzie. Część z nich ulega medialnej nienawiści. Część z nich szuka zemsty na tych, co w sposób brutalny chcieli przekroczyć granicę. Może to odbić się rykoszetem na innych. W Polsce niektórzy policjanci rażą paralizatorem młodego chłopaka-rodaka, co skutkuje jego śmiercią. Inny znany policjant karierowicz  dostał ksywkę ''Dusiciel''. Ma w nienawiści osoby krytykującą obecną władzę. To czy w takim razie może dojść do przekroczenia uprawnień przez nasze służby na granicy? Oczywiście. Krytyka moim zdaniem dotyczy tych, co byli nadgorliwi. Nie powiedziałbym, że Holland wrzuciła wszystkich do jednego wora, tak jak inni to sugerują. Raczej zwróciła uwagę na to, że ci na górze dawali ciche przyzwolenie na takie nieludzkie działania. Zgadzam się z tym, że ci  z uchodźców czy innych nasłanych przez Łukaszenkę, którzy byli agresywni, musieli spodziewać się podobnego odwetu z naszej strony. Jeżeli jednak kobiety w ciąży były przerzucane jak worek na kartofle przez zasieki, jeżeli jednak znalazł się idiota podający potłuczony termos, to dlaczego o tym nie wspomnieć?
 
https://oko.press/pogranicznik-spowiedz-granica ''Ona mówiła, że jest w ciąży, ale jej nie uwierzono - pojechała za drut. Spowiedź pogranicznika.''
 
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2023, 20:44 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline darew

''Kolejnym fragmentem filmu Holland, który spotkał się z szeroką krytyką, był moment, w którym strażnik graniczny tłucze termos. Chce w ten sposób zranić okruchami szkła osobę, która będzie się chciała go napić. Niestety ta historia też jest prawdziwa. "To jest historia potwierdzona przez aktywistki i aktywistów. Opowiadały im o niej, niezależnie od siebie, co najmniej dwie osoby w drodze. Ich zdaniem to celowe, perwersyjne okrucieństwo" - zaznacza Grynberg.'' https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30229966,zarzucaja-holland-naginanie-rzeczywistosci-najokrutniejsze.html

Teraz będą pytania, czy aktywistki tego nie zmyśliły. Media jakiś czas temu podawały przypadki zgonów na granicy, bo nikt nie udzielił im pomocy. Bardzo humanitarnie.
Oczywiście, że takie pytania są. Grynberg cytowany przez "obiektywną" gazetę wyborczą zaznacza że historia z potłuczonym termosem jest potwierdzona przez aktywistki i aktywistów.
Potwierdzenia tej historii szukał też dociekliwy Bartosz Godziński z "obiektywnego", założonego przez Tomasza Lisa "Na Temat".
Szukał, szukał a jak sam zaznacza spędził w internecie miliony godzin https://natemat.pl/u/3051,bartosz-godzinski
Oto co znalazł: "o "akcji" z termosem nie mogłem znaleźć żadnych informacji"
https://natemat.pl/512662,czy-zielona-granica-pluje-na-polski-mundur-tak-pokazuje-straz-graniczna
Redaktor od Lisa jeszcze do wczoraj nie mógł znaleźć potwierdzenia, dzisiaj natomiast znalzł je dziennikarz wp cytowany przez wyborczą, bo Grynberg twierdzi , że tak twierdzą aktywistki.
Taka bulwersująca historia o strażniku zwyrodnialcu, który daje do picia emigrantowi picie ze szkłem, życząc zdrowia a aktywistki milczały.
Cisza w necie, aż do czasu gdy ludzie zaczęli podważać prawdziwość historii, pisarz Grynberg potwierdza, że aktywistki potwierdzają.
Żadnych informacji, żadnych wywiadów, zaraz odkryciu zdarzenia, żadnych nagród jak w przypadku nieszczęśnika co bał się nosa przez 6 dni z wód Bugu wystawić,


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Byłam , zaczęłam czytać co piszecie i .....

myślę jak Wam odpowiedzieć i postanowiłam zrobić to tak:

          Czy sceny z Botoksu są prawdziwe? tak są prawdziwe  ;)

czy pogranicznicy tak robili , robią ? tak , ale czy wszyscy???  Czy każdy świadek jest uczciwy ? nie, nie jest , czy każdy jest nieuczciwy? nie nie jest . Czy każdy ksiądz to pedofil ? nie nie jest .
            TO BIERNOŚĆ NA ZŁO JEST ZŁEM

Ja widziałam wielki dylemat między innymi pograniczników , nie mówię tych skurwysynach , wzruszyła mnie scena kiedy chłopak strasznie wrzeszczy w samochodzie , kiedy rozumie co się dzieje, kiedy następuje jego przemiana , kurcze gówniane , górnolotne słowa,

Nie widzę w tym filmie żadnego ataku na pograniczników !!! pokazuje dylematy ludzi w trudnych sytuacjach.

Zadajcie sobie sami pytanie co ja bym zrobił, nie możecie sobie odpowiedzieć dopóki SAMI nie znajdziecie się w takiej sytuacji.

Jedno wiem na pewno , recenzja Tomasza Raczka jest super, profesjonalna, bez zbędnych emocji , bez brutalności , wyważona .

Moje przesłanie dla wszystkich :
 NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ , NIE POZWÓLCIE NAPUSZCZAĆ SIĘ NA SIEBIE NAWZAJEM , wielcy tego świata załatwiają swoje interesy a ci na dole którzy nie rozumieją , że są manipulowani działają na ich korzyść ,  NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ !!!!

Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.
Edmund Burke

Jestem zadowolona , myślę nawet , że stopień agresji wobec wydarzeń jakie dzieją się  w naszym kraju , w świecie , zmalał .

Czemu nie uczymy się z historii?








« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2023, 00:07 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Fantom idź koniecznie !!!!.   Bardzo profesjonalnie dokonałeś analizy , super!
Wywiad , który zamieściłeś jest świetny , rządzący chcieli by aby nic z tego co się tam dzieje nie wyszło na jaw . Dlatego taka nagonka , ale powtórzę
 NIE DAJMY SIĘ NA SIEBIE NAPUSZCZAĆ , ZŁO TRZEBA NAZWAĆ ZŁEM

Tak sobie myślałam po swoim wczorajszym wpisie , że pomyślicie , że umniejszam to wszystko dając przykład Botoksu, śmieję się , nic z tego mam , pełną świadomość problemu .  Powtórzyłam za Fantomem  link do artykułu ,

" Spowiedź pogranicznika"

https://oko.press/pogranicznik-spowiedz-granica

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30229966,zarzucaja-holland-naginanie-rzeczywistosci-najokrutniejsze.html

« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2023, 08:01 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Ja tego filmu nie widziałem i nie komentuję. Ale z recenzji widzę, że to musi być ciężki film. Jednak i na tym forum i w naszej rzeczywistości najwięcej do powiedzenia mają o nim ci co go nie widzieli, a wsłuchują się w narrację obecnie rządzących. Jeden taki tu był i jego chamskie i prymitywne ataki na mnie mieliście okazję widzieć. Już drugi raz czyszczę shoutboxa z jego nieprzerwanego potoku prymitywnych wyzwisk, które wstawia jak tchórz w nocy, jak nie mogę zareagować. Opluć, zniesławić, wyzwać, obrazić.. skąd ja to znam?...
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Taka sobie uwaga.

Można utożsamiać się z "dobrymi Polakami" z tego filmu, a nie, jak napisała Dorkas, "tymi sku...".
Sądzę jednak, że za granicą wszyscy Polacy będą postrzegani jako "sku...".

Swego czasu zostałem poinformowany, że nie mogę pojechać i zobaczyć tego na żywo.
Teraz czytam, że jest mnóstwo świadków, nawet tego, jak imigrant dostał do picia potłuczone szkło (dwie aktywistki). Trzeba być ciężkim idiotą, żeby robić coś takiego przy świadkach...

I to był mój ostatni wpis w tym wątku.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
ZŁO TRZEBA NAZWAĆ ZŁEM


Tylko najpierw trzeba wiedzieć co jest złem.
Czy zabicie człowieka jest złem? Dla większości odpowiedź będzie brzmiała: to zależy od sytuacji.

"Kino to najważniejsza ze sztuk" wiedział to Lenin, odkryli to przywódcy Świadków Jehowy.
Wystarczająco dużo już powiedziano w necie na temat tego filmu, żeby stwierdzić że to prymitywna propaganda.
Reżyserka mogła się pokusić o coś bardziej wysublimowanego ale, albo nie potrafiła, albo nie chciała.
Filmy na zamówienie polityczne to nie pierwszyzna - patrz "Uprowadzenie Agaty"

Manipulowanie społeczeństwem to szeroki temat.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Tylko najpierw trzeba wiedzieć co jest złem.

Co w Was jest takiego , że musicie stale pouczać ? że stale wiecie lepiej ? mówię WY mam wrażenie , że jesteś facetem?
Serio myślisz , że nie mam świadomości togo o czym piszesz , co zamieszczasz?

Taka sobie uwaga.

Można utożsamiać się z "dobrymi Polakami" z tego filmu, a nie, jak napisała Dorkas, "tymi sku...".
Sądzę jednak, że za granicą wszyscy Polacy będą postrzegani jako "sku...".

Swiatusie trochę wiary w ludzi , oni potrafią odróżnić dobrego , od sku...

Każda organizacja  chce ukryć swoje brudy , chce być lepsza niż w rzeczywistości jest , Swiadkowie nie chcieli dopuścić do głosu tych , których wykluczyli , którzy odeszli , tych których wykorzystali , ofiar pedofili ;
podobnie KK postępuje inne religie też . Mocarstwa toczą wojnę o swoje wpływy rękoma maluczkich , a my musimy w tym wszystkim odnaleźć swoje miejsce . KToś powiedział jeżeli zaczniemy emanować dobrą energią ona pokona złą , może wart spróbować ? A może zamiast próbować po prostu to zrobić ?

W tym wypadku nasze władze chcą ukryć nieprawidłowości , wyrok sądu zakazał szkalować ministrowi sprawiedliwości  autorkę filmu a jaka jest Jego odpowiedź ???? nie uznaje wyroków sądu  do czego to prowadzi???

Chyba mrok i szarość zaczyna okrywać świat.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Profesor Tutka

Dorkas ,to nie jest do mnie ,ale nieroztropnie uznałem że coś napisze.Przykłady będą proste.
Jeżeli jesteś o czymś przekonana,widziałaś to,brałas w tym udział to żaden wyrok sądu tego nie zmieni.Przykład sprawy: Natalia Janoszek versus Krzysztof Stanowski,powództwo  identyczne jak te z Ziobrą(tam jeszcze była grzywna).Stanowski nie odpuścił bo miał rację,na Yutubie prawie 8 mil.wyświetlen.Polecam.Cytując klasyka:ZŁO TRZEBA NAZWAĆ ZŁEM oraz NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ.Dobrze wiesz Dorkas że:BIERNOŚĆ NA ZŁO JEST ZŁEM.
Dalej o wyroku Ziobry:na razie wyrok jest nieprawomocny(zapewne wiesz że mamy sądy dwuinstancyjne)Pożyjemy ,zobaczymy.
Powołując się na Madrą Księgę:Naiwny(Łatwowierny )wierzy wszystkiemu....(dalej pewnie znasz),tłumacząc nieco prościej:Niektórzy łykają wszystko jak pelikany byle to było od Naszych. Tego się strzeż.Trzeba zacząć emanować dobrą energią ,wtedy bedzie lepiej.Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam i zdrowia życzę.

« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2023, 05:26 wysłana przez Profesor Tutka »


Offline debata

W tym wypadku nasze władze chcą ukryć nieprawidłowości , wyrok sądu zakazał szkalować ministrowi sprawiedliwości  autorkę filmu a jaka jest Jego odpowiedź ???? nie uznaje wyroków sądu  do czego to prowadzi???

Chyba mrok i szarość zaczyna okrywać świat.
Trzymajmy się faktów.
Ziobro napisał na twitterze: "W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland…"
https://twitter.com/ZiobroPL/status/1698600656368435366?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1698600656368435366%7Ctwgr%5E7d1b84a0696f6826eb34ba0bf7b196364315ae62%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FRK5lQcAO3%2F
Po wpisie prawnicy Holland, skierowali do Ziobry wezwanie przedsądowe, w którym domagali się opublikowania przeprosin oraz wpłatę 50 tys. zł na Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu". "Post Zbigniewa Ziobry w sposób oczywisty narusza moje dobra osobiste i stanowi zniesławienie." — napisała Holland. Mimo to pełnomocnicy nie złożyli pozwu o naruszenie dóbr osobistych.
Złożyli jednak wniosek o zabezpieczenie roszczeń. I jak poinformowali Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił zabezpieczenia do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
Zabezpieczenie polega na tym, że Zbigniew Ziobro nie może publikować na wszystkich swoich kontach w mediach społecznościowych postów, oświadczeń lub innych informacji na temat Agnieszki Holland lub jej twórczości filmowej w związku z filmem pod tytułem "Zielona granica", w których następowałyby nawiązania, zestawienia lub porównania Agnieszki Holland, jej twórczości lub działalności ze zbrodniczymi reżimami autorytarnymi, znanymi z historii lub współczesnymi. Na wniesienie pozwu przeciwko Ziobrze sąd dał dwa tygodnie.
Ziobro o postanowieniu sądu
- Rozstrzygnięcie sądu jest zamachem na wolność słowa i wolność debaty publicznej w Polsce, którą gwarantuje nam konstytucja. Zdaniem sądu pani Agnieszka Holland może porównywać polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej do bandytów, sadystów i niemieckich nazistów. Może mówić o rządzących, demokratycznie wybranych w Polsce, że są brunatną hołotą, czyli nazistami. Natomiast ja nie mogę odpowiedzieć na te jej słowa, stając w obronie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy SG, którzy są tak okropnie przez nią wyzywani i obrażani — powiedział. I zapowiedział, że formalnie się odwoła od tego rozstrzygnięcia. Dodał, że niezawisłość sądu, to nie jest niezawisłość od obowiązującego prawa i od polskiej konstytucji, która gwarantuje każdemu obywatelowi wolność słowa i prawo do wypowiedzi.
https://businessinsider.com.pl/prawo/spor-holland-z-ziobro-prawnik-kwestionuje-decyzje-sadu/j3g8hvt


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Co w Was jest takiego , że musicie stale pouczać ? że stale wiecie lepiej ? mówię WY mam wrażenie , że jesteś facetem?
Serio myślisz , że nie mam świadomości togo o czym piszesz , co zamieszczasz?

Też mam podobne czasami spostrzeżenia w kontaktach osobistych z ludźmi i zastanawiam się wtedy co we mnie jest takiego, że wszyscy chcą mnie pouczać ;)
Tak jestem mężczyzną a średnim wieku.
Tak, odnoszę takie wrażenie, że nie masz świadomości spraw o których piszę.
A skoro mówisz, że masz taką świadomość to mamy bardzo rozbieżne poglądy i inaczej rozumiemy pojęcie zła.



Offline Reskator

Ziobro może mówić co mu slina na język przyniesie.
Ale w tej konkretnej sprawie z Holland ma szlaban.
Bo o takie zabezpieczenie postarali się prawanicy Holland do roztrzygnięcia sprawy.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2023, 12:20 wysłana przez Reskator »