Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7871 razy)

Offline Sebastian

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #150 dnia: 14 Październik, 2023, 19:21 »
JEST!
Czekam na kajdanki.
W krajach demokratycznych nie ma "ciszy wyborczej"jak w USA czy Niemczech.
A kto tą "ciszę wyborczą" zapodał wymyślił w Polsce?Czas to znieść!
za złamanie ciszy nie ma kajdanków ale kary pieniężne
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #151 dnia: 14 Październik, 2023, 21:06 »
Na wszelki wypadek tymczasowo zamykam ten wątek. Otworzę go jak skończy się cisza wyborcza. Niestety ale musiałem usunąć kilka wpisów umieszczonych już podczas ciszy, a były w nich typowe przesłanki do konkretnej partii.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Październik, 2023, 03:07 »
   Nooooo, cisza wyborcza się skończyła :))
   Wielu z niecierpliwością czekało na wyniki tegorocznych WYBORÓW 15 października 2023 r.
   No i są pierwsze sondaże.
   https://wiadomosci.wp.pl/wyniki-wyborow-2023-jest-sondaz-exit-poll-6952517816105888a 

   I co Wy na to?

   

   
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2023, 03:16 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline BetMan

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Październik, 2023, 07:44 »
Czyżby koniec Kaczystanu?
Czas pokaże jakie zmiany zajdą, jaka będzie walka o stanowiska!
Konfederacja słabo, Korwin, Braun i młody Sośnierz out...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Październik, 2023, 08:22 »
Otwieram ponownie ten wątek i doklejam do niego ten nowo powstały. Jednak proszę o kulturę wypowiedzi, dlatego, ze polityka, zaraz obok religii, to bardzo zapalny temat.
Pozdrawiam.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Październik, 2023, 09:22 »
Wiadomo że wraz z upływem czasu opozycja będzie zyskiwała a PIS juz stracił 2 posłów teraz ma 198.
We Wrocławiu ostatnia głosująca osoba oddała głos o 3 nad ranem tego nie było w histori.
Pytanie jak zachowa się prezydent czy będzie zwlekał czy od razu powierzy Tuskowi misję utworzenia rządu
Prezydent jak będzie zwlekał to PIS będzie miał czas
By palić papiery i zacierać ślady swoich afer meilowych,wizowych,kopertowych,podsłuchowych i wielu innych.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2023, 09:39 wysłana przez Reskator »


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Październik, 2023, 10:04 »
Wiadomo że wraz z upływem czasu opozycja będzie zyskiwała a PIS juz stracił 2 posłów teraz ma 198.
We Wrocławiu ostatnia głosująca osoba oddała głos o 3 nad ranem tego nie było w histori.
A to według jakiego źródła?
Bo najnowsze oficjalne dane z prawie 30% lokali to PiS:40%, KO-26%
Pytanie jak zachowa się prezydent czy będzie zwlekał czy od razu powierzy Tuskowi misję utworzenia rządu
Prezydent jak będzie zwlekał to PIS będzie miał czas
By palić papiery i zacierać ślady swoich afer meilowych,wizowych,kopertowych,podsłuchowych i wielu innych.
Oczywiście że prezydent od razu powierzy misję tworzenia rządu Tuskowi, żeby od zaraz mógł 800+, 60 tys kwoty wolnej od podatku   i babciowe 1500 zł dać.
Nic się nie bój PiS sobie poradzi. Tak jak Tusk podejrzewał, silniki od czołgów już się grzeją.
Brudziński u Mazurka w RMFie już to potwierdził  >:D


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Październik, 2023, 10:33 »
Krajowa Komisja Wyborcza podała o godz 10:
Że z wielkich miast jeszcze nie ma danych a wiemy że te miasta głosują  na opozycję.
Także w miarę upływu czasu PO będzie zyskiwało a PIS traciło.
Także nie boję się o PIS :) :D ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2023, 10:38 wysłana przez Reskator »


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Październik, 2023, 11:08 »

Szkoda tylko, że tak późno się to stało.. 😬


Offline Storczyk

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Październik, 2023, 13:14 »
Dosadniej nie da rady !
Napiszcie mi proszę jakie korzyści dla zwykłych ludzi wynikną z urwania tego łba na rzecz tej opozycji

Ja osobiście jestem za dawaniem szansy, ale nie ma pewności......
Pożyjemy Zobaczymy.

W razie co trza sobie robić furtkę do wyjazdu.
W sumie w Polsce nic mnie nie trzyma.




 


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Październik, 2023, 15:04 »
Dosadniej nie da rady !
Napiszcie mi proszę jakie korzyści dla zwykłych ludzi wynikną z urwania tego łba na rzecz tej opozycji
Kasa z UNI szerokim strumieniem popłynie do Polski a to inwestycje,a to praca,a to dobro narodu.


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Październik, 2023, 15:08 »
Storczyku, zawsze szukaj plusów.
Jeśli obecna opozycja stworzy rząd, w Polsce zniknie złodziejstwo.
Po 3 latach nie będzie już czego kraść...  ;D

Reskator, Niemcom bardzo zależy, żeby polska gospodarka była silna...
Możesz przypomnieć inwestycje PO-PSL?

Przedsiębiorcom głosującym na KO życzę wygrania przetargu na budowę autostrady... ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2023, 15:25 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 015
  • Polubień: 8495
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #162 dnia: 16 Październik, 2023, 17:11 »
(mtg): Napięcie emocjonalne minęło jak widzimy po wyborach
PiS -wygrało kolejne wybory 38,32 procent
KO – 27,81 procent
Trzecia Droga – 14,37 procent
Nowa Lewica – 8,23 procent
Konfederacja – 7,34 procent
Bezpartyjni  Samorządowcy – 1,90 procent
Polska Jest Jedna – 1,65 procentowego
Takie dane cząstkowe spłynęły w 50 % z komisji wyborczych  na godz.13.00 (jeszcze chwila napięcia)

Wnioskując z takiego przebiegu głosowania, zaistniała bardzo interesująca sytuacja wyłonienia kandydata na sformułowanie nowego rządu RP (możemy na razie po gdybać, KTO?)

Moim zdaniem w tej kwestii najtrudniejszy krok w podjęciu odpowiedniej decyzji ma Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

Wszystkie fakty wskazują, że choć PiS wygrało wybory, to przeciwne ugrupowania stanowią bardzo mocną pozycje przeciwko PiS.

Według Konstytucji RP – stworzenie nowego rządu Pan Prezydent  powinien powierzyć PiS, ale, ale … i tu zaczynają się schody – dlaczego? - zapytasz
Prezydentowi przysługują większe prawa, może dokonać wyboru KTO będzie tworzyć Nowy Rząd – PiS czy Opozycja.
Prezydent oczekuje jeszcze na pełny wynik z przebiegu wyborów, który zakończy się jutro (liczenie) tzn. wtorek i będą podane ostateczne liczby– wtedy podejmie odpowiednią decyzję.
Można  teraz tylko spekulować, kto utworzy z tych ugrupowań Nowy Rząd RP.

Wiemy, że obecny Prezydent RP w kolejnych wyborach na prezydenta RP nie może brać udziału ( wymóg konstytucyjny)
Co może uczynić? - ma trzy możliwości (nie będę ich wyliczał)

Widzimy obraz społeczeństwa jak ustosunkowany jest do obecnej sytuacji w sprawowaniu władzy – jednopartyjnej – CHCE ZMIANY, wyraziło takie zdanie głosując na Opozycję wobec PiS.

Osobista opinia:
Pan Prezydent powierzając stworzenia Nowego Gabinetu przez PiS, uważam w dalszej kolei nie-przejdzie w Sejmie - ryzykowne posunięcie.
Rząd mniejszościowy, nie biorę wcale takiego rozważania, jak również rozwiązania nowego parlamentu i ponownych wyborów RP.
Na zdrowy rozsądek Ci, którzy dopiero weszli w skład nowego Sejmu i Senatu, nie chcieliby takiej sytuacji.
Logicznie byłoby, aby Pan Prezydent pozwolił opozycji utworzenie nowego składu rządu.

Pan Donald Tusk, jeżeliby uzyskałby taką zgodę w mojej ocenie nie zgodzi się pozostać nowym Premierem [zbyt długo jest doświadczonym politykiem i na taki kąsek nie pokusi się, może zaproponuje  innego kandydata np. z ugrupowania TRZECIEJ DROGI, a wiemy doskonale, że ona składa się z dwóch liderów Pan Sz. Hołownia i W. Kosiniak-Kamysz ( p. Sz. Hołownia jest początkującym politykiem w stosunku do  drugiego lidera frakcji z wieloletnim doświadczeniem  politycznym)].
Dlatego z takiego stanu rzeczy przypuszczam, że Pan Donald Tusk zaproponować może na Premiera RP właśnie p. W. Kosiniak-Kamysz albo (R.T z W-wy ) o którym jest cichutko
Takie posuniecie Pana D. Tuska znaczyłoby  ''Wilk syty owca cała''.

Nie wierzę w taką opcję, aby PiS w tej zaistniałej kwestii ''łowił'' poszczególnych posłów, choć w polityce wszystko jest możliwe.
TO TYLKO MOJE GŁOŚNE MYŚLENIE z którym się podzieliłem na Forum.


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #163 dnia: 16 Październik, 2023, 17:59 »
Dosadniej nie da rady !
Napiszcie mi proszę jakie korzyści dla zwykłych ludzi wynikną z urwania tego łba na rzecz tej opozycji

Ja osobiście jestem za dawaniem szansy, ale nie ma pewności......
Pożyjemy Zobaczymy.

W razie co trza sobie robić furtkę do wyjazdu.
W sumie w Polsce nic mnie nie trzyma.

Jedną z korzyści jest odzyskanie przez Polskę wiarygodności na arenie międzynarodowej. Bo przez ostatnie lata wypowiedzi wielu polityków po stronie władzy(i nie tylko) kompromitowało naród Polski.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #164 dnia: 16 Październik, 2023, 18:57 »
W/g mnie wygrała opozycja i to w cuglach dzięki młodym 18-29 lat.
Dla mnie zagadką jest co zrobi prezydent jutro.
Czy da Morawieckiemu czas na utworzenie rządu co jest ułudą PISu w 99%
Czy da opozycji zielone światło na utworzenie rządu.
Ma prezydent szansę mimo że popełniał wiele błędów by pokazać że słucha suwerena.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2023, 19:14 wysłana przez Reskator »