Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7787 razy)

Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Październik, 2023, 02:51 »
W tej chwili w TVN24 relacjonuje na żywo debatę z europarlamencie moje pytanie brzmi: dlaczego TVP info jako telewizja publiczna  nie relacjonuje tej debaty , debaty o aferze wizowej???
Dlaczego nie mogę tej debaty obejrzeć na tej telewizji?
Ci którzy oglądają tę tv dobrze wiedzą kto i w jakim celu tę debatę wywołał. Zwolennicy drugiej strony nawet po obejrzeniu nie zrozumieją kim jest współczesna Targowica. Wywoływać na arenie międzynarodowej debaty szkalujące kraj!
Robert Biedroń, twarz batalii o małżeństwa homoseksualne, podczas tej debaty powiedział, że Polska jest "pierwszym państwem rządzonym przez mafię.
Hańba!
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-10-03/szczyt-obludy-fiasko-rzadu-rp-goraca-debata-o-polsce-w-parlamencie-europejskim/


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Październik, 2023, 07:52 »
Masz rację!
Te skargi Pisu i Po na siebie na forum Europy to żenada.
Te skargi Pisu na Brukselę czy Niemcy to też żenada.
A najgorsze że premier jedzie do Brukseli wszystko podpisuje na kolanach 
I przyjeżdża do kraju i pluje na Europę,Brukselę a szczególnie na Niemcy.
Mam nadzieję że za 11 dni on przeminie a moje słowa nie przeminą.


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #107 dnia: 04 Październik, 2023, 10:56 »
A najgorsze że premier jedzie do Brukseli wszystko podpisuje na kolanach 

Konkrety, konkrety. Nie musi być 100, wystarczy 3.
Chyba że piszesz o Tusku, to pełna zgoda.  :)

Czy ktoś mógłby mi przypomnieć, dlaczego Platforma przegrała wybory w 2015 r.?
Przecież:
- planowała wprowadzić 500+
- uszczelniła lukę VAT-owską
- planowała przekop i budowę portu, który miał być gotowy już w 2020 r.
- podczas kryzysu 2008 byliśmy jedyną "zieloną wyspą" w Europie, której kryzys nie dotknął.

    Na koniec zacytujmy klasyka, Stefania Niesiołowskiego.

    "Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj".
Źródło: „Gazeta Wyborcza”
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #108 dnia: 04 Październik, 2023, 12:04 »
Konkrety, konkrety. Nie musi być 100, wystarczy 3.
1  Poparł- Powiązanie unijnych funduszy z praworządnością 20VII 2020
2  Poparł- Pakiet "Fi for 55"  -XII 2020 (a w tym pakiecie co2,klimat, samochody i inne.)
3  Przyjmuje imigrantów a drze ..rdę że NIE..
4  Kupuje od kościoła ziemie a sprzedaje za miliony.
5  Izera -obietnica niespełniona miało ich być 1 milion w 2025 r a niema nawet projektu a las wycięto.
6  Mieszkania Plus -obietnica niespełniona.
7  Prom - obietnica niespełniona.
8  Polski ład -obietnica niespełniona.
I wiele wiele innych jak usprawnienie sądownictwa czy Luxtorpeda 2.0


« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2023, 12:24 wysłana przez Reskator »


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #109 dnia: 04 Październik, 2023, 16:30 »

7  Prom - obietnica niespełniona.
8  Polski ład -obietnica niespełniona.

Jaki prom?
Co w związku z polskim ładem nie zostało spełnione?


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Październik, 2023, 17:29 »
Jaki prom?
Co w związku z polskim ładem nie zostało spełnione?
1) W VI 2017 Morawiecki  w Szczecinie podłożył stępkę pod nowy prom obecnie stępka rdzewieje i promu NIE będzie.
 2) A co zostało spełnione z polskim nowym ładem? -Ty napisz.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2023, 17:51 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Październik, 2023, 19:43 »
1) W VI 2017 Morawiecki  w Szczecinie podłożył stępkę pod nowy prom obecnie stępka rdzewieje i promu NIE będzie.
 2) A co zostało spełnione z polskim nowym ładem? -Ty napisz.

1. Dałem lubika, bo pierwszy pkt jest częściowo prawdziwy. stocznia w Szczecinie nie zbudowała promu.
Nieprawdziwa jest druga część zdania. Prom, chyba nawet 2 powstaną w Stoczni Gdańskiej. Info z sierpnia br.

    "Budowa pierwszej jednostki promowej ro-pax w ramach programu "Batory" jest zaawansowana techniczne w ponad 58 proc. i wyprzedza harmonogram - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Prom powstaje w Gdańskiej Stoczni Remontowej SA."
https://polskieradio24.pl/42/273/artykul/3218512,na-jaki-etapie-budowy-jest-pierwszy-prom-z-programu-batory-informuje-resort-infrastruktury

2. Polski Ład.

PŁ: "W najbliższych 6 latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB.
   Forsal: "W pierwszym półroczu 2023 r. na ochronę zdrowia wydano 206 mld zł, co stanowi 6,7 proc. PKB - powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska w czasie konferencji inaugurującej kampanię społeczno-edukacyjną "TAK dla zdrowia rodziny"."

PŁ: "Dlatego, by wspomóc miliony pracowników w Polsce, podniesiemy blisko dziesięciokrotnie kwotę wolną od podatku dla wszystkich pracujących Polaków. Wyniesie ona 30 tys. PLN."
    Tu chyba nie muszę nic cytować.

PŁ: Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności.
    Nie wiem, jak z wkładem, ale domy 70 m2 już funkcjonują.

PŁ: Emerytury bez podatku do 2500 PLN
    Patrz: kwota wolna.

PŁ: Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy
    Najniższe bezrobocie w UE, wg Eurostatu ok. 2,5%, wg GUS ok. 5%.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2023, 19:58 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Październik, 2023, 22:04 »
Ci którzy oglądają tę tv dobrze wiedzą kto i w jakim celu tę debatę wywołał. Zwolennicy drugiej strony nawet po obejrzeniu nie zrozumieją kim jest współczesna Targowica. Wywoływać na arenie międzynarodowej debaty szkalujące kraj!
Robert Biedroń, twarz batalii o małżeństwa homoseksualne, podczas tej debaty powiedział, że Polska jest "pierwszym państwem rządzonym przez mafię.
Hańba!
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-10-03/szczyt-obludy-fiasko-rzadu-rp-goraca-debata-o-polsce-w-parlamencie-europejskim/

No tak skoro wiedzą to po co mają sami wysłuchać , lepiej słuchać recenzji pana Jakiego, bo gdyby sami wysłuchali to może mieliby inne zdanie?
Nie wiem Debato kim jesteś , czy w ogóle jesteś ex ale ten sposób rozumowania bardzo przypomina mi politykę organizacji. Strażnica wyznacza kierunek więc nie słuchaj mediów, które mówią źle o organizacji .
Nie czytaj "Kryzysu sumienia" bo autor ma problemy psychiczne,  nie rozmawiaj z tymi co odeszli bo są chorzy psychicznie .
Ok niech każdy zostanie przy swoim.
 Co z aferą respiratorową , co aferą z maseczkami? Nikt już nie pamięta? respiratorów niekompletnych , bez certyfikatów ? Panowie nie ponieśli żadnej kary, nic się nie stało . Na każdy zarzut mają odpowiedź co ciekawe odpowiadają tak jak starsi , mnie tam nie było , nie znam sprawy.
Wszystkiego dobrego życzę.

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Październik, 2023, 06:08 »
1. Dałem lubika, bo pierwszy pkt jest częściowo prawdziwy. stocznia w Szczecinie nie zbudowała promu.
Nieprawdziwa jest druga część zdania. Prom, chyba nawet 2 powstaną w Stoczni Gdańskiej. Info z sierpnia br.

    "Budowa pierwszej jednostki promowej ro-pax w ramach programu "Batory" jest zaawansowana techniczne w ponad 58 proc. i wyprzedza harmonogram - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Prom powstaje w Gdańskiej Stoczni Remontowej SA."
https://polskieradio24.pl/42/273/artykul/3218512,na-jaki-etapie-budowy-jest-pierwszy-prom-z-programu-batory-informuje-resort-infrastruktury

2. Polski Ład.

PŁ: "W najbliższych 6 latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB.
   Forsal: "W pierwszym półroczu 2023 r. na ochronę zdrowia wydano 206 mld zł, co stanowi 6,7 proc. PKB - powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska w czasie konferencji inaugurującej kampanię społeczno-edukacyjną "TAK dla zdrowia rodziny"."

PŁ: "Dlatego, by wspomóc miliony pracowników w Polsce, podniesiemy blisko dziesięciokrotnie kwotę wolną od podatku dla wszystkich pracujących Polaków. Wyniesie ona 30 tys. PLN."
    Tu chyba nie muszę nic cytować.

PŁ: Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności.
    Nie wiem, jak z wkładem, ale domy 70 m2 już funkcjonują.

PŁ: Emerytury bez podatku do 2500 PLN
    Patrz: kwota wolna.

PŁ: Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy
    Najniższe bezrobocie w UE, wg Eurostatu ok. 2,5%, wg GUS ok. 5%.
Aleś Ty optymista a jakie zaufanie do obietnic PIS-u!
Morawiecki tyle obiecał że już nie wie nawet co obiecał.
Opozycja powinna mu zamówić w Chinach Izerę o nr 1000 000
Wsadzić do bagażnika i zawieść do miejsca gdzie ma być ponoć CPK
I niech czeka na pierwszy samolot o nr 1 ...w bagażniku- grunt to dach nad głową.
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2023, 06:24 wysłana przez Reskator »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #114 dnia: 05 Październik, 2023, 08:32 »

    Firma
    Prawo i Podatki

Składka zdrowotna a`la Polski Ład to podwyżka podatku
Składka zdrowotna ma pozostać na poziomie 9 proc., ale już bez możliwości odliczenia od podatku. W efekcie podatek liniowy (19 proc.) stanie się fikcją, bo przedsiębiorca zapłaci de facto aż 28 proc. podatku. I do tego pozostałe składki dla ZUS.

Publikacja: 27.07.2021 14:24
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Lidia

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #115 dnia: 06 Październik, 2023, 14:11 »
       Ja również napiszę coś w tym wątku bo jest bez jehowizmu. Wczoraj napisałam dość długi śmieszny tekst, ale trąciłam przypadkiem klawisz ctrl i wszystko z ramki poszło gdzieś tam do piekła. A myślałam że jestem taka sprytna w tym pisaniu :)))) Cały wątek traktuję tak, dwie dziewczyny obie mają na imie Maryna a dyskusja jest o ich pupach, która ma ładniejsze kształty :))))

       Wczoraj dałam Światusowi lubika, nie dlatego że bronił kształtów jednej z pup ale za to że najlepiej przedstawia swoje argumenty, krótko i treściwie. Cały czas modlę się do 'megawensza9' o to byście się czasami nie pokłócili o kształt tych pięknych pup.

       U nas w domu od dawna jest zakaz oglądania gadających głów JW, oraz tych w TV czyli polityków dowolnej partii. Razem z mężem polecimy w try miga głosować gdy przewodniczącym dowolnej partii będzie bohaterski nieustraszony policjant Huckleberry, tylko jemu możemy zaufać i kropka.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #116 dnia: 06 Październik, 2023, 20:05 »
       Ja również napiszę coś w tym wątku bo jest bez jehowizmu. Wczoraj napisałam dość długi śmieszny tekst, ale trąciłam przypadkiem klawisz ctrl i wszystko z ramki poszło gdzieś tam do piekła. A myślałam że jestem taka sprytna w tym pisaniu :)))) Cały wątek traktuję tak, dwie dziewczyny obie mają na imie Maryna a dyskusja jest o ich pupach, która ma ładniejsze kształty :))))

       Wczoraj dałam Światusowi lubika, nie dlatego że bronił kształtów jednej z pup ale za to że najlepiej przedstawia swoje argumenty, krótko i treściwie. Cały czas modlę się do 'megawensza9' o to byście się czasami nie pokłócili o kształt tych pięknych pup.

       U nas w domu od dawna jest zakaz oglądania gadających głów JW, oraz tych w TV czyli polityków dowolnej partii. Razem z mężem polecimy w try miga głosować gdy przewodniczącym dowolnej partii będzie bohaterski nieustraszony policjant Huckleberry, tylko jemu możemy zaufać i kropka.


Mówisz , gadka o dupie Maryni? :)

NO ale żeby głosować na idiotę??? to chyba przesada :D

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline BetMan

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #117 dnia: 10 Październik, 2023, 07:30 »
Wczoraj pierwszy raz od dłuższego czasu obejrzałem przez godzinę TVPiS, bo jak wiadomo była tam debata...
Moim zdaniem najbardziej merytorycznie wypadli Bosak i kandydat od Bezpartyjnych Samorządowców!
Odpowiadali merytorycznie i na temat, a Morawiecki i Tusk skupili się na sobie, a Hołownia sztuczny i miał wyuczone odpowiedzi...pani z Lewicy trochę się denerwowała ale i tak do mnie nie przemówiła 😉


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #118 dnia: 10 Październik, 2023, 09:42 »
Debatę wygrał Hołownia w cuglach -pełny luz widać obycie w TV.Bosak też dobry.
Morawiecki jak sądzę znał pytania i miał czas na okładanie ciosami Tuska.
Tuskowi wyrażnie minuta to za mało czasu na odpowiedzi i zadawanie ciosów Morawieckiemu.
Prowadzący wygłaszali orędzia zawarte w pytaniach zamiast normalnie i krótko pytać.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2023, 10:18 wysłana przez Reskator »


Offline cichybob

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Październik, 2023, 11:46 »
Aż włączyłem końcówkę tej debaty, bo chciałem zobaczyć miłość polską- polską :)