Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7639 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 20:41 »
Konfederacja/? ! gratuluję wyboru  ??? :-[ Korwin Braun
https://www.youtube.com/watch?v=HV56_jIcrJs
kobiety wg tego pana mają mniejsze rozumy , nie mają prawa głosować ani decydować o sobie,
Kaja Godek  w tle, Ordo luris za plecami!!!! No i kobieta jest częścią majątku mężczyzny.
Serio panowie i panie ? szczególnie panie serio???
Widzę , że istnieje tylko jeden doskonały rząd Królestwo Boże .... to do którego wejdą ci którzy wyrzekli się swoich dzieci ; matek ... którzy będą chodzili po ciałach tych którzy leżą jak gnój na roli. Rzeczywiście doskonały rząd!!!
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 21:01 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 21:58 »
Odnosząc się w końcu do tych niby korzyści dla mniej zarabiających w zwiazku z nowym ładem. Skorzystały na nim tylko osoby  z dochodami pomiędzy 85 tys-120 tys rocznie. Ci zarabiający mniej tracą i ci zarabiający więcej też tracą..
Tak, tak. Ciekawe skąd te dane wziąłeś?

https://marciniwuc.com/polski-lad-zmiany/
Darew, kolejne bajeczki o bezrobociu. Kto by nie rządził przez ostatnie 8 lat bezrobocie by spadło do 5%. Poprostu z rynku odeszło na emeryturę 1,7 mln ludzi, z czego weszło rynek około 700 tys ludzi. Mamy więc dziurę pokoleniową. Teraz mam proste pytanie. Skoro mamy tak niskie bezrobocie, i pracownicy niby mogą przebierać w ofertach, dlaczego tak mocno rośnie szara strefa. Skoro pracownicy mogą wybrać pelne zatrudnienie dlaczego idą do szarej strefy? Bo to niskie bezrobocie  to tylko slogan.
Budżet się nie zawalił bo pan Morawiecki poprzez fundusze covidowe zapożyczył nas na dodatkowe poza budzetowe 400 mld pln... to jest gospodarka na sterydach. Słabość gospodarki widać po procencie inwestycji względem PKB. Z dobrych 24% w 2015 spadamy do 16% w 2022. To powoduje, że gospodarka jest coraz mniej konkurencyjna, za to konsumpcyjna. Gdy tak jak w tym roku konsumpcja mocno się kurczy od razu wpadamy w recesję...
Żeby nie było,pis miał kilka dobrych pomysłów, ale przez zwykle złodziejstwo jego ludzi albo katobanskie nastawienie trwonią ten dorobek...
Tak było z 500+. Pomysł super. To miały być pieniądze z walki z mafia vat. Tylko już w 2016 Morawiecki jeszcze jako minister finansów powiedział że jest finansowane długiem. Bo po 8 latach rządów pis dziura vat wynosi ponad 120 mld pln..
Itd itp...
Nie ma się czym przejmować. Trzeba głosować na PO. Oni jak rządzili nie było 500+, 13 i 14 emerytury, wiek emerytalny został podniesiony nie było zerowego podatku dla młodych, kwoty 30 tys wolnej od podatku. Armię zamiast zbroić, rozbrajali i piniendzy jak nie było tak miało nie być. A dług w stosunku do PKB był podobny jak teraz.
Ale teraz będzie zupełnie inaczej. Będzie 1000+, 13 i 14 emerytura, przywrócenie emerytur SBekom, zerowy podatek dla młodych, 60 tys. kwoty wolnej od podatku. Armia będzie uzbrojona lepiej niż teraz i na wszystko pieniądze będą i jeszcze dług będzie spłacany.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 22:02 wysłana przez darew »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 22:42 »
Darew, kolejne bajeczki o bezrobociu. Kto by nie rządził przez ostatnie 8 lat bezrobocie by spadło do 5%. Poprostu z rynku odeszło na emeryturę 1,7 mln ludzi, z czego weszło rynek około 700 tys ludzi. Mamy więc dziurę pokoleniową.

Nie zupełnie. Podwyższony wiek emerytalny skutkował by pozostaniem mężczyzn 2 lata, a kobiet aż 7 lat dłużej na rynku pracy.
Oczywiście nie wszystkich grup się to tyczyło ale na pewno parę milionów tyrało by dłużej. Najlepsze jest to, że chciała tego Merkel,
pewnie po to aby młodzi jechali tyrać na Niemczech (Na Niemczech skoro w Ukrainie jest poprawnie  ;))

Co do gospodarki polecam kanał Zbigniewa Dylewskiego


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 23:25 »
Tak bardzo skupiamy się na 500+ 800+  , wieku emerytalnym , itd a gdyby tak spojrzeć szerzej ? Polska nie jest państwem na jakieś wyspie , jest w szczególnym położeniu geopolitycznym. Polecam Jacka Bartosiaka
 "Jacek Bartosz Bartosiak – polski prawnik, doktor nauk społecznych, publicysta zajmujący się geopolityką i strategią, założyciel think-tanku Strategy&Future. "
Pan Jacek świetnie opowiada między innymi o wojnie mocarstw , wojnie , która się toczy może warto spojrzeć na wszystko z wyższej perspektywy ? Niemcy ; Francja; Rosja, Chiny, Tajwan ...
Może w tych naszych mniejszych wojenkach warto spojrzeć na nie z tej perspektywy? Może wtedy łatwiej będzie zdecydować?
Wielu wyśmiewało teorie spiskowe a tak wiele z tego stało się faktem , pieniądz cyfrowy ; pieniądz z terminem ważności , sztuczna inteligencja itd. Może warto spojrzeć na to z innej perspektywy? Najpierw zaraza , która skończyła się z chwilą wybuchu wojny na Ukrainie , wirus przestał być śmiertelny?
Przypomnijcie sobie wybory , kiedy to pan M mówił, że wirus jest w  odwrocie a już zaraz po nałożono restrykcje, może teraz te afery też mają swoje znaczenie? może ktoś chce coś ugrać? by zaraz po wyborach zmienić zdanie?
Może chodzi o coś więcej niż 500+ 13i 14 emerytury? 

Muszę wrócić do pana Jacka Bartosiaka - ponieważ teraz podważono jego doktorat....może więc mówi do rzeczy , może komuś nie podoba się to  co mówi? Może więc chodzi o coś więcej niż 500+???
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 23:28 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 02:07 »
Dorkas podzielam fenomen Bartosiaka o którym piszesz.Latem kupiłem przed Pałacem Kultury jego następną książkę jego sporzenie na naszych polityków,wojsko trafia w sedno.Popatrzmy nie tak dawne poklepywanie się Dudy z Zełeńskim,mowa o przyjażni,braterstwie,odznaczaniu orderami,wspólnych wartościach, są w tym świecie nic nie warte liczą się tylko interesy,przepływy,faktury,marże, surowce,ropa,zboża czego mamy dziś niezbite dowody w relacjach z Ukrainą.Jak mawia Bartosiak mamy wojsko z pażdzieża tektury gdzie brak strategi,procedur na wypadek wojny,prowokacji na granicy,spadajacej rakiety w środku Polski którą przypadkiem odnajduje w lesie kobieta,gdzie rakieta zabija dwóch obywateli Polski a Duda dzwoni do Bajdena na BALI i pyta co robić, gdzie wojsko podporządkowane jest politykom którzy wiedzą lepiej od generałów jaka broń powinna być zakupiona.Dużo by pisać odsyłam do lektury Bartosiaka choćby-Najlepsze miejsce  na świecie czy Armia nowego wzoru czy do licznych wywiadów na YT.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2023, 03:05 wysłana przez Reskator »


Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 06:40 »
Nie zupełnie. Podwyższony wiek emerytalny skutkował by pozostaniem mężczyzn 2 lata, a kobiet aż 7 lat dłużej na rynku pracy.
Oczywiście nie wszystkich grup się to tyczyło ale na pewno parę milionów tyrało by dłużej. Najlepsze jest to, że chciała tego Merkel,
pewnie po to aby młodzi jechali tyrać na Niemczech (Na Niemczech skoro w Ukrainie jest poprawnie  ;))
To samo miałem napisać. Oprócz tych co pozostaliby na rynku pracy po podwyższonym przez PO wieku emerytalnym, przyjechały jeszcze rzesze Ukraińców, znacznie mniej Polaków wyjeżdza za pracą za granicę a inni wracają zza granicy. Nie chciało mi się już na te tematy rozpisywać, bo mam wrażenie, że 7twarzy czyta to co piszę wyrywkami skoro nie zauważa tego, co od kilku postów pisze, że pomimo tylu wprowadzonych programów socjalnych, zniesienia podatków dla młodych i zmniejszenia ich dla najmniej zarabiających , zakupów uzbrojenia - dług publiczny w stosunku do PKB nie jest wyższy niż za rządów PO, gdy tego wszystkiego nie było.
Dane bierze nie wiem skąd - skoro twierdzi że na nowym ładzie skorzystali tylko zarabiający od 85 do 120 tys. rocznie.
Podejrzewam, że z popularnych mainstreamowych mediów o jednolitym, utartym przekazie - Polska w ruinie.

Wszystkim tym, którzy uważają, że powrót PO do władzy jest dobrym pomysłem, polecam ten film.
Niechaj sukcesy ich ośmioletnich rządów, przekonują!
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2023, 07:39 wysłana przez darew »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 08:01 »
Konfederacja/? ! gratuluję wyboru  ??? :-[ Korwin Braun
https://www.youtube.com/watch?v=HV56_jIcrJs
kobiety wg tego pana mają mniejsze rozumy , nie mają prawa głosować ani decydować o sobie,
Kaja Godek  w tle, Ordo luris za plecami!!!! No i kobieta jest częścią majątku mężczyzny.
Serio panowie i panie ? szczególnie panie serio???
Widzę , że istnieje tylko jeden doskonały rząd Królestwo Boże .... to do którego wejdą ci którzy wyrzekli się swoich dzieci ; matek ... którzy będą chodzili po ciałach tych którzy leżą jak gnój na roli. Rzeczywiście doskonały rząd!!!
Wyjęłaś mi to z ust. Jak można gloryfikować partię, która w swoich sloganach ma hasła które jasno wskazują, ze wśród obywateli są ważniejsi i mniej ważni. Tu akurat jest to na linii kobieta, mężczyzna, inna partia twierdzi, ze ludzie LGBT, homoseksualiści, czy po prostu ci którzy nie są radykalnymi katolikami są gorsi.
Osobiście na kogo zagłosuję, to moja prywatna sprawa, zresztą jak i każdego który ma prawo wyborcze. Ale na pewno nie zagłosuję na Konfederację i PiS. Zwykła ludzka przyzwoitość mi zabrania. Jak innym pozwala to ich wola i prawo.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 09:19 »


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 09:57 »
A tymczasem na Jacka Bartosiaka robi się nagonkę. Może nawet stracić doktorat.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jacek-bartosiak-moze-stracic-doktorat-powazne-oskarzenia-o-plagiat/8cn9x7p,79cfc278
Wielu chce zaistnieć krytykując Bartosiaka.
Niejaki Michał Piegzik wytoczył działa i próbuje swoich sił,szuka, węszy.
Ale Bartosiak grozi sądem.
Z zapartym tchem posłuchałbym też debaty dwóch panów.


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 18:04 »
Uważam, że wybór na podstawie emocji nie ma sensu.
Należy się zastanowić i jeśli dana partia rządziła to:
1. Jaki program miała wcześniej?
2. W jakim stopniu go zrealizowała?
3. Jaki program ma teraz?
4. Czy po odpowiedzi na pyt. 2 można zakładać, że zrealizuje program przedstawiany w kampanii?

Jeśli nie rządziła to:
1. Jaki ma program?
2. Czy jest w stanie go zrealizować? (z kim utworzy koalicję itp.)

Lubię wzbudzać emocje, ale nie lubię się nimi kierować.  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 20:32 »
Żadna partia nie jest w stanie mnie omamić swoimi wyimaginowanymi programami obietnicami.
Bo ich przesłanką jest wygrana a nie dobro ludzi.
Pamiętam słowa Szydło w Sejmie"pokora,praca, umiar"-i co z tego zostało?:
Pycha.rozleniwianie narodu plusami,rozrzutność.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2023, 20:38 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Wrzesień, 2023, 21:36 »
Pycha.rozleniwianie narodu plusami,rozrzutność.

Co masz na myśli, pisząc o rozleniwieniu?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Wrzesień, 2023, 04:06 »
Co masz na myśli, pisząc o rozleniwieniu?
Helikopter kasy rozrzucanej poprzez plusy i inne socjale spowodował brak chęci do pracy
nauki,hedonizm,brak dyscypliny, motywacji,życie od serialu do serialu,komórka od rana do wieczora przed oczami,nałogi,otyłość,brak rekreacji sportu,nie wytyczanie sobie celów życiowych itd- drogi Światusie. :-\ :-[ :( >:(
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 04:19 wysłana przez Reskator »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Wrzesień, 2023, 13:02 »
Żadna partia nie jest w stanie mnie omamić swoimi wyimaginowanymi programami obietnicami.
Bo ich przesłanką jest wygrana a nie dobro ludzi.
Pamiętam słowa Szydło w Sejmie"pokora,praca, umiar"-i co z tego zostało?:
Pycha.rozleniwianie narodu plusami,rozrzutność.

Co to znaczy ,że żadna partia Cię nie omami? SJ nie głosowali bo wszystko zostawili w rekach Jehowy, tylko rząd boży...
serio ??? moja dzisiejsza wiedza na temat organizacji daje mi pewność , że też mamili ludzi dążąc do swoich zysków , władz nad ludźmi ,którym narzucali swoje racje też jest zyskiem , ich zyskiem. Czy ta władza wynikała z chęci zapewnienia ludziom dobrobytu? poniekąd ale wszystko było warunkowe , wszystko zależało od twojego ślepego posłuszeństwa od całkowitego podporządkowania. Czy nie mieszali się się do polityki? Jestem pewna , że tak, nie tylko ci na dole o tym nie wiedzieli i nie wiedzą nie dlatego , że nie mogą tego sprawdzić tylko ,że tak zostali zaprogramowani , że im się nie chce, że nie ma w nich MIŁOSCI DO PRAWDY.
Swego czasu na forum były świetne tematy , w których Gedeon zamieszczał dokumenty z IPN-U, kiedy Lebioda opisywał czasy swojej słuzby, działalność najwyższych władz organizacji , budowa farm , biur oddziałów, handel salami królestwa itd, można tego mnożyć.

Nie głosując też decydujesz o przyszłości swojej i innych , ktoś powiedział nie interesuję się polityką ale ta polityka i tak zainteresuje się TOBĄ , nie ma innej opcji.
Ja nie chcę zyć w kraju gdzie prezydent cytuje słowa czasów okupacji -" tylko świnie siedzą w kinie " mówiąc o ludziach , którzy chcą oglądnąć film może niepoprawny politycznie, SAMA CHCĘ DECYDOWAĆ ; gdzie minister sprawiedliwości ułaskawia dziewczynę o skrajnie nazistowskich poglądach bo ta ma prawo bić tych którzy uważają , że ludzie LGBT mają prawo do swojego miejsca w moim kraju , nie chcę kraju , który tworzy się strefy wolne od LGBT,w którym zabiera się prawa kobiet MOJE PRAWA DO DECYDOWANIA O SOBIE.

Kiedy odeszłam a właściwie mnie wyrzucono z przenajświętszej , chcę być świadomym człowiekiem.
świat nie jest doskonały i nigdy taki nie będzie ale filmy typu " Dawca pamięci" pokazuje , że taki świat nie jest nam potrzebny ale możemy uczynić go lepszym , będąc lepszym człowiekiem.

Dlatego ja idę na wybory i nie zagłosuję ani na PIS ani na Konfederację , bo tak jak napisał Nemo nie pozwala mi na to uczciwość , zwykła ludzka uczciwość

 


Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Wrzesień, 2023, 13:15 »
Dorkas, nie możesz O SOBIE decydować?
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2023, 13:22 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?