Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7642 razy)

Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 09:52 »
Na początku uważałem że Mentzen z Konfederacji miał jakiś przekaz, ale okazało się że trafia głównie hasłami w social mediach...
Mentzen w jednym z wywiadów mówi że jemu nie śpieszy się do władzy jest młody,myślę że jeśli PO zaproponowałoby jemu MF a on pozwalnia z 60% urzędasów,i wyrzuci z 70% bzdurnych podatków,ustaw,regulacji przepisów które niejednokrotnie się wykluczają to to tylko uzdrowi gospodarkę  i wyprowadzi ją na prostą. Nie widzę takich ludzi w PO , podatki i ich interpretacja to jego pasja nie jeden urząd skarbowy połamał na nim zęby i przegrał w sędzie,ale czy ten talent państwo wykorzysta-zobaczymy.Jeden krok napewno zrobi w tych wyborach zostanie posłem i już widzę popłoch w przyszłym MF.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2023, 09:57 wysłana przez Reskator »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 11:07 »
   Obiecanek dużo, kiełbasa wyborcza się kręci.

Nikt wam tyle nie da ile my możemy wam....... obiecać ;D
Generalnie demokracja zawsze ma inklinację w kierunku socjalizmu.
Nie żebym był,  niczym Korwin, całkowitym przeciwnikiem socjalnych rozwiązań.
Jestem zwolennikiem równowagi między socjalizmem a kapitalizmem.Pytanie gdzie leży idealny, dla naszego społeczeństwa,punkt ciężkości
między tymi dwoma sprzecznymi modelami.

Z punktu widzenia kupującego monopol to nie jest dobra rzecz.
Źle by się stał gdyby PIS ponownie miał monopol władzy, jeszcze gorzej gdyby ten monopol należał do PO.
Dlatego zagłosuję na Konfederację. Nie zgadzam się z ich wieloma poglądami, ale ja nie zgadzam się się czasem z moimi własnymi przemyśleniami ;)

W polityce oprócz tych dużych haseł ważne są także te małe usprawnienia.
Pamiętam wywiad z Liroyem. To on jako poseł wprowadził udogodnienie, że nie musimy posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego, bo policja itak ma wszystko w bazie danych.
Myślę, że większy udział Konfy pozwoli wprowadzić więcej świeżości w wielu sprawach.
Oprócz tego to jedynie oni jako formacja byli przeciwni kowidowemu zamordyzmowi, jawnie ostrzegali przed nawiną polityką wobec Ukrainy, są za zachowaniem płatności gotówkowych.
Tak na marginesie, Ukraińcy chyba nie zdają sobie sprawy, że gdyby przy władzy było PO Ukrainy by już nie było. 


Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 13:48 »
Mentzen w jednym z wywiadów mówi że jemu nie śpieszy się do władzy jest młody,myślę że jeśli PO zaproponowałoby jemu MF a on pozwalnia z 60% urzędasów,i wyrzuci z 70% bzdurnych podatków,ustaw,regulacji przepisów które niejednokrotnie się wykluczają to to tylko uzdrowi gospodarkę  i wyprowadzi ją na prostą. Nie widzę takich ludzi w PO , podatki i ich interpretacja to jego pasja nie jeden urząd skarbowy połamał na nim zęby i przegrał w sędzie,ale czy ten talent państwo wykorzysta-zobaczymy.Jeden krok napewno zrobi w tych wyborach zostanie posłem i już widzę popłoch w przyszłym MF.
Myśle, że Mentzen w rządzie PO byłby cennym wsparciem do dalszego uchylania nieba przedsiębiorcom i w wyzysku pracowników.
Pod koniec ośmioletnich rządów PO w 2015 r. pensja minimalna to 1750 zł brutto.
Rok temu kiedy po 6 latach rządów PiSu pensja wzrosła do ponad 3000 zł "specjalista od finansów" Mentzen poszukuje pracownika do swej kancelarii proponując wynagrodzenie nawet niższe niż ta kwota.
https://twitter.com/gromotapl/status/1552201107874713600/photo/1

Warto zwrócić też uwagę na wymagania Mentzena od pracownika
https://twitter.com/gromotapl/status/1552203209703391232?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1552203209703391232%7Ctwgr%5E4f609c525c130fc0f9ece0be05f5450aba95d3dd%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2Fpolityka%2Fopozycja%2Fwolny-rynek-a-la-konfederacja-mentzen-szuka-pracownika-proponuje-najnizsza-krajowa-i-oczekuje-pracy-ponad-norme%2F451586


Ciekawa oferta pracy na stanowisku sekretarki z gotowością do pracy ponad normę za niecałe 2400 do łapki.
Łaskawca ten Mentzen, nie?
Ciekawe ile zaproponowałby gdyby nie było wynagrodzenia minimalnego?  ;)

Wolę PO, oni obiecują 4-dniowy tydzień pracy... Hmmm, no tak, 4 dni, ale ile godzin?
Podoba mi się zdanie: "Mogę wam obiecać...".
To tak, jakby powiedzieć; "Mogę pójść", zamiast; "Idę". ;)
Tusk obiecuje 4 dniowy tydzień pracy  ;D
To on około 2013 r tak uelastycznił kodeks pracy, że pracodawca może zgodnie z nim zmusić pracownika do pracy 13 godz/dziennie, 6 dni w tygodniu, jeżeli uzna że ma takie potrzeby.
Wiarogodny facio z niego  >:D

« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2023, 14:24 wysłana przez darew »


Offline Estera

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 15:09 »
Zagłosuj na RDiP.
   Gremczak.
   A co to za twór, wyjaśnij, bo przecież pisałam, że ja polityczny laik ;D

   Panowie.

   Dziękuję za ciekawe dla mnie wpisy w tym wątku.
   Robię sobie jakieś "polityczne rozeznanie".
   Liczę na to, że do 15 października będzie ich całkiem sporo.
   Konfederacja chyba dobra kontra na PIS i PO też m.in., dlatego, że oni walczyli z tym bezsensem "srovidowym".
   Odważnie, jako jedyni z tymi bzdurnymi zakazami jak wejście do lasu, czy na cmentarz.
   No i może te wybory przełamią ten partyjny monopol, jedynej, słusznej partii rządzącej w Polsce.
   To byłoby dobre.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 17:53 »
Media w Polsce huczą dziś po słowach premiera Morawieckiego:
"Jak wielkim zagrożeniem jest powrót rządów PIS do władzy"
I tu powiedział prawdę,wreszcie się doczekałem.
Co innego mówi gościu w Brukseli a co innego w Warszawie.
Marny jego koniec i jego ekipy po 15 X 2023.


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 18:08 »
A według tego gościa to kobiety w ogóle nie powinny głosować. Bo polityka to taka męska rzecz.😁

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/korwin-mikke-o-kobietach-jak-kobieta-chce-cos-osiagnac-to-bierze-faceta/f5bj00f,79cfc278


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 18:58 »
A według tego gościa to kobiety w ogóle nie powinny głosować. Bo polityka to taka męska rzecz.😁

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/korwin-mikke-o-kobietach-jak-kobieta-chce-cos-osiagnac-to-bierze-faceta/f5bj00f,79cfc278
Ten gość mówi od sasa do lasa i dobrze i żle podobnie jak Braun.
Ich w czasie kampani dobrze by było schować do szafy.
Ale Brauna wyciągnąłbym w czasie następnej cowidiozy jedyny sprawiedliwy facet w Sejmie.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2023, 18:59 wysłana przez Reskator »


Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 19:42 »
Ten gość mówi od sasa do lasa i dobrze i żle podobnie jak Braun.
Ich w czasie kampani dobrze by było schować do szafy.
Ale Brauna wyciągnąłbym w czasie następnej cowidiozy jedyny sprawiedliwy facet w Sejmie.
Korwin i Braun mimo, że mają nierówno pod sufitem, mówią to co myślą i nie zmieniają swych poglądów razem z wiatrem.
W przeciwieństwie do liderów PO takich jak Tusk czy Trzaskowski, którzy plotą co im ślina na język naniesie.
Zmieniają swe poglądy znacznie częściej niż ciało kierownicze miga światłami.
Podwyższyli wiek emerytalny, byli przeciw, głosowali przeciw obniżeniu go przez PiS a potem plotą że są przeciwni podnoszeniu.
Na 500+ za ich rządów "piniendzy" nie było i miało nigdy nie być. Gdy Pis ten program wprowadziło i budżet się nie zawalił, Tusk powiedział, że jego następczyni Kopacz miała ten projekt w szufladzie.
Gdy w sejmie głosowano o podwyższeniu na 800+ od 2024, poowcy chcieli podwyższyć na 1000 i to od razu.  >:D
A pamiętacie poowskie, podatkowe obietnice wyborcze   3 X 15%. Co z nich wprowadzili?
Vat podniesiony z 22 na 23%  >:D
Kwota wolna od podatku w 2015 r po 8 latach rządów PO-PSL to 3091. Wzrosła ponoć za ich rządów o 2 zł  ;D
Gdy obecna władza podniosła tą kwotę do 30 000 zł, nagle poowcy stali się bardzo hojni obiecując podwojenie tej kwoty do 60 000 zł  >:D
Ja na tak wiarogodną partię na pewno zagłosuję  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2023, 20:09 wysłana przez darew »


Offline Siedemtwarzy

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 20:45 »
Darew ty tak na serio?? To że Braun z Korwinem nie zmieniają poglądów, nie zmienia faktu że są zjeeebami, szkodzącymi Polsce.
500+ jest finansowane od 2016 długiem, w defacto dzieci będą to spłacać z odsetkami.
30000 kwoty wolnej od podatku ale za to składka zdrowotną dla przedsiębiorców płatna od 1 zł beż możliwości odliczenia czyli pelne 9%. Przy czym te 30000 pln wolnej kwoty też prowadzących działalność nie dotyczy.
Nauczyciele zarabiający nie wiele ponad minimalną. Zadluzenie kraju wywaliło w kosmos, bo  będą nam budować armię, w której jak się okazuje latają na nowym sprzęcie piloci z Korei, bo polskich nie ma.
Dzietnosc spada na pysk, bo się pisowi zachciało się ustaw antyaborcyjnych, mimo że mieliśmy bardzo dobra ustawę.

Itd itp. Czy PO ma coś do zaproponowania? Nie, po za jednym. Jeśli wygrają, będzie można myśleć o nowej jakości w polityce, która może w postaci nowego ugrupowania powstanie. Jeśli wygra pis nadal będzie my kontra oni, a w tym czasie Polska będzie stawała się kolejną republiką bananową...



Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrzesień, 2023, 21:26 »

Dzietnosc spada na pysk, bo się pisowi zachciało się ustaw antyaborcyjnych, mimo że mieliśmy bardzo dobra ustawę.


Proszę skonfrontować swoje lub zapożyczone poglądy z dwiema mapkami z Wikipedii.
Pierwsza to dzietność: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Total_Fertility_Rate_Map_by_Country.svg
Druga to legalność aborcji: https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_law#/media/File:Abortion_Laws.svg
Regulacje mamy takie bliższe krajom afrykańskim ale do ich dzietności nam daleko.
Dzietność mamy jak Hiszpanie, czy Włosi a u nich przecie większa wolność w kwestii aborcji.

Osobiście jestem za wolnością w tej kwestii, bo kimże jestem abym narzucał komuś czy ma rodzić czy usunąć.

Dzietność spada na skutek dobrobytu i zmian kulturowych.



Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 08:59 »
Darew ty tak na serio?? To że Braun z Korwinem nie zmieniają poglądów, nie zmienia faktu że są zjeeebami, szkodzącymi Polsce.
500+ jest finansowane od 2016 długiem, w defacto dzieci będą to spłacać z odsetkami.
A tam na serio. Pożartować sobie tylko chciałem tak przypominając troche faktów.
Przecież napisałem że Korwin czy Braun mają nierówno pod sufitem. A Mentzen jest super bo jest za godnym wynagradzaniem pracowników, którzy są gotowi pracować ponad normę. Oczywiście jeszcze niżej niż najniższa krajowa  ;D
A przypomniało mi się. Jeszcze jeden genialny pomysł Mentzena - to rozwody za zgodą biskupa. No geniusz! Lecę głosować na gościa
Co do finansowania programów socjalnych z długu wg. Ciebie, to znasz kraj, który funkcjonuje bez długu?
Chętnie też bym zobaczył zestawienie, które wydatki rządu są finansowane z dochodów a które z długu, skoro uważasz, że 500+ z długu.
Jeśli chodzi o ten kosmiczny dług Polski za rządów PiS. Jest on rzeczywiście wyższy o jakąś połowę tego co w 2015 r. ale wpływy budżetowe wzrosły w tym czasie ponad dwukrotnie i co istotne procentowy udział tego długu do PKB jest niższy niż w 2015.
Wysokość tego długu nie była też reperowana zajumaniem 153 miliardów z OFE i ok. 60 miliardami za wyprzedaż ok. 1000 przedsiębiorstw z udziałem skarbu państwa.
30000 kwoty wolnej od podatku ale za to składka zdrowotną dla przedsiębiorców płatna od 1 zł beż możliwości odliczenia czyli pelne 9%. Przy czym te 30000 pln wolnej kwoty też prowadzących działalność nie dotyczy.
Zaraz się rozpłacze nad losem biednych, wyzyskiwanych przez państwo i pracowników przedsiębiorców.
Szczególnie wzrusza mnie ten ich coroczny skowyt, gdy rząd podnosi minimalną. Jak będą musieli od ust sobie odejmować i lada chwila zbankrutują a w ogóle gospodarka cała padnie .A potem widzę jak coraz nowszymi wypasionymi furami jeżdżą i jakoś jak jeżdzili po kilka razy w roku na często egzotyczne urlopy tak dalej jeżdzą.
Kto zyskał na ostatniej reformie? Najmniej zarabiający a reszta których dochód jest wyższy niż kilkanaście tysięcy miesięcznie tracą.
Ja i wielu, którzy chętnie chcieliby zarabiać ponad 12 tys. płakać nad ich losem nie będę.
i nie masz racji, że wszyscy przedsiębiorcy nie korzystają z kwoty wolnej od podatku, bo ci rozliczani ze skali podatkowej korzystają.
A drobni przedsiębiorcy którzy np. rozliczają się ryczałtem i nie przekraczają miesięcznie 5 tys. także zyskali na zmianach.
Nauczyciele zarabiający nie wiele ponad minimalną. Zadluzenie kraju wywaliło w kosmos, bo  będą nam budować armię, w której jak się okazuje latają na nowym sprzęcie piloci z Korei, bo polskich nie ma.
Armia nam jest niepotrzebna, przecież NATO będzie nas bronić.
Samoloty są, pilotów trzeba wyszkolić. A to peszek ! To większy problem jak za PO kiedy likwidowano jednostki wojskowe a do latania były drzwi od stodoły.
Itd itp. Czy PO ma coś do zaproponowania? Nie, po za jednym. Jeśli wygrają, będzie można myśleć o nowej jakości w polityce, która może w postaci nowego ugrupowania powstanie. Jeśli wygra pis nadal będzie my kontra oni, a w tym czasie Polska będzie stawała się kolejną republiką bananową...
Teraz to dosypałeś dowcipem- nowa jakość po wygranej PO  ;D
Młody jesteś, że nie pamiętasz jak 8 lat temu skończyli 8 letni pokaz tej jakości?
Obniżka podatków 3 razy 15% w postaci podwyżki Vatu z 22 na 23%. ;D
Zapewnianie sowitych dochodów mafiom vatowskim. Ratowanie długu przed przekroczeniem unijnego ostrzeżenia 60% PKB, zajęciem środków z OFE, mimo że nie było programów socjalnych wprowadzonych przez PiS i armia była zwijana zamiast rozwijana ;D
Podniesienie wbrew woli społeczeństwa wieku emerytalnego. Facetom o 2 lata, kobietom o 7 ;D

Nowe ugrupowania powstałe za rządów PO. Ruch Palikota, Nowoczesna- pamiętasz?
Co się z nimi stało?
Palikot produkuje alkohol nie płacąc pracownikom zaległych pensji. Kolejna twarz tego ruchu - Biedroń swoim blaskiem opromienia czerwoną(nawet w rzeczywistości),PZPRowską twarz Czarzastego. Andrzej Rozenek - podobnie jak Kołodziejczak z Agrounii został bodyguardem Tuska.
A gwiazdy Nowoczesnej, która według zapewnień założyciela- Rysia od 6 króli miała być zupełnie nową jakością w polityce?
Co się stało z Rysiu? Rysiu został wygryziony z partii przez Lubnauer (która teraz jest frontową szczekaczką KO. Tak samo jak Gasiuk- Pihowicz szczekaczką bezpośrednio w PO). Założył potem z gwiazdą Scheuring- Wielgus (teraz Lewica czerwonego Czarzastego) kolejną nową jakość o nazwie Teraz. Po kilku miesiącach zamknął to nową jakość i wrócił do biznesu. W tym roku znowu chce budować nową jakość, w nowej, starej jakości z Szymonem płaczliwym z Polski 2050 i z tygryskiem Władkiem (od podwyższania wieku emerytalnego) z PSLu.  ;D ;D


« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 09:06 wysłana przez darew »


Offline Siedemtwarzy

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 14:29 »
Darew. Podczas rządów pis, jedyna partią która zdecydowanie się wybiła i nie została wchłonięta przez pis jest Konfederacja. Sorry ale nowoczesna czy razem miały o wiele więcej "jakosci". Przy pis nie powstanie żadna porządna alternatywa... wszyscy będą grali my albo oni...

Co do przesiebiorczosci. Segment micro, małych i średnich przedsiębiorstw wypracowuje 49% PKB. To jest co 2 złotówka w Polsce. Jeśli ten segment zacznie się kurczyć, a tak jest, duże firmy nie przejmą i nie stworzą nowych miejsc pracy. Zarobki na poziomie 12 tys to chyba jakaś pisowska przyśpiewka. Plus minus 12 tys to średni budżet większości rodzin w Polsce, gdzie pracuje oboje rodziców, a to nadal w okolicy niemieckiej płacy minimalnej...
Kiedy widziałeś przedsiębiorcę który da się utrzymać z 5 tysięcy obrotu w miesiąc. Nie dochodu, obrotu. 
Jeszcze raz powtarzam. PO żadnej większej zmiany nie wprowadzi, ale przy niej będzie można pomyśleć o rozsądnym podejściu do rozwiania problemu. Przy najmniej mam taką nadzieję.


Offline darew

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 16:40 »
Darew. Podczas rządów pis, jedyna partią która zdecydowanie się wybiła i nie została wchłonięta przez pis jest Konfederacja. Sorry ale nowoczesna czy razem miały o wiele więcej "jakosci". Przy pis nie powstanie żadna porządna alternatywa... wszyscy będą grali my albo oni...
Czytałeś gdzie gdzie te nowe "jakości" są teraz, skoro były takimi jakościami?
Tak samo jak liderzy Nowoczesnej poszli do PO albo do innych partyjek balansujących na progu wyborczym, Razem zasiliła PZPRowską jakość Lewicy Czarzastego. Taką prezentują jakość.  >:D
Za rządów PiSu powstała Polska 2050 Szymona Hołowni vel płaczka "nowymi" poowskimi twarzami  :)) (Joanna Mucha, Hennig Kloska, Róża Thun). Ale żeby mieć jakiekolwiek szanse na wejście do sejmu połączyła się z PSlem i ma się ponoć za 3 drogę. Ciekawe czy ten mariaż im pomoże?  ;D
Co do przesiebiorczosci. Segment micro, małych i średnich przedsiębiorstw wypracowuje 49% PKB. To jest co 2 złotówka w Polsce. Jeśli ten segment zacznie się kurczyć, a tak jest, duże firmy nie przejmą i nie stworzą nowych miejsc pracy. Zarobki na poziomie 12 tys to chyba jakaś pisowska przyśpiewka. Plus minus 12 tys to średni budżet większości rodzin w Polsce, gdzie pracuje oboje rodziców, a to nadal w okolicy niemieckiej płacy minimalnej...
Kiedy widziałeś przedsiębiorcę który da się utrzymać z 5 tysięcy obrotu w miesiąc. Nie dochodu, obrotu. 
Gdzie ja pisałem że 12 tys. są średnimi zarobkami w Polsce?
Pisałem, że najmniej zarabiający aż do tych kilkunastu tysięcy zyskują na nowych zasadach podatkowych.
A nad bólem tych, którzy zarabiają powyżej tego i skowytem przedsiębiorców nie będę płakał.
Od wejścia w życie nowych przepisów minęło ponad 1,5 roku a od ich poprawki ponad rok jakoś gospodarka nie padła i bezrobocie nie wzrosło do prawie 15 % jak pod koniec rządów PO. Przeciwnie wynosi 5 % i bije historyczne rekordy  minimum.
Jeszcze raz powtarzam. PO żadnej większej zmiany nie wprowadzi, ale przy niej będzie można pomyśleć o rozsądnym podejściu do rozwiania problemu. Przy najmniej mam taką nadzieję.
Podziwiam twoją wiarę w te nadzieje. Myśle że realizm ich jest podobny do nadziei, że CK zmieni poglądy w sprawie wykluczania za niepodzielanie ich poglądów i odrzuci politykę ostracyzmu.
A jak podobają Ci się rządy niegospodarności, szalejących mafii vatowskich, maskowania dziur budżetowych przed UE zajmowaniem środków obywateli z OFE i wyprzedaży tego co już niewiele państwowego pozostało, demilitaryzacji, demokracji - wolności słowa z wyrywającymi dziennikarzom laptopy, funkcjonariuszami ABW, to głosuj na PO. :D
Przecież jest demokracja 
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 16:43 wysłana przez darew »


Offline Siedemtwarzy

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 20:09 »
Darew, kolejne bajeczki o bezrobociu. Kto by nie rządził przez ostatnie 8 lat bezrobocie by spadło do 5%. Poprostu z rynku odeszło na emeryturę 1,7 mln ludzi, z czego weszło rynek około 700 tys ludzi. Mamy więc dziurę pokoleniową. Teraz mam proste pytanie. Skoro mamy tak niskie bezrobocie, i pracownicy niby mogą przebierać w ofertach, dlaczego tak mocno rośnie szara strefa. Skoro pracownicy mogą wybrać pelne zatrudnienie dlaczego idą do szarej strefy? Bo to niskie bezrobocie  to tylko slogan.
Budżet się nie zawalił bo pan Morawiecki poprzez fundusze covidowe zapożyczył nas na dodatkowe poza budzetowe 400 mld pln... to jest gospodarka na sterydach. Słabość gospodarki widać po procencie inwestycji względem PKB. Z dobrych 24% w 2015 spadamy do 16% w 2022. To powoduje, że gospodarka jest coraz mniej konkurencyjna, za to konsumpcyjna. Gdy tak jak w tym roku konsumpcja mocno się kurczy od razu wpadamy w recesję...
Odnosząc się w końcu do tych niby korzyści dla mniej zarabiających w zwiazku z nowym ładem. Skorzystały na nim tylko osoby  z dochodami pomiędzy 85 tys-120 tys rocznie. Ci zarabiający mniej tracą i ci zarabiający więcej też tracą..
Żeby nie było,pis miał kilka dobrych pomysłów, ale przez zwykle złodziejstwo jego ludzi albo katobanskie nastawienie trwonią ten dorobek...
Tak było z 500+. Pomysł super. To miały być pieniądze z walki z mafia vat. Tylko już w 2016 Morawiecki jeszcze jako minister finansów powiedział że jest finansowane długiem. Bo po 8 latach rządów pis dziura vat wynosi ponad 120 mld pln..
Itd itp...
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2023, 20:34 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Wrzesień, 2023, 20:33 »
Pozwolę sobie na zdanie odrębne. Tak to jest na tym świecie ,że są pany i ci ,którzy im służą .Tylko że poddanym dobrze się wiodło ,kiedy król był MĄDRY albo miał dobrych doradców. Dzisiaj rządzą nami politycy. Do polityki idzie się dla władzy, pozycji i pieniędzy. Można być politykiem mądrym albo głupim, można coś zrobić dla społeczeństwa ,można być tyranem.
Pójdę na wybory ,bo chcę wolnych sądów, które obronią mnie przed samowolą urzędników. Nie chcę miesiącami zdobywać wizy a po tym godzinami koczować na granicy i być zdany na łaskę pogranicznika. Nie chcę aby w państwowej firmie o twoim stanowisku decydowała legitymacja partyjna albo uczestnictwo w pielgrzymce. Nie chce być tylko peselem i podatnikiem,chcę żyć w wolnym kraju - a nie w raju dla wybranych.