Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podejście JW.org do c o v i d  (Przeczytany 3189 razy)

Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Lipiec, 2023, 22:48 »
       Sebastoanie bardzo Cie lubię za Twoje wpisy bardzo ciekawe, czytam od lat. Ale .... pojedynek intelektualny wygrywa Mocny Świetlik 1:0 i kropka. Daj sobie spokój nie dasz rady.

Wow. Już cię lubię.


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Lipiec, 2023, 22:56 »
Dla twoich wpisów warto czasem tu zaglądać.

Jeśli po opuszczeniu organizacji coś byłoby w dobrym guście, to pokora względem własnych zdolności poznawczych, już raz się przejechaliście na waszej wizji wszechświata, która ustawiała was w kontrze do 99% ludzkości.


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Lipiec, 2023, 23:02 »
Na te wszystkie pytania odpowiadam: nie znam szczegółów.
foliarze (najczęściej) stosują prostackie uproszczenia i dość często pomijają istotne elementy opisywanego zjawiska, co (najczęściej) wynika z braków w wykształceniu

ale oczywiście NIE KAŻDY kto wypowiada jakąś kontrowersyjną tezę, obśmiewaną w mediach głównego nurtu i NIE W KAŻDYM PRZYPADKU musi być w błędzie, bo zdarzają się wyjątki...

przed laty Andrzej Lepper opowiadał coś o "Talibach w Klewkach" i cała Polska tarzał się ze śmiechu

a potem okazało się że za wiedzą i zgodą premiera Polski i prezydenta Polski służby amerykańskie nielegalnie przetrzymywały jeńców wojennych na terenie Polski, a więc "głupi Andrzej" wiedział o tej konkretnej sprawie dużo więcej niż wszyscy obśmiewający go dziennikarze.

No właśnie, więc zgodnie z tym, co piszesz o Lepperze, tzw. foliarze, też mogą wiedzieć coś, co cała Polska obśmiewa, a później okaże się, że to nie było smieszne tylko prawdziwe.


Offline Reskator

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Lipiec, 2023, 23:33 »
Świetlik masz rację z tymi masonami globalistami siedzą w ukryciu mając wszystko w swoich rękach przede wszystkim media prasa, telewizja,internet które wpływają na opinie pogląd tłuszczy mało tego wpływają na setki ekspertów,naukowców,którzy mają mówić to co oni chcą,jednak niektórzy się wyłamuja jak choćby Robert Malone i od razu nazwano go antyszczepionkowcem.
Z Lepera sam się śmiałem jak mówił o więzieniach CIA w Polsce i teraz przepraszam jak się okazuje NIE foliarzy.
Powoli też zaczynam przepraszać antyszczepionkowców po książce wydanej przez Kenedyego o guru C19 dr Antonym Faucim,
O wieżach WTC aż boję się pomyśleć.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2023, 23:57 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Lipiec, 2023, 23:49 »
No właśnie, więc zgodnie z tym, co piszesz o Lepperze, tzw. foliarze, też mogą wiedzieć coś, co cała Polska obśmiewa, a później okaże się, że to nie było śmieszne tylko prawdziwe.

Właśnie. Zawsze mnie zastanawia, w jaki sposób ludzie mówiący o ogólnoświatowym spisku, płaskiej ziemi itp., posiedli tę wiedzę?

Uznając, że część foliarzy może mieć rację, należałoby sprawdzić WSZYSTKIE głoszone przez nich teorie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Lipiec, 2023, 00:05 »
Właśnie. Zawsze mnie zastanawia, w jaki sposób ludzie mówiący o ogólnoświatowym spisku, płaskiej ziemi itp., posiedli tę wiedzę?

Uznając, że część foliarzy może mieć rację, należałoby sprawdzić WSZYSTKIE głoszone przez nich teorie.

Posiedli tę wiedzę od niepokornych i nieprzekupnych dziennikarzy,naukowców,polityków którzy niejednokrotnie póżniej nagle giną czy umierają 
Warto zauważyć że jak ktoś neguje informacje głównego meinstrimu nazwany jest człowiekiem kontrowersyjnym no i jego prywatność jest upubliczniona.
Z wieloma poglądami foliarzy się nie zgadzam żeby nie było.
Jak zaprzeczenie lądowania na księżycu-rosjanie czy chińczycy dawno by to ogłosili światu.
Nie wrzucam wszystkich foliarzy do jednego wora ale w wielu sprawach mieli i będą mieć rację a w wielu nie.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 00:41 wysłana przez Reskator »


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Lipiec, 2023, 10:08 »
Skoro namnożyło się tyle pytań, to dołożę jeszcze kilka.

1. Co to jest zło?
Czy to tylko czyny? A może też słowa i myśli?
2. Czy zło to czyny itd. wyrządzone z premedytacją, żeby komuś zaszkodzić?
A co, jeśli intencja była dobra, a wyrządziłem zło? (Rz 7:18-19)
3. Czy do zła zaliczamy krzywdę wyrządzoną komuś, czy też i sobie?
4. Czy to, co wydaje nam się złe, zawsze takie jest? ("Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni". Faust)
***************
    W pierwszym poście napisałem o Żydach, masonach itd., jako tych, których o wszystko się obwinia. "Kozły ofiarne" większości teorii spiskowych.
   
    Uważam, że każdy sam odpowiada za swoje winy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że istnieją jednostki pragnące szkodzić innym. Człowiek jest istotą społeczną i ludzie o podobnych "zainteresowaniach" lubią się łączyć w grupy. Nie należy zatem wykluczać, że istnieją organizacje, które dla osiągnięcia własnych celów, próbują "wyeliminować" przeciwników.

Jeśli wg tego rozumowania każdy sam za siebie odpowiada, to masoni, żydzi i inni to też jest ten każdy i oni też za siebie odpowiadają, a nie np. za ciebie czy za mnie.
A czy nie jest czasami tak, że owe organizacje nie tylko dla konkurencji graja nie fair ale dla kontroli mas i zarzadzania nimi jak stadem zwierząt. Tak jak w org u podstawy piramidy są zwykli ludzie. którzy koronują i karmią potwora. On dzieki temu żyje. A król/potwór przez weneckie lustro widzi wszystko i kontroluje aby człowieczek nie dowiedział się, że być może ..... teorie spiskowe nie są wcale teoriami spiskowymi, a właściwie spiskiem. Czy ktoś wie, kto, kiedy i w jakim celu ukuł termin "teoria spiskowa", no bo przecież nie spadł on z nieba jak grom jasny i raczej nie wymyślili go zwykli ludkowie.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 10:13 wysłana przez Mocny Świetlik »


Online Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Lipiec, 2023, 11:55 »
Jeśli wg tego rozumowania każdy sam za siebie odpowiada, to masoni, żydzi i inni to też jest ten każdy i oni też za siebie odpowiadają, a nie np. za ciebie czy za mnie.
A czy nie jest czasami tak, że owe organizacje nie tylko dla konkurencji graja nie fair ale dla kontroli mas i zarzadzania nimi jak stadem zwierząt. Tak jak w org u podstawy piramidy są zwykli ludzie. którzy koronują i karmią potwora. On dzieki temu żyje. A król/potwór przez weneckie lustro widzi wszystko i kontroluje aby człowieczek nie dowiedział się, że być może ..... teorie spiskowe nie są wcale teoriami spiskowymi, a właściwie spiskiem. Czy ktoś wie, kto, kiedy i w jakim celu ukuł termin "teoria spiskowa", no bo przecież nie spadł on z nieba jak grom jasny i raczej nie wymyślili go zwykli ludkowie.

Wypadam z tego tematu bo już nie da się tego czytać lub komentować  >:(


Offline Reskator

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Lipiec, 2023, 12:36 »
Czy ktoś wie, kto, kiedy i w jakim celu ukuł termin "teoria spiskowa", no bo przecież nie spadł on z nieba jak grom jasny i raczej nie wymyślili go zwykli ludkowie.
Skąd się wziął termin słowo "teoria spiskowa"?
Określenie to ma ponad 50 lat zostało ono wymyślone przez CIA w latach 70 XX wieku.
na potrzeby dyskredytowania wiadomości lub teorii które nie były zgodne z głównym nurtem USA.
Więcej na ten temat można posłuchać na YT u Independet Trader tytuł: TEORIE SPISKOWE KTÓRE STAŁY SIĘ FAKTEM.(od 23 sek.)
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 12:41 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Lipiec, 2023, 13:05 »
Jeśli wg tego rozumowania każdy sam za siebie odpowiada, to masoni, żydzi i inni to też jest ten każdy i oni też za siebie odpowiadają, a nie np. za ciebie czy za mnie.
A czy nie jest czasami tak, że owe organizacje nie tylko dla konkurencji graja nie fair ale dla kontroli mas i zarzadzania nimi jak stadem zwierząt.

Jakie korzyści, Twoim zdaniem, miałyby te organizacje z "zarządzania masami"?
I w jaki sposób mogłyby je uzyskać (dobrowolnie lub siłą)?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Turbulent_Business

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Lipiec, 2023, 15:44 »
Chyba nadszedl czas nacisniecia magicznego przycisku "wyloguj"...

Po raz ostatni...

Wojny z Wlodkiem mnie nie wykonczyly, bo przeciwnik mimo specyficznego stylu stąpał po ziemii calkiem mocno. Czasami bylo goraco, ale czegos sie czlowiek zawsze nauczyl.

Tutaj sutki mnie opadli do podlogi i juz ich chyba nie podniose...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline darew

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Lipiec, 2023, 17:11 »
Chyba nadszedl czas nacisniecia magicznego przycisku "wyloguj"...

Po raz ostatni...

Wojny z Wlodkiem mnie nie wykonczyly, bo przeciwnik mimo specyficznego stylu stąpał po ziemii calkiem mocno. Czasami bylo goraco, ale czegos sie czlowiek zawsze nauczyl.

Tutaj sutki mnie opadli do podlogi i juz ich chyba nie podniose...
Dasz rade. To tylko forum


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Lipiec, 2023, 17:40 »
Skąd się wziął termin słowo "teoria spiskowa"?
Określenie to ma ponad 50 lat zostało ono wymyślone przez CIA w latach 70 XX wieku.
na potrzeby dyskredytowania wiadomości lub teorii które nie były zgodne z głównym nurtem USA.
Więcej na ten temat można posłuchać na YT u Independet Trader tytuł: TEORIE SPISKOWE KTÓRE STAŁY SIĘ FAKTEM.(od 23 sek.)

Dokładnie. O to chodzi.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Lipiec, 2023, 19:16 »
Chyba nadszedl czas nacisniecia magicznego przycisku "wyloguj"...
Po raz ostatni...
Wojny z Wlodkiem mnie nie wykonczyly, bo przeciwnik mimo specyficznego stylu stąpał po ziemii calkiem mocno. Czasami bylo goraco, ale czegos sie czlowiek zawsze nauczyl.
Tutaj sutki mnie opadli do podlogi i juz ich chyba nie podniose...

Z Włodkiem zawsze rozmawiasz na temat, bo to encyklopedia świadkowska. A nawet jak czasem odpływał w stronę bronienia kościoła, to i tak zostawałeś w temacie. Natomiast to co się dzieje teraz jest straszne. Wygląda to tak, jakby od covida ludzie zmienili religię i chcą nawracać. Nawet gdy siedzieli tutaj katolicy i różni protestanci by rozmawiać o religii, potrafili rozmawiać o świadkach, nawet jeśli mieli ciągoty do nawracania. Forum 3-4 lata temu było lepszym miejscem, obecnie rozmawianie z ludźmi w sieci nie przedstawia moim zdaniem dużej wartości. Dlatego warto czytać artykuły, warto czytać archiwum poprzedniego forum do którego już raz linkowałem.

Myślałem, że świadkowie kowida odpuszczą jak zniosą stan epidemii i przestaną raportować zachorowania, ale widzę że trzymają się mocno, widać odpowiada to na potrzeby duchowe ich umysłów i głoszą gdzie tylko się da.

Ja to forum lubiłem, bo uciekałem sobie tutaj od codzienności do swoistej nostalgii jaką mam za tematyką świadkowską.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2023, 19:24 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Lipiec, 2023, 20:58 »
Myślałem, że świadkowie kowida odpuszczą jak zniosą stan epidemii i przestaną raportować zachorowania, ale widzę że trzymają się mocno, widać odpowiada to na potrzeby duchowe ich umysłów i głoszą gdzie tylko się da.
stan epidemii zniesiono w 2022, a stan zagrożenia epidemicznego zniesiono 1 lipca 2023.

Jak wygląda "nie odpuszczanie" przez  Świadków Jehowy? Nadal chodzą w maskach?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)