Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podejście JW.org do c o v i d  (Przeczytany 3183 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Lipiec, 2023, 13:39 »
pytanie: kim teraz jest ta "wybudzona" rodzina?

czy ta "wybudzona" rodzina wyznaje teraz foliarstwo antyszczepionkowe?
Żyją w szczęściu i zdrowiu z dala od zboru. Wybudziła ich dwulicowość Ciała Kierowniczego, mówienie o wolności wyboru ale naciskanie i dawanie do myślenia że wyboru jednak nie ma, np chcesz na obiedzie gościć podróżującego to musisz być zaszczepiony.
Tu nie tyle chodzi o sam sens szczepień i ich skuteczność ale o podejście do tej sprawy.


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Lipiec, 2023, 13:48 »
Urgent,
    zapomniałeś o Żydach, masonach i Grupie Bilderberg.

Masz rację, wypierdzieliłbym ten temat na cmentarz. ZERO FAKTÓW, za to zdania typu; "Wszyscy wiedzą..." i ogólniki. Zawracanie D po raz 50.
A o co ci chodzi z tymi Żydami, masonami i Grupie Bilderberg?
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2023, 13:56 wysłana przez Mocny Świetlik »


Offline prison

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Lipiec, 2023, 14:34 »


Żyją w szczęściu i zdrowiu z dala od zboru. Wybudziła ich dwulicowość Ciała Kierowniczego, mówienie o wolności wyboru ale naciskanie i dawanie do myślenia że wyboru jednak nie ma, np chcesz na obiedzie gościć podróżującego to musisz być zaszczepiony.
Tu nie tyle chodzi o sam sens szczepień i ich skuteczność ale o podejście do tej sprawy.

W końcu ktoś kto mnie rozumie o co chodzi.
Chodzilo mi o podejście do sprawy a oberwalem zwyzywany od szurow i foliarzy  ;D

Świat został podzielony na szurów i ufajacym WHO.
Zupełnie jak My w prawdzie i zły Świat . skądś to znam
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2023, 14:36 wysłana przez prison »


Offline Lidia

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Lipiec, 2023, 14:43 »
       Litości co się z Wami ludzie dzieje !

       Chciałam w tym temacie coś napisac ale zrezygnowałam. Gdyby tak Wam dać karabiny do ręki to byście się pozabijali. Przestańcie się gryźć, nie macie co robić ? Mój mi mówi, napisz im co my robimy, to pisze.

       Gdy spotykamy kogoś i wywiązuje sie temat c 19 i mówią nam że się zaszczepili wszystkimi dawkami to gratulujemy im. A gdy jest ktos kto nie zaszczepił się wcale to również gratulujemy. Nie wdajemy się w dyskusję o tym, to ich jedno życie.

      Fantom, popłakałam się, bardzo mi Cię żal.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2023, 14:47 wysłana przez Lidia »


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Lipiec, 2023, 15:57 »
A o co ci chodzi z tymi Żydami, masonami i Grupie Bilderberg?
ogólnie rzecz ujmując, Żydzi i masoni i grupa Bildenberg to taki "Tusk" do obwiniania

w Polsce (wg "wyznawców Jarosława Nie-Wielkiego") wszystko co złe jest "winą Tuska"

a całym na świecie, dla zwolennika teorii spiskowych, wszystko co złe jest albo "winą Żydów" albo "winą masonów" albo winą jakiś tajnych grup spiskujących przeciwko ludzkości.

Najbardziej znana z tajnych grup spisujących to grupa Bildenberd
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Lipiec, 2023, 16:27 »
ogólnie rzecz ujmując, Żydzi i masoni i grupa Bildenberg to taki "Tusk" do obwiniania

w Polsce (wg "wyznawców Jarosława Nie-Wielkiego") wszystko co złe jest "winą Tuska"

a całym na świecie, dla zwolennika teorii spiskowych, wszystko co złe jest albo "winą Żydów" albo "winą masonów" albo winą jakiś tajnych grup spiskujących przeciwko ludzkości.

Najbardziej znana z tajnych grup spisujących to grupa Bildenberd



Sorrki Sebastianie, ale pomyliłem Twój wpis z innym. A chyba nie można go usunąć, także napisałem tylko wyjaśnienie 😍
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2023, 16:30 wysłana przez Gostek »


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Lipiec, 2023, 16:33 »
ogólnie rzecz ujmując, Żydzi i masoni i grupa Bildenberg to taki "Tusk" do obwiniania

w Polsce (wg "wyznawców Jarosława Nie-Wielkiego") wszystko co złe jest "winą Tuska"

a całym na świecie, dla zwolennika teorii spiskowych, wszystko co złe jest albo "winą Żydów" albo "winą masonów" albo winą jakiś tajnych grup spiskujących przeciwko ludzkości.

Najbardziej znana z tajnych grup spisujących to grupa Bildenberd

To ciekawe, a skąd wiesz, że tak nie jest, bo temat mnie zainteresował. Skąd wiesz, że nie jest ich winą wszystko, co złe. Bo może tak nie jest, ale skąd wiesz?
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2023, 16:35 wysłana przez Mocny Świetlik »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Lipiec, 2023, 16:56 »
To ciekawe, a skąd wiesz, że tak nie jest, bo temat mnie zainteresował. Skąd wiesz, że nie jest ich winą wszystko, co złe. Bo może tak nie jest, ale skąd wiesz?
[/b][/size]
Bo nikt nie wie, czy są winni. Podobnie jak, nikt nie wie, czy są niewinni. To są czyste spekulacje, tzw. teorie spiskowe.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Światus

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Lipiec, 2023, 17:07 »
To ciekawe, a skąd wiesz, że tak nie jest, bo temat mnie zainteresował. Skąd wiesz, że nie jest ich winą wszystko, co złe. Bo może tak nie jest, ale skąd wiesz?

    Bo to by oznaczało, że każdy, poza wymienionymi jest bez winy.
Należy ustalić, co uważamy za "złe". Czy np. rozwód jest zły, a może morderstwo lub dopiero coś o zasięgu ogólnoświatowym?

    Wszystko można uzasadnić. Na przykład rozwód.
Doszło do niego, gdyż mąż oglądał filmy promujące niewierność, wolne związki (nie wiem, co to takiego), brak odpowiedzialności, hedonizm itp. i to skłoniło go do zdrady.
    Z opisanej powyżej sytuacji wiemy, że nie były to filmy z Bollywood.  :) Natomiast w Hollywood najwięcej mają do powiedzenia Żydzi (największe wytwórnie filmowe), a stąd już blisko do masonów.

    Jednak jeśli można tu mówić o winie Żydów, masonów itd., to jest ona pośrednia. Coś jak namawianie do popełnienia przestępstwa. Ostateczną decyzję każdy podejmuje sam.
    Wniosek: Wyżej wymienieni nie mogą być winni "wszystkiemu, co złe".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gostek

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Lipiec, 2023, 17:34 »
       Litości co się z Wami ludzie dzieje !

       Chciałam w tym temacie coś napisac ale zrezygnowałam. Gdyby tak Wam dać karabiny do ręki to byście się pozabijali. Przestańcie się gryźć, nie macie co robić ? Mój mi mówi, napisz im co my robimy, to pisze.

       Gdy spotykamy kogoś i wywiązuje sie temat c 19 i mówią nam że się zaszczepili wszystkimi dawkami to gratulujemy im. A gdy jest ktos kto nie zaszczepił się wcale to również gratulujemy. Nie wdajemy się w dyskusję o tym, to ich jedno życie.

      Fantom, popłakałam się, bardzo mi Cię żal.

Dokładnie, trafione w sedno.!

Niech ludzie dadzą innym ludziom żyć tak jak sami chcą. Wszelkie skrajności wywołują konflikty.
Jak ciężko to niektórym ludziom pojąć. 🤔


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Lipiec, 2023, 19:57 »
To ciekawe, a skąd wiesz, że tak nie jest, bo temat mnie zainteresował. Skąd wiesz, że nie jest ich winą wszystko, co złe. Bo może tak nie jest, ale skąd wiesz?
chociażby stąd, że zła jest na tyle dużo i przyczyny tego zła są tak rozmaite, że po prostu nie jest możliwe aby jeden podmiot był odpowiedzialny za wszystko

sam pomysł obwiniania kogokolwiek (Tuska, Żydów, masonów, Kaczyńskiego, komunistów, świadków Jehowy, kapitalistów, Arabów, kobiet, Murzynów, mężczyzn, Rosjan, Rydzyka, itd.itp.) o całe zło świata jest zawsze błędny.

trzeba w każdym przypadku indywidualnie każdorazowo wskazywać przyczynę zła, pamiętając że nie ma przyczyn uniwersalnych
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Lipiec, 2023, 22:57 »

Bo nikt nie wie, czy są winni. Podobnie jak, nikt nie wie, czy są niewinni. To są czyste spekulacje, tzw. teorie spiskowe.

No właśnie, to wszystko jest bardzo ciekawe. Piszesz, że nie wiadomo, czy są czy nie są winni, i to tylko teoria, to w takim razie wykluczyć tego na 100 procent nie można. Z kolei Sebastian pisze, że na pewno nie jest możliwe, aby jakiś podmiot był za coś odpowiedzialny. On jest tego jednak pewny.


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Lipiec, 2023, 23:47 »
Z kolei Sebastian pisze, że na pewno nie jest możliwe, aby jakiś podmiot był za coś odpowiedzialny. On jest tego jednak pewny.
Ja piszę, że nie jest możliwe, aby jakikolwiek podmiot był odpowiedzialny "za wszystko co złe".

Mam na myśli to, że jeśli ktoś przypisywana jest "cała wina świata" to jest oczywiste, że taka ocena po prostu musi być niemerytoryczna i musi być oparta na uprzedzeniach

Jeśli "argumentacja" polega na tym że "ja kogoś nienawidzę i dlatego to jest argument że ten ktoś musi być winny", to jest dla mnie oczywiste że takie rozumowanie jest błędne.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Lipiec, 2023, 07:40 »
chociażby stąd, że zła jest na tyle dużo i przyczyny tego zła są tak rozmaite, że po prostu nie jest możliwe aby jeden podmiot był odpowiedzialny za wszystko

sam pomysł obwiniania kogokolwiek (Tuska, Żydów, masonów, Kaczyńskiego, komunistów, świadków Jehowy, kapitalistów, Arabów, kobiet, Murzynów, mężczyzn, Rosjan, Rydzyka, itd.itp.) o całe zło świata jest zawsze błędny.

trzeba w każdym przypadku indywidualnie każdorazowo wskazywać przyczynę zła, pamiętając że nie ma przyczyn uniwersalnych
Zgadzam się z tobą, że zła jest tak dużo, iż nie można robić z kogoś kozła ofiarnego i zrzucać na niego wszystko. Ale mam pytanie: Czy każdy podmiot z osobna może być odpowiedzialny za włsne zło, a nie za zło całego świata? Skoro my, szczere ptysie chodzące po tej Ziemi, jesteśmy odpowiedzialni za własne kreacje, to czy jakieś podmioty miałyby być wolne od własnej kreacji? Np. za co są odpowiedzialni masoni? czy za nic? Za co jest odpowiedzialna Bilderberg? za nic? Za co jest odpowiedzialna Black Rock? A za co są odpowiedzialni giganci medialni?
Czy nie jest czasami tak, że tzw. foliarze przypisują poszczególnym podmiotom tylko część ich win, a nie winy całęgo świata? Gdyby jeden podmiot miał być winny za całe zło Wszechświata, Matrix byłby zbyt prosty do rozwiązania i łatwy do zobaczenia. Inne: czy te podmioty, o których dyskutujemy, powstały po, że chcą dobrze dla ludzi i absolutnie są w swych działaniach wysoce? Ale pytania się wywiązały.
Jest ich tak dużo.



dwaswiaty

  • Gość
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Lipiec, 2023, 11:20 »
Żyją w szczęściu i zdrowiu z dala od zboru. Wybudziła ich dwulicowość Ciała Kierowniczego, mówienie o wolności wyboru ale naciskanie i dawanie do myślenia że wyboru jednak nie ma, np chcesz na obiedzie gościć podróżującego to musisz być zaszczepiony.
Tu nie tyle chodzi o sam sens szczepień i ich skuteczność ale o podejście do tej sprawy.
Czemu cię oburza to, że niezaszczepionym odbiera się pewne "przywileje" w zborze?
Przypuszczam, że za jakiś czas te restrykcje zostaną zniesione, ale to moje gdybanie. Natomiast póki co nie widzę, w nich nic złego.
Osobiście nie zgadzam się z poglądem, że wolny wybór oznacza, że niezależnie co nie postanowisz, to  należy ci się to samo co wszystkim innym.

Mnie zirytowało coś innego - przypisywanie szczepionek Jehowie. W którymś filmie padła myśl, że Jehowa nie pozwoliłby, aby bracia w Betel wzięli szczepionki, gdyby one były szkodliwe. Brak słów.

Inna sprawa: w zborze nie można swobodnie porozmawiać o efektach ubocznych szczepień - jest jedna linia - szczepionki na covid są dobre. Sam jestem zaszczepiony. Jednak tak jak nie można dyskredytować szczepionek tylko na podstawie efektów ubocznych, które na 100% pojawią się w jakimś procencie przypadków, to te przypadki mogą pokazać jakie są przeciwwskazania medyczne, aby szczepionkę przyjąć, a o tym warto rozmawiać.