Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podejście JW.org do c o v i d  (Przeczytany 3197 razy)

Offline Mocny Świetlik

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Lipiec, 2023, 14:46 »
Zgadzam się z tobą, że zła jest tak dużo, iż nie można robić z kogoś kozła ofiarnego i zrzucać na niego wszystko. Ale mam pytanie: Czy każdy podmiot z osobna może być odpowiedzialny za włsne zło, a nie za zło całego świata? Skoro my, szczere ptysie chodzące po tej Ziemi, jesteśmy odpowiedzialni za własne kreacje, to czy jakieś podmioty miałyby być wolne od własnej kreacji? Np. za co są odpowiedzialni masoni? Czy za nic? Za co jest odpowiedzialna Bilderberg? Za nic? Za co jest odpowiedzialna Black Rock? A za co są odpowiedzialni giganci medialni?
Czy nie jest czasami tak, że tzw. foliarze przypisują poszczególnym podmiotom tylko część ich win, a nie winy całęgo świata? Gdyby jeden podmiot miał być winny za całe zło Wszechświata, Matrix byłby zbyt prosty do rozwiązania i łatwy do zobaczenia. Inne: czy te podmioty, o których dyskutujemy, powstały po, że chcą dobrze dla ludzi i absolutnie są w swych działaniach wysoce etyczni? Ale pytania się wywiązały.
Jest ich tak dużo.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec, 2023, 14:49 wysłana przez Mocny Świetlik »


Offline Lidia

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Lipiec, 2023, 15:12 »
       Sebastoanie bardzo Cie lubię za Twoje wpisy bardzo ciekawe, czytam od lat. Ale .... pojedynek intelektualny wygrywa Mocny Świetlik 1:0 i kropka. Daj sobie spokój nie dasz rady.


Offline Światus

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Lipiec, 2023, 16:45 »
Skoro namnożyło się tyle pytań, to dołożę jeszcze kilka.

1. Co to jest zło?
Czy to tylko czyny? A może też słowa i myśli?
2. Czy zło to czyny itd. wyrządzone z premedytacją, żeby komuś zaszkodzić?
A co, jeśli intencja była dobra, a wyrządziłem zło? (Rz 7:18-19)
3. Czy do zła zaliczamy krzywdę wyrządzoną komuś, czy też i sobie?
4. Czy to, co wydaje nam się złe, zawsze takie jest? ("Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni". Faust)
***************
    W pierwszym poście napisałem o Żydach, masonach itd., jako tych, których o wszystko się obwinia. "Kozły ofiarne" większości teorii spiskowych.
   
    Uważam, że każdy sam odpowiada za swoje winy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że istnieją jednostki pragnące szkodzić innym. Człowiek jest istotą społeczną i ludzie o podobnych "zainteresowaniach" lubią się łączyć w grupy. Nie należy zatem wykluczać, że istnieją organizacje, które dla osiągnięcia własnych celów, próbują "wyeliminować" przeciwników.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Lipiec, 2023, 17:02 »
zaklęcia o "większości myślących" i o rzekomym "otwieraniu oczu" i to "na całym świecie" to tylko i wyłącznie puste slogany które rozpowszechniane są w facebookowej świrniętej bańce medialnej

moim zdaniem, stosunek ciała kierowniczego do szczepień to jedna z niewielu racjonalnych decyzji, za które można Ośmiornicę pochwalić...
No mam odmienne zdanie ale czas Cię może przekona nie ja.
Fauci guru szczepień C19 z USA jest teraz pod kreską i zdaje się marny jego los.
Żeby nie było że jestem przeciw szczepieniom cholery,wsciekliżnie ospie czy dzumie itp
ale BADANIA KLINICZNE szczepionek trwają lata a nie kilka miesięcy jak w przypadku C19
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec, 2023, 17:16 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Lipiec, 2023, 17:11 »
Np. za co są odpowiedzialni masoni? czy za nic?
Za co jest odpowiedzialna Bilderberg? za nic?
Za co jest odpowiedzialna Black Rock?
A za co są odpowiedzialni giganci medialni?
Na te wszystkie pytania odpowiadam: nie znam szczegółów.

Czy nie jest czasami tak, że tzw. foliarze przypisują poszczególnym podmiotom tylko część ich win, a nie winy całęgo świata?
foliarze (najczęściej) stosują prostackie uproszczenia i dość często pomijają istotne elementy opisywanego zjawiska, co (najczęściej) wynika z braków w wykształceniu

ale oczywiście NIE KAŻDY kto wypowiada jakąś kontrowersyjną tezę, obśmiewaną w mediach głównego nurtu i NIE W KAŻDYM PRZYPADKU musi być w błędzie, bo zdarzają się wyjątki...

przed laty Andrzej Lepper opowiadał coś o "Talibach w Klewkach" i cała Polska tarzał się ze śmiechu

a potem okazało się że za wiedzą i zgodą premiera Polski i prezydenta Polski służby amerykańskie nielegalnie przetrzymywały jeńców wojennych na terenie Polski, a więc "głupi Andrzej" wiedział o tej konkretnej sprawie dużo więcej niż wszyscy obśmiewający go dziennikarze.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Lipiec, 2023, 19:05 »

W końcu ktoś kto mnie rozumie o co chodzi.
Chodzilo mi o podejście do sprawy a oberwalem zwyzywany od szurow i foliarzy  ;D

Świat został podzielony na szurów i ufajacym WHO.
Zupełnie jak My w prawdzie i zły Świat . skądś to znam
Rzymianie ustalili ,,Dziel i rządź,,


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 300
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Lipiec, 2023, 19:45 »

foliarze (najczęściej) stosują prostackie uproszczenia i dość często pomijają istotne elementy opisywanego zjawiska, co (najczęściej) wynika z braków w wykształceniu



W jakim wykształceniu, ogólnym czy medycznym?
Czy lekarz będący przeciwnikiem szczepień na C19 to też foliarz?


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Lipiec, 2023, 20:21 »
Daj sobie spokój nie dasz rady.
mówiąc pół żartem pół serio, mimo że "nie zaliczam się do foliarzy" moja wiedza fachowa na temat covida "jest cienka jak woreczek foliowy", :) więc... nawet nie próbuję kogokolwiek przekonać...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Lipiec, 2023, 20:43 »
mówiąc pół żartem pół serio, mimo że "nie zaliczam się do foliarzy" moja wiedza fachowa na temat covida "jest cienka jak woreczek foliowy", :) więc... nawet nie próbuję kogokolwiek przekonać...
W/g mojej oceny gdyby nie wojna mielibyśmy nadal C19.
To wojna zapobiegła dalszym nadmiarowym zgonom.
No i mogę dziś chodzić bez maski po lasach Sebastianie :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 300
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Lipiec, 2023, 21:15 »
W/g mojej oceny gdyby nie wojna mielibyśmy nadal C19.
To wojna zapobiegła dalszym nadmiarowym zgonom.
No i mogę dziś chodzić bez maski po lasach Sebastianie :)

Tak, i warto to przypominać bo ludzie mają krótką pamięć.
Jak wybuchła wojna na Ukrainie i ruszyła cała masa uchodźców to cała narracja odnośnie izolacji, maseczek i szczepień nagle się zmieniała.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Lipiec, 2023, 23:28 »
Tak, i warto to przypominać bo ludzie mają krótką pamięć.
Jak wybuchła wojna na Ukrainie i ruszyła cała masa uchodźców to cała narracja odnośnie izolacji, maseczek i szczepień nagle się zmieniała.
Takie to oczywiste a tak trudno wielu połączyć kropki.


Offline Sebastian

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Lipiec, 2023, 23:32 »
a zatem: chwała Ciału Kierowniczemu Federacji Rosyjskiej za "denazyfikację" Ukrainy :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Lipiec, 2023, 19:47 »
Zarzut, że  to koncerny nakręcają zyski, paruję, że te wszystkie olejki i inne cuda to przecież też robią koncerny i też trzepią kasę na naiwniakach. Oczywiście to nie prawda, bo koncerny robią lewoskretne, a oni prawo. I weź tu gadaj...

Wróciłem po 2 miesiącach nieaktywności na forum i w sumie nie ma do czego. Czytam popularniejsze tematy i dochodzę do wniosku, że świadki mieli rację z tym zakazem politykowania we własnych szeregach. Dla wielu lepiej aby pozostali głosicielami królestwa bożego niż wolnomyślicielami objaśniającymi innym świat.

Taki świadek jest w sumie grzeczniejszy i mniej nachalny od przeciętnego wyznawcy teorii spiskowych, za to chyba obie grupy mają bardzo podobną mentalność i zapał do głoszenia. Już wolę aby mi opowiadał o tym, że Bóg planuje na ziemi raj niż żeby odkrywał przede mną niuanse globalnej polityki o której nie ma pojęcia, bo to co wie też przeczytał w jakimś Prowadzeniu rozmów na podstawie wpisów na FB.

Żeby organizacja nie mieszała się do medycyny i nie robiła problemu z transfuzjami oraz na poziomie społecznym z wykluczeniami, to nawet bym przyklasnął, że przeprowadzają reedukację rozmaitych foliarzy i temperują ich paranoje. I nie mówcie mi, że exi demaskatorzy globalnych spisków mają rację, ludzie co dali się złapać na ofertę towarzystwa strażnica nie byli specjalnie błyskotliwi w pierwszej kolejności, więc i teraz w tematach dalece bardziej skomplikowanych nie ma co polegać na ich rozeznaniu. Ich intelektualne potrzeby zaspokaja lub latami zaspokajała strażnica i przebudźcie się. Mają mentalność, która daje podatność na myślenie sekciarskie i to co mówią mniej jest indywidualistyczne, a bardziej wpisywane w mentalność grupową, czy to pseudomedycyna czy UFO czy globalistyczne spiski, wszystko to czerpie z jednego źródła i nie różni się od wpisów jakie można przeczytać w dowolnym innym miejscu internetu, najczęściej w ogóle nie przeznaczonym do tego typu dyskusji, co sprawia że fora tematyczne przestają się czymkolwiek różnić od hydeparków.

Jeśli po opuszczeniu organizacji coś byłoby w dobrym guście, to pokora względem własnych zdolności poznawczych, już raz się przejechaliście na waszej wizji wszechświata, która ustawiała was w kontrze do 99% ludzkości.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2023, 20:16 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Online Turbulent_Business

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Lipiec, 2023, 20:36 »
Moze i raz na 2 miesiace, ale jak cos napiszesz to trafiasz 100% w punkt. Brawo!
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Podejście JW.org do c o v i d
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Lipiec, 2023, 21:23 »
Ekskluzywny, pięknie to podsumowałeś. Ale zdania wielokrotnie złożone czyta się jak Pana Tadeusza albo Biblię Króla Jakuba  :P