Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa  (Przeczytany 2589 razy)

Offline janeczek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwiecień, 2023, 13:01 »
Siedzą w luksusach w centrali nie rozumieją jak działa współczesny świat, wiedza stała się powszechne a zarazem życie w stresie, ciągłej rywalizacji uszkadza nas psychikę.
Nie jesteśmy już tacy jak w latach 50 do 80, staliśmy się inni komunikacja problemy odosobnienia zabrano nam to telefon komórkowy Internet.
Ja po 50 pamiętam że można było być być samemu, z rodziną od piątku do poniedziałku.
Obecnie to godziny komórka dzwoni pyta się, nie mówię że było lepiej bo niekoniecznie inaczej.
My widzimy różnice starsi wiekiem że tak powiem, ale młodzi żyją jak im stworzyliśmy panika co na fejsie napisane.
Dla mnie to nic a niech pisze, ja nie przykładam znaczenia do tego co wirtualne bo to nie moje liczy się real, ale młodemu potrafi zepsuci dzień.
Ta agresja wszech obecna w organizacji rywalizacja powoduje jeszcze większe uszkodzenia.
Nie wolno nikomu mówić nienawidzi kogoś kto nas CK nie słucha służy, jak widać nawet na szczycie CK Antka flaszeczkę wykopali.
Obecnie coś się dzieje pogubili się dotknęło ich coś takiego jak KARMA, zło wraca wszystko co czynimy bliźniemu nas też dotknie.
Pamiątka tu gdzie jestem sporo było ale atmosfera zdechła że tak delikatnie, wywaleni starsi witani ostentacyjnie nówki pomijane.
Wykład i słowa klu nie owce tylko grupy jedna grupa do nieba, i zaskoczenie nie druga grupa tylko INNA GRUPA nie użyli słowa druga.
Wiadome jehowicki bełkot jehowa wybiera że jak niegodnie to jakby pana młodego żonie zastępujemy na ślubie, no zaskoczyli mnie przykładzik jak talala.
Czytam te porady i panikę widać ja to tak odbieram, co to ma być areszt czy co że nie można wyjść z zebranka jak już nie możemy tego gówna dalej słuchać.
Po drugie czy ze względu bezpieczeństwa pożarowe wolno się tak barykadować, ja w tych tematach słaby stan surowy budownictwo tylko to znam.
Bez pałki gazu osoba nieprzeszkolona jest bezbronna, jakie uderzanie głupki nie poczytały podstaw czego nie robić żeby napastnika wQ.
No tak zgadzam się modlitwy do jehowy niech chroni ostracyzm, wymuszanie posłuszeństwa edukacja życie rodzinne mąż żona.
Albo robimy coś profesjonalnie albo dajmy sobie spokój, niech sQrwiele zniosą poniżanie nękanie ostracyzm i zniknie agresja wobec sekty jehowych nawet po modlitwie do jehowy, a nie zamek na klucz żeby trzoda nie zwiała.         
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Światus

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwiecień, 2023, 21:23 »
Światusie... czyż nie słyszałeś, że Świadkowie będą prześladowani ze względu na swą prawość?!

PPJ,
   czyż nie są JUŻ prześladowani?  ???
Może im nie pomoże (Jehowa), ale pomaga im z działalnością budowlaną. A przecież ktoś mógłby pomyśleć, że to zasługa Szatana...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwiecień, 2023, 10:25 »
Starszy z boru zadzwonił do mnie i poprosił o zwrot mojego kompletu kluczy z kartą kodową do alarmu SK. Wspomniał, że są to procedury po Haimburgu. Całość otrzymają odemnie. Jako były starszy już tego nie potrzebuję.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 10:52 »
Przed chwilą otrzymałem cieplutki Plan Bezpieczeństwa wspomniany w kwietniowym liście.
Są ciekawe fragmenty. I aż 4 strony do czytania.
Miłej lektury.
Myślę, że to standardowe procedury. Każda firma podczas szkolenia BHP tez o ten temat kilkoma słowami wspomina. WTS też zapewne korzysta z konsultingu ds bezpieczeństwa. Szczególnie gdy na świecie w mediach społecznościowych nakręcana jest histeria antyświadkowska.
W środowiskach religijnych (wszelkich religii) pełno jest świrów. Samozwańczych nauczycieli - proroków przekonanych o własnej nieomylności z misją do przekonywania i nauczania niewiernych. Stąd uważam, że Sale Królestwa - szczególnie w krajach o łatwiejszym dostępie do broni - to miejsca o podwyższonym ryzyku.
Dla zwykłych szarych ludzi uważam, że to dobrze że korporacja szkoli w kwestiach bezpieczeństwa.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Światus

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 11:57 »
Szczególnie gdy na świecie w mediach społecznościowych nakręcana jest histeria antyświadkowska.

W jaki sposób jest nakręcana ta histeria?

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 12:45 »
W jaki sposób jest nakręcana ta histeria?
W postaci tych dziesiątek - setek kanałów i for w mediach społecznościowych, które prezentują WTS jako zło w czystej postaci. Które nakręcają ludzi.
To działa tak, jak  w każdej społeczności i relacji, gdzie podkreśla się czyjeś tylko złe cechy.
Im człowiek starszy, tym wyraźniej widzi, że na emocjonalne i jednostronne opisy należy patrzeć z przymrużeniem oka. Również te antyświadkowskie.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gostek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 13:02 »
Starszy z boru zadzwonił do mnie i poprosił o zwrot mojego kompletu kluczy z kartą kodową do alarmu SK. Wspomniał, że są to procedury po Haimburgu. Całość otrzymają odemnie. Jako były starszy już tego nie potrzebuję.

Uważaj, bo to może oznaczać początek końca Twojej kariery w Orgu. 😜 Zawsze jak komuś zabierają klucze, to znaczy, że już mu nie ufają.. 🧐 Ciesz się tylko z tego, bo to dla Ciebie oznacza więcej czasu dla siebie. 🙂


Offline Gremczak

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 13:11 »

na opisy należy patrzeć z przymrużeniem oka.
 


.
W środowiskach religijnych (wszelkich religii) pełno jest świrów. Samozwańczych nauczycieli - proroków przekonanych o własnej nieomylności z misją do przekonywania i nauczania niewiernych.
Zgadzam się z tym.
Takie świry i samozwańcze nauczyciele ( jak ty to nazywasz)istnieją nie od dzisiaj.
Byli pne. i są w ne.
Ktoś tam słyszał boga w krzakach.
Inny gdy stracił przytomność ujrzał boga.

Dlatego na te opisy należy  (cytat- patrzeć z przymrużeniem oka.)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2023, 13:17 wysłana przez Gremczak »


Offline Światus

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 13:49 »
1. W postaci tych dziesiątek - setek kanałów i for w mediach społecznościowych, które prezentują WTS jako zło w czystej postaci. Które nakręcają ludzi.
To działa tak, jak  w każdej społeczności i relacji, gdzie podkreśla się czyjeś tylko złe cechy.

2. Im człowiek starszy, tym wyraźniej widzi, że na emocjonalne i jednostronne opisy należy patrzeć z przymrużeniem oka. Również te antyświadkowskie.

1. To prawda i nieprawda. Organizacja najczęściej przedstawiana jest jako zło. Ale nie dotyczy to Świadków Jehowy, których zwykle przedstawia się jako ofiary tejże organizacji.
"Tylko złe cechy". To tak, jakby powiedzieć: "Ten człowiek jest sadystą, który znęca się nad rodziną, ale uczy innych, jak być dobrym mężem / żoną i bardzo kocha zwierzęta".
Potwór nie zawsze musi mieć "ludzką twarz".

2. Przysłowie mówi: "Aby zło zwyciężyło, wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili".
Niestety, nie można się doczekać na komentarze drugiej strony, bo nie chce ona utrzymywać kontaktów z byłymi ŚJ, a nawet wymierza kary za podejmowanie takich prób.

Tak więc "histeria", o której piszesz, to przedstawianie faktów.
Nie mówię o jakichś skomplikowanych sytuacjach prawnych, ale np. o ostracyzmie w rodzinach.
A druga strona? Śmiać mi się chce, jak czytam w Strażnicy, że "Syn został wykluczony i opuścił dom" albo "Nasz ojciec odszedł od prawdy i wkrótce nas zostawił".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 16:21 »
Tak więc "histeria", o której piszesz, to przedstawianie faktów..
Z jedenj strony niby takie są intencje, ale z drugiej strony nawet to forum, w co drugim poście pisze o świadkach w stylu:
Cytuj
Uderzyć tępym przedmiotem ?
To może rzucić w napastnika jakimś starszym ? W ostateczności kimkolwiek z obecnych ?
To nakręca spiralę.
Brakuje mi profesjonalnego, chłodnego podejścia do tego tematu.
Jeśli będziemy nakręcać spiralę, to różne tego typu incydenty będą się pojawiać coraz częściej.


Org to miliony ludzi. Są tam szuje, ale są też ludzie szlachetni. Nie można wszystkich nazywać "sadystą".
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2023, 16:23 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gostek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Kwiecień, 2023, 16:34 »
To co napisałeś Szymoniebudny to się odnosi do wszystkich związków, klubów i instytucji. Wszystkie  jednostki są albo szlachetne albo 1 mniej szlachetne,albo w ogóle nieszlachetne.. . Podobnie jest wśród odstępców. Jedni by najchętniej widzieli wszystkich Świadków martwych albo zamkniętych gdzieś w więzieniu a inni by podali im najchętniej dwie dłonie, by wyciągnąć ich z tej sekty. O tym jacy są ludzie nie da się polemizować. Bo ludzie po prostu są różni. Można jedynie oceniać ich czyny. Bo zawsze może się zdarzyć, że komuś na pozur dobrze wychowanemu odbije palma i dokona czegoś co ogólnie jest potępiane.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2023, 16:36 wysłana przez Gostek »


Offline Vog

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień, 2023, 10:47 »
Brakuje mi profesjonalnego, chłodnego podejścia do tego tematu.
Jeśli będziemy nakręcać spiralę, to różne tego typu incydenty będą się pojawiać coraz częściej.
Masz rację, ale zapominasz o jednej rzeczy. To organizacja śJ rozpoczęła kampanię nienawiści wymierzoną w byłych członków i prowadzi ją od lat, skutecznie demonizując tych ludzi w oczach wiernych i w swoich publikacjach.
Chłodne podejście jest dobre dla kogoś z zewnątrz, jednak nie można wymagać go od osób bezpośrednio skrzywdzonych przez tę religię.
Ktoś, kto został wyrzucony z domu w młodym wieku, ktoś, kto stracił całe więzi społeczne z dnia na dzień, dziadkowie, którzy nie mogą zobaczyć nowonarodzonych wnuczków i bawić sie z nimi - oczekujesz, że podejdą na spokojnie i rozważą za i przeciw tych praktyk?
Duża część postów exśJ ma charakter emocjonalny i służy odreagowaniu, część także ma charakter edukacyjny. Ja widze jak zmieniło sie z biegiem lat postrzeganie sekty przez społeczeństwo.
I wpływ na to mają głównie relacje eksów.
Chcemy dialogu? Ok, niech organizacja przeprosi eksów za kampanię nienawiści w nich skierowaną, oraz przestanie ich oczerniać i możemy usiąść do rozmów  :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień, 2023, 13:03 »
Masz rację, ale zapominasz o jednej rzeczy. To organizacja śJ rozpoczęła kampanię nienawiści wymierzoną w byłych członków i prowadzi ją od lat, skutecznie demonizując tych ludzi w oczach wiernych i w swoich publikacjach.
Chłodne podejście jest dobre dla kogoś z zewnątrz, jednak nie można wymagać go od osób bezpośrednio skrzywdzonych przez tę religię.
Ktoś, kto został wyrzucony z domu w młodym wieku, ktoś, kto stracił całe więzi społeczne z dnia na dzień, dziadkowie, którzy nie mogą zobaczyć nowonarodzonych wnuczków i bawić sie z nimi - oczekujesz, że podejdą na spokojnie i rozważą za i przeciw tych praktyk?
Duża część postów exśJ ma charakter emocjonalny i służy odreagowaniu, część także ma charakter edukacyjny. Ja widze jak zmieniło sie z biegiem lat postrzeganie sekty przez społeczeństwo.
I wpływ na to mają głównie relacje eksów.
Chcemy dialogu? Ok, niech organizacja przeprosi eksów za kampanię nienawiści w nich skierowaną, oraz przestanie ich oczerniać i możemy usiąść do rozmów  :)
Pewnie masz sporo racji w tym, co piszesz.
Ja pisze o swoich spostrzeżeniach z zewnątrz.
Jako nigdy nie będący dalej niż sympatyk studiujący ich książkę w latach 90-tych.
Poznałem tam kilkoro serdecznych, uczciwych, miłych osób.
Poznałem tez kilkoro, z którymi nie było między nami chemii.


Gdy myślę o stosunku do WTS, to trochę przypomina mi to dyskusję o stosunku Polaków do PRL.
Dla niektórych jest to zbrodniczy reżim, który walczył z kościołem, z patriotami, tłumił indywidualną inicjatywę, wprowadził cenzurę, tłumił wyróżnianie się i kontakt z ludźmi spoza "bratniego sojuszu".
Dla innych PRL był wyrwaniem z biedy, uwłaszczeniem chłopów i nadaniem im ziemi, emancypacją kobiet, wyrwaniem z tyranii religii, bezpłatnym dostępem do edukacji itd.
Wielu nauczyło się kombinować i lawirować pomiędzy propagandą a życiem prywatnym.
Wiele osób realizowało swój patriotyzm w ramach PRL. Po prostu żyło i było szczęśliwymi. Dla wielu ludzi PRL i komunizm był dobry a przedwojenna Sanacja z faszyzmem i dyktatorem Piłsudskim była zła.
Dlatego jednoznaczna ocena tego systemu jest trudna.
Podobnie jednoznaczna ocena WTS jest trudna.
Tak jak w PRL byli prokuratorzy bez szkoły a tylko po kilkutygodniowych kursach, którzy wydawali wyroki śmierci.
Tak w WTS zdarzają się niekompetentni przywódcy (po krótkich kursach), którzy czasami wydają duchowe wyroki.
Tak też są ludzie, którzy dzięki WTS "stanęli na nogi", wyszli z nałogów, poukładali sobie życie, założyli szczęśliwe małżeństwa i mają szczęśliwe dzieci.
Analogicznie jak za komuny a wcześniej sanacji itd.
Dlatego jednoznaczne i bezdyskusyjne nazywanie całego WTS złem jest moim zdaniem sporym nadużyciem.
Tak, jest tam zło. Ale to konkretny "Kowalski" i "Nowak" czy też "Nowakowa" są złymi ludźmi.
Tak, są też zasady rządzące WTS, które są dla niektórych osób krzywdzące.
Trzeba by chyba jednak próbować zmieniać te zasady a nie nazywać wszystkich ludzi, którzy w tym żyją najgorszymi inwektywami.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Gostek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwiecień, 2023, 17:14 »
I w tym tkwi problem, bo takiej organizacji jaką jest sekta ŚJ nie można zmienić w żaden możliwy sposób. Może to być niezrozumiałe dla ludzi postronnych. Twór ten jest tak skonstruawany by właśnie żadne dowolne  działanie pojedyńczych członków lub grup tej organizacji nie miały wpływu na jej charakter. Tam  za inne niż oficjalne myślenie lub działanie jest tylko jedna kara , czyli wykluczenie....! Ktoś był naprawdę geniuszem, kto ten system podszywający się pod religijny, wymyślił. 😎
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2023, 17:16 wysłana przez Gostek »


Offline donadams

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 21:04 »
Podoba mi się ten plan. Uważam, że powinien być sporządzony i wdrożony już dawno. To korporacja, a korporacje mają takie i inne plany dotyczące konkretnych rodzajów zagrożeń. Oczywiście podoba mi się on z praktycznego punktu widzenia, bo jest niezły i jego pojawienie się wymusi w głowach niektórych zastanowienie się nad tym, że kwestii bezpieczeństwa nie zostawia się przypadkowi lub "Jehowie". Własne bezpieczeństwo bierze się przede wszystkim we własne ręce. Zazwyczaj tyle można zrobić w początkowej fazie zagrożenia.

Natomiast z innego punktu widzenia, to już jest inna organizacja. Skończyły się czasy życia pod jakimś wyimaginowanym kloszem, kolejny czar prysł.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.