Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa  (Przeczytany 2565 razy)

Offline Vilgefortz

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwiecień, 2023, 19:59 »
Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Zamykanie drzwi na czas zebrania jest niezgodne z zasadami ppoż. Co prawda oni dali to jako opcję ale wszyscy wiemy (wy nadarzyniacy, co to czytacie też), że poziom większości starszych nie odstaje za bardzo od podłogi. Ci fanatycy pozamykają sale na cztery spusty i jesłi coś się wydarzy, kolejna tragedia murowana. Nie przypominam sobie natomiast sal, z możliwością otwierania drzwi od środka a kluczy w drzwiach też nie zostawią.

V.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Kwiecień, 2023, 20:47 »
Mam pytanie , czy kościół jest zamykany na czas mszy?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gostek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Kwiecień, 2023, 22:44 »
Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Zamykanie drzwi na czas zebrania jest niezgodne z zasadami ppoż. Co prawda oni dali to jako opcję ale wszyscy wiemy (wy nadarzyniacy, co to czytacie też), że poziom większości starszych nie odstaje za bardzo od podłogi. Ci fanatycy pozamykają sale na cztery spusty i jesłi coś się wydarzy, kolejna tragedia murowana. Nie przypominam sobie natomiast sal, z możliwością otwierania drzwi od środka a kluczy w drzwiach też nie zostawią.

V.

Nigdy mi się to nie podobało. Raz zapytałem koordynatora, co będzie jak się coś wydarzy i wybuchnie panika....?🤔
Tam, gdzie uczęszczałem na zebrania w obiekcie mogły odbywać się jednocześnie 4 zebrania równocześnie (400-500) osób zamkniętych w jednym budynku na 2 piętrach. Klucz miał najczęściej dyżurujący sędziwy brat, spacerujący sobie po korytarzach obiektu, podczas programu zebrań.
Koordynator odpowiedział, że to postanowienie w trosce o nasze bezpieczeństwo. Nikt nie protestował. Wszyscy siedzieli grzecznie zamknięci jak zwierzęta w zagrodzie...😏


Offline Estera

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Kwiecień, 2023, 23:32 »
Mam pytanie , czy kościół jest zamykany na czas mszy?
   Nie spotkałam się z tym, żeby drzwi kościoła były zaryglowane.
   A poza tym, jest dokładnie tak jak napisał Vilgefortz.
   I jeśli nic w tej kwestii nie zmienią, może dochodzić do następnych tragedii :'( w razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia.
   Kiedy szybko trzeba będzie ewakuować się z sali a tu drzwi zamknięte na klucz.

   Kojarzę sobie rozmowę braci, jak jeszcze korzystaliśmy z sali, która była częścią domu mieszkalnego.
   Sala była na piętrze, wchodziło się po stromych schodkach, bardzo wąskich, gdzie dwie osoby na jednym stopniu to już był problem przejść.
   Wejście do sali również przez wąskie drzwi i jeszcze do pokonania kilka schodków.
   No i ktoś kiedyś rzucił pytanie, a co byśmy zrobili, gdyby wybuchł pożar?
   Ktoś wpadł na pomysł i powiedział, że trzeba by było wyskakiwać oknami, wybijać je krzesłami, pierwsze piętro, to jeszcze nie tak wysoko.
   No tak, dla młodych może, ktoś pociągnął dialog, a co z tymi starszymi osobami i małymi dziećmi, co przez okno by nie wyskoczyły?
   No i mała konsternacja.
   Jak pomyślę, tyle lat tam były zebrania, to właściwie siedzieliśmy jak na bombie :'( :'(
   Bo drzwi sali, też po rozpoczęciu zebrania były zamykane na klucz.
   Dobrze, że nigdy do jakiejś większej tragedii nie doszło.
   Raz była taka sytuacja w czasie wizyty nadzorcy podróżującego w jednej z części sali w czasie zebrania oberwał się spory kawał tynku od sufitu.
   Byli tacy co nieźle oberwali po głowie, ktoś miał skaleczone ręce, ktoś w ramię oberwał a hałas był taki jakby pociąg nadjeżdżał.
   Była spora panika i spory strach, zanim się wszyscy opanowali i zorientowali co się stało, a trwało to sekundy dosłownie.
   Nikt na szczęście życia nie stracił, ale emocje były i to całkiem niemałe.

   A gdyby wybuchł pożar, to nie byłaby tam jedna ofiara z takim jednym, stromym wyjściem z wąskimi drzwiami.
   A tak jakoś mi się teraz pomyślało o tym w kontekście bezpieczeństwa, bo wtedy to zbytnio chyba nikt tego nie brał do głowy.
   Po wybudowaniu domu dla brata w którym miała być część przeznaczona na salę, to wszyscy cieszyli się, że jest gdzie organizować zebrania.
   A co dopiero powiedzieć o zgromadzonych na stadionach po kilka tysięcy ludzi?
   Gdyby doszło np., do jakiegoś wybuchu, albo strzelaniny?
   Można by było tylko sobie wyobrazić jaka by mogła wybuchnąć panika!
   I ile osób w takim tłumie mogłoby być stratowanych!!! :-[
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Kwiecień, 2023, 23:43 »
Przypomina mi się taka jedna sytuacja, kiedy to przed laty wybudowaliśmy nowoczesny piętrowy obiekt, w którym były sale królestwa. Otóż zaraz po wybudowaniu ich był problem z ich oddaniem. Okazało się że, żeby spełniały miejscowe warunki bezpieczeństwa, to należało dobudować przy kożdej z sal dodatkowe zewnętrzne metalowe schody, takie na wszelki wypadek. Dopiero potem strażacy zezwloili na korzystanie z sal.


Offline Vilgefortz

Odp: Plan bezpieczeństwa Sali Królestwa
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Maj, 2023, 10:40 »
Ponieważ kwestia zamykania sal na klucz w czasie zebrań szczególnie mnie ubodła, klasyfikuję ją w kategorii obłędu, a jak się zorientowałem zbory tak postępują, zamieszczam co znalazłem.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20101090719

Rozdział 2 Czynności zabronione i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej
§ 4. 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie następujących czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:
14) zamykanie drzwi ewakuacyjnych w sposób uniemożliwiający ich natychmiastowe użycie w przypadku pożaru lub innego zagrożenia powodującego konieczność ewakuacji;
18) uniemożliwianie lub ograniczanie dostępu do:
e) wyjść ewakuacyjnych albo okien dla ekip ratowniczych,

Na upartego
Jeśli jacyś, kierujący się obłędem elderzy, chcieli by zamykać drzwi myślę, że mogli by zastosować to (ale tu dochodzi wymiana drzwi/zamków):

Obwieszczenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 sierpnia 2003 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20031691650

Dział III Rozdział 1
§ 23 Pomieszczenia pracy, w których przebywają pracownicy, nie mogą być zamykane w sposób uniemożliwiający wyjście z pomieszczenia. Jeżeli istnieją względy wymagające zamykania pomieszczeń w czasie pracy przed osobami nieupoważnionymi, należy stosować przy drzwiach zamki uniemożliwiające wejście z zewnątrz, a jednocześnie umożliwiające wyjście z pomieszczenia bez użycia klucza. W takiej sytuacji należy przewidzieć możliwość powiadamiania pracowników znajdujących się w takich pomieszczeniach o niebezpieczeństwie grożącym z zewnątrz.

Tutaj nawet nie ma mowy o zostawieniu klucza w drzwiach, żadnym dyżurnym przy nich!

Jeśli gdzieś się pomyliłem, to proszę o informację o właściwych przepisach, jeśli nie, życzę przenajświętszej dużej liczby mandatów.

V.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2023, 10:43 wysłana przez Vilgefortz »