Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik  (Przeczytany 20935 razy)

Offline Iza

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Maj, 2016, 09:24 »
O naśladowaniu Jehowy i Jezusa to powiedziała. Pytała też o pedofilię i przesłuchanie Jacksona, a gdy brat mętnie tłumaczył,że lepiej o tym nie mówić,bo nie znamy szczegółów,to wypaliła,że to oni jako starsi powinni mówić,żeby przygotować głosicieli na takie trudne sytuacje. Oczywiście nie powiedziała od kogo to wie,ale ludzie potrafią podchodzić do stojaków i puszczać nagranie z Komisji i o to pytać.Starsi o tym wiedzą, ale oczywiście wszyscy udają,że nie ma sprawy.
Jednak coraz więcej starszych osób oburza się na to co się dzieje,bo oni pamiętają wiele,mają porównanie i przemyślenia.
Poczekajmy na te sprzedaże sal królestwa,to wiele się jeszcze zmieni.Ludzie powolutku będą zostawać w domach. Oczywiście będzie gorliwy aktyw,ale taki bezmyślny.
Uważam,że to niezwykle, gdy wybudzają sę starsze wiekiem osoby, poznałam kilka takich osob, które zauwazyły, ze coś nie tak jest z WTSem i mowia o tym głosno. czasem starsi to toleruja, jesli są bardziej ludzcy, ale znam i takie przypadki ,że babcię po 70-tce wykluczyli za odstępstwo...
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Maj, 2016, 09:39 »
A jak sobie potem radzą takie starsze osoby, które w organizacji spędziły np. 40 lat?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Blizna

  • Gość
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Maj, 2016, 10:21 »
> Oczywiście nie powiedziała od kogo to wie,ale ludzie potrafią podchodzić do stojaków i puszczać nagranie z Komisji i o to pytać.Starsi o tym wiedzą,

Naprawdę??? Ludzie podchodzą do stojaków z nagraniami z Komisji w Australii? fantastycznie!!! :D :D :D
Moje największe marzenie, żeby w moim mieście stało się tak, żeby moi dawni znajomi przejrzeli na oczy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Maj, 2016, 10:53 »
> Oczywiście nie powiedziała od kogo to wie,ale ludzie potrafią podchodzić do stojaków i puszczać nagranie z Komisji i o to pytać.Starsi o tym wiedzą,

Naprawdę??? Ludzie podchodzą do stojaków z nagraniami z Komisji w Australii? fantastycznie!!! :D :D :D
Moje największe marzenie, żeby w moim mieście stało się tak, żeby moi dawni znajomi przejrzeli na oczy.

Też chciałbym to zobaczyć...


Offline gedeon

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Maj, 2016, 11:45 »
A jak sobie potem radzą takie starsze osoby, które w organizacji spędziły np. 40 lat?

Przecież ja byłem Śj od urodzenia tj 1953 roku do 2013 do czasu wykluczenie mnie za odstępstwo po założeniu Stowarzyszenia Wyzwoleni. Czyli byłem w ewidencji 60 lat..... ;D ;D ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Maj, 2016, 12:37 »
Przecież ja byłem Śj od urodzenia tj 1953 roku do 2013 do czasu wykluczenie mnie za odstępstwo po założeniu Stowarzyszenia Wyzwoleni. Czyli byłem w ewidencji 60 lat..... ;D ;D ;D

Ja nie pytam o twardzieli tylko o przeciętne babcie ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Maj, 2016, 12:59 »
Ja nie pytam o twardzieli tylko o przeciętne babcie ;)

Myślę, że łatwiej aniżeli młodsze osoby.
Krąg znajomych i tak ogranicza się do sąsiadek. Więc strata niewielka.
Nawet rodzina - czy to ŚJ czy nie - zabiegani własnymi sprawami rzadko mają czas dla babci. Więc nawet ostracyzm nie będzie aż tak bolesny  :-\ Choć oczywiście w każdym wieku przykre...  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Maj, 2016, 13:23 »
Przecież ja byłem Śj od urodzenia tj 1953 roku do 2013 do czasu wykluczenie mnie za odstępstwo po założeniu Stowarzyszenia Wyzwoleni. Czyli byłem w ewidencji 60 lat..... ;D ;D ;D

I radzisz sobie całkiem nieźle ;D


Offline gedeon

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Maj, 2016, 13:29 »
I radzisz sobie całkiem nieźle ;D

 A mam inne wyjście, jak ja nie powiem to kamienie będą gadać........ ;D
Daje radę. ;D


Offline TomBombadil

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Maj, 2016, 16:34 »
Babcie często mają wiedzę od wnuczek,a tzn.że budzą się rodzinnie. Gorzej mają samotne osoby,do tego myślące. Ale takie zwykle mają swoje znajome kumoszki.Ja zauważyłam,że wśród takich starszych osób,to tematy religijne raczej są mało poruszane. Ludzie rozmawiają o życiu.I często mają niezależny od organizacji obraz Boga i Jezusa. CK i ich "zrozumiewania" są mało zrozumiałe i atrakcyjne.
Oczywiście są i zdewociałe osobniki w zaawansowanym wieku. Zwykle to te,vo za młodu religią się nie przejmowały. Czyli podobnie jak w innych religiach.


Offline Brat Kardyga

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Maj, 2016, 22:19 »
Nagminnym tematem osób starszych jest zdrowie które im nie dopisuje i się temu nie dziwię... mnie też już nie dopisuje.
A o czym tu gadać ? znowu jakaś siostra założyła taką to a taką kreacje, albo no wiesz ten brat znowu  nie przyszedł na czas na stojak itd. plotek ci u nas dostatek  ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Maj, 2016, 22:45 »
Nagminnym tematem osób starszych jest zdrowie które im nie dopisuje i się temu nie dziwię... mnie też już nie dopisuje.
A o czym tu gadać ? znowu jakaś siostra założyła taką to a taką kreacje, albo no wiesz ten brat znowu  nie przyszedł na czas na stojak itd. plotek ci u nas dostatek  ;)

Czyli pobożność to stojaki, punktualność, zebrania, strażnice? ;) I filmy CK.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Październik, 2017, 21:06 »
   Wyciągnęłam ten wątek na światło dzienne, ponieważ ... 
   Wzruszyła mnie bardzo postawa Babci i to, co opowiedziała, to raz ...
   Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojej rodziny.
   :D :D :D
   A po drugie też dlatego ...
   Że jest to dowód na to, że nawet ludzie w bardzo podeszłym wieku, reagują przebudzeniem na prawdę o tej sekcie.
   Jest to żywy dowód na to, że trzeźwo myśleć można w każdym wieku.
   Brawo, czapki z głów.
   A po trzecie ...
   Tytuł wątku jest bardzo wymowny, trafiony w dziesiątkę i przyciągnął moją uwagę.
   Babciu, za Twoją radą, nie będziemy milczeć, tak, jak chce tego niewolnik.
   Będzie wręcz odwrotnie.
   Pozdrawiam serdecznie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Październik, 2017, 22:15 »
   Wyciągnęłam ten wątek na światło dzienne, ponieważ ... 
   Wzruszyła mnie bardzo postawa Babci i to, co opowiedziała, to raz ...
   Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojej rodziny.
   :D :D :D
   A po drugie też dlatego ...
   Że jest to dowód na to, że nawet ludzie w bardzo podeszłym wieku, reagują przebudzeniem na prawdę o tej sekcie.
   Jest to żywy dowód na to, że trzeźwo myśleć można w każdym wieku.
   Brawo, czapki z głów.
   A po trzecie ...
   Tytuł wątku jest bardzo wymowny, trafiony w dziesiątkę i przyciągnął moją uwagę.
   Babciu, za Twoją radą, nie będziemy milczeć, tak, jak chce tego niewolnik.
   Będzie wręcz odwrotnie.
   Pozdrawiam serdecznie.
Babcia ma się dalej bardzo dobrze.Trzeźwo myśli. Choć by ja sto końmi ciągnęli to i tak nie powróci do tej sekty.Były próby wciągnięcia jej z powrotem ale nie przyniosły efektu.Na dzień dzisiejszy ma z nimi spokój.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2017, 22:21 wysłana przez Gremczak »


Offline Estera

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Październik, 2017, 22:44 »
Babcia ma się dalej bardzo dobrze.Trzeźwo myśli. Choć by ja sto końmi ciągnęli to i tak nie powróci do tej sekty.Były próby wciągnięcia jej z powrotem ale nie przyniosły efektu.Na dzień dzisiejszy ma z nimi spokój.
   Bardzo się cieszę, że Babcia ma się dobrze ;D ;D

   I, że tymi "końmi" nie dała się zawrócić do tej odstępczej sekty.

   A jednak.
   Próbowali ją wciągnąć z powrotem.
   Widać Babcia ma światły i ustabilizowany sposób myślenia, że dała im "kosza."
   Brawo, brawo.
   Wielka  :-* buźka dla Babci ode mnie.
   Dzielna Babcia, tak trzymać.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2017, 22:47 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.