Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik  (Przeczytany 20892 razy)

Offline Babcia

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lipiec, 2015, 22:47 »
Jest dokładnie tak jak mówi M. Babcia przecież nie mieszka sama. Świetnie sobie radzi z komórką ale internet jest jeszcze dla niej wyzwaniem. Siedzi tu teraz i się uśmiecha a ja przelewam jej wypowiedzi na klawiaturę. Mówi,że zdjęcie z czasopismem jest jak najbardziej do zrobienia.


Offline Fantom

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lipiec, 2015, 09:27 »
Gedeon przeczytałem dokładnie Twoj wcześniejszy post,dlatego w swoim poście napisałem:,,Mi osobiście trudno było uwierzyć,że za Babcią kryje sie 80 letnia osoba.Słyszałem,że na niektórych forach są podstawiane osoby,które mają za zadanie opowiadać przedziwne historie.Gdyby nie gedeon,to raczej Babcia bylaby podstawiona.''
 Może Ty uważnie powinieneś przeczytać mojego posta.
 Nie teoria spiskowa,tylko wątpliwość,której uzasadnienie przedstawiłem .Gedeon-czy sie pomyliłem,czy było to wyssane z palca?Nie.Okazało się,że miałem rację bo Babcia osobiście tego nie pisze,tylko ktoś anonimowy za nią.
 Gdyby ktoś inny napisał,że bywał u  iej w domu i jadał obiadki to raczej tego bym nie łyknął jak młody pelikan.Ja też mógłbym komuś wystawić fikcyjne referencje,których nikt nie byłby w stanie zweryfikować.
 Tak jak napisałem na  wstępie ,że gdyby nie Ty, to bym w to nie uwierzył.Założyłem ,że Ty,który tak angażujesz sie w pomoc innym nie byłbys zdolny do tak wyrafinowanego kłamstwa.
 Czyli moja dedukcja okazała sie trafna.Język,styl,ortografia,interpunkcja,słownictwo nie wskazywały na osobę 80 letnią.Ktoś inny przelewa i dobiera odpowiednie słowa,aby oddać to o czym Babcia opowiada.
 
 

 
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2015, 09:30 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lipiec, 2015, 09:55 »
Tak czy siak przeżycia są autentyczne, więc nie ma co drążyć tego kto i jak klepał to na klawiaturze ;)


Offline owcaJehowy

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Lipiec, 2015, 10:54 »
Witaj Babciu!
Dziękuję że zechciałaś podzielić się Twoimi osobistymi przeżyciami i opowiedzieć, jak można podzielić więzy rodzinne przez ślepe podporządkowanie człowiekowi. Najważniejsza jest szczerość służenia Bogu z właściwych pobudek.
Zastanawia mnie Babciu, czy z tego powodu, że zawiodłaś się na ludziach, przestałaś teraz wierzyć w Raj i zmartwychwstanie?


Offline parasin

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Lipiec, 2015, 22:56 »
Witaj Babciu!
Móc czytać Ciebie to prawdziwy CZAD !


Offline siostra2007

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Lipiec, 2015, 13:18 »
Witaj Babciu,
Eh... aż trudno mi sobie wyobrazić to wszystko, o czym tu czytam.
Babciu, a Ty tak na serio mówisz, że całkowicie nie wierzysz już w organizację?
Możesz coś napisać, o tym czy formalnie odeszłaś z organizacji i czy należysz teraz do jakiegoś Kościoła?
Moja ciocia przyjęła chrzest w wieku 77 lat. Wcześniej prowadzono z nią studium, jeszcze wcześniej była katoliczką i często bywała w Kościele. Rodzina katolicka powiedziała, że na starość postradała zmysły, nie była świadoma tego, co robi, kierowała się chęcią zobaczenia zmarłego męża. Tak właśnie było. Być może, znając takie przykłady nieracjonalnych decyzji osób starszych, będących pod wpływem innych, będą jedną z tych, którym trudno uwierzyć w Twój Babciu otwarty umysł. Ale oczywiście niedowiarków nie musisz przekonywać  :) Jeśli to wszystko prawda, to znaczy, że jest nadzieja dla naszych bliskich w każdym wieku na szczęśliwe świadome życie!

Jakie to uczucie wrócić z tej jakże dalekiej podróży? 


Offline gedeon

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Lipiec, 2015, 13:23 »
Ja tam byłem od urodzenia w 1953 roku do 2013, a jednak można. ;D ;D ;D


Mario

  • Gość
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Lipiec, 2015, 20:40 »
Babciu a to dla Ciebie z wyrazami szacunku
http://mariomario12.wrzuta.pl/audio/5SgrMhBeEJW/babunia


Offline Puszek

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Lipiec, 2015, 12:50 »
Babunia to nasz największy skarb !!

Ciągle to sobie śpiewam .. haha  ;D
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Lipiec, 2015, 22:34 »
Babcia,  zobacz jak łatwo przekreslili twoja ciężka prace w organizacji, czy to jest zgodne z tym co sam niewolnik mówi ze " Jehowa nie zapomni o pracy dla jego imienia" ?


Offline Estrella Despierta

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Lipiec, 2015, 12:14 »
Babcia,  zobacz jak łatwo przekreslili twoja ciężka prace w organizacji, czy to jest zgodne z tym co sam niewolnik mówi ze " Jehowa nie zapomni o pracy dla jego imienia" ?

Odstępstwo przekreśla nawet ciężką prace dla Organizacji.... To przecież najgorszy grzech. Gorszy niż pijaństwo czy morderstwo. Czy pedofilia....! Na szczęście Jezus nie przyszedł zbawić prawych tylko grzeszników :)
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec, 2015, 12:48 wysłana przez Estrella Despierta »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Luty, 2016, 00:20 »
Trochę odgrzeję temat,
ale akurat go przeglądałem i myślę że to niezwykłe,
że wiele osób, które z racji wieku NA OGÓŁ kojarzy się
z wycofanymi z dostępnych źródeł wiedzy takich jak internet, jednak
przeczesuje sieć w poszukiwaniu informacji!
Poza tym niesamowite, że wybudzają się w organizacji
osoby w szerokim przedziale wiekowym i jest ich coraz więcej.

Oczywiście, że warto rozmawiać ze starszymi osobami! :-) Ja nie tak dawno rozmawiałem z siostrą 68lat, bratem 67lat i to na Skypie. Nie boją się ani Internetu ani straszenia "odstępcami" przez ciało kierownicze. Każda prawda wymaga zbadania. Cieszę się, że dają dobry przykład nam, młodym.

Ja również znam przykłady osób starszych, które otworzyły oczy na
to, co ostatnio dzieje się w org. A dzieje się coraz "lepiej", by dostrzec
ogromną butę Ciała Kierowniczego i wypompowywanie resztek ducha
ze Zborów. Wszystkiego dobrego Babciu :)


Offline TomBombadil

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Maj, 2016, 18:30 »
Poznałam siostrę po 70tce ,która choć gorliwa w głoszeniu,to opowiada o grzechach WTS (głównie na stojaku).Na CK nie zostawiła suchej nitki. Prawdę o Organizacji znz od wnuczki. I mówi ,że naśladować będzie Jehowę i Jezusa, bo im przysięgała.
Czyli warto rozmawiać.


Blizna

  • Gość
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Maj, 2016, 22:54 »
No to klasyczne odstępstwo, jakby ją starsi usłyszeli.


Offline TomBombadil

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Maj, 2016, 09:00 »
O naśladowaniu Jehowy i Jezusa to powiedziała. Pytała też o pedofilię i przesłuchanie Jacksona, a gdy brat mętnie tłumaczył,że lepiej o tym nie mówić,bo nie znamy szczegółów,to wypaliła,że to oni jako starsi powinni mówić,żeby przygotować głosicieli na takie trudne sytuacje. Oczywiście nie powiedziała od kogo to wie,ale ludzie potrafią podchodzić do stojaków i puszczać nagranie z Komisji i o to pytać.Starsi o tym wiedzą, ale oczywiście wszyscy udają,że nie ma sprawy.
Jednak coraz więcej starszych osób oburza się na to co się dzieje,bo oni pamiętają wiele,mają porównanie i przemyślenia.
Poczekajmy na te sprzedaże sal królestwa,to wiele się jeszcze zmieni.Ludzie powolutku będą zostawać w domach. Oczywiście będzie gorliwy aktyw,ale taki bezmyślny.