Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik  (Przeczytany 20891 razy)

Offline ElearElda

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lipiec, 2015, 15:09 »
Oczywiście, że warto rozmawiać ze starszymi osobami! :-) Ja nie tak dawno rozmawiałem z siostrą 68lat, bratem 67lat i to na Skypie. Nie boją się ani Internetu ani straszenia "odstępcami" przez ciało kierownicze. Każda prawda wymaga zbadania. Cieszę się, że dają dobry przykład nam, młodym.

--
Pozdrawiam serdecznie/Kind regards,


Niech Bóg cię błogosławi, a nasz Pan, Jezus cię ochrania!

Jan 5:24 KŻ-NT  "Tak jest! Mówię wam [Pan Jezus], że kto słyszy, co mówię, i ufa Temu, który mnie posłał, ma życie wieczne - nie pójdzie on zatem na sąd, ale już przeszedł ze śmierci do życia!"

CHRZEŚCIJAŃSKA POMOC DLA OBECNYCH I BYŁYCH ŚWIADKÓW JEHOWY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
God bless you, and our Lord Jesus protects you!

Jan 5:24 BBE  "Truly I [Lord Jesus] say to you, The man whose ears are open to my word and who has faith in him who sent me, has eternal life; he will not be judged, but has come from death into life."

CHRISTIAN OUTREACH MINISTRY FOR PRESENT AND FORMER JEHOVAH'S WITNESSES


Rafał/Raphael
ElearElda
POLAND/POLSKA


Offline Ella

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipiec, 2015, 15:36 »
cała  opowieść  łapie  za serce ; najbardziej  moją uwagę  przykuły słowa "... ludzie są  dobrzy  a  życie  jest  piękne "  ;
mnie  nigdy  nie  przekonywały strażnicowe ilustracje  przedstawiające  ludzi spoza organizacji  jako  meneli  , pijaków i popaprańców , znałam  masę  ludzi  uczciwych  , pracowitych i  fajnych   i  odwrotnie  -  widziałam  starszych  w  organizacji  nie  potrafiących  zadbać  o  podstawowe  potrzeby rodziny (  dzieci  nie  miały  butów  ,  a  matka  z  ojcem  długotrwale bezrobotni  i  raczej  nie  zamierzali  tego  zmienić  , skwapliwie  korzystali  z  mops -u  ,  co  nie  przeszkadzało ojcu  być  starszym  i  uczyć  innych  )  ; gdy  opuściłam  organizację  spotkało  mnie  tyle dobrych ,  zaskakująco  fajnych  sytuacji  , że  mogłabym  napisać  na  ten  temat  biblioteczkę większą  od  teokratycznej  ;)
"Ateizm  jest  afirmacją  życia , pod  tym względem nie  dorównuje  mu żadna religia "


Offline Babcia

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lipiec, 2015, 17:27 »
Kochani, dziękuję za zainteresowanie i Wasze ciepłe słowa. Jestem bardzo wzruszona.


Offline Noc_spokojna

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lipiec, 2015, 19:51 »
Babciu kochana, nigdy nie byłam w organizacji, a Twoja historie przeczytałam dwa razy i ryczę ja bóbr. To zaszczyt, że jesteś tutaj z nami. Przytulam Cię mocno :).
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Safari

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec, 2015, 21:54 »
Babciu a opowiesz coś jeszcze?  :)
O tym jak zaczynałaś rozumieć prawde o prawdzie...  i ciekawi mnie co było punktem przełomowym dla Ciebie, takim gwoździem do trumny dla WTSu :)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline agent terenowy

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec, 2015, 22:11 »
Dziękuję za twoją historię, Babciu. :)
Jakiś czas dyskutuję z pewnym starszym panem i zaczynałem tracić nadzieję.
Nadzieja jest. :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Szyszka

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lipiec, 2015, 22:53 »
Jestem wzruszona... Babcie są fajne :) 


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Lipiec, 2015, 23:07 »
Dziękuję za twoją historię, Babciu. :)
Jakiś czas dyskutuję z pewnym starszym panem i zaczynałem tracić nadzieję.
Nadzieja jest. :)

nadzieja ...... umiera...... ostatnia.......
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Babcia

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lipiec, 2015, 17:58 »
Babciu a opowiesz coś jeszcze?  :)
O tym jak zaczynałaś rozumieć prawde o prawdzie...  i ciekawi mnie co było punktem przełomowym dla Ciebie, takim gwoździem do trumny dla WTSu :)

Tak był taki przełom. Wtedy jeszcze chodziłam na zebrania (ale już sama). Przyszłam taka zadowolona. Syn pyta jak tam zebranie. Ja mówię, że bardzo uważałam, sprawdzałam i wszystko było jak trzeba, zgodnie z Biblią. Wtedy syn mówi: "To pokaż mi tą Strażnicę, przeczytamy razem". Nie pamiętam numeru ale była tam mowa o "Byłem głodny, byłem spragniony, byłem nagi" itd. Omawiano to akapit po akapicie i wiecie co im wyszło z analizy tego fragmentu Biblii? ... że trzeba głosić i wspierać Niewolnika.

Podczas zebrania, idąc ich drogą argumentacji wydawało mi się to logiczne i oczywiste. Ale syn pyta: "A czy Niewolnik jest biedny? Głodny? Spragniony? Nie ma czym się przyodziać?". Dotarło do mnie, że wręcz przeciwnie. niczego mu nie brakuje. Potem syn mówi: "Pokaż mi w tym fragmencie Biblii, gdzie tu jest mowa o głoszeniu?" Czytam sprawdzam, raz, drugi - nie ma, ani słowa. Jest tyko o tym jak Jezus daje do zrozumienia, żeby pomagać potrzebującym, bo to tak jakbyśmy pomagali samemu Jezusowi. Potępia jeszcze odwracanie się od takich ludzi i udawanie, że nie widzimy ich niedoli. Wtedy zrozumiałam tą manipulację i było to moje ostatnie zebranie. Teraz wiem, że jak chcę rozumieć Biblię to muszę trzymać się tekstu a nie wywodów, domniemań i przypuszczeń innych ludzi.

Innym istotnym elementem mojego przebudzenia jest fragment ze Strażnicy z 15 września 2012, strona 26, akapit 13, gdzie Niewolnik sam o sobie mówi: "Nie twierdzą oni, że są natchnieni. Są jednak zdecydowani zajmować się jego sprawami na ziemi". Skoro tak to nie ma żadnych podstaw do ślepego posłuszeństwa, bo zdecydowanych ale nie natchnionych mamy wielu do wyboru.

Dodam jeszcze, że w czasach zakazu w latach pięćdziesiątych nie było zebrań. Czasami były organizowane w wielkiej tajemnicy spotkania nocne. Kiedyś na takie spotkanie przyjechało dwóch obwodowych. Powiedzieli nam wtedy, że żyjemy w tak krótkim czasie, że lata do Armagedonu można policzyć na palcach jednej ręki. Wyobraźcie sobie co wtedy czułam i co mi to daje do myślenia dzisiaj.

W sławnym roku 75 byliśmy w trakcie remontu i rozbudowy domu. Przyszło wtedy Przebudźcie się nr 1 (mam je do dziś). Przeczytaliśmy tam, że w latach siedemdziesiątych nastąpi największe wydarzenie jakiekolwiek miało miejsce na świecie. Wszyscy zrozumieliśmy, że chodzi o Armagedon. Pamiętam jak wtedy żałowałam, że nie dostaliśmy tego czasopisma trochę wcześniej zanim zaangażowaliśmy tyle sił i środków w takie przedsięwzięcie i to tuż przed samym Armagedonem.


Offline M

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Lipiec, 2015, 18:41 »
Cytat: Babcia
Wtedy syn mówi: "To pokaż mi tą Strażnicę, przeczytamy razem". Nie pamiętam numeru ale była tam mowa o "Byłem głodny, byłem spragniony, byłem nagi" itd. Omawiano to akapit po akapicie i wiecie co im wyszło z analizy tego fragmentu Biblii? ... że trzeba głosić i wspierać Niewolnika.

Chodzi może o Strażnicę z 2009 roku, 15 października?

Cytuj
15 Odczytaj Mateusza 25:31-40. Członków klasy wiernego niewolnika Jezus nazwał swoimi braćmi. W przypowieści o oddzielaniu owiec od kóz wyraźnie dał do zrozumienia, że to, jak traktujemy jego braci, świadczy o naszym stosunku do niego samego. O zaliczeniu do owiec bądź kóz zadecyduje więc nasze podejście choćby do 'najmniejszego spośród tych braci’. Dlatego podstawowy sposób, w jaki ludzie żywiący nadzieję ziemską mogą pokazać, że zabiegają o przyjaźń z Jezusem, polega na wspieraniu wiernego niewolnika.

16 Jeżeli spodziewasz się żyć na ziemi pod panowaniem Królestwa Bożego, to jak możesz okazywać przyjaźń braciom Chrystusa? Przeanalizujmy trzy możliwości. Pierwsza polega na angażowaniu się z całego serca w dzieło głoszenia. (...)

17 Drugim sposobem pomagania braciom Chrystusa jest finansowe wspieranie dzieła ewangelizacji. Jezus zachęcił swych naśladowców, by czynili sobie przyjaciół za pomocą „nieprawego bogactwa” (Łuk. 16:9). (...)

18 Trzeci sposób potwierdzający, że jesteśmy przyjaciółmi Jezusa, polega na respektowaniu przewodnictwa starszych w zborze. (...)
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 19:26 wysłana przez M »


Offline Babcia

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Lipiec, 2015, 18:59 »
Brzmi podobnie, ale to był 2012 albo 2013. z tego co mi się przypomina. W 2009 byliśmy jeszcze wszyscy wkręceni.


Offline Safari

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Lipiec, 2015, 19:15 »
BABCIU  :D bardzo dziękuję za Twoja odpowiedź  :)
Chcę zapytać jeszcze: w jaki sposób poukładałas sobie życie po prawdzie? Skoro bylaś Swiadkiem całe życie, to pewnie nie masz przyjaciol w swiecie...?
No i ... czy żalowałas lat oddanych niewolnikowi? ....
To co piszesz o latach 50tych... czy w Twoich okolicach zabraniano wtedy nosić obrączek ślubnych?... 

Mam jeszcze inne pytania, ale zgodnie TSSK, nie wszystko na raz... :)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Fantom

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec, 2015, 20:03 »
Mi osobicie trudno było uwierzyć,że za Babcią kryje sie 80 letnia osoba.Słyszałem,że na niektórych forach są podstawiane osoby,które mają za zadanie opowiadać przedziwne historie.Gdyby nie gedeon,to raczej Babcia bylaby podstawiona.
 Osoby ''przedwojenne'' zazwyczaj miały skromne wykształcenie.Język i poprawność ortograficzna,stylistyczna,interpunkcyjna jest dość zadziwiająca jak na osobe koło 80tki.Ile osób w tym wikeu korzysta z intrnetu ,a ile prowadzi dyskusje na forach?Statystycznie takich osób jest bardzo mało . http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_082_14.PDF
 Babcia z biegu napisała,że :,,Brzmi podobnie, ale to był 2012 albo 2013. z tego co mi się przypomina. W 2009 byliśmy jeszcze wszyscy wkręceni''.
 Hm... Niezła pamięć w tym wieku,jasność myślenia,formułowania zdań i ten język ''wkręceni''.  Ja miałem babcie dożyła 91 lat,znałem kilka innych osób w podeszłym wieku,ale żadna z nich nie używała takiego języka.
 Coś mi tu nie gra.Pozostaje mi jednak gedeon,który zapewne wie co mówi.Babciu masz niezła pamięć . Czy mogłabyś dać tu swoja fotkę z tym 1 numerem Prz.Się  1975 roku w dziale twarze forumowiczów?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lipiec, 2015, 20:33 »
Snujesz teorie spiskowe fantom, podczas gdy odpowiedź jest prosta i w zasadzie nasuwa się sama - naszej Babci w pisaniu ktoś pomaga - syn, wnuk, ktokolwiek. Dlatego posty są pisane składnie, a język brzmi świeżo. Już po przeczytaniu pierwszego postu tak pomyślałem, a potwierdził mi to Gedeon. Gdyby nie fakt, że on zna Babcię osobiście, to faktycznie ciężko by było w tę historię uwierzyć, ale tak wątpliwości nie mam. Tym bardziej, że odczułem na własnej skórze i z opowiadań bliskich jak przedziwne historie życie potrafi pisać ::).

Co nie zmienia faktu, że przyłączam się do prośby o fotkę ;D.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 20:35 wysłana przez M »


Offline gedeon

Odp: Nie milczcie tak jak chce tego niewolnik
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lipiec, 2015, 22:45 »
Fantan proszę cię, chyba za siebie nie możesz, napisałem wyraźnie że nasze losy rzucały nas na siebie. Nie czytasz dokładnie forum a snujesz teorię spiskowe, , chyba wiesz co facet  w takiej sytuacji powinien zrobić.

Powiem z całą odpowiedzialnością znam osobiście Babcie i jej rodzinę, powiem Tobie więcej Babcia ma tęgi umysł i .....laskę, więc uważaj. Ostatni raz spotykałem się z Babcią i jej synem  w listopadzie 2014. Mogę zdecydowanie potwierdzić ze są to słowa spisane osobiście przez Babcię, znam ten język. A Ty uwierz, że ludzie w tym wieku też mogą coś potrafić.

Przykładem może być nasz forumowy Lebioda, którego znam osobiście i pomimo słusznego wieku zadziwia elokwencją. To dowodzi że z organizacji wychodzą najlepsi i nasza kochana Babcia do nich należy.

Powiem tylko, ze Babcia jest najstarszym uczestnikiem naszego forum. ;D ;D ;D A więc szacun i czapki z głów.  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2015, 06:10 wysłana przez gedeon »