Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków  (Przeczytany 1878 razy)

Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 08:31 »
Już usłyszałam, że skupiam się na błędach przeszłości, a to było tylko niepełne poznanie  :o chciałam wykazać, że Jehowa w 1919 roku wybrał organizację, która wierzyła w inne rzeczy niż dzisiaj i że np. obchodzili Boże narodzenie. Niestety rozmawiam z tak zabetonowanymi świadkami, że stwierdzili, że Jehowa wybrał jako swój lud ludzi, którzy po prostu byli najbardziej skłonni do poprawy i "oczyszczenia". A to oczyszczanie trwa do dziś. Wszystkie zmiany w tej organizacji są traktowane jako coś pozytywnego. Jak zapytałam o sytuacje, w których nauka została zmieniana a potem powracano do pierwotnej wersji to w ogóle nie uzyskałam odpowiedzi, tylko stwierdzenie, że uważam ich nauki za błędne, ponieważ nie uznaję ich za religię prawdziwą  :o  Oczywiście jest to prawda, ale ciąg przyczynowo-skutkowy jest odwrotny  :))
Obecnie przeglądam informacje o roku 607. Ale nie wiem, czy z nimi ma to i tak jakikolwiek sens i czy nie lepiej wrócić do tematów typu ukryte symbole w Biblii itp.


Offline Roszada

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 08:39 »
Dokładna data 607 i 606 była tyle razy zmieniana, że szkoda czasu na to.
Ta data nie występuje w Biblii:

W Biblii nie podano bezpośrednio żadnego punktu, od którego później datowano by wszystkie wydarzenia. Nie oznacza to jednak, że nie było sposobu na poprawne umiejscowienie minionych zdarzeń w strumieniu czasu” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 349).

Zawsze mówię, że powinni porzucić 607 i zatrzymać się na 1914, ale nie na wyliczeniu, ale fakcie wybuchu wojny. To bardziej sprawdzalne. :)


Offline Turbulent_Business

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 09:30 »
Obecnie przeglądam informacje o roku 607. Ale nie wiem, czy z nimi ma to i tak jakikolwiek sens i czy nie lepiej wrócić do tematów typu ukryte symbole w Biblii itp.

Oni nie maja o tym zbyt duzego pojecia. SJ to niestety ignoranci, uwazajacy  ze od badania pism sa inni madrzejsi, a zwykly szarak nie ma szans na zrozumienie tak "skomplikowanych" tematow. Dla nich to co pisze straznica = to co jest napisane w Biblii. To usluszalem osobiscie, gdy poruszalem ten temat. Uslyszalem: "A to ten temat, gdzie Biblia mowi jedno, a nauka drugie". Bez jakiejkowliek refleksji ani nawet proby zrozumienia podstaw typu : Nie Biblia tak mowi, tylko swiadkowska interpretacja.

Jesli jestes chcesz z nimi dyskutowac o 587 / 607, warto sie samemu dobrze przygotowac. Mi osobicie wystarczyl jeden prosty werset, zeby uznac doktryne swiadkow jako bzdure:

Jer 25:12 (PNS):

„‚Ale gdy upłynie 70 lat, pociągnę do odpowiedzialności króla Babilonu i tamten naród za ich przewinienie, oświadcza Jehowa, ‚i na zawsze uczynię z ziemi Chaldejczyków bezludne pustkowie.

Warto sie swiadkow spytac, kiedy wedlug tego wesetu 70 lat sie konczy, bo werset jest prosty jak nie powiem co i mowi ze 70 lat konczy sie razem z upadkiem Babilonu, a nie, jak mowia swiadki 2 lata pozniej, w momencie powrotu Zydow do Jerozolimy.

Temat da sie dodatkowo wyjasnic bez uzywania zrodel pozbilijnych, tu masz 7 punktow, w ktorch Biblia zaprzecza 607 (jesli bedzie problem z tlumaczeniem daj znac, od dawna chcialem te punkty przetlumaczyc, ale braklo motywacji):

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/29m6gu/ttatt_6071914_watchtower_chronology_contradicts/
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 10:23 »
To, że można to łatwo na podstawie Biblii podważyć to świetna wiadomość, dzięki  ;D i dziękuję za linka  :)
Mimo to i tak przypuszczam, że do nich to nie przemówi  ::) ale zobaczymy


Offline Roszada

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 12:35 »
O 607 r. to kilka opracowań spłodziłem.

książka: Jak w Towarzystwie Strażnica ‘rodziła się’ koncepcja niewidzialnego przyjścia Chrystusa i nauka o roku 1914? (2020);
Hipolit Oleszyński – czołowy polski zwolennik C. T. Russella i pierwszy odrzucający Towarzystwo Strażnica oraz niektóre nauki pastora (cz. 1-4);
Kiedy Towarzystwo Strażnica naprawdę wprowadziło rok 607 przed Chr.? (cz. 1-2);
„Czasy pogan”, czyli „czasy wyznaczone narodom” – czy skończyły się w roku 1934? (cz. 1-2);
Koniec „czasów pogan” i „koniec świata” – co wyznaczały i oznaczają dla Świadków Jehowy?
   Czasy Pogan – czy zmieniane przez Towarzystwo Strażnica?;
Rok 606 czy 607 przed Chr. i inne daty alternatywne

oraz rozdział w książce:
https://piotrandryszczak.pl/55.html


Offline PoProstuJa

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 12:41 »
Już usłyszałam, że skupiam się na błędach przeszłości, a to było tylko niepełne poznanie  :o chciałam wykazać, że Jehowa w 1919 roku wybrał organizację, która wierzyła w inne rzeczy niż dzisiaj i że np. obchodzili Boże narodzenie. Niestety rozmawiam z tak zabetonowanymi świadkami, że stwierdzili, że Jehowa wybrał jako swój lud ludzi, którzy po prostu byli najbardziej skłonni do poprawy i "oczyszczenia". A to oczyszczanie trwa do dziś. Wszystkie zmiany w tej organizacji są traktowane jako coś pozytywnego. Jak zapytałam o sytuacje, w których nauka została zmieniana a potem powracano do pierwotnej wersji to w ogóle nie uzyskałam odpowiedzi, tylko stwierdzenie, że uważam ich nauki za błędne, ponieważ nie uznaję ich za religię prawdziwą  :o  Oczywiście jest to prawda, ale ciąg przyczynowo-skutkowy jest odwrotny  :))
Obecnie przeglądam informacje o roku 607. Ale nie wiem, czy z nimi ma to i tak jakikolwiek sens i czy nie lepiej wrócić do tematów typu ukryte symbole w Biblii itp.

Mówią w skrócie skrypt rozmowy ze Świadkami jest następujący:

Jeśli się z nimi zgadzasz i z ich naukami oraz przyjmujesz ich argumenty, to będą Cię chwalić za piękne postępy duchowe.

Jeśli ośmielisz się podważyć jakąkolwiek naukę ŚJ i próbować im udowodnić, że się mylili bądź nadal mylą, to wtedy powiedzą, że:

1) to było poprzednie zrozumienie ("stare" światło) - czyli non stop się nauki oczyszczają (gdybym ja tak długo czyściła garnek jak oni swoje nauki - a to już 140 lat mija! - to by mi w rękach już nic nie zostało);

2) zaczną Ciebie posądzać, że słuchasz odstępczych treści... oczywiście inspirowanych przez Szatana;

3) mogą powiedzieć, że jeszcze w tej kwestii nie mają zrozumienia, ale czekają na Jehowę... on w stosownym czasie to wyjaśni (to może być jutro, za miesiąc, za 10 lat... trzeba szlifować cierpliwość u siebie!).

No i teraz sobie pod ten schemat daj omawianie jakiejkolwiek nauki, a zawsze się spotkasz z którąś z powyższych odpowiedzi.

Oczywiście jest jeszcze 4 opcja - że przyznają Ci rację w przypadku jakiejś "odstępczej" nauki, ale prawdopodobieństwo tego jest mniejsze niż wygrana w totolotka. Jak są razem we dwójkę to tym bardziej nie pokażą, że ktokolwiek z nich ma jakieś wątpliwości. Zresztą oni są tak zaczarowani przez Strażnicę, że naprawdę nie mają wątpliwości!

P.S. Argument z 1919 bardzo fajny. To ich nauka wyciągnięta z totalnej, ale to totalnej czapy! Stawia Jezusa naprawdę nie w najlepszym świetle... jako takiego niezdecydowanego wariata, który raz aprobuje obchodzenie Bożego Narodzenia, a innym razem się rozmyśla.


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 13:02 »
Tych materiałów jest naprawdę bardzo dużo.

Wszystkie te ich odpowiedzi już poznałam. Jedną z ciekawszych odpowiedzi jakie usłyszałam, gdy udowodniłam im, że nauki ojców kościoła są inne niż w strażnicy, to że autor artykułu w strażnicy po prostu nie zrobił odpowiedniego researchu. No błąd ludzki, każdemu może się zdarzyć  ::) Dysonans poznawczy w najczystszej postaci.


Offline Turbulent_Business

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 13:05 »
Tych materiałów jest naprawdę bardzo dużo.

Wszystkie te ich odpowiedzi już poznałam. Jedną z ciekawszych odpowiedzi jakie usłyszałam, gdy udowodniłam im, że nauki ojców kościoła są inne niż w strażnicy, to że autor artykułu w strażnicy po prostu nie zrobił odpowiedniego researchu. No błąd ludzki, każdemu może się zdarzyć  ::) Dysonans poznawczy w najczystszej postaci.

Jesli autor straznicy popelnil blad i dal ciala w jednym miejscu, skad mamy pewnosc, ze tak samo kiepsko nie zbadal kwestii krwi albo wykluczenia:)?
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 13:11 »
Cytuj
nauki ojców kościoła

Te nauki to dla nich okres błędów, wypaczeń i odstępstwa.
Śmierć Jana zaczyna ten okres. :)


Offline Światus

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 14:00 »
Blossom, JW ORG może być skarbnicą wiedzy także dla Ciebie. Jeśli w jednej Strażnicy jest coś na TAK, to w starszej będzie wersja na NIE.
Np. podano 80 wersetów potwierdzających, że WSZYSCY POMAZAŃCY są niewolnikiem wiernym. W 2013, wbrew tym wersetom, niewolnikiem ogłosiło się tylko CK...

Takie ciekawostki można znaleźć na jw.org.
********
Jeśli chodzi o rok 607 to dla mnie strata czasu. Temat jest dla wszystkich trudny, a szkoda życia na jednostronne zgłębianie go.
Należałoby raczej zadać pytanie: Komu i do czego jest ten rok potrzebny? Gdzie napisano, że 2520 lat należy liczyć od zburzenia świątyni?
Skąd wiadomo, że w niebie wybuchła wojna? KTO i KIEDY doszedł do wniosku, że Jezus zasiadł na tronie / zainteresował się ziemią w 1914 r.? Skąd w ogóle wziął się rok 1914? Przecież wcześniej te same proroctwa wyznaczyły rok 1874... Czy ktoś, kto się tak myli może znać prawdę?

W Strażnicy z 15 lutego 2017 r. niewolnik twierdzi, że popełnia błędy doktrynalne. Poproś o podanie kilku takich błędów  :)

PS. Nie pozwalaj zmieniać tematu. "Teraz rozmawiamy o tym". "Rozumiem, że nie znacie odpowiedzi na to pytanie".
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 14:36 »
Te nauki to dla nich okres błędów, wypaczeń i odstępstwa.
Śmierć Jana zaczyna ten okres. :)

To prawda, ale nawet fakt, że tak uważają nie przeszkadza im w tym, żeby się na nich powoływać, jeśliby to miało popierać ich nauki. Naprawdę dla nich to norma, żeby w artykułach powoływać się na ludzi, którzy w ogóle nie podzielają ich opinii. Nawet nie trzeba znać oryginału, który cytują, żeby się domyślić, że te cytaty są co najmniej wyrwane z kontekstu.
Tak samo jest z rokiem 607 - sami w swoim artykule dopisali na końcu "Uwaga: Żaden z cytowanych w tym artykule świeckich ekspertów nie datuje zagłady Jerozolimy na rok 607 p.n.e.", a jednak mimo to i tak ich cytują.

Cytuj
... Czy ktoś, kto się tak myli może znać prawdę?
Już mają na to odpowiedź - mogą się mylić, bo oczyszczanie to proces, który zajmuje trochę czasu. Ale to świadczy o tym, że nie boją się przyznać do błędu i są gotowi do korygowania swoich nauk. Oczywiście to wszsytko świadczy o tym, że są uczciwą i prawdziwą religią.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2022, 15:03 wysłana przez blossom »


Offline Światus

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 21:50 »
Już mają na to odpowiedź - mogą się mylić, bo oczyszczanie to proces, który zajmuje trochę czasu. Ale to świadczy o tym, że nie boją się przyznać do błędu i są gotowi do korygowania swoich nauk. Oczywiście to wszsytko świadczy o tym, że są uczciwą i prawdziwą religią.

1. Jeśli się mylili, to znaczy, że nie byli "w prawdzie".
2. Co czuje Jehowa, gdy głoszą te błędne nauki?
3. Czy można korygować doktrynalne błędy niewolnika?
4. Czy powinno tak być, że gdy myli się Ośmiu, to cały lud Boży popada w błąd?

Tu cytat z październikowej Strażnicy:

   "Wielu podziela zdanie pewnej bardzo religijnej kobiety z kanadyjskiej prowincji Quebec, która powiedziała do naszego brata: „Jeśli nasz ksiądz wprowadził nas w błąd, to będzie jego wina, a nie nasza!”. Na pewno nie chcemy naśladować tych, którzy świadomie wybierają niewiedzę! (Prz. 1:32; 27:12)."

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2022/Prawdziwa-mądrość-głośno-woła/
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Wrzesień, 2022, 22:01 »
Jak się chce, to wszystko da się przedstawić w dobrym świetle - nawet jeśli to głupota!

Założmy taki Armagedon. Jeszcze nie przyszedł, a miał przyjść. Na Armagedon Świadkowie czekają, bo po nim ma być raj na ziemi.
No więc jak to pozytywnie przedstawić, że od 1914 roku minęło 108 lat, a Armagedonu nadal nie było...
Należy podać argument, że to dobrze! Bo to znaczy, że cierpliwy Bóg chciał i chce żeby więcej ludzi poznało "prawdę", dzięki czemu więcej przeżyje Armagedon!


Tylko że ludzi na świecie przybywa dziesiątki milionów każdego roku a prawie nikt nie przyłacza się do jehowitów więc przez to opóźnianie Armagedonu łaskawemu i miłosiernemu bogu co roku przybywa coraz więcej i więcej "ludzi niegodziwych" i ich dzieci do  eksterminacji. A potem szlachetni i sprawiedliwi jehowi będą musieli ich zakopywać ewentualnie przerabiać na mączkę kostną i nawóz. Mocno nierozsądne to. Widać że bóg Jehowa sobie tego nie przemyślał.
nihilista


Offline Światus

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Wrzesień, 2022, 13:21 »
Od kilku dni męczy mnie i dręczy pytanie związane z tym cytatem:

   "Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie."
(Strażnica, listopad 2013, Co oznacza dla nas proroctwo o siedmiu pasterzach i ośmiu książętach)

Jeśli teraz nie zależy mi na życiu (odrzucam transfuzję), to dlaczego ma mi na nim zależeć podczas wielkiego ucisku, gdy zmartwychwstanie będzie tuż za rogiem?

I jak słowa CK mają się do
   Mt 16:25: Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Wrzesień, 2022, 23:48 »
Cytuj
2. Co czuje Jehowa, gdy głoszą te błędne nauki?
To dobre pytanie, można by spróbować zadać.

Cytuj
Na pewno nie chcemy naśladować tych, którzy świadomie wybierają niewiedzę!
Każde słowo jest przemyślane. „Świadomie” to słowo klucz. Według nich Ciało kierownicze myli się nieświadomie i tylko wyłącznie z miłości do Jehowy i nadgorliwości.

Cytuj
    "Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie
Na 99.9% chodzi im właśnie o życie w raju po armagedonie. Dlatego, jeśli CK każe im skoczyć z mostu to to zrobią, bo dzięki posłuszeństwu będą żyć wiecznie. Czy nie warto w tym celu zginąć? Dla ŚJ warto. Tak jak dla wszystkich chrześcijan i wyznawców niektórych innych religii.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2022, 23:53 wysłana przez blossom »