Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków  (Przeczytany 1881 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Wrzesień, 2022, 16:39 »
Tylko że ludzi na świecie przybywa dziesiątki milionów każdego roku a prawie nikt nie przyłacza się do jehowitów więc przez to opóźnianie Armagedonu łaskawemu i miłosiernemu bogu co roku przybywa coraz więcej i więcej "ludzi niegodziwych" i ich dzieci do  eksterminacji.

Nieobecny już na forum użytkownik SJ23 argumentował w podobny sposób na swoim blogu, który już nie istnieje.

Że skoro będzie podział na tych którzy usłyszeli dobrą nowinę i ją przyjęli, a także na tych którzy usłyszeli i nie przyjęli oraz na tych którzy nie usłyszeli nigdy i ci ostatni zmartwychwstaną by ją usłyszeć w nowym świecie, to świadki zgodnie z własnymi doktrynami popełniają błąd głosząc.

Dlaczego?

Ponieważ skuteczność głoszenia w stosunku do przekonanych osób jest bardzo niska. Natomiast wszyscy którzy usłyszeli dobrą nowinę a ją odrzucili ( czyli prawie wszyscy) nie mają już szans w obliczu armagedonu. Bardziej korzystne jest by dobra nowina do ciebie nie dotarła, bo  perspektywy nowego świata przyjęcie prawdy będzie dużo prostsze gdy zobaczysz jej efekty na własne oczy. W dodatku tak czy siak będziesz po tysiącu lat poddany próbie wraz z całą resztą, więc ludzie przyjmujący prawdę w starym systemie nie będą mieli żadnych forów.

Im więcej świadki głoszą tym więcej osób skazują na śmierć, a im mniej głoszą i im mniej są rozpoznawalnymi, tym więcej zbawionych :P


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Wrzesień, 2022, 23:02 »
Jakby kogoś interesowało to wrzucam update ostatnich rozmów.

To dobre pytanie, można by zadać

Zadałam to pytanie. Odpowiedz dostałam w formie pytania „co czuje Bóg kiedy modlimy się do Jezusa lub świętych i co czuje Bóg na temat wizerunków”. Więc nie mają odpowiedzi na ten zarzut i próbowali przerzucić piłeczkę. I też powiedzieli, że Bóg nie bierze udziału w zmienianiu nauk tylko to wynika z lepszego poznania Biblii. Zapytałam zatem, czy Ciało Kierownicze polega na własnym rozumowaniu, to znowu przerzucili piłeczkę i zapytali na jakiej zasadzie Biblię tłumacza inni ludzie. Odpowiedziałam, że na postawie wykształcenia i znajomosci języków. I zgodzili się ze mną, że nie wolno polegać na własnym rozumowaniu w interpretacji Biblii.
Dalej już porzucili ten temat.
A potem gdy zwróciłam uwagę, że na studium które z nimi miałam nie studiowaliśmy Biblii tylko książkę i tak samo jest na zebraniach to zasugerowali, że jestem złośliwa. A dokładnie że moje wiadomości są negatywne i kłujące.
Teraz już zaczęli te rozmowy traktować bardzo personalnie i emocjonalnie.


Offline Roszada

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Wrzesień, 2022, 08:06 »
Dlatego uważam, że rozmowy są ze ŚJ bezsensowne.
Lepiej sobie poczytać co ich publikacje podają (z tym się zmierzyć), a nie co jakiś ŚJ zaszczeka. :)


Offline Turbulent_Business

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Wrzesień, 2022, 09:32 »
Jakby kogoś interesowało to wrzucam update ostatnich rozmów.

Zadałam to pytanie. Odpowiedz dostałam w formie pytania „co czuje Bóg kiedy modlimy się do Jezusa lub świętych i co czuje Bóg na temat wizerunków”. Więc nie mają odpowiedzi na ten zarzut i próbowali przerzucić piłeczkę. I też powiedzieli, że Bóg nie bierze udziału w zmienianiu nauk tylko to wynika z lepszego poznania Biblii. Zapytałam zatem, czy Ciało Kierownicze polega na własnym rozumowaniu, to znowu przerzucili piłeczkę i zapytali na jakiej zasadzie Biblię tłumacza inni ludzie. Odpowiedziałam, że na postawie wykształcenia i znajomosci języków. I zgodzili się ze mną, że nie wolno polegać na własnym rozumowaniu w interpretacji Biblii.
Dalej już porzucili ten temat.
A potem gdy zwróciłam uwagę, że na studium które z nimi miałam nie studiowaliśmy Biblii tylko książkę i tak samo jest na zebraniach to zasugerowali, że jestem złośliwa. A dokładnie że moje wiadomości są negatywne i kłujące.
Teraz już zaczęli te rozmowy traktować bardzo personalnie i emocjonalnie.

Dlatego rozmowa ze swiadkami nie powinna miec statusu "rozmowy". To jest jednostronna perswazja. Albo sie zgadzasz z ich naukami i sie konwertujesz, albo jestes uznana za nieproduktywna i "studium" jest przerwane. W ich swiecie nie ma opcji na wymiane zdan i spotkanie sie gdzies po srodku, albo na zaakceptowanie przez nich, ze moga sie mylic. Wszelka forma ataku na ich wierzenia buduje mur nie do przebicia. Jesli chcesz baw sie w to dalej, ale z doswiadczenia wiem, ze kazdy atak tylko bedzie poglebial ich indoktrynacje...

1. Jesli interesuja Cie konstruktywne rozmowy o Biblii, to niestety trzeba by poszukac innego miejsca, bo o doktrynach latwiej rozmawiac ze sciana niz z sj.

2. Jesli chcesz probowac ich obudzic, to niestety jest to wysilek wymagajacy czasu i samo-poswiecenia. Swiadek musi sam dostrzec, ze cos jest nie tak i sam musi chciec szukac. Jedynym sposobem na to jest dotarcie do ich emocji. Dyskusje doktrynalne to droga do nikad.

Jesli interesuje Cie punkt nr 2, polecam ta ksiazke. Jestem w trakcie jej czytania i juz widze jak wiele bledow popelnilem podczas proby wybudzania zony:

https://www.amazon.com/Freedom-Mind-Helping-Controlling-Beliefs/dp/0967068843

Jesli interesuje Cie punkt nr 1, pisz chociazby w dziale "Biblia" na tym forum. Troche sie poklocimy, troche ktos sie na chwile obrazi (wysmiewam tu sam siebie), ale na koncu uscisniemy sobie wirtualna dlon i mozliwe, ze kazdy sie czegos nauczy.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline blossom

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Wrzesień, 2022, 10:22 »
Macie rację.
Tak dokładnie jest. Oni wysyłają mi artykuły z jw.org, a jeśli ja po przeczytaniu nadal się nie zgadzam i jeszcze wykazuje kolejne błędy z tego artykułu to nie myślą, że coś jest nie tak z tym artykułem tylko, że ja po prostu nienawidzę świadków Jehowy. Teraz jak to piszę to mi się chce śmiać.
Mam nadzieję, że tak zareagowali, ponieważ poczuli się niekomfortowo w związku z tym, że moje argumenty wydają się logiczniejsze. Może zaczną przez ten pryzmat patrzeć na treści z jw.org. Może nowy film na jw org o oddawaniu pieniędzy organizacji w zamian za przyjaźń z Jehową zapali im czerwoną lampkę. Widziałam na reddicie, ale jeszcze nie ma polskiej wersji tego filmu.


Offline Roszada

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Wrzesień, 2022, 10:34 »
W dawnych latach był czas, że dyskutowałem sporo ze ŚJ.
Jedna nerwówka, tym bardziej, że przeważnie było dwóch na jednego.
Tamte spotkania nauczyły mnie tylko tego, że trzeba szybko myśleć w dyskusji i zaskakiwać. Skakanie w tematach burzyło porządek.

Podczas takich nerwówek brak czasu na szukanie, szperanie.

Gdy człowiek sam patrzy na ich publikacje, to może na spokojnie pomyśleć i poszukać sobie tego i owego.
Minus tego, że nie zasieje wątpliwości jakiemuś świadkowi. :-\


Offline dziewiatka

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Wrzesień, 2022, 10:58 »
Świadkowie poświęcają sporo czasu by nauczyć się sprzedać piasek na Saharze,tak więc sprzedają te swoje religijne kocopaly zmniejszymy lub większym powodzeniem , efekt tego jest taki że szeregi świadków zasilają osoby z ogromnymi deficytami jednocześnie poddani  na prostacka manipulację,zastraszanie.


Offline Marek Aureliusz

Odp: JW.ORG to ogromne źródło wiedzy dla świadków
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Wrzesień, 2022, 14:51 »
Przeciętny ŚJ nie ma swojego zdania, ponieważ jego zdanie to zdanie Towarzystwa.
Jak ŚJ nie wie co ma odpowiedzieć szuka na JW.
Jak tam nie ma to, odpowie razem z rozmówcą w stylu, a co Pana zdaniem zrobił by Jezus w tej sprawie?
Na 99% będzie szukał analogicznej sytacji by zdjąć z siebie odpowiedzialność.

Każdy PIMO czy POMO to wie, że tam nie ma miejsca na niezależne myślenie, jak zaczynasz myśleć niezależnie stajesz się PIMO and POMO  >:D