Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?  (Przeczytany 2531 razy)

Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Sierpień, 2022, 10:48 »
Taki tam cytat z dzisiejszej Strażnicy:
Cytuj
Załóżmy jednak, że ze względu na nasze nowe poglądy rodzina zrywa z nami wszelkie kontakty. Jak wtedy zareagujemy?
Cytuj
„Bardziej niż sprzeciwu władz obawiałem się sprzeciwu ze strony rodziny. Bałem się, że mój ojciec, który nie jest Świadkiem Jehowy, będzie rozczarowany moją decyzją i że moja rodzina uzna mnie za nieudacznika”.
Czy to nie znajome? Ale stop stop... to działa tylko w jedną stronę.


Offline spawarka noego

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Sierpień, 2022, 11:28 »
Ciężko miałby Jezus obecnie… Marynarka, krawat :)
Ale równie ciężko mieliby starsi z Jezusem.

Naturalnie, za brodę starszyzna non stop ciosałaby Jezusowi kołki na głowie - tu zakładam, że już regulaminowo krótkich, albowiem jakaś zborowa siostra Dalila, która raz-dwa zagięła by na Jezusa parol (JW.ogr za fakt podają, iż „Jezus był bardzo męski”, oraz „był silny i cieszył się bardzo dobrym zdrowiem”:
https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/jak-wygladal-jezus/ - ogarnęła by kwestię jego długich włosów…)

Za tekst „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” - dział prawny w biurze oddziału miałby nielichą zagwozdkę.
Na szczęście, Jesus nie trafiłby przed oblicze współczesnego Piłata, bo sprawę zamieciono by pod dywan.
Być może ocalałaby jedynie niebieska koperta?


Offline spawarka noego

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Sierpień, 2022, 15:37 »
Co do rodziny Jezusa, niestety rodzice pozostają poza zborem, potraktowani przykładnym ostracyzmem.
Matka od dawno wykluczona za niemoralność  (przedmałżeńskie kontakty seksualne).
Ojca Józefa wykluczono niedługo później.
Miał komitet za zorganizowanie Jezusowi urodzin, na których mały dostał prezenty.
Józef usiłował tłumaczyć się, że byli w podróży i to w żadnym razie nie było zaplanowane, że trzech magów prowadziła gwiazda...
Na próżno. Grono starszych uznało to za brak szczerej skruchy. Dostał więc Józef kolejny zarzut - kontakty ze spirytyzmem, więc formalnie poleciał za rozpasanie.

Sam zaś Jezus nie został dopuszczony przez Jana Chrzciciela do chrztu. Oficjalnie przyczyn zbór nie zna, niemniej od żon starszych wiadomo, że poległ na pytaniach o uznanie bezpośredniego kierownictwa Jehowy nad Ciałem Kierowniczym.
Kolejne zarzuty starszych, to oczywiście incydenty na pamiątkach, powodujące zgorszenie współbraci...
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2022, 15:47 wysłana przez spawarka noego »


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Sierpień, 2022, 15:45 »
Sam zaś Jezus nie został dopuszczony przez Jana Chrzciciela do chrztu. Oficjalnie przyczyn zbór nie zna,
Bo nie został wpierw nieochrzczonym głosicielem.


Offline spawarka noego

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Sierpień, 2022, 15:53 »
Jak to nie? Już w wieku 6 był przykładnym głosicielem :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Sierpień, 2022, 16:24 »
(mtg): >:D >:D >:D


Offline PoProstuJa

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Sierpień, 2022, 21:54 »
Jak to nie? Już w wieku 6 był przykładnym głosicielem :)

No nie wiem...
Nie wysyłał sprawozdania z głoszenia do Ciała Kierowniczego w USA!
A więc lipa! W statystykach nie był. Nie liczy się!


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Sierpień, 2022, 05:54 »
No nie wiem...
Nie wysyłał sprawozdania z głoszenia do Ciała Kierowniczego w USA!
A więc lipa! W statystykach nie był. Nie liczy się!
I nie mógł być głosicielem bo się nie golił. A każdy głosiciel musi być starannie ogolony.


Offline PoProstuJa

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Sierpień, 2022, 13:11 »
I nie mógł być głosicielem bo się nie golił. A każdy głosiciel musi być starannie ogolony.

A jeszcze ściślej mówiąc... nawet nie miał rozmowy ze starszymi zboru, którzy pozwolili by mu zostać nieochrzczonym głosicielem!
A dopóki by nie zgolił brody, to by go nie dopuścili - ani do głoszenia, ani do chrztu!

Żeby mógł wziąć chrzest, to musiałby zostać głosicielem i zaliczyć 3 spotkania ze starszymi zboru i odpowiedzieć na pytania do chrztu... Ale nie wiadomo czy by podołał, bo to zależy według którego "nowego światła" miałby zrozumienie dotyczące Niewolnika i Pokolenia z roku 1914!

Podsumowując... Jezus nie miałby szans zostać Świadkiem Jehowy!


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Sierpień, 2022, 16:58 »
(mtg):

Pionier Jezusek na wschodzie mieszka, wielką ma brodę ten nasz koleżka.
Głosi proroctwa przez całe ranki  ze  zmienionej współczesnej świadkowskiej ''Srebrzanki''
Kiedy po służbie wieczorem w pierwszym rzędzie na sali zasiada,
to strażnik zborowy wobec innych pioniera -Jezuska  głośno ''napiermandala''
Aż starszak w amoku wrzeszczy przez salę: Pionierzeee, ogol tą sierść na twarzy!
A pionier-Jezusek na przekór tym słowom dumnie czarny kudłaty podbródek pokazuje w koło
Wszyscy zebrani radośnie klaszczą w  dłonie, śpiewając hałaśliwie : ''Jezus naszym wzorem'' (pieśń 13)
Wielka to szkoda stwierdzę z płaczem, że  brodaty Pionierek-Jezusek  nie może  nabazgrać kilku słów w swojej obronie

autor:M.Buklon 
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2022, 17:00 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Technolog

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Sierpień, 2022, 17:24 »
A jeszcze ściślej mówiąc... nawet nie miał rozmowy ze starszymi zboru, którzy pozwolili by mu zostać nieochrzczonym głosicielem!

Rozmawiał ze starszymi ówczesnego zboru i zobacz jak to się skończyło. Miał komitet sądowniczy Sanhedrynu i dalsze losy tej historii każdy zna.


Offline Estera

Odp: Czy Świadkowie zrezygnują kiedyś z wykluczeń i ostracyzmu?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Sierpień, 2022, 19:46 »
Rozmawiał ze starszymi ówczesnego zboru i zobacz jak to się skończyło.
Miał komitet sądowniczy Sanhedrynu i dalsze losy tej historii każdy zna.

   Taaaaaak.
   Ale z tej dalszej historii o Jezusie dowiadujemy się, że to był niesprawiedliwy osąd na szybko zwołany.
   Ukartowany i ustawiony przez Żydów pod każdym względem, dla osiągnięcia ściśle określonego celu.
   Pozbycia się jak naszybciej niewygodnego Jezusa z Jego poglądami.
   I podobnie jest dzisiaj.
   Za mówienie prawdy w zborze o tej sekcie jest szybciutki a nawet natychmiastowy odpowiednik Sanhedrynu i ognisty wypad ze zboru.
   Z łatką     :'( :'( :'( ... odstępcy ... :'( :'( :'(     też dla osiągnięcia ściśle określonego celu!!!
   Pozbycia się jak naszybciej niewygodnych osobników z ich odkrywczymi poglądami.
   By przypadkiem reszta owiec nie doznała olśnienia i nie zobaczyła w jakim kłamstwie tkwi.
   Szkoda, że w takim ekspresowym tempie nie pozbywają się "braci"-pedofili!
   Wielka szkoda.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.