Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Modlitwy o uzdrowienie  (Przeczytany 2513 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Sierpień, 2022, 12:50 »
Tak. A tym samym Świadkowie są tacy sami jak inne religie pod tym względem. Nie są lepsi.

Poglądy cesacjonistyczne zbliżają ich jednakże do prawdy bardziej niż tych, którzy wierzą w boskie interwencje.

Zauważ, że to czym mówisz - czyli przypisywanie cudów konkurencyjnych wiar demonizmowi - jest powszechne i świadki nie są tu wyjątkiem. Ksiądz też ci powie, że uzdrowienia hinduistyczne to mistyfikacja albo demonizm i zapraszanie sobie do głowy szatana.

Zauważ też, że wiara w demoniczne uzdrowienia to pogląd pasywny, który wskazuje ci czego masz się wystrzegać, w co nie wierzyć i nic więcej.

Wiara w boskie uzdrowienia to natomiast pogląd aktywny, mający realny wpływ na działania wiernych - modły o cud, uczęszczanie na pielgrzymki, podejmowanie lub porzucanie opieki medycznej, oskarżanie współbraci o brak wiary lub rzekome grzechy skutkujące chorobą którą trzeba odpokutować i tak dalej. I tu już istnieją w ramach samego chrześcijaństwa rozbieżności o których mówimy.

To że świadki wierzą w demoniczne uzdrowienia prawie nic nie zmienia w życiu szeregowego świadka oprócz tego, że bardziej się dystansuje względem konkurencji. To czy wierzą czy nie wierzą w boskie, zmienia już całkiem sporo w jego życiu codziennym.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2022, 13:14 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Sierpień, 2022, 13:45 »
(mtg): niewiarygodne uzdrowienie czy cud nawet bez modlitwy  >:D


Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:01 »
Dalej czekam.
Poważnie? Przecież Świadkowie też wierzą w obecne nadprzyrodzone cuda. Tylko popełniane przez wrogie siły zła. Tak tak.  :) W takim razie to teraz ja się zapytam jakie mają realne dowody na rzeczywistość tychże cudów. Skoro uważasz, że są tacy racjonalni i lepsi w swym rozumowaniu, to teraz ty udowodnij ich lepszość i pokaż nam cuda robione przez szatana.

Strażnica 2009.1.5 str 28
Może jednak się zastanawiasz, dlaczego raz po raz docierają do nas doniesienia o cudownych uleczeniach. Na przykład w pewnej gazecie napisano o człowieku podobno chorym na raka. Miał guzy na głowie, nerkach, a nawet wewnątrz kości. Jego przyszłość malowała się w ciemnych barwach, aż któregoś dnia „przemówił” do niego Bóg. Gazeta podała, że kilka dni później nowotwór zniknął.

Kiedy słyszysz taką historię, zadaj sobie pytania: „Czy jest ona autentyczna? Czy jest poparta dowodem klinicznym? A nawet jeśli wydaje się, że ktoś odzyskał zdrowie, to czy według Biblii wszystkie przypadki wyglądające na cudowne uzdrowienia zdarzają się za sprawą Boga?”.

Odpowiedź na to ostatnie pytanie jest szczególnie istotna. Jezus przestrzegł swych naśladowców: „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami (...). Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł [cudów]?’ Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia” (Mateusza 7:15, 21-23).

Wynika stąd wyraźnie, że tak zwane cudowne uzdrowienia mogą pochodzić z innego źródła.
[/u] Aby nie dać się zwieść ludziom przypisującym sobie dokonywanie cudów w imieniu Boga, musimy zdobyć dokładną wiedzę o Nim, korzystać z danej nam przez Niego zdolności rozumowania i dowiedzieć się, jak rozpoznać tych, którzy spełniają Jego wolę



Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:11 »
Gwałciduszo świetne spostrzeżenie, że ŚJ uznają nawet więcej uzdrowień niż inni, bo uznają wszystkie (z wszystkich wyznań), ale z mocy szatana.

Przy okazji szatan ma więcej mocy niż Jehowa, skoro miesza Jehowie swoimi cudami zwodząc ludzi.
Dla Jehowy pozostała pociecha, że w Armagedonie wygra z szatanem i wtedy sam będzie mógł uzdrawiać ewolucyjnie ludzi.

Dawniej Towarzystwo reklamując radio wskazywało na to, że ono uzdrawia:

   Towarzystwo Strażnica było tak zafascynowane odkryciem radia, że nie dość iż twierdziło, że będzie przemawiał przez nie zmartwychwstały Abraham, to na dodatek uważało je za urządzenie lecznicze wielu chorób:

„Szanownych Czytelników zapewne zajmie wiadomość, że wydawnictwo angielskiego »Złotego Wieku« posiada blisko Nowego Jorku nadawczą radjostację, by siać światło, prawdę i nadzieję w ciemność ludzkiej filozofji. Czyni się też starania, by w Szwajcarji lub innem odpowiedniem miejscu Europy wystawić radjo-stację, by »Złoty Wiek« mógł wysyłać swe wzniosłe i pocieszające posłannictwo na północ i wschód Europy i do krajów sąsiednich.
Radjo jest też stosowane w lecznictwie, a mianowicie w leczeniu reumatyzmu, zapaleniu nerwów i płuc i głuchoty. Osoby, które przez trzydzieści lat nie słyszały ani jednego dźwięku, odzyskują słuch przez radjo. Pewien głuchoniemy inteligentny amerykanin nauczył się mówić po kilkurazowem zastosowaniu radja. Pierwsze słowa jego były: »Święty, święty, święty«. Było to zaprawdę właściwe uznanie dla Twórcy wszelkich błogosławieństw” (Złoty Wiek 01.05 1925 s. 55; por. podobne słowa ang. Złoty Wiek 12.03 1924 s. 365).

„Choroby zmniejszą się i wkrótce zupełnie zginą. Epidemje już nie będą znane na ziemi, bo wibracja radja będzie tak silna, że zabije wszelkie zarazki. Powietrze, którym będziemy oddychać, dodawać będzie nam zdrowia. Wiemy, jak czyste i orzeźwiające jest po burzy czyli po elektrycznem wyładowaniu. Dzięki radju ono zawsze będzie takie” (Złoty Wiek 01.05 1925 s. 55).


Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:29 »
A tak w ogóle to ludzie przeceniają wagę cudów. Biblia mówi że niektórzy aniołowie widzący Boga twarzą w twarz i tak mu nie zawierzyli. Demas który chodził z Pawłem i widział cuda lub nawet sam je robił opuścił go gdyż umiłował ten świat. Jezus wolał aby wierzono mu bez cudów co sam w pewnym momencie wyraził. Cuda są przydatne ale ograniczone do minimum. Tak mówi Biblia. Więc po tych którzy wierzą Biblii spodziewałbym się biblijnego podejścia. Co innego gdy ktoś nie wierzy. Ale to już jego sprawa. Ja tego nie oceniam.


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:42 »
Jakiś czas temu (nie dalej jak rok temu) podawano w Strażnicy, że nawet w raju nie będzie cudownego uzdrowienia np. inwalidów.
Będzie to proces dochodzenia do pełnego zdrowia, bo inaczej nikt by nie rozpoznał ludzi z ich życia sprzed Armagedonu.
To jakaś paranoja. :)
Może uda mi się to znaleźć.


Offline Gostek

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:51 »
Niektórzy świadkowie są bardzo przekonani, że Bóg fizycznie ingeruje w ich życie a nawet czyni jawne cuda.
Przykład—bratu zepsuł się samochód  na trasie i wystarczyło się pomodlić do Jehowy i nagle auto było znowu sprawne! Albo ten sam brat w pracy zauważył, że  inni koledzy stracili pracę a jego dzięki pomocy Jehowy zostawili...!. Od innych też słyszałem, jak to poprzez modlitwy lekko przechodzili różne choroby.... Przykładów takich jest wiele.
Ja się zawsze pytam, to co jest z innymi braćmi nie tak, którzy ciężko chorują albo nawet tracą życie..?


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Sierpień, 2022, 15:56 »
Oczywiście, że w Strażnicach są przykłady cudownego działania Jehowy na ŚJ. Ale raczej nie w kwestii zdrowotnej.


A tu przykłady ewolucyjnego dochodzenia do zdrowia w raju.

Codzienne badanie Pism 2022

*** Tekst na 14 maja 2022 roku ***
"Najwyraźniej więc zmartwychwstali otrzymają zdrowe ciała. Ale nie będą od razu doskonali. Gdyby tak było, ich bliscy mogliby ich nie rozpoznać. Wygląda na to, że podczas Tysiącletniego Panowania Chrystusa wszyscy ludzie będą dochodzić do doskonałości stopniowo".

*** Tekst na 9 kwietnia 2022 roku ***
"Mamy powody uważać, że osoby witające zmartwychwstałych bliskich będą w stanie ich rozpoznać. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wskrzeszenia, wydaje się, że Jehowa odtworzy wygląd oraz sposób mówienia i myślenia, jaki ktoś miał krótko przed śmiercią".

Czyli jak miał jedną nogę, to dopiero za jakiś czas druga noga mu odrośnie, bo inaczej nikt by go nie poznał.
Jak był niewidomy czy niemy to też musi upłynąć jakiś czas, by się ludzie oswoili z jego kalectwami.

Widać z tego, że cudowności mniej niż można się było spodziewać.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Sierpień, 2022, 16:57 »
Niektórzy świadkowie są bardzo przekonani, że Bóg fizycznie ingeruje w ich życie a nawet czyni jawne cuda.
Przykład—bratu zepsuł się samochód  na trasie i wystarczyło się pomodlić do Jehowy i nagle auto było znowu sprawne! Albo ten sam brat w pracy zauważył, że  inni koledzy stracili pracę a jego dzięki pomocy Jehowy zostawili...!. Od innych też słyszałem, jak to poprzez modlitwy lekko przechodzili różne choroby.... Przykładów takich jest wiele.
Ja się zawsze pytam, to co jest z innymi braćmi nie tak, którzy ciężko chorują albo nawet tracą życie..?
Witaj Gostek
Może to tylko zbieg okoliczności albo ślepy przypadek?
Wiele podobnych przypadków zaistniało nie tylko w kraju lecz na świecie w kultach świętych.
Uważam jeżeli chodzi o uzdrowienia albo cuda, zależy od psychicznego nastawienia wierzącego.
Interesujący jest zapis w PS, kiedy Jezus modlił się przed samą śmiercią w ogrodzie Getsemani  - pojawiły się krople krwi na jego czole.
Inny przykład w momencie mocnego przeżycia osoba nagle siwieje (czy to cud?), kobieta podnosi w nagłym szoku samochód aby wyciągnąć dziecko w chwili wypadku, albo żołnierze w zaistniałej sytuacji biegną z złamaną nogą wiele jest podobnych anomalii słysząc, czytając tu i tam.
Cud, uzdrowienie to szeroki temat dyskusji.

Kiedyś wiele, wiele lat temu zwiedzałem Sanktuarium w Częstochowie, zwróciłem uwagę na wota w głównym ołtarzu były tam zawieszone drewniane kule (są do dziś) przy ''cudownym'' obrazie, więc zapytałem mnicha co one oznaczają -  dla wiernych - odpowiedział, te wota złożone ''Czarnej Madonnie'' są za dokonany cud na nieszczęśniku, po dłuższej rozmowie nadmienił wiele z nich zostało zawieszonych przez samych zakonników aby wzbudzić większy prestiż w cudowne uzdrowienia.
Wielkim przeżyciem w kaplicy odczułem, kiedy zabrzmiały głośno trąby w czasie odsłonięcia obrazu (czas w przybliżeniu 5 minut)- robi to wielkie wrażenie na obecnych.
Będąc na owym zwiedzaniu klasztoru, znajdując się  przed samym obrazem otaczał mnie wielki tłum choć w kaplicy odczuwało się chód, ale ogarnęła mnie nagle słabość prawie nie zemdlałem błyskawicznie odegrałem małą komedię, nagle napierający w obrębie mojej osoby zaistniał prawie metrowy pusty okrąg, mogłem swobodnie oddychać, po chwili pojawił się zakonnik wziął mnie pod rękę i wyprowadził prawą  stronią od frontu obrazu do zakrystii ( pierwszy i ostatni raz widziałem to pomieszczenie, co mnie bardzo zadziwiło,  na bocznej ścianie strużką leciała wolnym strumieniem zimna źródlana woda, zakonnik napełnił kubek i podał do wypicia - wywiązała się również miła kilku minutowa serdeczna dyskusja wyszedłem przez to pomieszczenie na zewnątrz. (Takie wspomnienie z przed lat) - pozdrawiam 


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Sierpień, 2022, 17:38 »
Drobny ale "prawdziwy cud", jak Jehowa posłużył się szybkim nadaniem emerytury by kobieta została pionierką:

*** w21 sierpień s. 29 ***
Kiedy osiągnęła wiek emerytalny, błagała Jehowę o pomoc. Wyjaśnia: „Zazwyczaj ludzie czekają bardzo długo na przyznanie emerytury, a mój wniosek został rozpatrzony w ciągu miesiąca. To był prawdziwy cud!”. Dwa miesiące później została pionierką.

Takich cudów związanych z orgiem jest pełno w Strażnicach. :)


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Sierpień, 2022, 20:35 »
Ciekawy zbiorowy "prawdziwy cud":

*** kr rozdz. 14 s. 156 ***
Już samo istnienie ogólnoświatowej społeczności takich pokojowo usposobionych ludzi to prawdziwy cud — i niepodważalny dowód, że Królestwo Boże panuje! (Izaj. 2:4).


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Sierpień, 2022, 21:52 »
Niektórzy świadkowie są bardzo przekonani, że Bóg fizycznie ingeruje w ich życie a nawet czyni jawne cuda.

W sumie to właściwe każdej religii. Każda wierzy w interwencje pierwiastka nadnaturalnego, pytanie tylko o skalę i typ tych interwencji. U świadków wszystko kręci się wokół głoszenia, więc prawie każdy z tych cudów będzie dotyczył przeżyć w służbie lub wydawania świadectwa.

W sumie po tym można poznać jak bardzo nie z myślą o ludziach jest to firma. Prawie wszystko kręci się wokół dobrostanu korporacji, wliczając w to wydarzenia nadprzyrodzone. Bóg błogosławi przeżyciami ze służby, zażegnaniem sprzeciwu władz, szybkim zbudowaniem sali, dostępnością publikacji.

Kulty z obsesją na punkcie uzdrowień, osobistych objawień itp - jakkolwiek często kompletnie szalone - przynajmniej są z myślą o człowieku, jego potrzebach i świecie wewnętrznym. Jak w praktyce wygląda zaspokajanie tych potrzeb to inna sprawa, ale jest w tym coś twojego i coś dla ciebie. U świadków zaspokajanie osobistych potrzeb drogą duchową to margines, jak prześledzisz publikacje to większość realizuje się zanim dołączysz do świadków. Modlisz się do boga o pomoc bo masz kryzys - już pukają pionierzy. Nawiedzają cię demony bo układasz tarota - siostra mieszkająca w sąsiedztwie poleca spalić talię i wzywać imienia jehowy - kolejny cud.

Od momentu gdy weźmiesz chrzest te cuda tracą na spektakularności i dotyczą raczej tego co ty możesz zrobić dla Organizacji niż ona dla ciebie.

Im więcej się nad tym zastanawiam tym bardziej widzę, że najodpowiedniejszym określeniem tej religii jest firma. Jeśli zaczniesz myśleć o zborach w kategorii firmy i kultury korporacyjnej, nagle wszystko staje się jasne.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2022, 21:54 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Sierpień, 2022, 15:27 »
Prawie wszystko kręci się wokół dobrostanu korporacji, wliczając w to wydarzenia nadprzyrodzone.
Tak było z próbą węgla.

"Świadkowie Jehowy głosiciele....." rozdz. 26
Brat Rutherford polecił wiceprezesowi Towarzystwa, C. A. Wise’owi, pojechać do Brooklynu i zorientować się, czy można tam ponownie otworzyć Betel i wynająć pomieszczenia na drukarnię. Pragnął się przekonać, jaki sposób działania spotka się z błogosławieństwem Bożym, dlatego powiedział: „Jedź i sprawdź, czy jest wolą Pana, abyśmy wrócili do Brooklynu”.

Po czym poznam, że Pan chce, byśmy wrócili?” — zapytał brat Wise.

„W roku 1918 wypędził nas z Brooklynu do Pittsburgha brak węgla”* — odrzekł brat Rutherford. „Niech więc węgiel będzie teraz sprawdzianem. Pojedziesz i postarasz się o węgiel”.

„Jak myślisz, ile ton powinienem zamówić, żebyśmy mogli mieć pewność?”

„Cóż, niech nie będzie wątpliwości. Zamów 500 ton” — polecił brat Rutherford.

Brat Wise tak właśnie zrobił. Z jakim rezultatem? Po zgłoszeniu się do władz otrzymał przydział na 500 ton węgla — zapas wystarczający na wiele lat! Ale gdzie go złożyć? Na składnicę węgla zamieniono dużą część piwnicy Domu Betel.

Wyniki owej próby uznano za nieomylną wskazówkę, jaka jest wola Boża. Z początkiem października 1919 roku ponownie zaczęto kierować działalnością z Brooklynu.


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Sierpień, 2022, 17:20 »
Wola Boża, czy kierownictwo Boże kazało im się przeprowadzić do Brooklynu:

*** jv rozdz. 5 s. 59 ***
Dom Biblijny w Allegheny stał się za mały. Uznano również, że jeśli kazania Russella będą rozsyłane z większego i bardziej znanego miasta, to więcej gazet zechce je publikować. Ale które miasto wybrać? W Strażnicy z 15 grudnia 1908 roku wyjaśniono: „Szukaliśmy kierownictwa Bożego i zgodnie doszliśmy do wniosku, że nowojorski Brooklyn, zamieszkany przez liczną społeczność należącą do klasy średniej i znany jako ‚miasto kościołów’, będzie właśnie z takich powodów najlepiej się nadawać na centrum dzieła żniwnego w ciągu tych niewielu lat, jakie jeszcze pozostały”.


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Sierpień, 2022, 18:08 »
Russell wierzył w to, że Strażnica „cieszy się poparciem JEHOWY”, a to też „wola Boża”:

„»Wstęp wolny. Żadnych zbiórek pieniędzy« Już w drugim numerze Strażnicy, z sierpnia 1879 roku, brat Russell oznajmił: »Wierzymy, iż ‚Strażnica Syjońska’ cieszy się poparciem JEHOWY i dlatego nigdy nie będzie prosić ani błagać ludzi o protekcję. Kiedy Ten, który mówi: ‘Moje jest wszystko złoto i srebro gór’, przestanie dostarczać koniecznych funduszów, zrozumiemy, że nadeszła pora na wstrzymanie wydawania tego pisma«. (...) Już w roku 1894, kiedy Towarzystwo Strażnica zaczęło wysyłać mówców podróżujących, podano do ogólnej wiadomości następujący komunikat: »Od samego początku niech dla każdego będzie rzeczą jasną, że nasze Towarzystwo nie upoważnia nikogo do urządzania zbiórek pieniędzy bądź nagabywania o nie ani niczego takiego nie pochwala«” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 340).