Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z OSTATNIEJ CHWILI | 1 września 2022 roku zostanie wznowione głoszenie od drzwi  (Przeczytany 3027 razy)

Offline Grazyna


Ciało Kierownicze z przyjemnością ogłasza, że z dniem 1 września 2022 roku Świadkowie Jehowy wznowią głoszenie od drzwi do drzwi. Modlimy się, żeby Jehowa wszystkim nam obficie błogosławił w tej działalności!


Offline Roszada

No tak stało się:

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/

Dziwię się temu. Chcą być posądzani o roznoszenie covida? :)

Pewnie w maskach. ;D
Ale czy oni jeszcze będą chodzić?
Przecież stojaki im starczają. :)

Gdyby powiedzieli, że od listopada, to bym się nie dziwił, ale już za niecały miesiąc?
W Polsce zaczęła się kampania 4 szczepienia.🤓


Online Gostek

Ciekawe kto będzie głosił w moim zborze.? 🤔
Bo przed pandemią na 100 głosicieli, to może z dwudziestu miało własny teren,w tym ja i moja żona.
Teraz my odpadliśmy. Innych pewnie też dopadło covidowe zniechęcenie..
Pożyjemy i zobaczymy jak będzie ten rydwan szybko się kręcił.. 😁


Offline Turbulent_Business

Ciekawe kto będzie głosił w moim zborze.? 🤔
Bo przed pandemią na 100 głosicieli, to może z dwudziestu miało własny teren,w tym ja i moja żona.
Teraz my odpadliśmy. Innych pewnie też dopadło covidowe zniechęcenie..
Pożyjemy i zobaczymy jak będzie ten rydwan szybko się kręcił.. 😁

Na poczatku bedzie marazm, potem tak jak w przypadku zebran wjedzie list wbijajacy w poczucie winy i wszystko wroci  do normy. Pojdzie pare komenatrzy posrednio mowiacych ze nie glosisz = Antoni moris zabije cie strzala siedzac na skrzydlatym koniu w majtkach w kropeczki. Strach + poczucie winy + obietnice glaskania lwa po jajeczkach = "no worries, we fix mate"
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Ja przed covidem to prawie przy domofonach nie widziałem ŚJ. Może raz w ciągu 2 lat.
Ale przy wózkach pełno.
Im się już nie chce. Łatwiej godziny odfajkować przy stojaku i mieć spoko. Nikt się ze starszych nie czepia, bo godziny wykazujesz.


Offline Sebastian

to może być zagranie pod starą gwardię - niektórzy jeszcze pamiętają czasy gdy trzeba było chodzić od domu do domu i źle czuja się podczas fikcji przy stojaku.

i właśnie oni pójdą od domu do domu.

to będzie (strzelam) 2% do 5% wszystkich głosicieli.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Zapraszam głosicieli jedynej, prawdziwej religii. Chętnie porozmawiam  :)


Offline Estera

Zapraszam głosicieli jedynej, prawdziwej religii. Chętnie porozmawiam  :)
   Vog.
   Z Tobą nie będą chcieli rozmawiać.
   Zbyt kłopotliwe pytania będziesz im zadawał.

   Co do procentów powrotu śj do głoszenia od drzwi do drzwi ...
   Bardzo wątpliwe, że ruszą tam tłumy, skoro na salach po powrocie do stacjonarnych zebrań frekwencja wynosi średnio 50%.
   Myślę, że niewielu pójdzie w tę harówkę, podobnie jak Sebastian, stawiam na nikły % tych co się zdecydują.
   Bo jednak przy tych rydwanikach, to bardzo łatwe godzinki, ale nie dające żadnych, albo prawie żadnych efektów.
   A kwantum pionierskie spędzone na towarzysko-plotkarskim gruncie jest  ::)

   A już napewno nie takich efektów jakich by pożądała ta strażnicowa korporacja wydawniczo - manipulująca.
   Ale zapewne strażnica zrobi wszystko, żeby swoje owieczki wpędzić w poczucie winy.
   I wypędzić je na te swoje ugory, od dwóch i pół ponad roku nie uprawiane.
   Stojaki zapewne dają mierne efekty  :'( :'(
   Stąd podejrzewam, że taka nagła decyzja strażnicy, by wyciągnąć swoich wiernych do tej służby.
   No i przede wszystkim ratować chcą swoje finanse.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Siedemtwarzy

Czyli limit godzin dla pionierów, znow będzie obowiązywał?? Bo zniesli go na czas pandemii, wiec teraz powinien powrócić. To bedzie piękne, jak te wszystkie alinki, basiunie, gosiaczki, roberciki, krysienki, itd bedą musiały zapierdalac na polu chwaly jw.orga....

Co do ilosci chętnych na takie formy, beton pójdzie. Cześć pewnie od wielkiego dzwonu, reszta wogole... ciekawe jak to się rozwinie...


Offline Estera

Czyli limit godzin dla pionierów, znow będzie obowiązywał?? Bo zniesli go na czas pandemii, wiec teraz powinien powrócić.
To bedzie piękne, jak te wszystkie alinki, basiunie, gosiaczki, roberciki, krysienki, itd bedą musiały zapierdalac na polu chwaly jw.orga....
Co do ilosci chętnych na takie formy, beton pójdzie. Cześć pewnie od wielkiego dzwonu, reszta wogole... ciekawe jak to się rozwinie...

   Osobiście, to również jestem bardzo ciekawa, jak ten zpierdziel  >:D >:D od drzwi do drzwi będzie wyglądał!
   No bo powiedzmy tu sobie uczciwie, przez ten okres pandemii, około dwóch i pół roku, co to było za głoszenie?!
   Pisanie przez dziesięciu w grupie jednego sms-a przez dwie godziny, albo kilku zdań listu?!  ;D ;D
   CK strzeliło sobie w kolanka i stopki wprowadzając swoje owieczki w to zoomowe lenistwo.
   Swoją sztandarową działalność, którą chlubili się przez dziesiątki lat, sami rozłożyli na łopatki.
   Kampania z wysyłaniem linków chyba też za owocna nie była.
   Głoszenie znajomym, rodzinie, po ilości chrztów w poprzednim roku służbowym widać, że chyba raczej też zbyt owocna nie była.
   Myślę, że bardzo ciężko im będzie ruszyć ten kamień młyński z miejsca.
   Który obrósł mchem, porostami, wygodą i nic nie robieniem.
   A robota od drzwi do drzwi, to konkretny wysiłek w upale, deszczu, chłodzie, "głodzie", przystosowując się do potrzeb ludzi itd.
   Zapewne będą orać nadzorców, starszych i pionierów wszelkiej maści, żeby włazili w te zaprzęgi.
   I dawali bardzo dobry, motywujący przykład głoszenia zborowi w tej gałęzi działalności.

   Niestety :'(

   Uważam, że sami sobie złamali ten kręgosłup dający największe zyski w postaci nowych studiów biblijnych.
   I łowiących nowych zainteresowanych, niezorientowanych do przyjmowania chrztu.
   I nowej napływającej kaski do ich leniwych kieszeni.
   Ostatnie lata pokazały ilu chętnych do chrztu było na poszczególnych zgromadzeniach obwodowych.
   A mówcy wygłaszali przemówienia do pustych krzeseł.
   I jakie osoby ten chrzest przyjmowały!!!  >:D >:D >:D
   Myślę, że pomimo jakiegoś tam betonu, który tam tkwi i być może ruszy, tłuste lata w orgu w Polsce minęły dla nich bez śladu.
   Bezpowrotnie!!!
   A "beton", niestety dla nich, posunął się już bardzo w latach i nie ruszą jak rącze rumaki.
   A młodzi poniżej 40, 30, mają to w d....pie.
   Kanały you tube też swoje robią.
   To nie są lata 80-te, 90-te, kiedy nie było informacji, czym ta nacja jest?
   Na zebrania w kwietniu, też niby miał ruszyć tłum  >:D
   A tu frekwencja 50%  :( :( >:(
   Zapewne są bardzo rozczarowani, że tak mało.
   I ciekawe jakiego cudu użyją, żeby przygnać wiernych na sale i zmusić je do służby od drzwi do drzwi.

   Oczywiście.
   Mogę mylić się w swojej ocenie.
   Ale po frekwencji na zebraniach, śmiem twierdzić, że głoszenie od domu do domu nie podniesie się do stanu sprzed pandemii.
   Człowiek jest dość wygodnym stworzeniem i do wygód dość szybko się przyzwyczaja.
   A jeśli ktoś będzie miał do wyboru strażnicową pogoń i życie jak w kołowrocie.
   Z garniturami w pokrowcach, czy spódnicami w torbach, żeby z pracy szybko pędzić na zebranie.
   To raczej wybierze wygodne oglądanie, czy tylko słuchanie zebrań przez zooma albo i wcale.
   Jak to wariactwo korporacyjne ograbiające ludzi z czasu, pieniędzy, kosztem braku poświęcania czasu rodzinie.
   Zaniedbanym żonom i dzieciom  :'( :'( :'(
   Ja bym wybrała wygodę  :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Do

A ja mam wywalone, co miesiąc raportuje 4h chodź palcem od 4 lat nie kiwnąłem i mam spokój.
Pozdrawiam
Do


Offline Estera

A ja mam wywalone, co miesiąc raportuje 4h chodź palcem od 4 lat nie kiwnąłem i mam spokój.
   Do.
   To jesteś dobry agent  ;) ciekawa jestem ilu ludzi w taki fałszywy sposób zaniża statystyki jw.org?
   To jakbyś wygryzał dziurę w burcie tego okrętu, którą bierze rdza tego rodzaju  ;D ;D
   No ładnie, 4 lata, po 4 godziny co miesiąc, to razem daje 192 puste godziny.
   Godziny, które tylko dla nich dają fikcyjny efekt statystyczny.
   Świetnie, świetnie.
   Można i tak  >:D >:D >:D

   Ja już dawno nie zdaję tego "owocu"  :))
   Nie chcę im dawać nawet tej fałszywej satysfakcji, że może głoszę.
   Dziś już od wielu lat inną prawdę głoszę i raczej oni nie chcieliby wiedzieć, co to jest!!!
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Turbulent_Business

Ja od roku lacze sie godzine miesiecznie na zbiorki dla spokoju a do raportu idzie 5-6 godzin. Mysle ze takich ananasow jest sporo;)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
i właśnie oni pójdą od domu do domu.

Pójdą też nowi, bo właśnie stworzono okazję do wznowienia tej formy działalności. Gdy teoretycznie wciąż jest aktywna to chodzisz albo nie chodzisz. Ale gdy oficjalnie była zakazana a teraz powróciła, stanie się pewnie czymś atrakcyjnym i niejeden pójdzie bo można, a wcześniej nie było można i żeby pokazać, że się słuchają niewolnika.


Offline Roszada

Ciekawostka...

Ang. komunikat mówi o rozpoczęciu od września głoszenia:

"od domu do domu" (house-to-house)
a polski komunikat mówi o:
"od drzwi do drzwi".

Niby nieistotny szczegół, ale może mieć jakieś znaczenie.
W Polsce jest dużo blokowisk, a w USA raczej więcej domów.
Tam się chodzi od domofonu przy bramie domu, a u nas po klatkach schodowych od drzwi do drzwi.

Cytuj
BREAKING NEWS | House-to-House Preaching Will Resume on September 1, 2022
The Governing Body is pleased to announce that the house-to-house preaching work of Jehovah’s Witnesses will resume on September 1, 2022. We pray for Jehovah’s rich blessing to be with all of you as we resume our house-to-house ministry!
https://www.jw.org/en/news/jw/