Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z OSTATNIEJ CHWILI | 1 września 2022 roku zostanie wznowione głoszenie od drzwi  (Przeczytany 3031 razy)

Offline Estera

Ja od roku lacze sie godzine miesiecznie na zbiorki dla spokoju a do raportu idzie 5-6 godzin.
Mysle ze takich ananasow jest sporo (...)

   Turbulent_Business. :) :)

   Oczywiście i mnie osobiście takie  ... "ananaski" ... cieszą  :))
   Nie wnikam w powody, bo każdy ma swoje, dla których postępuje tak czy inaczej i musi być PIMO.
   Wiemy, jak bardzo rozwinięte są te wszystkie uzależnienia w tej sekcie i jak to działa.
   Ale chodzi o to, że w ogóle panuje takie zjawisko.
   I jw.org tak naprawdę jest w tej kwestii bezsilna.

   U tych, co odkryli o niej prawdę nie ma żadnego autorytetu i żaden straszak na takich nie działa i nie zadziała  >:D
   Nie może nic z tym zrobić, ani sprawdzić, czy podane godziny służby są prawdziwe czy fałszywe.
   A jeśli czytają takie fora jak to, to orientują się, że takie zjawiska są.
   Ale raczej nie ma szans na to, że te sytuacje negatywne dla nich, wyeliminują.

   A tak naprawdę, to głoszenie jak głoszenie, ale najważniejsza jest   ... wpływająca kasa! ...
   Myślę, że najbardziej doskwiera im odpływ gotówki, bo ktoś tu pisał, że zebrania on line to spowodowały.
   I powrót zebrań na sale miałby ten stan rzeczy poprawić  :o ::) :P
   W moim odczuciu, dla nich nie jest ważne czy głosi 50 osób czy 100, najważniejsze żeby chętnie dawali kasę.
   I to dużą kasę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Już wiem co będą rozpowszechniać „od drzwi do drzwi”. 4 razy powtórzono:

„Odwiedziny (4 min): Rozpocznij, nawiązując do tematu podanego w schemacie rozmowy.
Powiedz rozmówcy o naszym serwisie internetowym i wręcz wizytówkę jw.org” (Życie i służba... listopad-grudzień 2022 s. 4, 10, 12, 14).

Kilka razy też podano: „Odtwórz film”...


Offline janeczek

Ciekawostka...

Ang. komunikat mówi o rozpoczęciu od września głoszenia:

"od domu do domu" (house-to-house)
a polski komunikat mówi o:
"od drzwi do drzwi".

Niby nieistotny szczegół, ale może mieć jakieś znaczenie.
W Polsce jest dużo blokowisk, a w USA raczej więcej domów.
Tam się chodzi od domofonu przy bramie domu, a u nas po klatkach schodowych od drzwi do drzwi.
https://www.jw.org/en/news/jw/

U nas w kraju to rzadkość i nie razi tak jak w stanach tam to dziedzina biznesu.
Door to door to po naszemu, Od drzwi do drzwi
A tak brzmi to z wiki to gałęzi biznesowa.

 Door-to-door (marketing)

   Zobacz też: Door-to-door.
Door-to-door - w marketingu i marketingu politycznym sposób prowadzenia kampanii reklamowych lub wyborczych, polegający na bezpośrednich odwiedzinach – spotkaniu akwizytora z klientem lub kandydata politycznego z wyborcą. W marketingu door-to-door wykorzystywany jest do promocji towaru, sprzedaży próbek produktów, zawierania umów, wypełniania ankiet. Sposób taki pozwala uzyskać bezpośredni kontakt z grupą docelową zamieszkującą dany obszar.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Door-to-door_(marketing)
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Turbulent_Business

Już wiem co będą rozpowszechniać „od drzwi do drzwi”. 4 razy powtórzono:

„Odwiedziny (4 min): Rozpocznij, nawiązując do tematu podanego w schemacie rozmowy.
Powiedz rozmówcy o naszym serwisie internetowym i wręcz wizytówkę jw.org” (Życie i służba... listopad-grudzień 2022 s. 4, 10, 12, 14).

Kilka razy też podano: „Odtwórz film”...

To tylko pokazuje kolejny poziom odcięcia CK od rzeczywistości. Przecież ktoś kto nawet jakimś cudem wejdzie na jw.org nie będzie miał absolutnie żadnego problemu żeby w drugiej zakładce wpisać swiadkowie jehowy. Nikt go za to nienwykluczy:) Wiem że się powtarzam, ale widzę samobója za samobójem. I bardzo się cieszę.

Liczba chrztów będzie spadać,  nie może być inaczej. Dzieci nie róbcie bo Armageddon tuż tuż, tak więc młodego materiału coraz mniej. Świeży potencjalny materiał z ulicy zrobi to co napisałem powyżej i też go nie będzie.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

W ofertach dla wpuszczających ich do domu mają trzy rzeczy:

film
wizytówkę
studium broszury Już zawsze ciesz się życiem! — wprowadzenie do kursu biblijnego




Offline Vog

Już wiem co będą rozpowszechniać „od drzwi do drzwi”. 4 razy powtórzono:

„Odwiedziny (4 min): Rozpocznij, nawiązując do tematu podanego w schemacie rozmowy.
Powiedz rozmówcy o naszym serwisie internetowym i wręcz wizytówkę jw.org” (Życie i służba... listopad-grudzień 2022 s. 4, 10, 12, 14).

Kilka razy też podano: „Odtwórz film”...
Mobilne słupy ogłoszeniowe  :D
Nieźle się tam uwstecznili w tym ich raju duchowym.


Offline bene

Ciekawostka...

Ang. komunikat mówi o rozpoczęciu od września głoszenia:

"od domu do domu" (house-to-house)
a polski komunikat mówi o:
"od drzwi do drzwi".

A może już zakładają że nikt ich do domu nie wpuści dlatego by nie było rozczarowań to zalecenie od drzwi do drzwi.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2168
  • Między ślepymi jednooki królem
Obiło mi się o uszy, że głoszenie jest już zakończone i to dowód końca, tego już naprawdę końca.
A teraz co, znowu powrót do głoszenia?
Dla niektórych to będzie kolejny mały dysonans.


Offline Estera

Obiło mi się o uszy, że głoszenie jest już zakończone i to dowód końca, tego już naprawdę końca.
A teraz co, znowu powrót do głoszenia?
Dla niektórych to będzie kolejny mały dysonans.
   To nie będzie dysonans.
   To będzie   ... "nowe światło" ...   w obliczu niespełnionych proroctw warwickowych papieży  >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Może oni myśleli, wobec przedłużającego się covida, że to już zakończyło się głoszenie. :)

   Przed oczekiwanym rokiem 1975 Świadkowie Jehowy obiecywali, że wkrótce zakończą chodzenie od domu do domu:

„Bądźmy przejęci krótkością czasu. Bądźmy czujni! Zbliża się szybko dzień, kiedy już nikt nie będzie przychodzić do drzwi bliźniego z dobrą nowiną o Królestwie Bożym” (Służba Królestwa Nr 5, 1971 s. 12).

   Te słowa z zapowiedzi Świadków Jehowy wypełniały się w czasie pandemii w latach 2020-2022.

W roku 1974 powiedziano:

„Ale przecież coraz bliższy jest dzień, w którym przyjdziemy do ludzi po raz ostatni” (Służba Królestwa Nr 3, 1974 s. 8).


Offline Klemens

Super.Jestem już przygotowany i mam kilka PRZEMYŚLANYCH pytań do głosicieli .Oby tylko aniołowie skierowali ich do moich otwartych drzwi.


Offline Kyuubi

Jestem bardzo ciekawy jak po tych 2 latach bedzie to wyglądać i czy ktos bedzie chętny do pogadania itp


Offline Estera

Super.Jestem już przygotowany i mam kilka PRZEMYŚLANYCH pytań do głosicieli .
Oby tylko aniołowie skierowali ich do moich otwartych drzwi.
   Klemens.
   To podziel się tu tymi przemyślanymi pytaniami.
   Może się komuś przydadzą  >:D >:D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


brat_straszny

  • Gość
Macie jakieś pomysły odnośnie unikania głoszenia od drzwi do drzwi? Gdy zaczęła się pandemia, rozpocząłem projekt pt. ''powrót do zboru dla rodziny" i sądziłem że pandemia potrwa jeszcze długo, długo i że być może głoszenie publiczne nie wróci przez wiele lat... Teraz jestem znowu świeżo przyłączonym PIMO i widzę że wszystko zmierza w kierunku tego że od września znowu będę chodził po domach. Przyznam że nie podoba mi się ta wizja. Nie wyobrażam sobie że będę musiał wciskać ludziom kit przy drzwiach, spędzać godziny na robieniu czegoś w co nie wierzę. Liczyłem na to, że pandemia położy kres organizacji jaką znałem i głoszenie nie powróci lub nie w ciągu dwóch lat (takie głosy pojawiały się na forum i wśród exów ogólnie, jak się okazało to było nietrafione proroctwo bo głoszenie wraca i ogólnie wszystko wraca do normy).

Jest jakiś sposób jak tego skutecznie unikać? Nie chciałbym spotkać świeckich znajomych którym chwaliłem się odejściem z organizacji, często dostawałem od nich wiele wsparcia i uznania za to że byłem na tyle silny aby odejść, podziwiali mnie że wyrwałem się z sekty itd. Teraz jakbym miał stanąć z takim człowiekiem oko w oko w służbie to nie wiem... zapadłbym się pod ziemię.


Offline Turbulent_Business

Macie jakieś pomysły odnośnie unikania głoszenia od drzwi do drzwi? Gdy zaczęła się pandemia, rozpocząłem projekt pt. ''powrót do zboru dla rodziny" i sądziłem że pandemia potrwa jeszcze długo, długo i że być może głoszenie publiczne nie wróci przez wiele lat... Teraz jestem znowu świeżo przyłączonym PIMO i widzę że wszystko zmierza w kierunku tego że od września znowu będę chodził po domach. Przyznam że nie podoba mi się ta wizja. Nie wyobrażam sobie że będę musiał wciskać ludziom kit przy drzwiach, spędzać godziny na robieniu czegoś w co nie wierzę. Liczyłem na to, że pandemia położy kres organizacji jaką znałem i głoszenie nie powróci lub nie w ciągu dwóch lat (takie głosy pojawiały się na forum i wśród exów ogólnie, jak się okazało to było nietrafione proroctwo bo głoszenie wraca i ogólnie wszystko wraca do normy).

Jest jakiś sposób jak tego skutecznie unikać? Nie chciałbym spotkać świeckich znajomych którym chwaliłem się odejściem z organizacji, często dostawałem od nich wiele wsparcia i uznania za to że byłem na tyle silny aby odejść, podziwiali mnie że wyrwałem się z sekty itd. Teraz jakbym miał stanąć z takim człowiekiem oko w oko w służbie to nie wiem... zapadłbym się pod ziemię.

1. Zapisz sie na stojak raz w miesiacu na godzine o jakiejs nienorrmalnej porze. Czas pomnoz razy 5 i przeslij do nadzorcy

2. Jesli jestes na uboczu i za bardzo sie w zborze nie wychylasz to po prostu skladaj falszywy raport. Z tego co mowiles mieszkasz z rodzicami - ale chyba nie pytaja Cie gdzie wychodzisz? Jestes dorosly... Idz do kina, idz na piwo. Spedzony czas przeslij nadzorcy. Z tego co pamietam jestes sam i mieszkasz ze starszymi rodzicami, w tym wypadku masz nieskonczone pole do popisu w kwesti falszywych raportow.

3. Mow ze boisz sie dalej covida i zostajesz przy pisaniu listow. Ogladaj serial. Obejrzane odcinki w skali odcinek = godzina raportuj nadzorcy.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac