Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z OSTATNIEJ CHWILI | 1 września 2022 roku zostanie wznowione głoszenie od drzwi  (Przeczytany 3061 razy)

Offline Turbulent_Business

Trochę czasu ci kupie kolego:

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/wk3udw/august_announcements/?utm_medium=android_app&utm_source=share

W sekcji "Dla starszych" piszo żeby starsi na nikogo nie naciskali w kwestii tego, jaki rodzaj służby będzie pełnił. Pewnie jest to przejściowe, ale masz czas na wymyślenie długoterminowego planu.
 
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Macie jakieś pomysły odnośnie unikania głoszenia od drzwi do drzwi?
2. (...) po prostu skladaj falszywy raport.
najlepsze są rozwiązania najprostsze - a to jest rozwiązanie które funkcjonuje od prawie 80-ciu lat.

uzupełniająco jakiś stojak raz w miesiącu o dziwnej godzinie w okolicy gdzie nie jesteś znany - i twój wałek jest nie do wykrycia (bo "przecież widzą" że ty "naprawdę" głosisz)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Macie jakieś pomysły odnośnie unikania głoszenia od drzwi do drzwi?
kontynuuję: nawet w pierwszej połowie lat 90-tych, gdy wszystkim wydawało się że Armagedon "za chwileczkę" (bo w 1994 minie 80lat od 1914, a przecież Psalm 90:1) a stojaków jeszcze nie było...

nawet wtedy nikt nie był w stanie wyegzekwować faktycznego głoszenia od osoby która wymigiwała się...

przykładowo: raportowano "studium biblijne" z wnukiem siostrzeńcem lub synem (czytanie dziecku książki "mój zbór") i już były aż cztery godziny do raportu i to "prawdziwe" :)

inni mieli metodę "wszelkie jęki i lamenty do raportu", czyli np. czekał ktoś w kolejce u lekarza słuchał opowieści innego pacjenta gdzie go boli, a później mówił "królestwo Boże rozwiąże wszystkie problemy" :) i już! W ten sposób można było wyczarować "prawdziwą" jedną godzinę do prawdziwego raportu.

jeszcze inni mieli jakiegoś wiecznego zainteresowanego, a więc chodzili do człowieka który przez godzinę mógł się wygadać na dowolny temat (np. polityczny, gospodarczy, religijny, itd.)  i oni sobie tę godzinę raportowali
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Cytuj
Macie jakieś pomysły odnośnie unikania głoszenia od drzwi do drzwi?

Argument ze Strażnicy najlepszy. ;D

Reklamując głoszenie przez telefon i za „pomocą narzędzi elektronicznych” napisano:

„Docieramy do większej liczby ludzi niż podczas głoszenia od domu do domu!” (Strażnica sierpień 2021 s. 31). :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2229
  • Między ślepymi jednooki królem
Znajdź jakąś zainteresowaną  z którą będziesz prowadził studium u niej w domu ;)


Offline blossom

Wpisuj wszystkie godziny spędzone na tym forum  :P w końcu rozmawiasz o sprawach królestwa i organizacji  :)) "Głoszenie o Królestwie Bożym na odstępczych forach"
A w sumie podobno, tak tu chyba wyczytałam kiedyś, z wykluczonymi można prowadzić rozmowy na tematy duchowe?


Offline Sinéad

Zapisz sie na stojak raz w miesiacu na godzine o jakiejs nienorrmalnej porze. Czas pomnoz razy 5 i przeslij do nadzorcy

Nooo, z tym to może nie być tak łatwo.
Otóż osobom które są nieczynne lub nieregularne lub „nie żyją życiem zboru” często zabrania się zapisywania na wózek.

Przykładów nie trzeba daleko szukać - jestem jednym z nich

Bracie straszny - pozostaje Ci ściemnianie
2018 - p.i.m.o.


Offline Estera

Argument ze Strażnicy najlepszy. ;D
Reklamując głoszenie przez telefon i za „pomocą narzędzi elektronicznych” napisano:
„Docieramy do większej liczby ludzi niż podczas głoszenia od domu do domu!” (Strażnica sierpień 2021 s. 31). :)
   A to heca, aż mnie olśniło  >:D >:D >:D
   A ja całe świadkowe życie słyszałam w zborze, że to głoszenie od drzwi do drzwi jest najskuteczniejszą metodą docierania do ludzi.
   Czego to oni jeszcze nie wymyślą?!
   Dzięki Roszado za tę  ... strażnicową perełkę ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Estero!
Ja myślę, wbrew innym tu obecnym znawcom, że głoszenie "od domu do domu" będzie powoli odpływać, zanikać, choć nigdy pewnie całkiem nie ustanie.

Nikt chyba nie wierzy, że będzie ono miało jeszcze takie znaczenie, jak przed wprowadzeniem wózków i stojaków. Przecież one odebrały chęć chodzenia od domu do domu.

Jak prześledziłem inne dawne metody 'głoszenia' (radio, gramofony, megafony, karty świadectwa, uliczne nawoływania, chodzenie z plakatami-sandwiczami), to one też powoli odpływały. Nie było nagle jakiegoś 'ukazu carskiego' o likwidacji. Po prostu wprowadzano nową metodę, a starsza powoli wygasała, tu i ówdzie, wcześniej i później.

Chodzenie po domach w XXI wieku to nie metoda w czasach elektroniki i internetu. :)
Kto sobie kilka lat temu wyobrażał, że Biblia będzie zastępowana 'czytnikową wersją', a wcześniej publikacje.
Kto myślał, że jworg będzie najważniejszym 'urządzeniem' dla ŚJ.


Offline Estera

Estero!
Ja myślę, wbrew innym tu obecnym znawcom, że głoszenie "od domu do domu" będzie powoli odpływać, zanikać, choć nigdy pewnie całkiem nie ustanie.
Nikt chyba nie wierzy, że będzie ono miało jeszcze takie znaczenie, jak przed wprowadzeniem wózków i stojaków.
Przecież one odebrały chęć chodzenia od domu do domu.
   Roszado :)
   Absolutnie podzielam Twoje zdanie!!!
   I w ogóle myślę, że będzie bardzo trudno wygnać te owce zborowe na głoszenie od drzwi do drzwi.
   Słysząc, jak wygląda chodzenie na zebrania na sale królestwa, po ponad dwóch latach zoomowania.
   Korporacja strażnica oczywiście będzie świdrować dziury w głowach nadzorców, starszych i pionierów, żeby te stadka rozruszać.
   I ciągnąć te  ... zborowe pszczoły robotnice ...  do głoszenia.
   Ale czarno to widzę.
   Jak będzie czas pokaże.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Rzeczywiście, jak będą się tak pchać do głoszenia, jak się pchają dziś na sale, że czasem jest połowa na zoomie, to cienko widzę.

Dziś w wekendy to ŚJ wolą się spotkać na grilu ze znajomymi, czy z rodziną, a nie zasuwać do domów ludzi.
Jak odfajkują w niedzielę zebranie, to komu się jeszcze chce gdzieś iść w teren?

Nawet jak wyjdzie jakiś list, żeby więcej głosić, to kto zechce zamieniać wózek na chodzenie? ;)