Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022  (Przeczytany 2351 razy)

Offline Światus

ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« dnia: 31 Maj, 2022, 21:50 »
Wyszło nowe Chrześcijańskie życie i służba.
Są 3 ciekawe rzeczy.

! Wspominają o depresji nastolatków - tylko odnośnik do Przebudźcie. Widać, że to zaczyna być problemem w organizacji, bo bez przyczyny nie pisali by na ten temat.

2. "Asa działał z odwagą - a ty?
Odetnij się od wykluczonego członka rodziny.

"ZASTANÓW SIĘ: „Czy jestem gorliwy w sprawach związanych z czystym wielbieniem? Czy przestaję utrzymywać kontakty z każdym, kto odwraca się od Jehowy, nawet jeśli jest członkiem mojej rodziny?” (2Jn 9, 10)"

3. Małżeństwo — związek na całe życie
To mnie rozwaliło. Pamiętacie wersety o "żonie swej młodości"? No to zapomnijcie  ;D

"Zanim zaczniesz zabiegać o czyjeś względy, poczekaj, aż przeminie „pierwsza młodość” — okres, w którym silne pragnienia seksualne mogą utrudnić podjęcie mądrej decyzji (1Ko 7:36)."

A mi się wydaje, że punkty 1 i 3 łączą się ze sobą.
W zborach jest coraz mniej młodych, więc każą czekać. Może pojawi się jakaś "sztuka".
Z drugiej strony, młodzież, która jest w zborze, nie ma przyjaciół w swoim wieku. Nie ma z kim porozmawiać, pośmiać się itp. i stąd depresje.

4. Punkt dodatkowy. Szukaj mądrych rad w serwisie JW ORG.
Bez komentarza.

Link do "źródła mądrości": https://www.jw.org/pl/biblioteka/program-zebran-swiadkow-jehowy/wrzesien-pazdziernik-2022-mwb/
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj, 2022, 22:34 »
Cytuj
Wspominają o depresji nastolatków
Wspominają w wewnętrznym biuletynie.
To też jest jakiś znak.


Online Turbulent_Business

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 06:13 »
A jak maja nie miec depresji gdy polowa z nich albo i wiecej jest obudzona i uświadamia sobie w jakiej jest dupie....
Wystarczy poczytac reddit/exjw. Codziennie wychodzi kilka postow, gdzie autor bedacy nastolatkiem pyta jak to przetrwac bo ma dosc. Ci ktorzy sa mentalnie w borg tez lekko nie mają...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Fantom

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 07:51 »
"ZASTANÓW SIĘ: „Czy jestem gorliwy w sprawach związanych z czystym wielbieniem? Czy przestaję utrzymywać kontakty z każdym, kto odwraca się od Jehowy, nawet jeśli jest członkiem mojej rodziny?” (2Jn 9, 10)"
 Co z tymi, co odwracają się tylko od organizacji ŚJ, a nadal są przy Jehowie? Szkoda, ze o tym nie wspomnieli. Z takimi w takim razie można utrzymywać kontakty.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Siedemtwarzy

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 12:32 »
A jak ta młodzież ma nie mieć depresji? Masz betonowych  rodziców, sam w internecie odkryles, ze jw to zwykla sekta. Masz kilkanascie lat, za wsczesnie, zeby wyjsc z domu. Usamodzielnic się. Jednoczesnie czujesz ze tracisz fajny czas. Musisz prowadzić podwojne życie, ktore co ktores  zebranie jest nazywane grzechem przeciwko jehowie. Sam to pamietam. Jak czlowiek miał wyrzuty, że znów bylem gdzies z ludżmi z klasy, poprostu takie nastolatkowe włoczenie się. Tylko ja wtedy  nie mialem internetu, zeby szybko to wszystko sprawdzić. Mysle, ze to by bardziej rozwaliło moją psychikę, ta pełna świadomość.
Co do związków małżeńskich. Coż tu kolejny, problem. Jesli jehowa jest 3 dla małżonków i udziela wszelkiej wiedzy, to wiek mlodych nie powinien mieć znaczenia... oczywiscie z tym czekaniem, az przeminie pierwsza młodość  chodzi o wykorzystanie tych mlodych jak najwięcej. Budowy, wszelkie inne prace. No i przy okazji, piekne szkolenie z wyzbywania sie wszelkich pragnień... jest jeszcze trochę takich ludzi w orgu z mojego pokolenia. Dziś powoli zblizajacy sie do 40, bez małzonkow, bez szans na zmalezienie jakiejś partii. Bo w sumie zostaly juz tylko takie "dziwadła" jak oni.


Online Turbulent_Business

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 12:41 »
Dodatkowo, zeby nie mylo ze zmyslam o ponad polowie wybudzonych...

Wg badan retencja wsrod swiadkow wynosi zaledwie 30% w USA... To bodajze najnizszy wspolczynnik wsrod denominacji...

https://www.conservapedia.com/Retention_rate_of_American_atheists_and_Jehovah%27s_Witnesses
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 14:51 »
A jak ta młodzież ma nie mieć depresji? Masz betonowych  rodziców, sam w internecie odkryles, ze jw to zwykla sekta.
Masz kilkanascie lat, za wsczesnie, zeby wyjsc z domu. Usamodzielnic się. Jednoczesnie czujesz ze tracisz fajny czas. Musisz prowadzić podwojne życie (...)
No i przy okazji, piekne szkolenie z wyzbywania sie wszelkich pragnień... jest jeszcze trochę takich ludzi w orgu z mojego pokolenia.
Dziś powoli zblizajacy sie do 40, bez małzonkow, bez szans na zmalezienie jakiejś partii. Bo w sumie zostaly juz tylko takie "dziwadła" jak oni.

   Młodzi ze zborów wyfruwają w ekspresowym tempie.
   Organizacja nie ma dla nich nic ciekawego do zaoferowania, tylko zaciska "krawat".
   Nie wiem jak w Waszych zborach, ale w moim, sama geriatria, prawie że.
   Młodzi wychowywani w tej prawdzie, w 95% poza zborem, nigdy się nie ochrzcili.

   A jeśli jacyś młodzi w granicach 30-40 lat są, to już to są przeważnie pary małżeńskie, kandydatów na partnera brak.
   Nic dziwnego, że młodzi popadają w depresję, czy prowadzą podwójne życie  :'( :'( :'(
   Władza śj, zapewne zdaje sobie z tego sprawę i wie, jaka jest średnia wieku poddanych.
   A to przecież młodzi mają siłę by nakręcać tę korporacyjną machinę.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 18:14 »
kandydatów na partnera brak.

A kiedykolwiek było inaczej?


Offline Estera

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 18:46 »
A kiedykolwiek było inaczej?

   Trzydzieści lat temu  :)) :)) :))
   Więcej młodzieży w zborach, więcej nowych młodych z poza zboru.
   Mniej sztywniactwa, były te tzw., obozy pionierskie w wakacje i wyjazdy na tereny mniej ogłaszane w Polsce.
   Więcej spotkań towarzyskich w domach prywatnych.
   Były większe szanse na poznanie przyszłego partnera czy partnerki na życie.
   I zakochanie się.
   Teraz wszystko zawęzili do zebrań.
   A tam tylko studiowanie mało strawnej "papy", pieśni i modlitwy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 18:55 »
   Trzydzieści lat temu  :)) :)) :))
   Więcej młodzieży w zborach, więcej nowych młodych z poza zboru.

Tyle że to problem niżu demograficznego jako takiego, nie mówiąc już o postępującej sekularyzacji i zmianach obyczajowych. Taka sama sytuacja będzie w kościele czy zborach innych denominacji. Religia przestaje już służyć kojarzeniu par, a Polacy sekularyzują się najszybciej na świecie.

Bardziej udane jednostki poradzą sobie w każdych okolicznościach, a ci co nie mieliby matrymonialnych szans w zboże, nie będą mieli ich również gdziekolwiek indziej.

Zresztą nawet 30 lat temu czy było jakąś ambicją WTSu aby bracia i siostry łączyli się w pary? Ideałem było pionierowanie pełnoczasowe, bo koniec rychły, cała reszta działa się obok, pomimo.


Offline Sebastian

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 19:05 »
A kiedykolwiek było inaczej?
w latach 1989 do 1991 w Polsce ochrzciło się dużo młodych a wśród młodych była duża przewaga kobiet, więc wtedy można było ewentualnie kogoś poznać

niektórzy desperaci (oprócz tego że w swoim obwodzie siedzieli grzecznie trzy dni na kongresie) w pozostałe weekendy lata poświęcali każdą sobotę aby w innym mieście kongresowym podczas sobotniej przerwy obserwować chrzest młodych kobiet i spośród nich wybrać sobie odpowiedni obiekt westchnień
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 19:12 »
Dodatkowo, zeby nie mylo ze zmyslam o ponad polowie wybudzonych...

Wg badan retencja wsrod swiadkow wynosi zaledwie 30% w USA... To bodajze najnizszy wspolczynnik wsrod denominacji...

https://www.conservapedia.com/Retention_rate_of_American_atheists_and_Jehovah%27s_Witnesses
Co to jest retencja? Wskaźnik powrotów po wykluczeniu, czy wskaźnik ilu nie jest wykluczonych po ochrzczeniu?


Online Turbulent_Business

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 21:50 »
Procent wszystkich dzieci które pozostają świadkami Jehowy w dorosłości. Czyli 30 % pozostaje aktywnymi świadkami, 70% z różnych powodów odpada.
Tak jak masz retencje wody, czyli jej zatrzymanie np w zbiornikach retencyjnych żeby nie uciekła do morza.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 21:57 »
Procent wszystkich dzieci które pozostają świadkami Jehowy w dorosłości.
piszesz "pozostają", ale to można rozumieć na 2 sposoby

dla "retencji 30%" mogę podać 2 przykłady 2 odmiennych interpretacji

interpretacja nr 1; jest 100 dzieci wychowanych w teokratycznych rodzinach, z tego tylko 40 przyjmuje chrzest, a z tych 40 ochrzczonych 10 odchodzi lub zostaje wykluczonych więc "aż" 30 osób jest "całożyciowymi" świadkami Jehowy

interpretacja nr 2: jest 100 dzieci wychowanych w teokratycznych rodzinach, z tego tylko 40 przyjmuje chrzest, a z tych 40 ochrzczonych 28 odchodzi lub zostaje wykluczonych a tylko 12 osób jest "całożyciowymi" świadkami Jehowy
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec, 2022, 22:04 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Turbulent_Business

Odp: ŻYCIE I SŁUŻBA 9/2022
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwiec, 2022, 22:19 »
piszesz "pozostają", ale to można rozumieć na 2 sposoby

dla "retencji 30%" mogę podać 2 przykłady 2 odmiennych interpretacji

interpretacja nr 1; jest 100 dzieci wychowanych w teokratycznych rodzinach, z tego tylko 40 przyjmuje chrzest, a z tych 40 ochrzczonych 10 odchodzi lub zostaje wykluczonych więc "aż" 30 osób jest "całożyciowymi" świadkami Jehowy

interpretacja nr 2: jest 100 dzieci wychowanych w teokratycznych rodzinach, z tego tylko 40 przyjmuje chrzest, a z tych 40 ochrzczonych 28 odchodzi lub zostaje wykluczonych a tylko 12 osób jest "całożyciowymi" świadkami Jehowy

No to jaśniej. Procent osób które w dorosłym życiu utożsamiają się z religia rodziców. Czy taka definicja zamyka temat:)?
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac