Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: absurdy dot.kreowania wizerunku jw.org związane z pomocą dla Uchodźców z Ukrainy  (Przeczytany 3910 razy)

Offline PoProstuJa

Slucham wykładu i mówca powiedział tak: dzis ludzie wokoł nas robią duzo dla innych bezinteresownie . Godne to pochwaly, ale czy uczą innych o Jehowie. To jest najwieksze dobro jakie mozemy wyświadczyc...
Mysle to jest jakiś komentarz do naszej dyskusji. Jesli swiat robi wiecej  niz SJ to i tak robi mniej...

No tak... wg Strażnicy danie dachu nad głową, odzienia i wyżywienia uchodźcom wojennym to pikuś w porównaniu do bezcennej POMOCY jaką jest wręczenie najnowszego czasopisma Przebudźcie się! No i puszczenia filmiku z jw.org.

Jeszcze jak byłam Świadkiem, to mnie takie podejście załamywało!

A artykuł, w którym stwierdzono, że miłość do bliźniego (o której mówił Jezus!) polega na tym, że:
- głosimy innym
- zapraszamy nadzorców z ich żonami na obiad
rozbił już bank!

Świadkowie NAPRAWDĘ myślą, że swoimi gazetkami zbawiają świat!
Naprawdę myślą, że ludzie z Ukrainy bardziej potrzebują teraz ich gazetki niż schronienia i jedzenia... wszak to tylko pokarm cielesny, a czytanie Strażnicy daje życie wieczne!

Idąc tym tropem... to bracia z Ukrainy - mający zapasy literatury - tak naprawdę nie potrzebują żadnej pomocy! Przecież w razie czego mają nadzieję na zmartwychwstanie!...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Przypominam sobie jak dziadek ( kiedy ja zostawałam sj) mówił jak uciekał z jakiegoś obozu z terenów Rosji, stanął na skraju wsi i wybierał dom do którego miałby zapukać i kiedy już wybrał , zapukał do drzwi został wpuszczony , był głodny zmęczony a gospodarz wyjął biblię i zaczął mu głosić.. Był najzwyczajniej zły i to był jego argument , kim są sj . Oczywiście ja powiedziałam mu , że już wtedy Jehowa dał mu szansę na poznanie prawdy :D Już wtedy przejawiałam ten swoisty rodzaj fanatyzmu świadkowskiego.

A co się tyczy  użyczania/ wynajmowania  mieszkania braciom to też mam swoje doświadczenie, niestety złe . Oparte o US, Nadarzyn , wizytę policji ; mandat bo "brat " tak mieszał że urzędy zgłosiły jego na policję . Obgadywanie przez zbór, sprzątanie po wyprowadzce wszystkich gratów jakimi został obdarowany .
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2022, 12:53 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Blue

Ukraiński świadek musi mieć przy sobie aktualne Dyspozycje. Inaczej nie polscy świadkowie mu nie pomogą, bo wychodzą z założenia, że wielu będzie się próbowało podszywać pod czcicieli Jehowy.

Zaraz, co?
To jakiś żart, czy oficjalna informacja? Możesz przedstawić jakiś dowód jeśli jest to te drugie?


Offline Siedemtwarzy

Gostek, podzielam twój  ogląd sytuacji. Dziś ludzie mają duzo lepsze wyczucie, ze ktoś ich kantuje. Już sam fakt, ze podczas tzw studium, ludzie nie mogą dociekać, zadawać pytań spoza wybranego zbioru pytań dozwolonych. To bardzo zawęża grupę docelową. Co do tych, którzy, maja dzieci, dość częsty trend jest, ze poprostu  nie posyłają dzieci do chrztu.
Czy ludzie dziś mniej dyskutują? Patrzę na przekroj tego forum. Są widoczne kolejne fale osób odchodzących od orga. Pierwsze to czesto ludzie, którzy zostali SJ w latach 80/90. To było często w kontrze do KK. Byla ich osobista walka z wierzeniami KK. Kiedy odkryli ze SJ tez ich nabrali, mieli podobny zapał w zdemaskowanie orga. To było  często ostre, takie z pazurem. Walka na argumenty.
Kolejna fala, to ludzie ktorzy dorastali w okolicach milenium. Trafili na odwilż wsrod SJ, często szli na studia, mieli bardziej umiarkowane przejścia w orgu. Dlatego potrafią odejscie rozciagnąć w czasie, zeby bylo miększe lądowanie. Nie dyskutują już tak mocno  na argumenty, bo nie mają takiej potrzeby. Czesto porostu odrzucili wszystkie argumenty religijne.
Trzecia fala, to ludzie urodzeni w orgu, teraz wkraczajacy w dorosłość. Oni są z pokolenia, ktore ma największą możliwość oceny SJ. Oni traktują to tylko jako jakiś stan, nie nawiazują z tym tożsamości. Jednkczesnie nie potepiają innych, ktorzy zostają w zborze.
To tylko takie moje przemyślenia...


Offline Warszawa wschodnia

1. Na wykładzie wlasnie na zarzut pomagania tylko swoim bo przecież werset mowi o miłości do wszystkich brat który służył w betel a teraz siedzi we Wrocławiu odpowiedział ta sama historyjkę. Przecież my dłużej robimy coś dla nich bo nie tylko zryw ale i czas przed tym jak to się zaczęło. Cały czas im głosimy a to najważniejsze orędzie.
2. Warto dodać grupę ludzi która zanim odeszła albo stało się pimo Pomo czy inne  homo juz przeczytała te wszystkie książki i zgadza się z ich argumentacja. O czym wtedy dyskutować. Miałkie rozmowy są bezcelowe.
3. We Wrocławiu sala juz ma gości z Ukrainy  maja 4 sale i dlatego brat ze 3 razy powtarzał że internet może mu zerwać bi maja slaby na sali a jest wielu Ukraińców . Miałem wrażenie że chce by każdy to usłyszał.
4. A kto wie jak są finansowane inne organizacji.0?NGO itp. Tak samo jest z SJ. Nie bez podowdu fundację ma każdy obzydliwie bogaty człowiek.

Ps: smutne że oni nie wiedzą o czym Jezus mówił najczęściej 


Offline PoProstuJa

Gostek, podzielam twój  ogląd sytuacji. Dziś ludzie mają duzo lepsze wyczucie, ze ktoś ich kantuje. Już sam fakt, ze podczas tzw studium, ludzie nie mogą dociekać, zadawać pytań spoza wybranego zbioru pytań dozwolonych. To bardzo zawęża grupę docelową. Co do tych, którzy, maja dzieci, dość częsty trend jest, ze poprostu  nie posyłają dzieci do chrztu.

Prawie się zgodzę z tym stwierdzeniem...
Znaczy ludzie dziś w 5 sekund są w stanie odkryć, że Świadkowie ich kantują, bo dzięki działaniom "odstępców" w Internecie mają milion filmików, artykułów, forów, książek itd. o ostracyzmie i złych naukach Świadków. Dziś żeby nabrać kogoś na rok 1914, to trzeba się nieźle postarać... najlepiej łapać takich co się nie znają na Internecie i ledwo czytają i piszą!

Nie zgodzę się natomiast z tym, że ludzie ogólnie mają dziś lepsze wyczucie, że ktoś ich kantuje.
 Jest spora rzesza osób - zwłaszcza młodych - która wszystko łyka jak pelikany. Jeśli coś jest w Internecie, to znaczy, że to jest prawda. Więc ludzie do Świadków nie trafią (bo za dużo jest anty-materiałów o ŚJ), ale dadzą się wkręcić w coś innego... w końcu różnych filozofii i fake newsów mamy dostatek.

Świadkowie nie mają jednak dzisiaj racji bytu, bo jako religia są mniej więcej tak samo "atrakcyjni" dla ludzkości jak Amisze! Z tą różnicą, że Amisze muszą mieć brodę, a Świadkowie nie mogą mieć brody!
Wyjątkiem od reguły będzie przystąpienie do Świadków osoby, która była w jakimś kryzysie, a Świadkowie jako jedyni ją odwiedzali w domu (wiadomo, że oni robią to dla godzin głoszenia, ale przeciętny człowiek myśli, że to ich wielka miłość do bliźniego i bezinteresowne zainteresowanie jego osobą.... no JA tak myślałam jako zainteresowana! ).

Dodam jeszcze rzecz a propos uchodźców...
Jak niby Świadkowie mają dać świadectwo narodom, że są religią miłości? No jak? - pytam!
Jeżeli mają pomagać tylko swoim i tylko tym wyselekcjonowanym (mającym aktualne wypisane dyspozycje), to nikt oprócz nich nie będzie wiedział, że udzielali jakiejkolwiek pomocy! No to jak przyciągną do siebie NOWYCH wyznawców? Przecież nie mają zamiaru pomagać obcym!


Offline Turbulent_Business

A ja wychwyciłem inny smaczek. Otóż na stronie org jest wywalony artykul "napasc Rosji na Ukraine". Jak to się ma do neutralności, jeżeli jedna strona mówi, że to napasc a druga strona (Rosja) mówi że się broni:)? Przecież to jawne opowiedzenie się po jednej ze stron.

W żadnym wypadku nie popieram działań Rosji, żeby nie było, mówię tylko jaka jest oficjalna narracja po obu stronach i co na ten temat mówi borg. W sumie to mato też drugie dno, bo nie pomoże to świadkom w Rosji, a raczej im zaszkodzi...
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2022, 19:03 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Warszawa wschodnia

Piękne. Nie wchodzę ma stronę to nie widziałem. A u nas na zebraniu była cala gadka zeby nie zajmować stanowiska i nie opowiadać się pp żadnej ze stron. I że nie można mieć nienawiści do Putina.  Jprld


Offline Gwałcidusza

A ja się zastanawiam gdzie będą pamiątki za miesiąc skoro tam w salach będą mieszkać uchodźcy?


Offline Sebastian

albo online albo "na chwile" ustawi sie krzesła i zrobi sie pamiatkę (zależnie od wielkości zboru i ilości uchodźców) albo o jednej godzinie albo o dwóch godzinach do wyboru...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gwałcidusza

Dziwne to trochę bo ŚJ nie spotykają się na salach z powodu covid 19. Wszyscy się spotykają a oni których śmierć mogła tylko powstrzymać od głoszenia od domu do domu i zebrań na sali, teraz jako jedyni wystraszeni sami z tego zrezygnowali.


Offline Siedemtwarzy

Taki maly off topic, ale w temacie Ukrainy. Wedlug orga  na ukrainie na 1 SJ przypada okolo 300 ludzi. Tak podzwoniłem po ludziach co na dworcach stoją i wyszlo mi ze faktycznie na kazdy tysiac uchodzcow srednio wypada 3-4 SJ z Ukrainy...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Właśnie teraz( TV ) w Dorohusku dziennikarz podszedł do ludków JW.ORG pyta komu pomagają -naszym braciom , jak widzą tabliczkę z JW.ORG to podchodzą , zabieramy ich do sal królestwa sj . Dumni z tego niesamowicie ! dziennikarz zaraz po nich podszedł do stoiska akcji humanitarnej gdzie Polak z Ukrainka rozkładali na ladę soczki dla dzieci , batoniki, wodę , a potem do pana z kiełbaskami z  grila ...

Dlaczego ci " mili państwo" z tabliczkami jw.org nie mają żadnego stoiska , nie oferują zdnego jedzenia , batonika , żadnej wody mineralnej , żadnej gorącej herbaty?! DLACZEGO OFERUJĄ TYLKO TABLICZKI ?
Głodny świadek jehowy czy podejdzie do " światusa" z kiełbaskami ? czy swojemu głodnemu dziecku pozwoli przyjąć batonik od " światusa" ?! Celowo piszę słowo którego niecierpię - światus jest pełne wzgardy dla drugiego człowieka, a to ten
"światus" na granicy gdzie jest rzeka uchodźców  z terenu gdzie jest wojna nie pyta w jakiego boga wierzysz? czy wierzysz w boga ? Bo nasza pomoc jest od tego uzależniona   :-\

Powtarzam się ale jak ich zobaczyłam i posłuchałam to zawrzało we mnie , dobrze że chociaż stojaków z literaturą nie rozstawili.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Vog

Właśnie teraz( TV ) w Dorohusku dziennikarz podszedł do ludków JW.ORG pyta komu pomagają -naszym braciom , jak widzą tabliczkę z JW.ORG to podchodzą
Który to był kanał? Chętnie obejrzę.
Mnie ciekawi jak to musi wyglądać, gdy podchodzi uchodźca do świadków stojących dumnie z tymi znakami JWORG i pyta czy mu pomogą a oni z zakłopotaniem kierują go do stoiska światusów, czy też wręcz każą mu czekać, bo oni mogą przyjąć tylko swoich  :)
Piękne świadectwo.


Offline Gostek

Napisałaś Dorkas w końcówce, że dobrze, że chociaż stojaków z literaturą nie rozstawili...
Hmmm, przypomina mi się sytuacja sprzed paru laty, kiedy to uchodźcy z Syrii i Afganistanu do Niemiec masowo napływali. Wtedy to ŚJ mieli żniwa w rozsiewaniu swojej propagandy. Bo ustawiali swoje stoiska propagandowe dosłownie kilka metrów od wejść do budynków gdzie zakwaterowywano uchodźców.
Stali tam na zmianę od świtu, do późnych godzin wieczornych, nie oferując nic pożytecznego, prócz literatury, naturalnie w ich języku.
Ci ludzie, często z wiosek, nawet nie potrafiących pewnie czytać gromadzili się wokół nich wpatrzeni w kolorowe gazetki .
Braciom to bardzo schlebiało i ciągle słyszałem na zebraniach jak mówili, jak to im w służbie Jehowa błogosławi i jakie w związku z tym mają doświadczenia...
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2022, 13:15 wysłana przez Gostek »