Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ na Ukrainie  (Przeczytany 3481 razy)

Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Luty, 2022, 21:35 »
Nie mogą, gdyż jest to działanie polityczne.

Ogólnie, jeśli chodzi o wszelkie protesty społeczne, to opcja domyślna jest taka że ŚJ niczego nie mogą, z wyjątkiem tego, na co pozwoli im Ciało Perwersyjno-Kierownicze.

Kiedyś we Francji wyjątkowo dostali pozwolenie, to protestowali we Francji przeciwko władzom Francji, ale tam nie chodziło o takie "błahostki" jak ludzkie życie czy pokój na ziemi, tam chodziło o świętość nad świętościami czyli o ponadprzenajświętsze pieniądze organizacji, które zajął im urząd skarbowy.

W obecnej sytuacji, prawowierny świadek Jehowy powinien być tak mocno apolityczny, że nawet niebiesko-żółta koszulka bez żadnych napisów raczej nie wchodzi w grę, albowiem gdyby świadek Jehowy ubrał taką koszulkę, zasmuciliby się aniołowie w niebiosach.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2022, 21:39 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Luty, 2022, 21:54 »
Czyli słusznie wnioskuję, że świadek Jehowy cię nie zaatakuje, ale cię także nie obroni.


Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Luty, 2022, 21:56 »
Czyli słusznie wnioskuję, że świadek Jehowy cię nie zaatakuje, ale cię także nie obroni.
tak
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Luty, 2022, 23:57 »
Mylisz, mylisz. Dobrze wiesz, że ja mówię o tym, iż prawowierny śJ nigdy nie weźmie broni do ręki aby cię obronić. Podczas gdy ty zmieniasz temat na kwestię pomocy humanitarnej  a nie obrony.

Natomiast co do twojego pytania do mnie to możesz je powtórzyć bo nie wiem o co chodzi.

Gwałciduszo, tą swoją zaciętą płytą że się mylę oraz "iż prawowierny śJ nigdy nie weźmie broni do ręki aby cię obronić" przypominasz trochę trampka  ;)
Nie wiesz o czym piszesz. Ile razy znalazłeś się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia? Ile razy Ty uratowałeś komuś życie, zabijając lub obezwładniając agresora. Ja znam taki przypadek, gdy zrobił to ŚJ. Znam ludzi, których by nie było na świecie gdyby ŚJ nie ocalił życia ich dziadkowi.
To prawda, że ŚJ nie walczą z bronią w obronie Ukrainy. Podobnie do nich w ten sam sposób nie walczą dziesiątki, setki a nawet tysiące tysięcy innych Ukraińców. Co gorsza, ŚJ nie napadają w czołgach i samolotach na Ukrainę. Wytłumacz dlaczego ich walić i co to dla Ciebie znaczy walić Świadków Jehowy?


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Marzec, 2022, 10:26 »
Ja nic nie piszę o waleniu śJ. Natomiast co do tematu to tylko potwierdzasz to co wszyscy dobrze wiemy, że śJ nie weźmie broni do ręki. Tym samym cię nie zaatakuje. To prawda. Ale też cię nie obroni. Świadkom Jehowy nie wolno nawet brać udziału w pokojowych demonstracjach bo rzekomo są polityczne. Przecież nam nie wolno było nawet strajkować, a co dopiero występować przeciw władcom. Chyba byłeś w innej organizacji. Albo udajesz.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Marzec, 2022, 11:24 »
Ja nic nie piszę o waleniu śJ. Natomiast co do tematu to tylko potwierdzasz to co wszyscy dobrze wiemy, że śJ nie weźmie broni do ręki. Tym samym cię nie zaatakuje. To prawda. Ale też cię nie obroni. Świadkom Jehowy nie wolno nawet brać udziału w pokojowych demonstracjach bo rzekomo są polityczne. Przecież nam nie wolno było nawet strajkować, a co dopiero występować przeciw władcom. Chyba byłeś w innej organizacji. Albo udajesz.

Gwałciduszo prezentujesz dziecinną postawę, albo masz kłopoty z pamięcią. O waleniu świadków Jechowy za nie atakowanie Ukrainy pisałeś. Masz poniżej cytaty.

Walić ŚJ na Ukrainie bo nie będą walczyć za kraj?
A ŚJ w Rosji też walić, bo nie chcą walczyć przeciw Ukrainie?

Bo nie wystąpią przeciw Putinowi. ŚJ cię nie napadnie, ale też cie nie obroni chociaż może.

Skoro już ustaliliśmy, że według Gwałciduszy należy waliś ŚJ z Rosji bo nie atakują Ukrainy, to czy należy walić Jezusa Chrystusa? Czy należy walić wszystkich, którzy z różnych powodów nie biorą broni do ręki? Czy należy walić wszystkich, którym sumienie nakazuje bezwarunkowo nie odbierać innym życia?

Dla wyjaśnienia Gwałciduszo, ja nie muszę niczego udawać, bo nie jestem Tobą(Ty udajesz niepamięć), więc nie mierz mnie proszę swoją miarką. Świadek Jehowy ma prawo nawet zabić. Wiem w jakiej organizacji byłem i uwierz, że dobrze ją znam. Jeśli zechcesz się czegoś dowiedzieć to służę pomocą. Ale skończ proszę swoją dziecinną retorykę.


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Marzec, 2022, 13:01 »
Ależ ten cytat o waleniu świadków Jehowy to twoja wypowiedź odnosząca się do słów użytkownika Siedemtwarzy, który też użył tego słowa. Ja nie używam słowa "walić" powyżej. Jednakże powyżej odnoszę się do twojej wypowiedzi, gdyż wydawało mi się że pod słowem "walić" rozumiemy potocznym żargonem: zostawić, nie zwracać uwagi, lub nie liczyć na pomoc. Posłużę się przykładem. Pewnej rodzinie spłonął dom. I dwaj bracia mówią: odbudujemy go. Ruszajmy!!! Ale trzeci brat Janek nie chce im pomóc. Toteż owi bracia mówią: "walić Janka, ruszamy do pracy sami." Innymi słowy nie chcą tracić na niego czasu, muszą ratować się sami, pozostawiają go w spokoju.

Wierzę że o takie "walenie" chodzi Siedemtwarzy w tej rozmowie. Nie bić. Nie atakować. Ale pozostawić w spokoju nie licząc na nic z ich strony. Niech oni idą w swoją a inni w swoja stronę.

Jeśli natomiast rozumiesz ten zwrot inaczej. To nie polemizuj ze mną tylko z autorem tych słów. A co do uszczypliwości jakie czynisz pod moim adresem to się nie gniewam wybaczam ci tak po ludzku. Nie odwzajemniam się. Bądź zdrów.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Marzec, 2022, 13:59 »
Dokładnie wiem kto użył słowa walić. Jest to zresztą w zapisie wątku. Ty napisałeś dlaczego. Wiem co to też znaczy. Nie rozumiem tylko dlaczego walić tych którzy z narażeniem własnego życia nie podporządkowują się woli Putina.
Uszczypliwości nie stosowałem żadnych. Nie imputuj mi czegokolwiek. Pisałem tylko o faktach. Za życzenia zdrowia dziękuję i odwzajemniam.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2022, 14:02 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Marzec, 2022, 16:46 »
Nie rozumiem tylko dlaczego walić tych którzy z narażeniem własnego życia nie podporządkowują się woli Putina.
Zostawić świadków Jehowy, nie liczyć na nich. Bo nie biorą udziału w pokojowych protestach przeciw władzy. Czyli przeciw Putinowi. Chociaż jak sam powiedziałeś: 'mogliby nawet zabić'.
Świadek Jehowy ma prawo nawet zabić.
A tak swoją drogą mógłbyś mi wyjaśnić gdzie tak naucza Strażnica, że świadek Jehowy ma prawo nawet zabić. To mnie bardzo zaciekawiło. Proszę wyjaśnij to.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Marzec, 2022, 18:19 »
Gwałciduszo ja Ci raczej nie jestem w stanie nic wyjaśnić. Ty ORGA znasz a ja, jak stwierdziłeś nie. Poza tym stwierdzam, że nasze umysły pracują w niekompatybilnych rzeczywistościach.
Ale bardzo proszę:
"Co jednak zrobić, gdy bezpośrednio zagrożone jest nasze życie? Nieco światła na tę sprawę rzuca pewne prawo nadane przez Boga starożytnemu Izraelowi. Stanowiło ono, że gdyby złodziej został za dnia przyłapany na gorącym uczynku i uśmiercony, zabójca byłby oskarżony o morderstwo. Złodziej mógł przecież zostać rozpoznany i sprawiedliwie ukarany, a za kradzież nie była przewidziana kara śmierci. Gdyby jednak włamywacz został zabity w nocy, gospodarz mógł zostać oczyszczony z zarzutów, ponieważ w ciemnościach trudno się zorientować, co robi intruz i jakie ma zamiary. Gospodarz mógł dojść do wniosku, że jego rodzina jest w niebezpieczeństwie, i podjąć określone działania w jej obronie (Wyjścia 22:2, 3).
A zatem jak wynika z Biblii, można w razie napaści fizycznej bronić siebie lub swej rodziny. Zaatakowany ma prawo odparowywać ciosy napastnika, a nawet go uderzyć, by go ogłuszyć lub obezwładnić. Celem będzie wówczas powstrzymanie ataku. Jeśli w takiej sytuacji przestępca zostanie poważnie zraniony lub zabity, jego śmierć będzie nieumyślna, a nie zamierzona.
"[Przebudźcie się! g 6/08 s. 11]


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Marzec, 2022, 19:35 »
Dziękuję ci za wyjaśnienie. Teraz mam spokój ducha wiedząc że świadkowie Jehowy też będą bronić siebie i społeczności w której mieszkają przed najeźdźcą. Gdyby tak jeszcze ich rosyjscy bracia zrobili to samo w ich obronie. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2022, 19:38 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Marzec, 2022, 20:25 »
nie jestem pewny, czy wszyscy uczestnicy dyskusji myślą o tym samym gdy piszą o "bronieniu siebie i społeczności"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Marzec, 2022, 21:05 »
Dziękuję ci za wyjaśnienie. Teraz mam spokój ducha wiedząc że świadkowie Jehowy też będą bronić siebie i społeczności w której mieszkają przed najeźdźcą. Gdyby tak jeszcze ich rosyjscy bracia zrobili to samo w ich obronie. Dziękuję.
Ja przytoczyłem cytat o czymś innym. Życzę zdrowia.


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Marzec, 2022, 22:56 »
No to jednak nie dziękuję. Powodzenia.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Marzec, 2022, 23:03 »
No to jednak nie dziękuję. Powodzenia.

Prosiłeś o cytat z nauczania Strażnicy o tym, że Świadek może zabić i przykładowy cytat dostałeś. Twoje niepodziękowania czy podziękowania nic nie zmieniają w sferze faktów. Ale Ty przecież poruszasz się w sferze opinii.  ;D