Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ na Ukrainie  (Przeczytany 3495 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Marzec, 2022, 23:13 »
Dorkas. Zgadza się, z powodu ORGa ludzie mają swoje lokalne, rodzinne, życiowe tragedie.
Tylko teraz nie chodzi o lokalne, rodzinne, życiowe tragedie, a o ratowanie życia. Najpierw uratujmy życie, ochrońmy je wszelkimi dostępnymi środkami, a dopiero później zastanawiajmy się czy savoir vivre świadkowy jest zachowywany. Potem możemy leczyć rany, te fizyczne i psychiczne.
Jak komuś nie będzie pasowała pomoc od "odstępcy" to będzie szukał jej gdzie indziej. Proste. Nie dzielmy włosa na czworo w sytuacji gdy dzieje się tragedia, bo tak dokładnie robią ŚJ - zamiast zająć się problemem to najpierw poszukają co strasznica mówi, a co obrazeczki w strażnicy mówią itd.
Takie filozoficzne pierdu pierdu dla mnie pokazuje brak zrozumienia sytuacji i brak empatii dla ludzkiej tragedii.

Dorkas, a wskaż może w którym miejscu w poście PoProstuJa widzisz, ból, żal i to wszystko o czym napisałaś (choć nie twierdzę że ich nie ma, po prostu w poście nie widzę). Ja tam widzę tylko jad i kalkulację.

Cześć , a ja nie widzę żadnej filozofii w pytaniu PPJ , żadnego braku empatii , na którymś zgromadzeniu wyświetlony był film ja wykluczona córka dzwoni do matki a ta nie odbiera bo tak nakazano jej okazać miłość  >:( aby uzmysłowić jak podły jest to zwyczaj przerobiono filmik pokazujący jak córka ulega wypadkowi , leży w rowie dzwoni do matki po pomoc a ta nie odbiera.... Miłość w wydaniu śj !
Nie widzę , też żadnego jadu i kalkulacji a nawet gdyby to jak najbardziej jestem w stanie to zrozumieć , choć wydaje mi się to nierozsądne bo takie ciągłe rozdzieranie szat szkodzi tylko tej osobie .Ale powtarzam a w wypowiedzi PPJ absolutnie tego nie widzę .

Co do pytania o politykę o odbieraniu dóbr SJ przez pana Putina to dlaczego CK kupowało tereny w Rosji ? Nie wiedzieli jaki to kraj? kiedyś w Meksyku kiedy rząd przejmował ziemie od kościołów to CK nie kupowało tam ziemi , nie kupowało ziemi , nie budowało biur oddziału ani sal królestwa , nawet zezwoliło aby zebrań nie rozpoczynać modlitwą ! Roszado przypomij dosłownie jak to było .To nie jest polityka ?! Poczytaj całą historię SJ.

A co do tego szczycenia się ,że gdyby cały świat zamieszkiwali by tylko śj to nie byłoby wojny , ok a co z wykluczeniami?
co z CK ? ONI byliby tą wyrocznią  od pilnowania porządku ? Czy król Jezus dokonywałby sądu ? Robiłby to w sposób widzialny dla ludzi ? czy TO CK przekazywało by JEGO SŁOWA?

Oglądał ktoś film " Dawca Pamięci" ? tam jest świat bez śmierci , starości, chorób . Ludzie mieszkają w pięknych domach , tam jest takie Ciało Kierownicze które dba o dobro wybranych , czy na pewno myśli o innych ? czy może sobie zapewnia dostatnie życie i tanią siłę roboczą ?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2022, 23:17 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Marzec, 2022, 05:46 »
Jednak śJ nie maja prawa zabić tak jak piszesz DeepPinkTool. Co najwyżej dano im usprawiedliwienie gdyby zabili nieumyślnie. To tak jak kierowca na drodze nie ma prawa zabić. Ma tylko usprawiedliwienie gdyby wypadek spowodował kto inny a on bez woli zabicia potrącił kogoś śmiertelnie. Uprawiasz typową dla śJ gierkę słowną. Zresztą śJ są tak sfrustrowani przymusową łagodnością na pokaz że dość arogancko poczynają sobie będąc anonimowymi w internecie. No cóż.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Marzec, 2022, 08:35 »
Gwałciduszo, Twoje posty sprawiają, że mi się papierkowe w portfelu rozmieniają na drobne.  ;) :D ;D :P
Ty też nie masz prawa zabić. Niczym się nie różnisz od ŚJ. Jesteś zatem ŚJ? Wszyscy jesteśmy Chrystusami?
Nie zamierzam tworzyć nowych definicji słów i zwrotów "może", "nie może", "ma prawo", "nie ma prawa".
Zresztą ja w odróżnieniu od Ciebie nie prezentuję tu swojej opinii tylko fakty z nauczania Strażnicy a tam stoi wyraźnie "ma prawo" do czynności, które mogą nawet doprowadzić do śmierci agresora. Sprawę badałem z 10 a może i kilkanaście lat temu gdy znajomy mi "brat" miał komitet za zabicie. Ale nie zanudzam.
Wypisujesz ponadto swoje opinie, że ŚJ nie weźmie broni do ręki. To tylko Twoje opinie. Znam i znałem takich, którzy broń nosili w zasadzie "na co dzień". I to też dopuszcza nauczanie Strażnicy.


Offline Fantom

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Marzec, 2022, 10:08 »
Jednak śJ nie maja prawa zabić tak jak piszesz DeepPinkTool. Co najwyżej dano im usprawiedliwienie gdyby zabili nieumyślnie. To tak jak kierowca na drodze nie ma prawa zabić. Ma tylko usprawiedliwienie gdyby wypadek spowodował kto inny a on bez woli zabicia potrącił kogoś śmiertelnie. Uprawiasz typową dla śJ gierkę słowną. Zresztą śJ są tak sfrustrowani przymusową łagodnością na pokaz że dość arogancko poczynają sobie będąc anonimowymi w internecie. No cóż.
Co Ty pitolisz? To po cholerę mnóstwo ŚJ w USA ma broń palną? Żeby zabić nieumyślnie? Żeby strzelić w kolano nieumyślnie? CK przyzwala na posiadanie broni palnej, bo gdyby nie przyzwalało, to takie osoby by wykluczano. Mów za siebie, a nie za ŚJ który rzekomo miałby nie stanąć w obronie osoby napadniętej. ŚJ to nie Amisze. Amisz prędzej da się pokroić żywcem. Jedź do USA. Zdobądź info gdzie mieszka ŚJ posiadający broń. Wejdź na jego posesję lub domu bez uprzedzenia. Strażnicą przed nosem Ci nie pomacha.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Sebastian

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Marzec, 2022, 19:39 »
aż wierzyć się nie chce, co dziennikarze opisują na temat tego, jak bardzo Rosjanom nie chce się walczyć w niesłusznej sprawie.

grupa nastolatków (poborowi lat 19) pojechała na Białoruś, bo dowódca powiedział im że będą jakieś ćwiczenia. Na miejscu dowiedzieli się że po zakończonych ćwiczeniach zamiast wracać do Rosji mają jechać na Ukrainę i walczyć bo szaleniec Putin tak wymyślił.

no to rosyjscy nastolatkowie wykazali się kreatywną pomysłowością i w nocy dziurawili zbiorniki z paliwem aby ich pojazdy technicznie nie były w stanie dojechać na miejsce walki.

pomysłowe chłopaki! Nie chcieli zabijać a w sytuacji gdy auto "samo się" popsuło istnieje nieco większa szansa że jednak nie dostaną kulki w łeb na sądzie wojskowym niż gdyby "po prostu" zwyczajnie "sobie poszli" (znaczy: gdyby zdezerterowali)

jeśli wojsko wysłane do walki w ten sposób kombinuje, to ja się nie dziwię, że rosyjski słoń nie potrafi rozdeptać ukraińskiej mrówki :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Marzec, 2022, 19:41 »
Co Ty pitolisz? To po cholerę mnóstwo ŚJ w USA ma broń palną? Żeby zabić nieumyślnie? Żeby strzelić w kolano nieumyślnie? CK przyzwala na posiadanie broni palnej, bo gdyby nie przyzwalało, to takie osoby by wykluczano. Mów za siebie, a nie za ŚJ który rzekomo miałby nie stanąć w obronie osoby napadniętej. ŚJ to nie Amisze. Amisz prędzej da się pokroić żywcem. Jedź do USA. Zdobądź info gdzie mieszka ŚJ posiadający broń. Wejdź na jego posesję lub domu bez uprzedzenia. Strażnicą przed nosem Ci nie pomacha.
Pierwszy raz słyszę. Czego innego uczono mnie w zborze przez 20 lat. Nikt z nas nie miał broni. A prowadzący ze mną studium w odpowiedzi na moje pytania mówili że woleliby zginąć niż wziąć broń do ręki. Żadne zborowe dzieci nie mogły mieć nawet plastikowego pistoletu do zabawy. Ale gdyby była mi dostępna taka wiedza jaką mi oboje podajecie, to na ów czas organizacja Strażnicy by mnie nie pochłonęła. Pozwólcie że się ogarnę bo te informacje mnie wstrząsnęły.


Offline Roszada

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Marzec, 2022, 19:49 »
Pierwszy raz słyszę. Czego innego uczono mnie w zborze przez 20 lat. Nikt z nas nie miał broni. A prowadzący ze mną studium w odpowiedzi na moje pytania mówili że woleliby zginąć niż wziąć broń do ręki. Żadne zborowe dzieci nie mogły mieć nawet plastikowego pistoletu do zabawy. Ale gdyby była mi dostępna taka wiedza jaką mi oboje podajecie, to na ów czas organizacja Strażnicy by mnie nie pochłonęła. Pozwólcie że się ogarnę bo te informacje mnie wstrząsnęły.
Inaczej jest w USA, inaczej w Polsce.
W USA cezar pozwala posiadać broń. W Polsce raczej nie.
Proszę bardzo.

   W lipcu 2017 roku Towarzystwo Strażnica podało, że posiadanie przez głosiciela broni palnej w domu, w celu samoobrony, spowoduje pozbawienie go przywilejów w zborze (kwestie zatrudnienia związanego z noszeniem broni nie zmieniły się):

„Jeśli chrześcijanin posiada broń, żeby chronić się przed ludźmi, starsi udzielą mu rad na podstawie Biblii. Gdyby nie chciał pozbyć się broni, nie byłby traktowany jako przykładny członek zboru. Nie spełniałby wymagań, żeby otrzymywać w zborze przywileje. To samo dotyczy chrześcijanina, którego praca wymaga noszenia broni palnej. Byłoby dobrze, żeby znalazł inne zatrudnienie. (...) Z szacunku do tych zasad dojrzały duchowo chrześcijanin nie będzie posiadać broni palnej, żeby chronić się przed ludźmi. Przypis: Więcej informacji na temat podejmowania pracy, która wiąże się z noszeniem broni, można znaleźć w Strażnicy z 1 listopada 2005 roku, strona 31, oraz numer 23 z 1983 roku, strony 19 i 20” (Strażnica lipiec 2017 s. 32).




Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Marzec, 2022, 20:34 »
Inaczej jest w USA, inaczej w Polsce.
W USA cezar pozwala posiadać broń. W Polsce raczej nie.
O jejku. Ależ to jest niespójna religia. Czyli nie liczy się co Bóg pozwala tylko co pozwala Cezar? Dlaczego nigdy nie mówiliśmy o tym na zebraniach. To w jednym kraju może być transfuzja a w innym nie jeśli tylko zażyczy sobie lub pozwoli na to władza państwowa? Czy wy mnie wszyscy tutaj nie wkręcacie? A wielożeństwo też zależy od tego co jest legalne w danym kraju?


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Marzec, 2022, 20:49 »
A obecnie świadek Jehowy może mieć też granat lub czołg? Albo może rzucać koktajlami Mołotowa? Bo to też jest broń.


Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Marzec, 2022, 21:07 »
A może posiadać siekierę  bagnet albo miecz ?
To też broń.
Albo procę.


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Marzec, 2022, 21:28 »
Siekierę może bo to narzędzie. Ale pistoletu na wodę nie mogliśmy mieć dla dzieci. Ani strzelanej gry komputerowej.

A w mundurze może taki śJ przyjść na zebranie lub od drzwi do drzwi? Tylko nie galowym ale polowym.

Wiem wiem. Jest pandemia. No to czemu nie głoszą w bojowych maskach przeciwgazowych? Skoro mogą mieć broń.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2022, 21:35 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Marzec, 2022, 21:51 »
Siekierę może bo to narzędzie. Ale pistoletu na wodę nie mogliśmy mieć dla dzieci. Ani strzelanej gry komputerowej.

A w mundurze może taki śJ przyjść na zebranie lub od drzwi do drzwi? Tylko nie galowym ale polowym.

Ale pistolet na wodę to nie broń.
Czym uzasadnisz nie wolno było mieć
To może zamiast siekiery taki topór może mieć?
Ja jak na zebranie przychodziłem to często z takim toporem.
Jak miałem punkt to topór zostawiałem na krześle i stawałem przed mównicą.
Jakoś nikt nie odważył się zwrócić mi uwagi.
Można ?
Można.

W mundurze polowym można przyjść.
Sam tak robiłem.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2022, 21:54 wysłana przez Gremczak »


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Marzec, 2022, 22:01 »
To już wiem dlaczego mówisz "chodziłem". Dobrze ze cie jakiś śJ nie odstrzelił. Topór to niebezpieczna rzecz.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2022, 22:04 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline Gremczak

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Marzec, 2022, 22:09 »
To już wiem dlaczego mówisz "chodziłem". Dobrze ze cie jakiś śJ nie odstrzelił. Topór to niebezpieczna rzecz.
To co już wiesz na temat ,ze chodziłem.
Coś mi się wydaje ,że blefujesz.

Nieprawda.
Topór to nic niebezpiecznego.
Połóż go na krześle .Nawet muchy nie skrzywdzi.


Offline Gwałcidusza

Odp: ŚJ na Ukrainie
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Marzec, 2022, 22:17 »
To co już wiesz na temat ,ze chodziłem.
Coś mi się wydaje ,że blefujesz.
Że blefujesz na temat wiem chodziłeś.